Всякакви въпроси относно съдомиялните - 21

  • 81 481
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 936
Интересно ми е като се разрежат таблетките какво става със солта и гланца вътре - дали се не измиват с основното миене и после машината да си мие без тях?  Thinking

Ами то и без да се разрежат става така. Основното миене с каквото съдържа таблетката,плакненето с "гола вода".

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 1 378
И аз мисля,че количеството препарат,в случая таблетка,предназначено за измиване на 14-13 комплекта,идва в повече за измиване на 9-10 комплекта.Така е и при пералните-за 5кг пране се слага едно количество препарат,а за 7кг се слага повече.

# 707
  • София
  • Мнения: 12 006
Еднакъв е само на еко-то. На нормалните програми имат малка разлика от няколко литра.
Разлика м/у 45см и 60см?
Няма такава разлика.
(сравняват се еднакви модели)
Скрит текст:
Съдът, който се пълни с вода,
преди да отиде в съдомиялната същата И където са клапани и ниворегулатори е
еднакъв при 45см, и при 60см.
Всъщност всички части са еднакви.
Скрит текст:
Ами на показаните от теб модели /и не само/, при другите програми си има разлика м/у 45см и 60см и е нормално да има. Все пак машината, която събира повече изцапани съдове е нормално да й трябва повече вода за миене. Тук има значение и количеството на замърсеност на съдовете. Затова на някои 45см-ви таблетка/капсула им идва вповече и резулатата е лигави съдове. Факт е, че разликата във водата е малка, а количеството съдове има доста разлика. То затова е и по-изгодно да се купи 60см, ако има място.

# 708
  • Мнения: 5 936
Еднакъв е само на еко-то. На нормалните програми имат малка разлика от няколко литра.
Разлика м/у 45см и 60см?
Няма такава разлика.
(сравняват се еднакви модели)

Съдът, който се пълни с вода,
преди да отиде в съдомиялната същата И където са клапани и ниворегулатори е
еднакъв при 45см, и при 60см.
Всъщност всички части са еднакви.
Скрит текст:

Тогава факта,че половин таблетка се справя прекрасно, си го обяснявам с това,че при еднакви литри вода,замърсеността на тази за 14 комплекта е по-голяма.

# 709
  • Мнения: 5 160
Интересно ми е като се разрежат таблетките какво става със солта и гланца вътре - дали се не измиват с основното миене и после машината да си мие без тях?  Thinking

Ами то и без да се разрежат става така. Основното миене с каквото съдържа таблетката,плакненето с "гола вода".
На финала има разлика ако се сложи само гел и ако се сложи таблетка 3 в 1.

# 710
  • Мнения: 5 936
С Афродита сме писали почти едно и също.Едновременно.

# 711
  • Мнения: 5 936
Интересно ми е като се разрежат таблетките какво става със солта и гланца вътре - дали се не измиват с основното миене и после машината да си мие без тях?  Thinking

Ами то и без да се разрежат става така. Основното миене с каквото съдържа таблетката,плакненето с "гола вода".
На финала има разлика ако се сложи само гел и ако се сложи таблетка 3 в 1.

Каква?Таблетката и гелът заминават с първото източване на вода.Не броя изплакването.

# 712
  • Мнения: 5 160
Скрит текст:
Скрит текст:
Интересно ми е като се разрежат таблетките какво става със солта и гланца вътре - дали се не измиват с основното миене и после машината да си мие без тях?  Thinking

Ами то и без да се разрежат става така. Основното миене с каквото съдържа таблетката,плакненето с "гола вода".
На финала има разлика ако се сложи само гел и ако се сложи таблетка 3 в 1.

Каква?

[/quote]
В измиването и в изсушаването най-вече.

# 713
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Аз оттук научих, че могат да се режат таблетките и започнах да го правя. Никаква разлика не виждам, съдовете ми излизат перфектно измити, а машината ми е голяма( 16 комплекта).

# 714
  • Мнения: X
Така е и при пералните-за 5кг пране се слага едно количество препарат,а за 7кг се слага повече.
За пералните е друг принципа.

А защо има разлика в количеството препарат?
Ами защото е различно количеството вода.
Обаче, концентрацията на активно вещество в крайна сметка е еднакво!

# 715
  • Мнения: 5 936
Да. При малки и големи съдомиялни концентрацията на активно вещество /при една сложена таблетка, например/ е една и съща. И при положение, че би измило ефективно 14 комплекта, излиза, че за 9 бихме могли да сложим по-малко. Както писах, ние можем да си теоритизираме, но от опит, за моята машина, половин таблетка дава перфектни резултати.

# 716
  • Мнения: X
Всеки постъпва както прецени. Въпреки, че съдомиялната ми е 45 см за 9 комплекта, никога не съм делила гел капсула или таблетка. Нямам и намерение да започвам да го правя.
Ако забележа, че съдовете не са идеални, явно е дошло време за празен цикъл с препарат за почистване на съдомиялни. Правя го и всичко отново е перфектно.

# 717
  • Мнения: 5 936
Аз не го правя от икономия, макар че защо не? Но малко по-малко химия е добре, нали? Особено като е излишна.И резултатите са отлични. По същата причина не ползвам гланц.

# 718
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз не го правя от икономия, макар че защо не? Но малко по-малко химия е добре, нали? Особено като е излишна.И резултатите са отлични. По същата причина не ползвам гланц.
Ако след крайното изплакване препарата е измит, какво значение има колко е бил преди това?  newsm78 В интерес на истината не бих се занимавала да цепя таблетки, ако искам да ползвам по-малко препарат, за по-малко пълна миялна. Затова /и не само/ ползвам препарати различни от таблетка.

# 719
  • Мнения: 5 936
Химията отива в природата. А за препаратите си права. Ползвам и гел. Нещо не уважавам прахообразен препарат, но след като прочетох добър отзив за този на ДМ, мисля да експериментирам с него и да престана с таблетки те.

Общи условия

Активация на акаунт