Развод на 50, или тръгнала тепърва баба за дърва

  • 106 419
  • 2 363
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 907
В този случай прелюбодеецът е жената, съпругът е подал молба за развод. Затова и ми стана странно, че мъжете не го подкрепят, а смятат това за глупост.

А заглавието е израз, не сте ли го чували.
Тръгнала тепърва баба за дърва е за нещо, което човек почва да прави твърде късно. Зимата дошла, ти отиваш да събираш дърва в гората.

# 106
  • София
  • Мнения: 330
         Мноооого рядко се отбивам тук, да не кажа никога, ама случайно ми излезе темата и ми подбуди интереса да видя всеобщата форумска нагласа GrinInnocent Ще се съглася с някой по-горе, че изневярата е избор! Много по-рядко е вследствие на лични драми, някакви куцащи истории в семейството и прочие моменти. Просто си мислиш, че моментния кеф ще те запълни/допълни/разведри и прочие и прецакваш неща, които чак след години може да оцениш колко ценни са били. Лошата работа е, че когато остарееш каквото си сял ще го жънеш и самотата наистина не прощава... Познавам твърде много възрастни хора, с много тъжен живот и никой от тях не е несправедливо намерил се в него Anguished
        Жалко наистина, обаче нищо не казахте за жената, с която човека е спал .... демек любовница....Дали не е знаела, че човека е женен? Изобщо, винаги ме отвращавала идеята просто така да общуваш с женен човек. Толкова ли жените нямаме граници.... Ей сега се занимавам с една фамилна история на 50 годишни хора- мъж с две любовници, които се карат за него......Мъка, мъка, всички на по 50, унизително, а той един "мъж"- само ги използва за пари, за храна, за чистене, незнам Disappointed На толкова гледки съм се нагледала, а и от собствения си живот- жени, приятелки на мама, сваляха баща ми пред собствените ми очи, за пред нейните да не говорим Anguished  Е, и той отдавна е сам и ближе рани- купона свърши и лампите угаснаха- сега просто доизживява живота си сам с кучетата, и не, не му е никак весело за протокола... Мда, не се сдръжах, но просто в последно време нещо много ми дойде от такива истории(и то не форумни, а съвсем, съвсем реални- направо ме преследват) Wink
        И, разбира се, по самата тема, че се отплеснах в размишления- много ясно, че жената трябва да прекъсне този брак. Може и да няма друг, но в крайна сметка този вече е разрушен.

Последна редакция: ср, 11 апр 2018, 17:41 от chriss

# 107
  • Мнения: 2 760
Ние шест години след това се мъчихме да залепим счупеното... В интерес на истината има и мъже с еднократни забежки или с една-единствена паралелна връзка, които си вземат поука. Но за съжаление не всичко се оправя с едно "прощавам ти", дори да е искрено казано, има след това дълъг трънлив път, който аз не успях да премина. Затова си мисля, че ако някой рогоносец не е абсолютно убеден, че ще може да преглътне това, по-добре да не губи време и да се разделя на момента, не след време, когато нали...  всичко забравено и простено и кво по дяволите й става сега на тая жена, толкова добре си живеем, деца, майка ви е полудяла и ни разбива семейството,аз много страдам, но тя не иска и да знае и ви остави без баща.
Тогава децата са вече пораснали и пред жената идва момент, в който трябва да реши дали да понесе вината или да разкаже на децата истината за провала на брака и как за това са нужни двама. Аз реших да не очерням баща им пред тях и дълго време бях черна в очите им. Но след време ще разберат. Сега са още малки и няма да ги товаря с такова бреме.
Поздравления за теб тогава! Flowers Hibiscus

# 108
  • Мнения: 48 201
В този случай прелюбодеецът е жената, съпругът е подал молба за развод. Затова и ми стана странно, че мъжете не го подкрепят, а смятат това за глупост.

А заглавието е израз, не сте ли го чували.
Тръгнала тепърва баба за дърва е за нещо, което човек почва да прави твърде късно. Зимата дошла, ти отиваш да събираш дърва в гората.
нищо интересно няма
Пак мъжка солидарност. Къде ще търси друга слугиня за дома. Я да си карат така. 

