Момиче на 11г- интереси и поведение

  • 24 717
  • 130
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Честно, на мен винаги ми е било чудно това влизане на трети лица като нови партньори. Аз не бих си го причинила, защото винаги ще съм в ролята на бушон - нито чуждите деца ще ме приемат, нито майка им, че и баща им ще ме ползва като свой дубльор и ще трябва аз да мисля какво да ги правя.

# 46
  • Мнения: 11 910
Преди години един познат ми разказваше как се организира да ходи на свиждане на сина си в казармата" Жена ми ме кани да ходим с мъжа и до София, защото той и без това щял да ходи да види жена си и детето...", на което аз се облещих, а той се засмя- да бе, станаха едни мъже, жени...

А всъщност нормални, приятелски отношения и добре е така да бъде с всички бивши.

Във форума често има постове за приятелски отношения с бивши и настоящи.Така че нищо страннно авторката да иска нормални отношения с детето.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
В тая работа няма приятелски отношения. В най0добрия случай може да има безразличие към бившия партньор. Останалото са пожелания и фантазии, представяне на желаното за действително, защото така излежда по-добре. А ако са приятелски, значи все още нещо има...

# 48
  • София
  • Мнения: 11 987
В тая работа няма приятелски отношения. В най0добрия случай може да има безразличие към бившия партньор. Останалото са пожелания и фантазии, представяне на желаното за действително, защото така излежда по-добре. А ако са приятелски, значи все още нещо има...

Това са пълни глупости.
Много са хората около мен, които поддържат приятелски отношения с бившите си.

# 49
  • Мнения: X
В тая работа няма приятелски отношения. В най0добрия случай може да има безразличие към бившия партньор. Останалото са пожелания и фантазии, представяне на желаното за действително, защото така излежда по-добре. А ако са приятелски, значи все още нещо има...

Това са пълни глупости.
Много са хората около мен, които поддържат приятелски отношения с бившите си.
И аз имам такива наблюдения, включително и върху Уишмастъров. Ама Анди ме притесни, още повече че и аз от време на време си пия кафето с бившата му съпруга и даже си прекарваме приятно. Явно нещо не е наред.  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 11 910
 Имам колежка, която беше заедно с бившия си съпруг и приятелката му на кръщенето на внучето им.

Имах състудентка, която много обичаше да гостува в дома на баща си и приятелката му и се чувстваше комфортно там.

Тук имаше една потребителка, /ако не се лъжа- Иса, да ме извини ако греша/, която разказваше също за общи събирания по поводи.

Много хора около мен поддържат добри отношения с бивши половинки.За мен това е нормално, макар и да ми е трудно обяснимо, но много ми харесват такива отношения, в които се преодолява собствения егоизъм. Много по-грозни са ми отношения на война, за която най-често плащат децата.


# 51
  • Мнения: X
но много ми харесват такива отношения, в които се преодолява собствения егоизъм.
И на мен. Както и умението да видиш малко по-далеч от върха на собствения си нос.

# 52
  • Мнения: 18 530
Невинаги е въпрос на виждане отвъд носа си. Просто има ситуации, в които няма как да стане.

# 53
  • Мнения: X
Невинаги е въпрос на виждане отвъд носа си. Просто има ситуации, в които няма как да стане.
Разбира се, че има такива ситуации. Никога не съм твърдяла, че винаги е въпрос на виждане отвъд носа. Само в някои частни случаи.

# 54
  • Мнения: 5 903
Здравейте,мами. Моят мъж има дъщеря на 11г,която живее с майка си, но често е и при нас.
Разбирате деликатната ситуация, а и аз не се и опитвам да се меся или изисквам , но това дете няма НИКАКВИ интереси и навици! Аз съм смяана - освен Фейсбук и да комуникира във вайбер, нищо не може да предизвика интерса и,а общата и култура е под 0.Баща и е притеснен и я провокира ,но все пак е мъж и бързо се отказва,а майката е просто без коментар ... Та това дете когато ми е в къщата , се мръщи и прави физиономии когато я питам за училище ,опитвам се да я накарам да играем някакви игри или я помоля да ми помогне с някакви дребни домакински задачки. Отказва да спортува, не и е интересно да пътува с нас или просто да се разходим, иска само в МОЛа  и КФС. Мрънка че майка и не и обръща внимание, а пък в същото време само държи телефона./А все пак е тъпо да е при нас 3-4 дена и аз да не говоря с нея/
Ясно е,че няма как да ме харесва, но аз май не зная как да и създам интереси или поне да намеря общ език.
 Моля Ви за мнение и помощ:)
Само като те чета, как пишеш за детето и за майка му- и ми ставаш неприятна. А представяш ли си, какво му е на детето да има директен контакт с теб? Уверявам те, че децата усещат неискреността.
Пожелавам ти бащата никога да не разбере, как си позволяваш да обсъждаш детето му и дори бившата му жена. Щото сигурно няма да ти е много приятна реакцията му.

# 55
  • Мнения: 650
Аз съм много близка с бившия ми мъж, както и настоящия ми се познава с бившия и имаме чудесни отношения, което е само плюс за детето ни. За това съм ЗА авторката да намери общ език(не на всяка цена) с момичето, защото няма по- хубаво от това да цари мир и спокойствие удома. И не е само по филмите, както си мислите вие, в моя "филм" също се случва, както и в много други семейства.
Не казвам да се опитвате да я превъзпитавате, а да бъде приятелка с нея, да се държите като с възрастен човек. Мога да ви пожелая само Успех и не се отчайвайте. Малко по малко, нещата ще се случат.  Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 фев 2018, 14:02 от BellaBarli

# 56
  • Мнения: 18 530
Много се радвам като чета за такива случаи Simple Smile За съжаление при мен е напълно невъзможно. Но здраве да е Simple Smile

# 57
  • Мнения: 398
Не виждам авторката да не харесва детето. Не харесва нейното поведение. Което е различно. Аз също не намирам това висене само на телефона за нормално. И не съм казала да се забрани, а да се ограничи. Не със забрана, а с молба. Авторката, темата за майка й, никога не я започвай ти. Баща й също трябва да се погрижи за връзката си с детето си. Нека излезнат само двамата някой път.

И защо трябва да и е различно поведението? Ако мен насилствено ме занесат при някаква, просто защото живеела с баща ми, че сигурно и заради нея са се развели, много ясно, че ще стоя на телефона. В най-добрия случай. В най-лошия ще рева, ще се тръшкам и ще правя сцени.

Децата на авторката как се държат обикновено? Или пък ако ги пуснат с парашут при надменни непознати? Или може би изобщо няма деца и се тренира на сухо върху чуждото, да дава акъли от горе на нищо. Вместо да се замисли, че са му трудни на детето тези моменти.

Аз никъде не прочетох, че е насилствено. Жената си прави труда да направи някакъв контакт с детето, а изобщо не е длъжна даже. "насилствено ме занесат при някаква" , "надменни непознати" , струва ми се. че злобата е много в повече в този пост...

# 58
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз бих поддържала нормални, дори малко над нормалните отношения, но отсрещната страна (ММ) просто не я виждам в такава роля.

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
сетих се за един филм, в който на едно дете единият родител обясняваше колко в добри отношения са всички и тогава детето попита "тогава защо не сте женени (или живеете заедно, нещо такова беше)". Няма да опровергавам написаното от някои потребители.

Общи условия

Активация на акаунт