Мами,оставятели бебетата(децата)си да плачат в кошарата

  • 7 521
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 905
Реве си. Ако го взема на ръце, никога няма да заспи - разсънва се и явно мисли, че ще си играем пак.
Пък и не вярвам, че не се разглезва. Само като прочета в отчетните теми оплакванията на мами, дето имам чувството, че по цял ден бебе на ръце разнасят......
Но пък сигурно от това, че не го глезя, той почти не реве. Само ако му се спи. А тогава пореве малко и си заспива.
Това за постоянната паника също не го вярвам.
А и като го гледам сина ми - през повечето време не ме вижда, се чувства твърде спокоен и си се заиграва перфектно Simple Smile ич и не го е грижа, че ме няма Simple Smile

# 76
  • Мнения: 3 205
Не съм го оставяла, когато плаче винаги съм го взимала. Въпреки това не е свикнал да го нося на ръце.

При нас е по същия начин. Когато всичко му е наред, Иво се забавлява сам с часове. Затова ако плаче, знам, че винаги има някаква причина и гушкам.
Обаче има едно но - нощно време никога не разнасям на ръце. Взимам, храня и връщам в кошарата. Времето за сън си е време за сън. Играта е за през деня, когато не държа да спи непременно.

# 77
  • Мнения: 132
Само малко и ако не се успокои я взимам.

# 78
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Оставям я да плаче, когато се глези найстина. Тогава тя заплаква за няма и минута и спира.

Пример:
Иска да пипа вътре в камината, а вече е наясно, че там е забранено, но въпреки всичко ме е издебнала и рови вътре. Аз й се скарвам и тя започва да плаче, за да я гушна и да не й се карам повече, защото знае, че е направила нещо непозволено. Тогава я гледам с ледена физиономия една минута най-много без да я гушкам и тя спира и започва да се подмазва.

Засега само в такива моменти е оставяна да плаче.
От къде разбра и си сигурна, че детето вече разбира кое е позволено и кое не. Не искам да те критикувам, но аз никога не бих си обяснила нещата по този начин. Децата обръщат всичко на игра и са големи изследователи. И да, те плачат, когато им се караме, но не съм сигурна, че разбират за какво им се карат.
Голямото ми дете е на 7години и още не мога да кажа, че за всичко го разбирам, опитвам се само, та какво да кажа за бебе или дете на 1-2години, което не може да говори и да ми обясни защо плаче.

# 79
  • Мнения: 2 614
В никакъв случай! И въобще съм противник на този "възпитателен метод" - ще реве, реве и от умора ще спре, или заспи.
Надали едно толкова малко човече ще се разглези от допира до майчината кожа, или тяло.

# 80
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не, не бих го оставила да плаче........

# 81
  • Мнения: 223
понякога, особено ако само мрънка, но не плаче силно я оставям за 5-10 минути и ако не се успокои или започне да плаче по-силно я взимам. но за повече от 10 минути май ми се е случвало досега не повече от 2-3 пъти да не съм отишла при нея и или да я взема или да я успокоя в креватчето. не съм сигурна това в коя категория ме поставя - на осавящите или неоставящите да плаче детето. вярно е, че и буболечката е кротко и добро дете - отвреме-навреме мрънка, доста рядко плаче и често и е интересно и се забавлява и самичка докато аз върша нещо.
но да се оставя бебе да плаче 20-30 мин. и повече, това според мен не води да нищо добро - нито за детето, нито за майка му.

# 82
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Никога не съм оставяла да плаче в леглото си. Според мен е пълно безумие да си оставиш детенцето да се къса от рев (на тази възраст), защото щяло да се разлигави...
Дрън, дрън...

# 83
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Момичета, аз каквото мисля си казах, обаче като гледам какви неща се пишат...
Нали намирате разлика между плач, и кански рев и дране?
Защото ако го правите, няма да нападате майките които позволяват на децата си да поплачат Simple Smile.
Не се засягайте, но какъв дистерес от 5-10 минути плач от умора или разкривяване? Какво захвърляне и изоставяне...
То това нападане на "лошите" майки, който не се втурват да гушкат при размъркване  е почти смешно Simple Smile
Аз не се притеснявам нито от убежденията, нито от поведението си и детето ми вече поотраснало е уравновесено и обичано дете.
Но майките който още се лутат и четат крайните ви мнения може и да не са така спокойни, а кому е нужно това?
Нищо лично не влагам, само обръщам внимание, че крайните мнения не са полезни.
Гушкайте или оставяйте да поплачат, но давайте инфо а не квалификации Simple Smile

