Брекети – къде, какви, за колко? -тема 10

  • 108 028
  • 839
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 206
ох, ами аз уж съм "санирала" зъбите ( свалих стари пломби и ги слагах наново). Ортодонта искаше да ми измести часа по-рано, но утре ще се обадя да кажа, че няма как да стане, защото не виждам за каква хигиена ще говорим - с 2 рани, какво миене на зъби, а заедно и с телчетата....часът уж в сряда сутринта искаше. Моля ви, прочетох сега, че се свалят с клещи...няма ли опасност да се счупи зъба? ( изпадам в изтерия какво да правя). Тези електрочетки дали  са по-добър вариант?

# 61
  • Мнения: 177
Здравейте, как мога да намаля слюнкоотделянето? При последното затягане ми ми правиха и други неща и доста стоях с онова нещо, което ти го слагат около устата, и по едно време почнах да отделям доста слюнка и гълтах на всеки 5 секунди и беше много засрамващо, ортодонтът и сестрата постоянно използваха онази тръбичка (слюнкосмукач?).

# 62
  • Мнения: 39
Моето лечение с брекети(1 год 8 месеца)почти приключи.Днес спонтанно (поради два отлепени) свалихме долните,а след седмица сваляме и горните.Изключително много съм удовлетворен и щастлив от крайния резултат.Голямо благодарско на доктор Хунджев от Пловдив,който е страхотен човек и ортодонт.Отидох при него на късмет,и наистина извадих късмет с изобора.Без да влизам в големи подробности ще кажа,че много пъти през това време ми лепи изкъртени поради моя вина брекети,и абсолютно нищо не каза,нито пък ми взе една стотинка затова.Много търпелив,всеотдаен и голяма свежарка,поради още младата си възраст.Вдъхва доверие и спокойствие още от първия преглед и така до финала.Двамата с Мария,която му асистира са страхотен екип.Отношението им е супер.
Прилагам и две снимки преди и сега Simple Smile
Успешно лечение на всички!



Последна редакция: ср, 14 фев 2018, 00:23 от plamеnski

# 63
  • София
  • Мнения: 1 754
Честитоо! Simple Smile
Страхотен резултат!

# 64
  • Мнения: 39
Честитоо! Simple Smile
Страхотен резултат!
Благодаря много Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 008
Честито, страхотно изглеждат!!

# 66
  • Мнения: 1 105
Честито и от мен, резултата е страхотен.

# 67
  • гр. София
  • Мнения: 141
здравейте, да попитам: има ли тук хора, на които са им вадили зъби и колко време след това ви сложиха брекетите?На мен ми извадиха 2 долу наведнъж и се чувствам ужасно - просто искам да умра, да не говоря да си отворя устата и да я видя. И дори тя ме попита- как ще слагаш брекети, на теб са ти мн слаби зъбите. И сега чета и направо не знам какво да правя - рева и се чудя - как да ги опазя от кариеси(които и сега нон стоп избиват)?

Здравей, при мен картината беше същата, вадих 3 зъба наведнъж, беше ужасно, но след 1 месец вече бях с брекети Simple Smile, като през това време оправях всички кариеси, направих и почистване на зъбен камък и така...  Само не знам какво означава "слаби зъби" ? Не се тревожи, оправяш ги и слагаш брекети Simple Smile

# 68
  • Мнения: 66
Здравейте усмивки!
Мъдрец номер 3 ( долен, десен- ретиниран) е аут от вчера.
Преживяването беше ужасно, час и 10 минути се бориха с него, на моменти доста и ме боля, оток съвсем лек за сега, дори незабележим. След изваждането му имах страшни болки в гърлото, когато преглъщах, но днес съм добре, почти не усещам раненото място. Надявам се така и да продължи безболезнено възстановяването. 😊😊😊

# 69
  • Мнения: 91
Здравейте усмивки!
Мъдрец номер 3 ( долен, десен- ретиниран) е аут от вчера.
Преживяването беше ужасно, час и 10 минути се бориха с него, на моменти доста и ме боля, оток съвсем лек за сега, дори незабележим. След изваждането му имах страшни болки в гърлото, когато преглъщах, но днес съм добре, почти не усещам раненото място. Надявам се така и да продължи безболезнено възстановяването. 😊😊😊

