Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 10

  • 117 361
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 11 734
От мен "Най-добрата лазаня" - така пише в заглавието  на рецептата, вярно, че е добра. Без бешамел е, по друг начин с по различни продукти се работи.



Свежа салата с топчета от авокадо, счукан бадем и риба тон, рибата тя не се вижда , някъде е изчезнала



Еврейските бисквити и за Ханука и за Великден, кой както си иска, бяха за проба - разкошни са. Ще се правят отново. Оценени са подобаващо.



Пастейш да Ната -



Тайна, какво означава голяма чаша вода, 300 мл ли е или 250 мл. Благодаря! Много хубав хляб.
Лягам си, много се уморих. Лека!
 

# 346
  • София
  • Мнения: 15 486
Утре ще премеря колко е, че сега ако вляза в кухнята, ще разбудя бебетата(кученцата).

320 мл. е чашата, но не я сипвайте наведнъж, много зависи колко ще поеме и от вида и влажността на брашното, даже и от времето навън.

Последна редакция: чт, 22 мар 2018, 11:00 от Тайна

# 347
  • Мнения: 4 872
Няма да изреждам , но всичко , показано в темата изглежда много много вкусно Heart Eyes


*sve* , може ли да споделиш рецептите за постните сладки и солените мъфини  Flowers Rose


Ах, козунаците  Heart Eyes просто са неустоими . Толкова примамливи, че не издържах на изкушението и врътнах един и аз Blush По рецептата на labrex Flowers Tulip





Тъй като козунака беше важен , за вечеря само свинска супичка със салата Simple Smile



От предишния ден - риба с домати и картофено пюре




# 348
  • софия
  • Мнения: 119
Момичета, страхотни неща показвате. И аз правих снощи козунака на Labrex- супер стана, като се има че не съм добра готвачка. Имам два въпроса- домочадието реши, че козунакът не е достатъчно сладък-колко мога да увелича захарта-по рецепта е 75гр.?
И второ, под фитили се има в предвид да се усуква тестото ли? Иначе, по-бърз козунак не съм виждала-мерси Labrеx, пак ще се прави. bouquet

# 349
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Petrova73, доколкото знам, на 500г брашно, може макс 150г захар.
Това само за тестото, поръската отгоре не се брои.

Изчисли си пропорционално според твоята рецепта.

# 350
  • Русе
  • Мнения: 1 858
Marsia_K, споделям веднага! Използвах за основа тази рецепта. Изпитана е за постен сладкиш и се получава много добре.
http://lety-culinaryadventure.blogspot.bg/2013/12/juicy-chocolate-cake.html

Инцидентно ми трябваше нещо бързо и постно да приготвя, като исках във форма на мъфини. Сетих се за тази рецепта и импровизирах, като в една тава заедно изпекох по 5 броя солени и сладки кексчета. Спазих по рецептата последователността, но първо сложих само брашното, сол и сода. В случая сложих 2 ч.ч. брашно.
Аз, когато по рецепта мерната единица брашно е в ч.ч. приемам, че 1 ч.ч. е около 125 гр. брашно. Имам мерително сито, като голяма чаша, използвам си го, като едновременно си меря и пресявам брашното.
Направих 2 ямички и добавих олиото в едната и оцета в другата. Обърках с лъжица, не съм използвала миксер. Напълних 5 гнезда от формата със сместа, като по средата сложих маслини, а отгоре поръсих малко мак.
След това в купата с тесто добавих другите неща от рецептата, но в по-малко количство - няколко с.л. захар, една с.л. какао и една ванилия на прах. Напълних и 5 гнезда със сладката смес, като по средата сложих сладко.
Изпекох за 20-25 минути на 175*C с вентилатор. Сладките мъфини поръсих с пудра захар.
Вижда се , че за солените мъфини съм използвала парче хартия за печене и съжалявам, че не го направих и за сладките, защото залепнаха за хартийките. Когато правя нормални сладки мъфини, не залепват, но в случая с постните не стана така.
jof, с това отговарям и на твоето запитване. Сладкишът от посочения линк е много сполучлив.
marchеva14, големи вкусотии при теб!

# 351
  • Мнения: 14 147
Аз за моя козунак, който правих почивните дни, сложих 1 ч.ч. (Марчева да не чете Joy) захар и 2 с.л. течен подсладител. Тази неделя пак ще правя (или този със сметаната на Еликсир, или този на Лабрекс, че изглежда невероятно), но този път ще сложа локум и шоколад в плънката, да е по-сладко.

