"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 36

  • 61 659
  • 776
  •   1
Отговори
# 15
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Последно? Не става въпрос кога си правила секс, а кога е била овулацията ти (дори и предполагаема). Защото само по време на овулация се отделя зряла яйцеклетка, която би могла да се оплоди (т.е. най-началния момент на зачеването.. всъщност малко спорен: дали тогава или след имплантирането на зиготата).

Може да си правила секс преди една седмица, но ако не е имало зряла яйцеклетка, годна за оплождане (това се случва в рамките на 12 до макс 24 часа в целия менструален цикъл, без значение дали е 23, 28 или 30.. 40 дни), брой секса само за удоволствие.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 19:08 от DimS.

# 16
  • Мнения: 31 192
Не , предполагаемият ден е преди една сецмица на 12,02 Simple Smile Не искам да звуча глупаво , изчела съм доста материали в интернет . Просто исках да е станало миналата седмица и затова днес отидох на кръвния тест.
Не само, че звучиш глупаво, но се показваш тук като човек, който не знае елементарни неща.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 006
Не , предполагаемият ден е преди една сецмица на 12,02 Simple Smile Не искам да звуча глупаво , изчела съм доста материали в интернет . Просто исках да е станало миналата седмица и затова днес отидох на кръвния тест.
Ами ако в интернет си чела словоизлияния на такива с твоя капацитет ... ?! Laughing От цялата работа само не разбирам, защо преди да създаваш поколение, не се ограмотиш малко, било то и за елементарни неща, като това кога какво се случва с тялото ти? На какво ще го учи това дете не знам.

# 18
  • Мнения: 6 604
Ако наистина следиш с приложение, там ясно си пише кога е овулацията. Прочети поне него.

# 19
  • Мнения: 5 468
Боби, кажи ни колко е средната продължителност на цикъла ти за да можем да те ориентираме кога горе долу ти е овулацията. Някои приложения изчисляват овулацията на база 28 дневен цикъл, така че не са съвсем точни, тъй като не всяка жена има такъв цикъл. А тези дни, за които говориш в календара ти, са дните близо до овулацията, когато шансът забременяване е най-голям, тъй като сперматозоидите могат да оцелеят до няколко дни, чакайки яйцеклетка. А овулацията е самото отделяне на яйцеклетка, което трае може би секунди/минути. От там насетне яйцеклетката "живее" 12-24 часа и в този период може да бъде оплодена.

Не знам какво си чела, но грам не си разбрала нищо, щом правиш кръвен тест 1 ден след предполагаемата овулация, надявайки се, че си забременяла преди 1 седмица. Grinning

# 20
  • Мнения: 1 898
Аз съм изумена направо!
Хора, четете малко бе! На 1ва страница има мнооого информация..

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Ами ако в интернет си чела словоизлияния на такива с твоя капацитет ... ?! Laughing От цялата работа само не разбирам, защо преди да създаваш поколение, не се ограмотиш малко, било то и за елементарни неща, като това кога какво се случва с тялото ти? На какво ще го учи това дете не знам.

Съдейки постовете ѝ, поне ще го научи на вежливост и уважение към непознатите, нещо което със сигурност ще липсва на Вашето дете  Peace

Боби, няма как 7 дни след зачеване кръвен тест да отчете. Изчакай поне 11-12 дни след предполагаемата дата на овулация и тогава ако си много нетърпелива пусни тест. Дано е положителен.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 489
Извинявам се , вчера ми беше овулационният ден и май свършихме работата Grinning Дано и аз да се похваля след 2 седмици

Не , предполагаемият ден е преди една сецмица на 12,02 Simple Smile Не искам да звуча глупаво , изчела съм доста материали в интернет . Просто исках да е станало миналата седмица и затова днес отидох на кръвния тест.

