Перилни препарати и омекотители – 52

  • 77 164
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Как може на опаковка прах за пране да има дозировка в милилитри??!!! Сега аз как да се ориентирам, във Физиката възможно ли е да се конвертира мл в гр?
Много голяма глупост с тоя Персил. 

# 16
  • Мнения: 5 208
Ей, PELLI, ще каже човек, че не си ползвала прах досега.
В заглавното мнение на темата е описан точно този въпрос доста подробно.
На всички прахове дозировката е дадена в милилитри за удобство, не само на Персил. Ако имаш желание, можеш да мериш на кантара.
Можеш ли да ми кажеш на кой прах дозировката е дадена в грамове, че не се сещам за нито един.

# 17
  • Мнения: X
Можеш ли да ми кажеш на кой прах дозировката е дадена в грамове, че не се сещам за нито един.
Наскоро не коментирахте ли Фелче Азура? Hands V

# 18
  • Мнения: X
Кой ти гледа, сега обърнах внимание. Така и не разбрах защо в милилитри?
Пак гледах пакета, 108мл. са 70гр. Оттам нататък аз да си правя сметката. Тъпичко е. Изпрах бял халат, леко цветни тениски на 40градуса.струва ми се, че не пере като Денкмит. Под въпрос ми е дали ще купя пак.

# 19
  • Мнения: 68 905
Не взе ли за цветно...защо бял халат...

# 20
  • Мнения: 1 953
За мен е логично дозирането да е в мл. и да не кажа на всички, но на повечето перилни препарати е така, иначе за да можем да перем, всички трябваше да разполагаме с везни.
И аз задавах в миналата тема въпроса на Тета. Пели пере и бялото с прах за цветно.

# 21
  • София
  • Мнения: 721
Bossa Nova, предполагайки какво питаш (не е много ясно питането), отговарям: мериш съответното количество препарат и поставяш в барабана.
Съжалявам ако е глупаво или неясно. Питането ми е за пластмасовия мерителен контейнер- с него ли (мисля че да), а не да се излива върху дрехите  Blush
Аз имам отделно отделение от това с омекотителя което е само за течни перилни- до сега така съм го ползвала , но ми стана интересно.

# 22
  • Мнения: X
Нарочно пуснах пак бяло с прах за цветно. Не се изпра както с Денкмит за цветно, има разлика. Може ли някой да ми каже как измерва примерно 80мл. ПРАХ??? Grinning
Това е мярка за течност. Не знам как го правите...

# 23
  • Мнения: 2 822
Всички мерителни чашки от праховете са в милилитри, поне тези, които аз имам. Чашките към течните също са в милилитри и също може да се ползват в случая.

# 24
  • Мнения: 1 953
Bossa Nova, отмерваш с капачката (примерно) и изливаш течността в нещо подходящо, аз ползвам едни топчести пластмасови меритлни капачки от ОМО и от други перилни препарати.
Пели, измерва се така, както се измерва и 80 мл. вода, а това колко грама прах е, не те интересува.

# 25
  • Мнения: X
Нямам мерителна чашка за перилни препарати. От къде да си взема?

# 26
  • Мнения: 1 953
От магазините за дом. потреби.

# 27
  • Мнения: 5 208
Може ли някой да ми каже как измерва примерно 80мл. ПРАХ??? Grinning
Това е мярка за течност. Не знам как го правите...
С всяка разграфена в милилитри мерителна чаша. Прахът е флуид и заема формата на съда, в който го изсипеш, така че няма проблем да се измерва обемно.

Добре де, тоя пусти Денкмит с какво го дозираше? И при него дозировката е дадена в милилитри – 85 мл.

Последна редакция: ср, 07 мар 2018, 17:39 от Guess Who

# 28
  • Мнения: 68 905
И аз задавах в миналата тема въпроса на Тета. Пели пере и бялото с прах за цветно.

Вярно имаше нещо такова...

А целта каква е?

# 29
  • Мнения: X
Прах никога не съм дозирала, гледам на око в чекмеджето. Но след толкова години сипвам точно Grinning
Денкмит и малко и много да сложа, резултата е един.

Общи условия

Активация на акаунт