Дневникът тема 88 - Да отслабнем всички заедно!

  • 53 679
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 052
Пълнозърнестите макарони у нас се ядат , белите почти не. Децата ги ядат на закуска с масло и натрошено овче сирене. Аз много рядко ям макарони. Сос предпочитам готовите леките от ДМ на Алнатура или арабиата или един друг само домати с босилек и морска сол.

Нямам целулит за голяма моя радост. Стрии и подобни също нямам. Въпреки всичките ми други недостатъци ...холямам кеф

# 706
  • тук и там
  • Мнения: 11 740
И аз имам много целулит..Ама нормално-аз почти не пия вода.Пия само когато съм жадна-което се случва рядко..Около половин литър на ден ми се събира най-много.Мъчих се да се наливам,да създавам навици уж- приготвям бутилка от 1,5л която уж трябва да изпия за деня-но  забравям,и откарвам три дни със тази вода.

# 707
  • София
  • Мнения: 3 724
А Танче, нали знаеш за космоса и кривата ракета. Така и ти с батерията Simple Smile Аз си мисля, че щом сме стигнали до тоя дзен да не ни пука за кантара, значи сме готови!
(майка му на ММ е Таня и докато ти пиша все имам чувството, че си подобрявам отношенията с нея хаха)

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И моят ММ така каза: слон се качил, слон се премерил (слагай ударенията на последните срички). Joy
Абе щом е Таня не е лоша жената, само ината и сигурно като моя е в повече Wink

# 709
  • Варна
  • Мнения: 36 841
След тоталния ми провал с режима на Байкова се върнах към изпитания преди години Дюкан. Толкова да го мразя тоя режим, а толкова да ми действа. Направих пет ударни дни и свалих три кила. Сега имам пет дни протеин със зеленчуци, не мога да се наситя на какъв ли не зеленчук - то не беше зеле, броколи, тиквички, гъби. Имам чувството, че и шоколад да изям няма да ми е толкова вкусен колкото зарзавата, хора. Ще устискам и това е. Поне има резултат. И жабясах от толкоз вода, на ден го докарвам между два и три литра. Малко насила ги пия ама ме гони страх за бъбреците и наливам.

# 710
  • Мнения: X
Оф, само Дюкан не съм пробвала хахаха. Да взема пък него да го метна Joy


'Начиии не мога да не се похваля. Поръчах си гирички от олх, от нашия град. Дано ми пише и се разберем да ги взема тия дни.


Постоянно ми излизат реклами от сайт за добавки и много се изкушавам, но мисля че за моите смотани 10минутни упражнения са безсмислени.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 1 885
HighSpeed , мисля, че и наливането с вода не е препоръчително. Четох някъде, че и това натоварва бъбреците.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 36 841
Ами понеже голяма част от дните по Дюкан е само протеини трябвало да се пие повечко вода за да не се прецакат бъбреците. Така че гледам да докарам два литра дневно. С чайовете и едното кафе на ден, което пия сигурно отиват към три.

Ще попрочета пак. Мерси.

# 713
  • София, България
  • Мнения: 813
Кайсийке моя, ненагледна! Знаеш, че си те харесвам и си ми някаква слабостЪ. Това ти признание за водата ми се вижда доста ключово за твоето неотслабване. Моето предложение за това как да продължиш в момента е просто: Наложи си да пиеш повече вода, после мисли за диета...Нямаш представа, а може би имаш колко важен фактор е пиенето на вода и хич Бога ми не трябва да се подценява. Не е нещо, което трябва да се подминава и пренебрегва. Знаеш ли, че много често изпитваме глад само заради дехидратация? Не трябва да допускаме да изпитваме жажда, защото самата жажда е признак на вече налична дехидратация. Организмът ти има нужда от много вода, за да може да функционира. Освен храната,  водата също е гориво за твоя организъм и с вода работи много по-леко и всеотдайно в твоя полза. Да кажем, че е като добавките, които слагаме в автомобилите. Слагаме ги в резервоарите преди да ги напълним с гориво, за да може да подобрим работата на колата. Общо взето моето предизвикателство към теб за месец март е именно това. Да наблегнеш на водата! 

Аз сутринта пътувам за България с голямо нежелание! Сега ще се отдам на мисли дали да не се върна да си живея на Кипър отново!

# 714
  • Мнения: 15 104
Откакто се помня пия по 3 л вода, че и повече, дневно. Това не ми пречи да имам и целулит, проблеми с ходенето до тоалетна, и не отслабвам като хората. Така че и това е преекспонирано.

# 715
  • тук и там
  • Мнения: 11 740
Tissi, благодаря!:heart:
Аз съм пробвала да се насилвам да пия вода-но издържа известно време тази тактика.В смисъл в началото като си наложа -пие ми се не пие,се наливам -и пак мноооого трудно докарвам 1,5 л..Но след една-две седмици,като съм по-натоварена,или имам други неща да мисля- и забравям за водата и съм до там.Де да можех да забравям и за яденето..ама не,нямам такъв случай..Иначе знам колко е важна е водата за отслабването ,ама...

