Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-25

  • 97 840
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Прясна информация от т.г. Наемът е около 80 лв. за най-ремонтираните общежития на ТУ.
Класиране има, успехът има значение, но общежития се намират за всички.
Друг е въпросът в какво състояние. Да не закачам снимки на първите, за които бяхме класирани. Такова чудо не сте виждали.
Децата не искат да живеят в тях, и с право. То не става за живеене - влажно, пред разпад и гнусно. В момента, в който бяхме класирани и видях стаята, цял ден смятах колко ще ми струва ремонтът на тази стая, за да придобие годен за живеене вид. Плюс колко ще ми струва да сложа нормална външна врата.
Бл.12 на ТУ, който е в перфектно състояние към момента, е пренаселен - по 3-ма души в стая. Има и по 4-ма. Плащаш депозит от 100 лв., който ти се възстановява, когато напуснеш. Стаята изглежда много добре, но е тясно.
Плащахме няколко месеца общежитие, което не ползвахме, защото детето, израсло в собствена стая, не желае да дели личното си пространство с двама непознати. И се отказахме, сега живее на квартира.

Хубавите стаи в общежитията се намират много рядко, повечето родители предпочитат да направят ремонт и после да си пазят стаята 4 г. Прецених, че не е за мен. Моя приятелка с дъщеря в СУ в момента плаща 400 лв. наем за квартира поради същите причини.


chiana2003, ако ми намериш апартамент с 2 самостоятелни стаи в и около Студентски град в прилично състояние за 250 лв., ще ти се извиня публично и ще се побия на кол от разкаяние, че не съм била права:)
Ако ще е една стая за 250 лв., която ще делят двама души, по-добре на общежитие за 80 с включени ток и вода.

# 31
  • Мнения: 856
Не съм много запозната , но от факта, че имам младеж у дома съм си направила извода , че на  младежите морето им е до коленете. Simple Smile И така трябва да е.
Имат предимството на младостта . Simple SmileНе им пречат особено мухлясалите стаи в общежитията.
Живота е пред тях.
Едно побутване от моя страна, може да се окаже добро решение на по късен етап, а може и да е обратното, но надали......


# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 013
Стените бяха ужасяващо мухлясали. А таванът на банята падаше отгоре ти. Душът беше разглобен и течеше от всички страни. Трябваше си основен ремонт на банята - да не съм луда да дам 3 бона за ремонт на баня в общежитие?
Между другото, на момчетата битовите условия им правят по-малко впечатление, да.
При нас огромната спънка се оказа наличието на други хора в стаята. Бутах всякак, но... не се получи. Не съм от онези родители, които поднасят всичко на тепсия, даже напротив. Взе си решението да излезе от общежитието с всички рискове и последствия.

# 33
  • Мнения: 19 484
Другите хора в стаята са сериозен мотив да търсите алтернатива, защото понякога не може да се усамоти човек включително и да се подготви за изпити, за каквото всъщност е там де...така че и аз бих постъпила така като родител.

# 34
  • Мнения: 3 360
Мухълът може да не те притеснява, но щетите които причинява на здравето са сериозни.

Последна редакция: сб, 03 мар 2018, 14:04 от sunny112233

# 35
  • Мнения: 18 498
Мухълът би ме притеснил повече от разпадащата се баня, поне мен.

# 36
  • Мнения: 2 808
И аз чакам цените да паднат, защото са нереално високи, но нещо все по-малко вярвам в това.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 192


chiana2003, ако ми намериш апартамент с 2 самостоятелни стаи в и около Студентски град в прилично състояние за 250 лв., ще ти се извиня публично и ще се побия на кол от разкаяние, че не съм била права:)
Ако ще е една стая за 250 лв., която ще делят двама души, по-добре на общежитие за 80 с включени ток и вода.

Не знам как вадите думи от контекста. Много ясно се разбира, че имам предвид двама човека да делят наем на квартира за 500 лв.
Но си е ваше право да глезите детето и да му осигурите самостоятелна квартира. Всеки действа по различен начин  Peace Ваше право е да изплащате тази квартира с години, никой не може да ви спре. Аз просто казвам,че масовото купуване на инвестиционни жилище в СГ след няколко години ще рефлектира значително на цените на наемите.  Peace

# 38
  • Мнения: 19 296
Много разглезена днешната младеж. Навремето никой не мрънкаше, че трябва да дели стая с друг.
И аз чакам цените да паднат, защото са нереално високи, но нещо все по-малко вярвам в това.
Аз съм объркана вече, защото откакто започнах да гледам, стоят същите обяви. За едно епк брокерката вече три пъти ми се обажда да пита какво сме решили. То е на първи етаж и явно няма кандидати, но вече два пъти смъкват цената.

Много ми е интересно да прочета на Бачкатор мнението за епк-тата.

# 39
  • Мнения: 36 482
Коментарът за днешната младеж не е съвсем верен - и по време на моите студентски години (преди малко повече от десет години) имаше хора на квартира. Дори една колежка от Варна си беше наела апартамент на пъпа на София. Помня, че даже ни каза наема (явно искаше да се изфука) - 1500лв на месец за цял апартамент близо до университета...Не знам дали е истина, естествено.
Аз не бих стояла с чужд човек в стая, защото за мен е невъзможно докато уча да се съобразявам с друг. Разсейвам се (дори сега ми е трудно да се съсредоточа върху книга, ако има друг човек в стаята - не знам някои как четат по време на път...), отделно от това имах навика да крача из стаята и да си правя бележки (някои неща си ги прочитах на глас) и т.н. Не мисля, че бих могла да се адаптирам - по-скоро щях да прекъсна следването.

# 40
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Още по времето на баща ми, който е можел да си позволи квартира, е наемал такава на детето си студент. Баща ми е завършил в София и  е живят на квартира.

# 41
  • Мнения: 9 871
И по мое време преди да кажем 17-18 г имаше на квартири, който не успееше да се класира за общежитие
Но тогава цените за стая с хазяин не бяха драстично различни от общежитието
Сега една стая е сиг 300 лв отделно консумативите, което е 5 пъти над 60-те лв за общежитие в което влизат ток вода отопление

# 42
  • Мнения: 13 188
Стая с хазяин според мен е по-лошо от съквартирант в общежитие.

# 43
  • Мнения: 1 248
Най хубавите ми години бяха в общежитие в студ. град Но сега сигурно е различно.

# 44
  • Мнения: 19 296

Никъде не съм писала, че навремето е нямало хора на квартира, а че повечето живееха със съквартиранти. Четете моля ви се. Единици бяха тези в самостоятелни апартаменти.
А стая с хазайка определено е по-зле от съквартирант.

Общи условия

Активация на акаунт