# 352
  • София
  • Мнения: 3 507
Леле, какви козунаци сте наплели... ммм направо усещам как ухаят (аз такова не ям, но ми харесва аромата им). Страшни сте! Kissing Heart
Снощи установих, че има много хляб вкъщи (ние и 🍞 почти не ядем) и набързо спретнах едни богати сандвичи с яйца и сирене, добавих месце от домашна консерва и зелена салата


# 353
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 165
от миналата седмица и вчера Simple Smile
пиле с бял сос, пиле с бял ориз и мързеливи сарми.
не си спомням кой ги спомена, но да приеме благодарностите на цялата фамилия Simple Smile Simple Smile Simple Smile
май не съм снимала останалото.



от снощи - изварения кекс на Лабрекс (?)




а сутринта - банички на тиган. и за тази идея благодаря Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 354
  • Мнения: 4 872
Аз за моя козунак, който правих почивните дни, сложих 1 ч.ч. (Марчева да не чете Joy) захар ....

Joy

 И аз в рецептата на Labrex увеличих захарта на 1 ч.ч. , но мога да кажа , че носи на още малко захар. Отделно течната ми част се получи малко повече -около 300 мл,
  Отиде ни режима вкъщи Stuck Out Tongue Winking Eye  за-ми-на ... Relieved

*sve*, благодаря много Flowers Cherry Blossom И двете изглеждат много вкусни и ги подхващам още довечера , като се прибера.


# 355
  • Мнения: 22 867
*sve*, сладкишът от линка ми напомни chocolate crazy cake на Янита, като се сетя как го правех........ един след друг ги забърквах (щото у нас сме така, като ни хареса нещо - прави се до втръсване). Mr. Green 

petrova73, козуначето обикновено го правя с разни сладка, вадя три бурканчета и в трите рула слагам различно сладко, понякога пък смесвам сладката, както ми дойде, но с тях ми е най-бързо. Майка прави плънка от смлени орехи, захар и белтък, много вкусно се получава, но не съм я питала за количествата. Може би затова не ми е бил несладък, вкъщи се яде по-сладко по принцип, а отгоре ръся малко навлажнена захар преди печенето, така става на по-едри бучици. Но пробвай да увеличиш захарта, аз не съм го правила досега. За рулцата-фитили - размачквам тестото с ръка или с точилка на продълговата елипса/правоъгълниче, слагам плънката, навивам на руло по дългата страна и оставям настрана. Понякога го усуквам леко това руло, по същия начин и другите две, понякога не ги усуквам, след това сплитам трите и слагам във формата да втасват. Peace 

Marsia_K, твоят изглежда разкошно! Heart Eyes bouquet bouquet

 st. Dobri, и твоят изварен кекс, на мен си ми е любим и когато и да го видя, все ми се прияжда. Heart Eyes Дано да ти е харесал и на теб! bouquet

marchеva14 пак се е вихрила, ама тя си е вихрушка в кухнята! Simple Smile bouquet chef

И на AnyHr да имаше как една принцеска да си отмъкна....! Heart Eyes bouquet

# 356
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 165
всички го харесаха Simple Smile и колегите също Simple Smile

# 357
  • софия
  • Мнения: 119
Labrex,  от това ще да е-при мен плънката беше локум. Следващият път ще пробвам със сладко, мисля че това ще реши проблема.  Hug

# 358
  • Мнения: 9 127
ааа, ще ме зарибявате с тези  козунаци Simple Smile удържам до сега уж.
 у нас снощи -
Руло от млечно телешко със сушени кайсии http://pep-4o.blogspot.bg/2017/04/blog-post_29.html с гарниутура от задушени зеленчуци с гъби (и аспержите от собствения ми  добив Simple Smile

чеснови франзели, подготвени за печене http://pep-4o.blogspot.bg/2017/06/blog-post_79.html

# 359
  • Мнения: 22 867

пеп-4о, давай първата чинийка Heart Eyes и запрятай ръкави за козунаци! После ще искам и от тях! Grinning bouquet

Пръхкави сладки за кафето. Случайно попаднах на рецептата, харесаха ми, само ванилия добавих. bouquet

Общи условия

Активация на акаунт