Защо толкова дълго продължи изваждането му? Беше ли се показал поне малко или не?
Ще стискам палци да мине добре възстановяването! Simple Smile

# 70
  • Мнения: 66
Здравейте усмивки!
Мъдрец номер 3 ( долен, десен- ретиниран) е аут от вчера.
Преживяването беше ужасно, час и 10 минути се бориха с него, на моменти доста и ме боля, оток съвсем лек за сега, дори незабележим. След изваждането му имах страшни болки в гърлото, когато преглъщах, но днес съм добре, почти не усещам раненото място. Надявам се така и да продължи безболезнено възстановяването. 😊😊😊

Защо толкова дълго продължи изваждането му? Беше ли се показал поне малко или не?
Ще стискам палци да мине добре възстановяването! Simple Smile
Не,  не се беше показал, беше много дълбоко в костта.
Горният ляв беше излязъл нормално, неговото изваждене изобщо не го усетих, за нямаше и минута го махнаха.  Другите 3 бяха под венеца и срещу зъбите, с 2 се разделих, остава още 1.
Горния десен също под венеца, мина чудесно и безболезнено, както ваденето така и възстановяването.
Силно се надявам така да си продължа и сега да си се чувствам добре.
Даже си правя палачинки в момента 😁

# 71
  • Мнения: 7 063
Имате ли впечатления от д-р Валентина Ташкова, ортодонт от София, кабинетът й е до Орлов мост? Моя приятелка ми я препоръча, но в последните теми нищо те открих за нея.

# 72
  • Мнения: 91
Здравейте усмивки!
Мъдрец номер 3 ( долен, десен- ретиниран) е аут от вчера.
Преживяването беше ужасно, час и 10 минути се бориха с него, на моменти доста и ме боля, оток съвсем лек за сега, дори незабележим. След изваждането му имах страшни болки в гърлото, когато преглъщах, но днес съм добре, почти не усещам раненото място. Надявам се така и да продължи безболезнено възстановяването. 😊😊😊

Защо толкова дълго продължи изваждането му? Беше ли се показал поне малко или не?
Ще стискам палци да мине добре възстановяването! Simple Smile
Не,  не се беше показал, беше много дълбоко в костта.
Горният ляв беше излязъл нормално, неговото изваждене изобщо не го усетих, за нямаше и минута го махнаха.  Другите 3 бяха под венеца и срещу зъбите, с 2 се разделих, остава още 1.
Горния десен също под венеца, мина чудесно и безболезнено, както ваденето така и възстановяването.
Силно се надявам така да си продължа и сега да си се чувствам добре.
Даже си правя палачинки в момента 😁

Изпрати малко палачинки по Еконт! Sweat Smile Скорошно заздравяване!  Пиши и след това как е минало!

# 73
  • Мнения: 71
Здравейте,
тъй като не срещнах много мнения по въпроса, питам тук с надежда за допълнително мнение. На 25 години съм и имам дълбока захапка (горните зъби изцяло покриват долните), леко струпване в средата на горна и долна челюст, като цяло смятам, че не съм някакъв тежък случай и тая надежда, че може да се поправи без брекети, тъй като цената им в момента наистина не ми е по джоба. Та въпроса ми е, възможно ли е да се поправят нещата със сваляеми шини (скоби)? Бях на преглед при един лекар и ме убеди, че нещата могат да се оправят със скоби, но искам да чуя и други мнения по въпроса. Благодаря предварително!

# 74
  • Мнения: 1 105
Влизам с изненадваща новина, днес бях на рутинния си преглед за смяна на лигатурите и ОД ми каза  ,че е време за свалянеее. Март месец си избирам дата за махането им. Ще ми постава постоянен горен и долен ритайнер. Хем нямам търпение  вече да ги махам, хем ми е едно такова- все едно част от мен си заминава. Странна работа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт