Гестационен диабет - тема 2

  • 60 631
  • 771
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 94
Здравейте,
и аз като всички в тази тема съм с гестационен диабет и въпреки, че поразгледах дискусиите не виждам някъде да се обсъжда отслабването от диетата. Когато започнах с нея преди месец и нещо свалих 2 килограма и спрях да качвам, тоест за месец и половина нямам качени никакви килограми, държа си захарта в посочените граници, но сега точно около празниците виждам, че пак отслабвам, не е много - само килограм, но все пак някой има ли представа това притеснително ли е?

# 391
  • Мнения: 275
И при мен е така, смъкнах към килограм-два и после един месец не съм мръднала на килца, а бебока си наддава доволно. Според мен е нормално, с режима освен, че не вредим на бебока, регулираме и нашата обмяна на веществата.

# 392
  • Мнения: 1 981
И аз отслабвах точно така. Следете да не излязат кетони в урината от отслабването, защото това също не е добре.

# 393
  • Мнения: 94
Да, и аз така четох, просто след около месец задържане на килограми пак тръгвам надолу (а очаквах в някакъв момент все пак да е нагоре), а по празниците, че и седмицата след това не е много лесно да се свържеш с лекар, само за такъв банален въпрос. А колко често следите кетоните?

# 394
  • Мнения: 951
Може би изразходвате повече енергия, отколкото приемате, за това отслабвате. Аз в началото задържах килограмите, но тогава ходех по 4-5 км на ден. След това ми казаха да си стоя на д-то и почнах да качвам. Кетоните в урината са нормално нещо, когато се храните с много протеини и малко въглехидрати.

# 395
  • Мнения: 1 981
На мен ми излязоха кетони в урината към края. Коригирах си диетата, вкарах повече пълнозърнести храни, но пак бяха там. Тогава ендокриноложката ми замери кетоните в кръвта и там бяха в норма. Седмица след това родих. Затова не мога да кажа колко често трябва да се следи за кетони. Мен никой не ме предупреди и бях изненадана и стресната когато се случи. Казвам го, защото може на някой да му е полезно.
Иначе и аз смъквах точно така. За месец и половина, и то в големите месеци, бях смъкнала повече от два килограма, а бебка си растеше много добре.

# 396
  • София
  • Мнения: 7 645
Кетони излиЗат и при обезводняване. Може да е била такава причината.

Аз вчера четох за рисковете за бебето от ГД. Прочетох, че в бъдеще детето/човека е по-предразположен към диабет тип 2.
Някой да е чел повече? И при контролиран диабет ли това предразположение остава?

# 397
  • Мнения: 94
И аз това се чудя, но мисля, че контролираме диабета точно, за да не е предразположено бебето после като порасне. Би трябвало ако не качваме кръвната захар, да не се налага неговия панкреас да работи допънително, за да се справя със захарта в кръвта ни и всичко да е наред.

# 398
  • София
  • Мнения: 7 645
Дано да е така, като цяло с едно търсене намерих само обща информация. За сега не задълбочавам, защото не ми действа добре.
Майка ми не е имала диабет, била е слаба и тнт но аз си имам предразположеност и отключих ИР и тнт ... та на всеки може са се случи, особено с тези храни на пазарите ни.

# 399
  • Мнения: 275
И аз съм чела, че децата на мами с гестационен диабет са предазположени към диабет тип 2, ако не след раждане, то в пубертета се появява този риск... и много се чудя за съхранението на стволови клетки, което си е скъпо удоволствие, но пък при поява на диабет, би помогнало... но и няма стабилна фирма за съхранение, на която да се довери човек... все нещо им се случва и хвърляш едни пари на вятъра...

# 400
  • Мнения: 951
Lunichkaaa, има и варианти за разсрочено плащане, оскъпяването не е голямо, месечната вноска също. Ако искаш на лични ще ти пиша нашите конкретни цени.

# 401
  • Мнения: 690
Здравейте. Тези от вас, които са били с ГД и са родили, колко време след раждане ви казаха да си направите пак обременяване с глюкоза?

# 402
  • Мнения: 275
Днес говорих с моята ендокриноложка точно по този въпрос и тя ми обясни, че 6 седмици след раждането, трябва да се направи отново ОГТТ.

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 10:38 от lunichkaaa

# 403
  • Мнения: 1 981
Аз много напълнях, малката става на шест месеца скоро, мисля още да не правя, защото резултатите няма да са добри вероятно. Иначе ми казаха на шести месец.

# 404
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
При мен беше на 6 седмици, 6 месеца и 1 година.

Общи условия

Активация на акаунт