Мами,оставятели бебетата(децата)си да плачат в кошарата

  • 7 507
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • на Север
  • Мнения: 503
Никога не съм ги оставяла да плачат. Няма да е дълго времето през което ще имат нужда от мен, наслаждавам се на момента, щото толкова бързо порасват Wink

# 16
  • Мнения: 46 518
Бих казала разумна, но и аз съм в клуба макар и с едно дете. Simple Smile
Това че децата си се гевезят ако не от първия ден, то поне от третия месец, накои родители го разбират когато са станали на 5....

Според психолозите, до 6-ти месец детето не може да се глези.

Веселина, ти си си изградила твой начин, не се засягай, щом помага, продължавай  Wink
На мен не ми се падна ревливо бебе, без причина не е ревала и до сега заспива сама, но когато я чуя, че плаче, не мога да си правя оглушки, като отида при нея не е задължително да я взема, може само да я погаля, да й кажа нещо, да я сложа да легне, ако е станала, да й дам играчка ... Но винаги отивам, защото от това, което съм чела, знам, че децата се чувстват изоставени или наказани, ако никой не реагира на плача им.

# 17
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Бих казала разумна, но и аз съм в клуба макар и с едно дете. Simple Smile
Това че децата си се гевезят ако не от първия ден, то поне от третия месец, накои родители го разбират когато са станали на 5 (имам предвид години!)....

Според психолозите, до 6-ти месец детето не може да се глези.

Веселина, ти си си изградила твой начин, не се засягай, щом помага, продължавай  Wink
На мен не ми се падна ревливо бебе, без причина не е ревала и до сега заспива сама, но когато я чуя, че плаче, не мога да си правя оглушки, като отида при нея не е задължително да я взема, може само да я погаля, да й кажа нещо, да я сложа да легне, ако е станала, да й дам играчка ... Но винаги отивам, защото от това, което съм чела, знам, че децата се чувстват изоставени или наказани, ако никой не реагира на плача им.

Психолозите да видят дете дето на под 6 месеца кашля нарочно за една мама в стаята Simple Smile

Мисля, че и ти си оставяш детето да плаче в кошарата според въпроса. Това с благата дума подадената ръка и играчка се прави разбира се, но детето остава в кошарата. Или аз не схващам идеята... Не говорим за тормоз все пак! А за гушкане при рев.
Поне аз това имам пред вид.

# 18
  • Мнения: 46 518
арт мама, знам ли, да не ме изкараш и мен лоша майка  Mr. Green Laughing

Аз така разбрах въпроса, дали я оставям да плаче, след нещата, които изборих, тя обикновено спира да плаче, не мисля, че има значение дали детето остава в кошарата, в столчето или на земята, важното е, че е настъпила тишина  smile3520

# 19
  • София
  • Мнения: 2 040
Оставяла съм я  Sad
Учих я да си спи в кошарата като беше около 8-9 месечна. Не се научи, а само стоеше правичка, държеше се за решетките, плачеше и гледаше към вратата на стаята в очакване да се поява. Cry
След двуседмични мъки се разболяхме и двете.
Никога вече! Сега като се сетя ми се къса сърцето Sad

# 20
  • Мнения: 3 760
Май до голяма степен е въпрос на дете. Всякакви опити да успокоим дребната когато й се спи (тогава изпада в истеричен рев) довеждат до развлачване във времето на съответното състояние. Ако я оставим заспива за 2 до 5 минути (мноооооооого рядко 10). Иначе се гърчи с часове. Обаче ако плаче от друго...Тичам гушвам или говоря, галя и т.н. Когато реве, защото иска внимание го прави по съвсем различен начин и за не повече от минута - по-скоро ни информира, че би желала да й се обърне внимание   Laughing

# 21
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Никол, добра майка те изкарвам и с основание! Simple Smile
Ти май ме изкара лоша, но детето ми щом е доволно, аз съм ОК с това Simple Smile

Детето може и трябва да плаче от време на време.
Дрането е друго, но то е или от проблем /който се разрешава!/ или от инат.
При ината всеки решава... Аз съм принципно за оставяне, но не ми се падна такова дете да задобрея. Фкт е обаче, че оставянето на приятелски деца е водило до потересаващ положителен ефект.

# 22
  • Мнения: 5 577
 Rolling Eyes

Оставяла съм го.

# 23
  • Мнения: 46 518
... Ти май ме изкара лоша, но детето ми щом е доволно, аз съм ОК с това Simple Smile ...

Не съм, не съм  Grinning
Аз си казвам, че моята не е ревлива, та не са ми идвали до главата по сериозни проблеми, за да действам с твърдата ръка  newsm66

# 24
  • Мнения: 1 860
 Какво глезене на 6-месечно бебе?Моето е на близо 9 и не мога да кажа,че е глезен.Плаче,не го оставям сърцето ми се къса като го чуя и на мен ми иде да ревна.Виждам как ме търси с поглед иска да е обичан да е специален.Гушкам го, плаче не плаче няма значение,нося го на ръце ,на глава ,на клоун се правя постоянно,само усмихнат да бъде.Щом плаче иска нещо детето и аз трябва да му го дам,защото това ми е работата.Радвам се на близките моменти сега,че като порасне как ще ми се иска да го гушна...ама на,ще разбира и няма да ми дава.  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 39 764
Оставяла съм я, особено ако си мечтая в този момент да имам поне 5 ръце. Добре познавах мрънканията и ревовете на дребното, успявах да направя разлика.
И к'о стана? Значи аз съм я оставяла от време на време си поплаква в леглото, но 2ма мои приятели казват, че Дияна била глезена.
И си вадя извода, че рева в леглото, или гушкане в мама - няма голямо значение за разглезването на хлапето.

# 26
  • Мнения: 817
Никога не съм я оставяла в кошарата да плаче.Има изключения с по 1-2 минути за приготвяне на храната или ако съм до 00,но умишлено никога.
Peace

# 27
  • Мнения: 5 790
Не. Не я оставям и не съм я оставяля. Не смятам, че по този начин ще се разлигави или нещо подобно. С рев най-много някоя херния да й докарам. Айде нема нужда. Взимам я винаги, когато плаче. Дори и сега, когато стана по-голяма, започна да се буди през нощта и да иска да идва при нас. Това е придружено с подобаващата доза рев, но гледам да я взема по най-бързия начин. Освен това ми е много жал да плаче, не мисля, че плачът помага с нещо. Както бабите казват - остави го да поплаче, да му се развият дробчетата, за мен са пълни глупости.

# 28
  • Мнения: 1 107
Вече да - когато искам да взема душче сутринта  Naughty
Рядко плаче, но ако се случи, не се юрвам мокра и гола да го гушкам.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
не и няма за в бъдеще я оставям да реве Peace

Общи условия

Активация на акаунт