Минималистичен начин на живот

  • 438 837
  • 10 041
  •   1
Отговори
# 885
# 886
  • Мнения: 13 768
С многократните пелени децата по-бързо се научават на гърне. С памперса, като им е все сухичко на дупето, някои откарват и до 4 години Simple Smile

# 887
  • Мнения: 1 872
Ех, събраха се експерти тук дето през живота си не са виждали многократна пелена, обаче за всичко имат мнение. Те са с поларен слой, който държи сухо откъм кожата на бебето. Тоя компрес, от който се настива, е във фантазиите ви. Откъм дрехите пък има водонепропусклив, за да не ги мокри. А и по наше време го има и чудото автоматични перални, та занимавката не е повече от изхвърлянето на купчинката еднократни памперса, която запълва коша за боклук 2-3 по-бързо.

# 888
  • София
  • Мнения: 4 192
1 дете с памперси е максимум 1000 дни, по 4 памперса на ден са 4к памперса, няма и 1 кубик боклук.Много по-малко от въглеродния двуокис, което едно Ауде А4 изхвърля за 1 ден работа и което коства на природата много повече. Да не говорим за кубиците вода и десетките литри перилни препарати, отиващи за обикновените пелени. Не искам да споря с никой, обаче някои неща от съвремието са и по-екологични и по-удобни...

# 889
  • Мнения: 1 872
Не знам дали знаете, ама детските дрехи също се перат и обикновено не заемат цяла пералня. С няколко пелени вътре или без водата е същата. А и еднократните са поне по 6 на ден, та общо са към 6000, но какво са над 200кг боклук (+ допълнително още 6-7кг, ако сте от тия дето ги увиват всеки в отделна торбичка). Да не говорим, че за производството им също отиват ток и вода, ама какво значение има. Друго си е да се заяждаш като си гледал деца преди 30 години.

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 22:53 от maldini88

# 890
  • Мнения: X
1 дете с памперси е максимум 1000 дни, по 4 памперса на ден са 4к памперса, няма и 1 кубик боклук.Много по-малко от въглеродния двуокис, което едно Ауде А4 изхвърля за 1 ден работа и което коства на природата много повече. Да не говорим за кубиците вода и десетките литри перилни препарати, отиващи за обикновените пелени. Не искам да споря с никой, обаче някои неща от съвремието са и по-екологични и по-удобни...

А колко пари ще спестиш? На много малко хора реално им пука за екология, ако това ще им спести едни пари. И да, перат се с останалите дрехи на 60 градуса.

# 891
  • София
  • Мнения: 4 192
Не знам дали знаете, ама детските дрехи също се перат и обикновено не заемат цяла пералня. С няколко пелени вътре или без водата е същата. Ама да, 350 кг боклук са много екологични.
Има разлика между детски дрехи и пелени. А пелените са най-малкия екологичен проблем.

# 892
  • Мнения: 1 872
Съжалявам, но мисля, че темата е за минимализиране на консумацията. Не виждам как пък точно артикули за еднократно ползване го правят. То по същата логика може и да ядем и с пластмасови вилици, лъжици и чинии и да ги хвърляме, вместо да хабим вода, за да ги мием.

# 893
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Не знам дали вече е ставало въпрос в темата, някоя от вас ползва ли платнени памперси?

Малкият ми син е отгледан с платнени памперси. Излизах му обриви от другите. По-често трябва да се сменят, защото не абсорбират така добре както еднократните. През нощта също ще ти се наложи да ги сменяш може би. Особено като почне да пишка повече. Аз през нощта минах на еднократни по едно време. Другите варианти бяха или да сменям през нощта памперси или синът ми да се буди в мокро легло. И двата варианта не ми се нравеха.

# 894
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Подаръчни торбички ползвам ако ми харесват, ако не просто ги ползвам за боклук или нещо друго временно.
В този сезон съм си повече удома и голяма разчистване пак правя - то не бяха купи, кутийки, кабели, дрехи та чак и обувки. Добре ми се отразява да разчиства ненужното. Уж минималист си мисля че съм, а като гледам как периодично хвърлям/ раздавам една камара неща се замислям какво съм...
Всички кабели вкъщи са вградени в первазите или в стените ( кабели на тв, интернет, кабелна тв и всякакви други които могат да се виждат и висят по стените). Много добре си ми беше до преди седмица - нищо не висеше или стърчеше от никъде. Ноооо, ММ си премести настолния компютър и го върза за тв в кухнята, съответно сега висят два дебели черни кабела, които ме побъркват. Развалят ми цялата естетика удома. Мислех за кабелни канали, но и те са натурия, просто ще се надявам да си върне обратно компютъра където си стоеше.

# 895
  • Мнения: 19 296
Е, защо пък ползването на многократни пелени да е връщане в миналия век?
Те са направени от някллко слоя и не са точно същите като парцалите, ползвани за нас, а и определено са по-екологични от еднократните, ако се перат с други дрехи. Аз лично не съм ползвала, както не ползвам и менструална чашка или многократни превръзки, но не бих заклеймявала хората, които го правят. Просто не са моите неща.
Между другото памперс сменях и през нощта, въпреки че беше еднократен.

# 896
  • Мнения: 3 610
С многократните пелени децата по-бързо се научават на гърне. С памперса, като им е все сухичко на дупето, някои откарват и до 4 години Simple Smile
Е ти сериозно ли?Може и до 10г да откарват навярно.

# 897
  • Мнения: 4 808
С многократните пелени децата по-бързо се научават на гърне. С памперса, като им е все сухичко на дупето, някои откарват и до 4 години Simple Smile
Е ти сериозно ли?Може и до 10г да откарват навярно.
Това е вярно. На много мои познати децата на по 3-4 години още са с памперси и е голяма мъка да ги научат на гърне. Моите деца са отгледани с обикновени платнени пелени и на под годинка вече си казваха и си ходеха на гърне. Памперсите бяха лукс тогава, само мъжете, които пътуваха, носеха с кашони, за да има до следващото пътуване. Ако по мое време имаше памперси, обаче, никога не бих се лишила от това удобство.

# 898
  • Мнения: X
Мисля, че в България по-раничко спират да носят памерси децата от тук (Германия). Тук до към 2-3 е нормално (т.е продуцираме още по-голяма планина памперси).

# 899
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
У нас кабелите на няколко пъти бяха вграждани, обаче след това отново и отново изпълзяваха навсякъде като змии. Под телевизора в дневната е страшно, вързано е какво ли не. С мъже на глава не се излиза. И се отказах. Сега търся нещо, което са ползвам като органайзер за кабели, за да ги напъхам вътре и да ги скрия,чудя се какво би могло да използвам за целта.

Общи условия

Активация на акаунт