Случи ми се нещо странно XVII

  • 133 480
  • 738
  •   2
Отговори
# 615
  • Мнения: 7 006
Убиец и жертвa например,също се обвързват кармично и се прераждат в кармична зависимост,понякога и като близки кръвни роднини,дори родител-дете..

п.п.Оспaмихме темaтa.. Laughing

# 616
  • Мнения: 1 419
Между другото,като прочетох последните мнения,се сетих защо съм против идеята за прераждане.Ето,представете си добър човек,който обаче все страда.И той решава,че в предишен живот е бил убиец,да кажем,правил е злини на другите хора.И поради което той страда в този живот.Та този добър човек живее в Индия,например,и там един свещеник,жрец или както се наричат духовните им водачи,му казва,че има лоша карма.Е,не знам за вас,но да живееш с подобно бреме сигурно е ад.Че си бил злодей в предишен живот,дори да не си го спомняш,и сега да си орисан да не си щастлив. Като се има предвид,че в Индия още си карат с древните вярвания,не би било чудно един индиец да приеме навътре това,което му казва гуруто.Извинението с кармата може да се използва като чудесен способ да вмениш чувство за вина.Да си мислиш,че заслужаваш да страдаш,заради това,което си направил или не си направил,в предишен живот.

# 617
  • Мнения: 229
Между другото,като прочетох последните мнения,се сетих защо съм против идеята за прераждане.Ето,представете си добър човек,който обаче все страда.И той решава,че в предишен живот е бил убиец,да кажем,правил е злини на другите хора.И поради което той страда в този живот.Та този добър човек живее в Индия,например,и там един свещеник,жрец или както се наричат духовните им водачи,му казва,че има лоша карма.Е,не знам за вас,но да живееш с подобно бреме сигурно е ад.Че си бил злодей в предишен живот,дори да не си го спомняш,и сега да си орисан да не си щастлив. Като се има предвид,че в Индия още си карат с древните вярвания,не би било чудно един индиец да приеме навътре това,което му казва гуруто.Извинението с кармата може да се използва като чудесен способ да вмениш чувство за вина.Да си мислиш,че заслужаваш да страдаш,заради това,което си направил или не си направил,в предишен живот.

                                      Според мен точно за това  не ни е дадено да си спомняме предишните животи, все още не сме узрели.

# 618
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Много се интересувате на тема "Прераждане". Няма ли да си направите една такава във форума? И там да обсъждате прераждането, а не тук?

# 619
  • Мнения: 8 858
То има такава тема и сега тамън е активна. Но пък няма лошо и тук да се пише, забавно е Например: "аз съм против идеята за прераждането", това звучи все едно: аз съм против идеята да се умира Joy
Освен това е забавно да се чете как големи хора се плашат от бъговете на техниката. Laughing
И какво страхопочитание предизвиква смъртта.... Rolling Eyes

# 620
  • София
  • Мнения: 1 338
То има такава тема и сега тамън е активна. Но пък няма лошо и тук да се пише, забавно е Например: "аз съм против идеята за прераждането", това звучи все едно: аз съм против идеята да се умира Joy
Освен това е забавно да се чете как големи хора се плашат от бъговете на техниката. Laughing
И какво страхопочитание предизвиква смъртта.... Rolling Eyes
Може ли линк към темата?

# 621
  • Мнения: 7 006
Няма добра или лоша карма
Има причина и следствие.
Само това.
Изядеш ли кило череши на гладно,и да ги полееш обилно със студена чешмяна вода,кармата е ясна..
Същото е ако скочиш под влака..


П.п.Колцина си спомнят миналите животи и са наясно с кармата си?
Масово тънем в амнезия..
Играта е замислена перфектно..


Между другото,като прочетох последните мнения,се сетих защо съм против идеята за прераждане.Ето,представете си добър човек,който обаче все страда.И той решава,че в предишен живот е бил убиец,да кажем,правил е злини на другите хора.И поради което той страда в този живот.Та този добър човек живее в Индия,например,и там един свещеник,жрец или както се наричат духовните им водачи,му казва,че има лоша карма.Е,не знам за вас,но да живееш с подобно бреме сигурно е ад.Че си бил злодей в предишен живот,дори да не си го спомняш,и сега да си орисан да не си щастлив. Като се има предвид,че в Индия още си карат с древните вярвания,не би било чудно един индиец да приеме навътре това,което му казва гуруто.Извинението с кармата може да се използва като чудесен способ да вмениш чувство за вина.Да си мислиш,че заслужаваш да страдаш,заради това,което си направил или не си направил,в предишен живот.

                                     Според мен точно за това  не ни е дадено да си спомняме предишните животи, все още не сме узрели.

А кой "дава" разрешението (или квото там е нужно),за да си спомним?