И в крайна сметка кога е била пустата овулация Thinking

# 23
  • Мнения: 448
Здравейте,от доста време не съм влизала,не съм писала какво стана.За тези,които са се чудили какво се случва с мен.Дойде си ми на датата,която дойде преди два месеца,тоест месец закъснение, или 62 дни от началото на последния цикъл при продължителност 31-35 дни при мен.Естествено бях на лекар.За щастие съм здрава,всичко е в норми.Не се видя реална причина за закъснението.Според докторката веднъж годишно всяка жена е нормално да има по-дълго закъснение,каза за тази година вече да си го броя това и ако отново ми закъснее повече от 5/6 дни да я посетя.Предположи,че е от стрес или грипа и съответно лекарствата,които пиех за него.Общо взето това е,все пак най-важното е,че съм здрава и не би трябвало да имам проблеми със зачеване.Надявам се в най-скоро време да се похваля.Благодаря на тези,които ми даваха съвети! Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 11 489
В крайна сметка какво стана с "положителните" тестове за бременност?

# 25
  • Мнения: 448
В крайна сметка какво стана с "положителните" тестове за бременност?
Ами те бяха престо,а очевидно на тях не може да се вярва.Шуърчека,който направих беше отрицателен.

# 26
  • Мнения: 137
Последната ми менструация беше на 3.02 и свърши на 7.02 Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 306
Боби, Овулацията настъпва между 12-16 дни преди началото на следващата М. По-често е между 14-12 дни преди него. Така при 28 дневен цикъл, тя се пада около 14-16ти ден от началото на М, а при 29 дневен около 15-17ти ден. Щом последно ти е дошло на 3ти, то О ти е била между 16ти и 19ти февруари, но точният ден може да се засече единствено с тестове за овулация, преглед или с измерване на БТ. Доста момичета са се научили да си усещат овулацията, тъй като през въпросният ден често са налице определени симптоми като придърпване или болка в единия яйчник, централна болка ниско долу в областта на матката, коремът ниско долу може да се усеща подут и леко болезнен, като тези неразположения може да траят от няколко мин. до няколко часа, като след това отминават. Ако започнеш да се наблюдаваш в дните около предполагаемата овулация, може и ти да откриеш че през един от тях всеки месец получаваш характерно неразположение или леки болки. За зачеване най-подходящи са 2та дена преди О, и денят на самата О. През тези дни може да забележиш че имаш по-обилен, прозрачен и разтеглив влагалищен секрет, който се нарича цервикална слуз, и чиято роля е да подпомогне зачеването. Характерно е след денят на О, този секрет да се сгъсти, става по-оскъден, бял и като паста, и настъпват т.н. сухи дни през които зачеването е невъзможно.
  ПП- Овулация се нарича процесът при който от яйчника се отделя зряла яйцеклетка.  Зачеването може да се случи само при наличието на такава яйцеклетка, в рамките на 12-24 часа след нейното отделяне, тъй като след това ако не се оплоди загива. За щастие сперматозоидите могат да преживеят около 3 дена в женския организъм в очакване на яйцеклетката.
      Сигурно сама разбираш вече, че при секс 1 седмица преди О, шансовете сперматозоидите да оживеят и да дочакат яйцеклетката са  равни на 0.
       Стискам палци скоро да се похвалиш с положителен тест  Peace. Ако си нетърпелива да разбереш, кръвен тест на 1.03. би трябвало да отчете евентуална бременност.

# 28
  • Мнения: 137
geizer, благодаря ти сърдечно ! Съжелявам , ако съм се изразила некомпетентно ,но от скоро започнах да се интерсувам от тези неща,защото наскоро решихме да си направим бебенце с моят мъж . След месец ставам на 24 , дано това е подаръкът за рожденният ми ден ! Хубав ден на всички желая. Като има раздвижване ще напиша. Между другото тази вечер ако пробваме пак дали ще има по-голяма вероятност за зачеване ?

# 29
  • Мнения: 6 604
Последен опит от мен.
Щом имаш приложение на телефона:
Плътната точка показва кога е евентуалната овулация. В този ден и 2- 3 дни ПРЕДИ него можете да опитвате.
В моя случай: 01/01- 04/ 01. Овулация на 04/01.

Общи условия

Активация на акаунт