# 109
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Няма късна възраст за рестарт, т.е. развод и наново. Възрастта 50г.
е чудесна с това, че децата (предположително) вече не са фактор за
освежителното решение. За мъжете е по-трудно. Късно им е на зава-
лиите тепърва да се учат да пускат пералня и да готвят.
И не е задължително изневярата да е причина. Може да е всякаква,
стига овреме да се усетят, че опцията "развод" е по-лесна именно в
тази възраст.

# 110
  • Мнения: 54 992
Мъжете са солидарни с потърпевшия, а прелюбодейката ОК ли е с развода?
Има и оправни мъже, явно този е такъв. Simple Smile

# 111
  • Варна
  • Мнения: 36 858
Хаха, значи аз познах като се усъмних, че може да е жената!

Ми на страната на мъжа съм. Да се развеждат.

# 112
  • Мнения: 54 992
И аз!
Браво!

# 113
  • Мнения: 20 405
Е, то в случая предателството няма пол. Изневярата си е изневяра и ако човекът до теб не може и не иска да я преглътне, няма какво толкова да се разсъждава.

# 114
  • Мнения: 54 992
Ако пък го е използвала финансово и не е работила, хак ѝ е.

# 115
  • Мнения: 18 839
На 50 г. нито мъжът, нито жената са престарели за ново начало.
Щом за единия е непоносимо, няма начин нещата да останат както преди.

# 116
  • Мнения: 391
Привет!
Интересна тема, затова ее включвам. Та... аз също съм привърженик на мнението, че възрастта не е причина да живееш с някого, с който вече просто “не става”, ама хич, та хич.
Даже имам пример как един мъж на 55 се разведе и стана баща два пъти докато навърши 60 г. Simple Smile но да отбележа, че става дума за човек с много пари, с голяма фирма и доказан милионер. Секретарката така хубаво го прелъсти в период за 10 г., т.е., когато той е бил на около 50, тя започва като секретарка, а 10 г., по-късно има две деца от него и е съдружник във фирмата, съответно развод с първата съпруга и първите му деца Simple Smile
Та... аз лично не подкрепям нито един от двата пола, защото има и гадни мъже, но има и гадни жени, които не само, че ще разведат мъжа, ами и нови деца ще му родят Simple Smile))
Лично според мен, причината за зачестилите разводи и липса на семейно ориентирано мислене, е именно това, че нравствените ни качества намаляват и избледняват все повече и повече. Особено в големите градове като Пловдив, София или в космополитни като Лондон, Шанхай /примерно/, интересите са огромни, парите са съблазнителни, а мъже и жени, кои от кои, са по-хубави, по-начетени и изобщо по-по-най.... в същия момент, мизерията в България специално, е абсолютен феномен в новата история. Според мен сме по-зле и от времето на робство Simple Smile))) децата - от малки материално ориентирани, комплексирани и неграмотни, а възрастните, тези на по 50-60 год., просто се опитват да се приспособят към актуалната обстановка в страната и света Simple Smile така, че мили хора, едва ли има само един виновен и само една причина......
Забранявам на всички изоставени момичета над 45-50 г., да се самосъжаляват!!! Отивайте на фитнес и си изберете един млад инструктор, ходете на шопинг, разкрасителни процедури и просто живейте и благодарете на Бог, че имате деца, семейство /дори бившо, важното е, че сте вкусили от това прекрасно блюдо/, и просто продължавайте напред смело, защото със сигурност поколението на последните 25-30 год./като се включвам и аз в него/, не може да ви стъпне на малкия пръст!
Поздрави и късмет!

# 117
  • Мнения: 48 201
Аз познавам няколко двойки, разведоха се на по над 50, че и повече години. Не беше заради изневяра. Нито е смешно, нито феномен, нито срамно.

# 118
  • Мнения: 1 206
че той така си е свикнал и му е по-лесно, така е, НО нека не смятаме 50г чичковци за "умиращи в самота". Поне малко пари да има, все ще се намери коя да го гледа. За жената е по-трудно да намери, колкото и да ми е мъчно да го призная Sad

# 119
  • София
  • Мнения: 17 407
Ейй, ама тая нахална бе, две години и са не се разтурят сега, ц, ц. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт