Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 10

  • 117 399
  • 737
  •   1
Отговори
# 330
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Чудесно брауни видях, тъкмо и аз щях да правя. Simple Smile Лабрекс, останаха ми очите в козунака, добре, че досега ядох първо, второ и трето. Grinning

Марчева, и аз много ги мразя тия чаши, не се ориентирам особено и все го мисля ще стане ли... но твоето пък взело, че станало, не че съм се съмнявала. 😃

Ние днес имахме шкембе чорба, неснимана, за основно отдавна се канех да направя една проба - яхния със заешко и сини сливи, добавих арпаджик (каквото подобие намерих тук) и моркови. За гарнитура реших да сготвя за сефте кус-кус. Нямах бадеми и сложих сурово кашу... останалото в тенджерката количество (несервираното) се изяде на крак, скришом, с една голяяяяяма лъжица. Grinning
За десерт шоколадови суфлета с течен център. Без сладолед, че го изядохме.





Забравих и от вчера - пил. сърчица с гъби, идеята взех от Пепи, но нейното май бяха дробчета.
И от предния ден - пълнени 1/2 камби с яйце и сирене. Като малка карах баба да ми ги изгаря отгоре, сега си ги изгарям сама. 😃

Извинявайте, че не е в чинии, а още в готв. съдове. 😃



# 331
  • София
  • Мнения: 11 749
[.........................marchеva14, вкусно изглежда това швеЦкото! Heart Eyes bouquet И да не ми се караш за маста, май се [.....................]променят схващанията за нея[/url]. Просто си е естествен продукт, имам предвид хубавата домашна мас, не тая по магазините, дето прилича на восък. Поне аз на такава съм попадала. Но сега ми подариха много хубава бяла домашна и с удоволствие си я ползвам. Peace
................

Не е лошо това швеЦкото, хрупкаво е, но пишеше, че е нещо изключително, ...ми, не, не е чак пък толкова изключително. Сладкиш с маслени трохи, това е. Смятам , че се получи грешка с това брашно, може и по-хубаво да става,  но не пишеше каква е чашата, 200 г ли е, 250 г ли е, тъпо написана рецепта, ще я отсвиря за друг път.
Това за маста... ми, добре,  Peace нямам против да я ползваш, но аз ще си остана на масло и олийце, така ще замеся и козунаците. Нали знаеш , че нещо съм върло скарана с маста.  Mr. Green

Яхнията на Криси е чудна,  chef също я правя, но с телешко, хубаво телешко месо. Много я обичам, заек никога не съм яла, не зная дали ще ми хареса, а и зная, че има много кости, това ме спира, а и нещо друго ме спира, но не зная какво е.
Суфлето е разкошно!  chef
Лека ви!

# 332
  • Мнения: 695
jof , това месо от динозавър ли е? Grinning

    Ха ха! Не е от динозавър. Телешка пържола е. От Южна Африка. Изядохме я.

# 333
  • иска ми се Варна през лятото
  • Мнения: 223
Щях да правя канелони, ама сега като каза заек Confused...
Тъкмо гледах рецепта в стария Кулинарен журнал и се вайках защо бе, джанам,  накрая ч. ч., а аз имам доста чаши и все за чай, /тяяяя кафяната ми е по- голяма Grinning и не зная дали автора има предвид мерителната. И тъй де, просто трябва да го следиш и се отказвам!

# 334
  • Мнения: 9 151
заешкото е много хубаво, деликатно, бедно на холестероли месо, яжте го, девойки, стига да ви падне хубав, голям заек Simple Smile Марчева, костите са гръбнака и ребрата (естествено) , но на гръбнака има много бяло месо, което дори за сушено съм изцепвала и правила пастърмици. А на бутчетата - една голяма кост, като пилешко бутче. Ама ако те спира това, че са нежни и мили животинки.... няма как да се преодолее.
chrissy, много апетитно при теб Flowers HibiscusPurple HeartFlowers Cherry Blossom а заешкото със сини сливи и лук е класика, много ме яд, че не гледаме вече зайци.

пиле със спанак и ориз http://pep-4o.blogspot.bg/2012/10/blog-post_28.html у нас от вчера

и супа топчета http://pep-4o.blogspot.bg/2009/12/blog-post_29.html

и първите миди за сезона, преди да им добавя маслото с подправки
 

# 335
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Пепи, как можа с тази супа топчета сега да влезеш тук? Утре се прибирам за уикенда в България и съм си поръчала супа топчета... Сега само се облизавам предварително...Simple Smile Не знаех, че е типична тази яхнийка, майка ми ми каза за телешко със сини сливи, както спомена и Марчева, баба правеше с пиле, вчера отиде повече от половината тенджера със заек...