Помните ли навремето касетофоните?
Лентите със записите?
А помните ли как,като минеш с магнит върху лентата и записа се повреждаше(изтриваше)?
Същото нещо се случва и с прераждащата се душа и това обуславя амнезията.Душата е съвкупност от няколко слоя електромагнитни полета.
А амнезията от своя страна гарантира пълноценно преживяване,в противен случай би било като да ходиш на премиера на филм който знаеш на изуст..
Да не говорим какво бреме би било за психиката да помни всичко и да растеш със спомените за грешките си..
За това е тази амнезия,тя дава възможността да се изгради чисто нова личност,без последиците от травми и негативни спомени

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 07:56 от Какво?

# 622
  • Мнения: 15 431
Какво, ето, този ти начин на обяснение е достъпен, разбираем и прекрасно поднесен с примери, които ненавлязлото в обсъжданата материя съзнание може да възприеме по лесно. Продължавай в този дух на поднасяне на информацията. И благодаря на теб и Ън, че имате търпение да ни разяснявате нещата по 100 пъти.

# 623
  • Мнения: 5 230
То има такава тема и сега тамън е активна. Но пък няма лошо и тук да се пише, забавно е Например: "аз съм против идеята за прераждането", това звучи все едно: аз съм против идеята да се умира Joy
Освен това е забавно да се чете как големи хора се плашат от бъговете на техниката. Laughing
И какво страхопочитание предизвиква смъртта.... Rolling Eyes
Може ли линк към темата?
Заповядай Говорим си за свръхестественото

# 624
  • Мнения: 63
Не знам дали защото напоследък изчетох почти всички теми, но снощи сънувах баба. За пръв път от година. Много ясно видях лицето й, бяхме се събрали някъде на маса със семейството, щяхме да ставаме тъкмо. Помня, че погледнах в далечината и видях неясен образ да ми посочва нещо. Обърнах се и видях лицето на баба. В началото се стреснах, не знам защо, но после тя се усмихна и попита как сме. Другото не го помня, но си спомням много ясно как каза “Хайде, и да пиете една Стела(бирата,която пиеше по събирания) и за мен”.
Та днес съм си решила да купя по една бира за мен и ММ.

# 625
  • Бургас
  • Мнения: 822
А аз се запитах, във връзка с кармата - предварително заложена ли е продължителността на живота ни? Има хора загиват при супер нелеп инцидент - млади, здрави. Други - възрастни с хиляди болести, доживяват до старост?

# 626
  • Мнения: 1 918
Здравейте, да споделя и аз нещо. Прeди 18 години, около 16годишна съм и съм на село. В стаята ми имаше дървена кръгла масичка с малко столче. Винаги буквално залепях масичката за леглото, за да си оставям там телефона(само там имах обхват по онова време Grinning)
Беше починал мой не много близък роднина - братовчед на дядо ми, който бях виждала само веднъж в живота си.
Лягам си аз, масата до матрака залепена. Събуждам се - масата и столчето на метър и половина от мен. Стреснах се, но не много и забравих в последствие за тов факт. Да, ама.. Късния следобяд ме удрят спомени от съня(както много пъти се сещам за сънищата си от нищото няколко часа след като съм станала).
Сънувам че този човек идва при мен и съвсем учтиво и любезно ми казва "Аз ще те пазя и ще бъда твоя ангел, но трябва да ми направиш място до теб". И веднага след това следващия поток спомени - сещам се как аз се събудих, станах и бутнах масата и стола по-далеч, за да му направя място и заспах спокойно..
Не ме уплаши въобще, напротив. Но си беше странен сън Grinning

# 627
  • Мнения: 8 858
А аз се запитах, във връзка с кармата - предварително заложена ли е продължителността на живота ни? Има хора загиват при супер нелеп инцидент - млади, здрави. Други - възрастни с хиляди болести, доживяват до старост?

Въпросът съдържа и отговорът. Може би риторичен въпрос, разсъждания на глас?

# 628
  • Бургас
  • Мнения: 822
Не, не е риторичен. Наистина се интересувам. То защото, все пак както се каза по горе— за причината и следствието — как да живееш много при супер нездравословен живот, или при болест ако откажеш лечение.....

# 629
  • Мнения: 1 918
Момичета, четих стари теми за преживявания по време на сън и се сетих нещо. Няма да ползвам термини, тъй като не съм запозната с тях. Сънувах, че летя. В хоризонтална позиция, ръцете до тялото прибрани и на метър-два от земята. Летях на позната улица, само че всичко беше в пепел и сякаш имаше катаклизъм, срещу мен със същата скорост(висока) летяха големи камъни, асоциирам ги с метеорити, които избягвах. Така се и чувствах с тази скорост - като метеорит хаха. Та, старите теми ме накараха да се зачудя дали беше просто обикновен сън или нещо по-различно.. Макар че не виждам смисъла в това да летя срещу големи летящи камъни на улица, позната от детството Confused

Общи условия

Активация на акаунт