# 84
  • Мнения: 992
Момичета, аз каквото мисля си казах, обаче като гледам какви неща се пишат...
Нали намирате разлика между плач, и кански рев и дране?
Защото ако го правите, няма да нападате майките които позволяват на децата си да поплачат Simple Smile.
Не се засягайте, но какъв дистерес от 5-10 минути плач от умора или разкривяване? Какво захвърляне и изоставяне...
То това нападане на "лошите" майки, който не се втурват да гушкат при размъркване  е почти смешно Simple Smile
Аз не се притеснявам нито от убежденията, нито от поведението си и детето ми вече поотраснало е уравновесено и обичано дете.
Но майките който още се лутат и четат крайните ви мнения може и да не са така спокойни, а кому е нужно това?
Нищо лично не влагам, само обръщам внимание, че крайните мнения не са полезни.
Гушкайте или оставяйте да поплачат, но давайте инфо а не квалификации Simple Smile



 newsm10 абсолютно вярно
само искам да допълня моя близка позната така на всяко мрънкане незначително или малко плакане веднага гушкаше нейната малка принцеса та така до 2 години са си все на ръце и за приспиване и за мрънкане и за глезотия и за всичко . Е аз не искам да ми се откъсват ръцете та за това съм от лошите майки дето оставят децата си малко да поплачат

# 85
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Когато започне да разбира, тогава ще се учим на самостоятелност и ще обясняваме да не се глези и т.н. Сега е време за майчината обич и закрила, нека расте сигурно и не се чувства изоставено.

Защо мислиш, че не разбира?
Ако вярваш, че разбира и го уважаваш и да оставиш да поплаче, винаги ще се чуства обичано и ценено детето Simple Smile
Закрила и обич са и блага дума, милване, приказка, играчка. А гушкането понякога благовидно принизява децата до неразбиращи нищо котета за гушкане.
Едно по-различно мнение, без да обиждам никого: често се случва майката след някой месец почти с досада да лашка и кандилка мъника молейки се да заспи.
Това е краен случай, но става и пътя за това е гушкане с и без повод, мир да има.

# 86
  • Мнения: 5 103
Да аз съм на мнение, че ако го науча наръце ще бера ядове.

# 87
  • Мнения: 3 042
Не съм го оставяла да плаче нито в креватчето, нито в кошарката. Но моят син не е от ревливите деца. Кротичък е и ако се разплаче все успявам бързо да го успокоя и да му предложа нещо интересно, с което да се занимава. Заиграва си се и спира да плаче.

# 88
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Момичета, аз каквото мисля си казах, обаче като гледам какви неща се пишат...
Нали намирате разлика между плач, и кански рев и дране?
Защото ако го правите, няма да нападате майките които позволяват на децата си да поплачат Simple Smile.
Не се засягайте, но какъв дистерес от 5-10 минути плач от умора или разкривяване? Какво захвърляне и изоставяне...
То това нападане на "лошите" майки, който не се втурват да гушкат при размъркване  е почти смешно Simple Smile
Аз не се притеснявам нито от убежденията, нито от поведението си и детето ми вече поотраснало е уравновесено и обичано дете.
Но майките който още се лутат и четат крайните ви мнения може и да не са така спокойни, а кому е нужно това?
Нищо лично не влагам, само обръщам внимание, че крайните мнения не са полезни.
Гушкайте или оставяйте да поплачат, но давайте инфо а не квалификации Simple Smile



Честно казано аз направо се втурвам.....и преди и и сега.........така ми идва от вътре........сърцето ми тълкува, че моето бебче има нужда от помощ и аз хуквам........

# 89
  • София
  • Мнения: 6 200
Не винаги успявам да съм "перфектна" и е имало случаи в които съм я оставяла да пореве, а не е трябвало. Пример: Виждам, че много и се спи, но около нея други деца играят и тя мрънка, а аз я натискам да спи. Отчитам си го като грешка, но съм правила и обратното: оставям я да играе и тъй като е уморена непрекъснато пада, удря се и хленчи за най-малкото нещо.

Има случаи в които няма друг начин: Уморена е, но не знам дали не се сеща, че и се спи или какво. Мига с очи като мишка, мрънка, нервира се, а като я сложа в леглот почва да пищи. Вече е раздразнена - гушкам я, а тя почва да ме рита и да се извива на дъга. Давам водичка - блъска и ръката ми, и шишето. Лягам до нея и я прегръщам, а тя ме бие по главата и се извива като змиорка. Тръшка се и реве яко - в такива моменти не знам кой е в по-голям стрес ТЯ или АЗ #Crazy Не ми остава нищо друго освен да я оставя и да изляза от стаята и тогава рева продължава не повече от 5 мин. и заспива. Да тези 5мин. ми се къса сърцето, а след цялата сцена обикновено ръцете ми треперят. Трябва да уточня, че обикновено си заспива сама и нормално, но явно аз не мога да се справя с тези инцидентни състояния.

Третия случай, в който я оставям да плаче е когато сутрин се събуди по-рано от очакваното и писне за мляко. Е не мога да го произведа за части от секундата с магическа пръчка. Мислите ли, че трябва първо да отида, да извадя детето от кошарата, да го взема с мен да правим заедно мляко? (Питам съвсем сериозно и добронамерено)

Последна редакция: вт, 23 май 2006, 16:17 от M_I_A

Общи условия

Активация на акаунт