Мидите толкова хубаво изчистени ли се продават при вас? Тук са много мръсни, а аз не знам как се чистят и спрях да ги готвя... Иначе с масълце, винце, лук/чесън стават прекрасни...

# 336
  • Мнения: 9 151
чисти, друг път Simple Smile от 2 кила миди, събирам пълна шепа водорасли -
Аз си ги чистя, всяка поотделно, отскубвам водораслите.
Яхния от заек със сини сливи и арпаджик помня от вуйчо ми, лека му пръст - ловец беше и с  диви зайци правеше. облизвахме си пръстите. И баба правеше, но с арпаджик и свинско, но като няма сладостта на сливите - не е това. Вече от мама (и техния стол) като доста по-голяма вече опитах телешко със сини сливи и арпаджик - пак ми хареса с червеното телешко месо. Но и при нас доста яхнии с арпаджик готвят Simple Smile като си отглеждат сами арпаджика и изкарват доста едър, който не става за сеене на лук Simple Smile та го готвим.

# 337
  • Русе
  • Мнения: 1 880
labrex, козунакът изглежда страхотно! Много цветен, няколко пъти се връщах да го гледам!
chrissy, много е апетитно при теб!
След вкусотиите на пеп-4о, идвам да покажа и аз снимков материал от последните дни.
Питка



Ориз с домати и маслини. Беше гарнитура на свински и пилешки пържоли с гъби, моркови и лук, печени в гювеча.


Постни сладки и солени мъфини


Торта-терин с бишкоти и маскарпоне


# 338
  • София
  • Мнения: 15 503
Побългарена паста пармиджано.

# 339
  • Мнения: 7 328
"лятна манджа"в студа...домати с ориз

# 340
  • София
  • Мнения: 15 503
И хлебец набързо, че внука отказа да отиде за хляб.Първо поиска филии с лютеница, казах му, че нямаме хляб и той, нахалникът, вместо да отиде, каза: За какво ти е хляб, като можеш да  ми изпечеш месо(зодия лъв е).Та му пекох на него пилешко.

# 341
  • Мнения: 695
    Може ли ми предложите рецепти за постни сладки или кекс?

# 342
  • Варна
  • Мнения: 202
Ах тези козунаци...страхотни са...Све,Тайна,Лабрех,Илрай,Марчева....и всички сте прекрасни кулинари...апетитно и красиво...у нас набързо кюфтенца и печена тиква с фурми,стафиди,бадеми,орехи,мед,канела...правя и една  супичка за мен с пресен лапад



# 343
  • иска ми се Варна през лятото
  • Мнения: 223
И хлебец набързо, че внука отказа да отиде за хляб.Първо поиска филии с лютеница, казах му, че нямаме хляб и той, нахалникът, вместо да отиде, каза: За какво ти е хляб, като можеш да  ми изпечеш месо(зодия лъв е).Та му пекох на него пилешко.


Тайна, кажи мещо за тоя невероятен хляб- какво, колко, как, кога...? Joy
Аз отидох за заек и на сафрид станах /по-хубав и вкусен е от снимката/, заекът утре.

# 344
  • София
  • Мнения: 15 503
ark, копирам ти направо какво писах във фейсбук.Аз не готвя с мерки, но приблизително го давам.Най-обикновен хляб е, стана много приятен - с хрупкава коричка и въздушен и мекичък вътре.

Вода, брашно, мая, сол, захар. Около 600-700 грама брашно, две-три щипки захар, пакетче френска суха мая,11 грама е, голяма чаена чаша топла вода, чаена лъжичка сол.Бъркам първо с клечки(китайски, супер работа ми вършат), докато се събере на топка, изсипвам на плота и доомесвам около 10 мин. Лепне в началото, но после спира, не добавям брашно.Мажа голяма купа с олио и го слагам вътре, завивам с найлон и оставям на топло да стане тройно.После изсипвам на намазнен плот, разделям на две.Всяко парче разтягам на правоъгълник и после навивам.Слагам във форма за кекс, застлана с хартия и завивам пак да си удвои обема.Може във фурна на 30-40 градуса.Като напълни тавичката, включвам фурната на 180 гр. и пека около 30- 35 минути.Гледам по цвета.

Общи условия

Активация на акаунт