Скрит текст:
Обикновено водата не се смята за хранителна съставка, въпреки че без храна може да оцелееме месеци, а липсата на вода ни погубва за няколко дни. Повечето хора разчитат жаждата да бъде сигналът, който да ги накара да пият вода, така както гладът ни подтиква да се храним. Но този сигнал се задейства чак, когато сме в начална фаза на дехидратация (обезводняване) и пиейки вода само тогава, ние просто си осигуряваме необходимото минимално количество за нашето оцеляване. Но това количество не е достатъчно за оптимална работа на организма ни и по този начин може да саботираме усилията си в залата и диетата, независимо че тренираме и се храним правилно. Липсата на достатъчно вода ще ни провали както да натрупаме мускулна маса, така и да се отървем от излишните мазнини.
Нарушава се нормалната обмяна на въглехидратите и мазнините, в резултат на което се сбогувате с мечтата да редуцирате излишните мастни запаси.  
"Храната като източник на енергия"
Л.Иванов
    
Ще се пробвам да увелича водата  все пак този месец.Hands V

Аз приключих със  90ДД.Нищо ново дето се казва...Blush От понеделник ще  се пробвам със нещо друго.Ще ви наглеждам, и ако има повод да се похваля-ще го направя,разбира се!:hugs:

Последна редакция: нд, 04 мар 2018, 10:11 от Kaisia

# 716
  • Мнения: 251
Добро утро Simple Smile
Поизтървах ви в последно време,но като съм с 2 броя в нас,малко трудно стигам до компа Simple Smile
За целулит и стрии-имам,дал Господ,хич не е бил свидлив.Преди повече от седмица купих едно мазило за целулит,пише при редовно употреба,ефект се вижда след 10 дни.Добре,ама съм се намазала само 1 път.Трябва да се активизирам Simple Smile
За пиенето на вода.Аз преди време не обичах да пия вода,ама никак.Само сокове,газирано...Не знам как се случи,сега освен вода,нищо друго не може да ми утоли жаждата .Пия доста вода,не чакам да ожаднея.Не гледам колко л съм изпила,водя се по тялото си  Peace
Kaisia,с какво друго ще пробваш?Сподели, ако искаш  bouquet
В режима, който спазвам сега,имам пълнозърнести макарони.Харесват ми,хапвам ги със зеленчуци и месо Simple Smile
Сега съм на режим като включвам и фаст.Основното ми желание е да се преборя с емоционалното хранене и тъпкането до откат.Засега успявам.Вчера в 16:30 часа казах край на храненето.И...сама си казвам браво,нищо не успя да ме изкуши-ни мъфини,ни кексове,ни кашкавал!Сега пия кафе с кокосова масло и после ще закусвам Simple Smile
Някак трябва да се стегна и започна да тренирам.Имам още проблеми с коляното,но пък имам и упражнения специални за проблемни колене newsm78 newsm78 newsm78 Ама пусти мързел...
Ставам,че дребен мрънчи нещо Simple Smile
Спорен ден!

# 717
  • Мнения: 87
Здравейте мартенички!
Аз отново реших да пиша тук с вас, тъй като сте мотивиращи и сме заедно в отслабването! От 2 месеца спортувам усилено, но още не съм се подложила на диета, което пак е нещо - усещам се по-добре.Напоследък прекалявам с глупостите - казвам си, когато съм на диета " Колко е хубаво да си здрав и бодър, не знам как съм могла въобще да допусна да ям всеки ден боклуци" и три дни по-късно хапвам първия джънк, после втория и така се връщам обратно към старите навици.
Няма ли някоя златна рибка да изтегля да ми изпълни желание ....
Явно не, затова трябва сама да се стегна.
Сутринта ме попитаха:
"Кажи ми чесно - ти никога няма да отслабнеш нали"
и това ми подейства, не знам дали мотивиращо или по-скоро депресиращо...

Днес е неделя - водичка, тренировка, някаква салата с пилешко и яйца Simple Smile

# 718
  • София
  • Мнения: 3 724
Стрии- едно нещо, дет да го нямам. Нито една! Ама то не може от всичко да има човек Simple Smile
За сбогуване с настоящата ми фитнес зала, кака ви Бийпс се размаза. Даже тичах на макс 15 минс на края. Оказа се, че правя 10-12 повторения в серия с почти двойни килограми, та това обяснява наличието на въпроса ми за мускулната треска. Бях закусила нискомаслено КМ с ленено семе и овес, след тренировката пих едно протеинче; за после има печени пилешки бутчета.
Вода забравям да пия. Успокоявам се като си мисля, че компенсирам със стоте дъъълги кафета.
Ех, Кайсия...Прегръщам те и ти давам виртуалното си рамо. Гуш!

# 719
  • Мнения: 15 104
Аз пък стрии имам повече от целулит.

Общи условия

Активация на акаунт