Момиче на 11г- интереси и поведение

  • 24 714
  • 130
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 990
Наскоро разговарях с моя позната, преподавател по математика в известно столично училище. И тя, и съпругът ѝ са ерудирани, голямата дъщеря завърши с отличие, учи в чужбина. Малкият син е това, което обсъждаме тук - нулев интерес към книгите, страстна привързаност към съвременните форми на комуникация. Две деца на едни родители, но с разлика от 10 години. Според нея поколенията, начинът на мислене и набавяне на информация са променени. Ако ние ровехме в енциклопедиите с часове, за тях е въпрос на два клика в гугъл. Това също следва да се отчете, когато говорим за съвременните деца и интересите им. Съзнанието им се атакува от всички страни, с всевъзможни стимули и възбудители, поради което вътрешната нужда да поемат още допълнителна информация, е сведена до минимум. Разбира се, не всички са така, но изключенията вече са малцинство.

# 31
  • Мнения: X
Общата култура гледам да я подам устно, когато поема.
Много са ми странни и на мен децата, ама те затова са деца, за да се научат от нас.
Кофти позиция е "ама тя няма никаква култура". Ами дай й!
В общи линии си права, но точно общата култура се гради най-вече от книгите. Не че това има значение за случая на авторката. Тя по-добре да се опита да поговори внимателно с детето, за да разбере какво го интересува. Все нещо ще се намери.

# 32
  • София
  • Мнения: 38 476
В същото време периодът 1900 - 2010 е тотално забравен и по-точно няма кой да им подаде информация за него. Всеки ден дъщеря ми ме пита: Кой е Агаси, Чърчил, Живков, Клинтън...
Не е само от книгите.

# 33
  • Мнения: X
Да, не е само от книгите. Но всяка книга е цял свят. Сравнявам сина ми и дъщеря ми. Той винаги е чел като смахнат, а тя чете книги от една година. Дума не може да става за сравняване на общата им култура. А колко е беден речникът ѝ- направо зле ми става. При това говоря за дете, което на областната олимпиада по БЕЛ има 27 от 30 точки- егаси олимпийката!  ooooh!

# 34
  • София
  • Мнения: 38 476
И моята хич не иска да чете. А аз само се чудя къде и как да си подреждам книгите.

# 35
  • Мнения: X
Ако четенето само и единствено на книгите от автора на Пърси Джаксън е четене, значи "олимпийката" чете. Не е от мен това дете. Не е. Добре поне, че графичният дизай ѝ е краста, та с нещо смислено да се занимава. Аз затова предложих на авторката спийд едити-много са популярни сред момичетата на тази възраст.

# 36
  • София
  • Мнения: 11 987
Ползвай месинджъра и вайбъра за контактуване с нея. Пращай й неща, които ще са й интересни. Лека полека може да започнете да си общувате.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбира се, чуждите деца са все невъзпитани, цупят се, нямат интереси и пр. Детето си има родители - да се оправят. Ти изобщо не се намесвай.

# 38
  • Somewhere in the World
  • Мнения: 1 335
Всъщност да, прави сте ,ще избера лесния вариант :няма да се намесвам и да търся контакт, защо ли хабя енергия за това - та аз винаги ще съм чужда за нея, да се оправят родителите. Благодаря за различните гледни точки Simple Smile

# 39
  • Мнения: X
Да, не е твоя работа да се месиш във възпитанието ѝ, но аз останах с впечатление, че търсиш варианти за приятно прекарване с момичето, когато то е при теб. Или греша?

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Похвално е желанието да установи контакт и да прекарват приятно времето, но има опасност авторката на темата да попадне в неблагодарната роля да го играе аниматор или да върши работата на  бащата. Детето си има баща - нека той да организира времето, през което детето е там, а не авторката да се нагърбва с неговите функции. На всичко отгоре майката няма да погледне с добро око. Може би детето изобщо не иска да е там или все още да е напечено положението между родителите. Най-добре за теб е да си леко встрани.

# 41
  • София
  • Мнения: 7 990
Всъщност да, прави сте ,ще избера лесния вариант :няма да се намесвам и да търся контакт, защо ли хабя енергия за това - та аз винаги ще съм чужда за нея, да се оправят родителите. Благодаря за различните гледни точки Simple Smile

Ако бях на твое място, бих постъпила точно така. Ти си чуждият човек и позицията ти е на дистанция. Ако самото дете инициира контакт и желание за нещо повече, тогава можеш да се отзовеш. Иначе проблемът определено не е твой и намесата ти може да се изтълкува превратно.

# 42
  • София
  • Мнения: 19 249
Авторката писа, че родителите вече са били разведени, не тя е причината.
То ясно, че тя е лошата в очите на детето, а не се знае и майка му как го подковава.

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма значение, че вече са били разведени, пак може да са в състояние на конфликт. Всяко влизане на нов агент в конфигурацията оказва влияние. Нито на бащите им е приятно наличието на пастроци, нито на майките им е приятно наличието на мащехи. Само по френските филми всички много се обичат и след развода с всичките нови и стари партньори на партньорите и техните нови и стари деца. А, да, и в комедии от типа "Моите, твоите и нашите".

# 44
  • София
  • Мнения: 19 249
Така е, само уточнявах.
Още повече, че мъжете имат по-голям избор и по-лесно намират нова жена.

Общи условия

Активация на акаунт