Джинджифилът - как и за какво го използвате?

  • 14 430
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Джинджифилът на чай ме е спасявал в най-кошмарните ми дни от бременността. Много добре ми се отразяваше след дълго повръщане.

По този повод искам да споделя, че прочетох, че по време на бременност и кърмене джинджифилът е противопоказен!!!
Не се препоръчва при язви, кървене и диабет.

# 31
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Това е една арабелска подправка, малко бонбонен вкус има, кардамонът е по-пиперлив.



90% от световната продукция се произвеждат в Калабрия  Whistling

с маслото от бергамот (цитрусово растение) се овкусява Ърл грей Peace това за който иска да си представи аромата на бергамот. Peace

П.П. да не съм напълно офф:

правя го на лимонада
слагам в разния ястия в уок

при започваща настинка настъргвам джинджифил, слагам в малко бурканче и посипвам с толкова захар, колкото е джинджифила. оставям няколко часа, най-добре цяла нощ и се образува нещо като гъст сок. от него взимам начесто. пресича ефективно настинки.

Последна редакция: чт, 12 апр 2018, 10:25 от asyalein

# 32
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Купувам си захаросан джинджифил на парченца и когато почне да ме дразни гърлото почвам да смуча от него. Дезинфектира цялата носоглътка. Веднага минава. Не оставам в къщи без него. Иначе  убива и апетита, когато го смучеш.Слагам и в смутито, когато си правя с плодове или зеленчуци.

# 33
  • София
  • Мнения: 973
didiela от къде купуваш захаросания джинджифил? Аз само веднъж съм купувала и пробвала, странно ми беше, но виж не съм се сетила за гърлото.
Иначе аз зимата го стъргам на рендето и в тези щипките за чай го слагам в топла вода, похлупвам отгоре с нещо за малко и после добавям мед и лимон. Такъв чай пия цялата зима. Не мога да кажа дали съм отслабнала, но ми действа ободряващо.
Хареса ми и идеята за джинджифила и захарта.
Засега в ядене не съм ползвала.

# 34
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
Купувал съм чай от джинджифил от чужбина - според мненията на семейството много помагал при настинки. А къде предлагат джинджифилови курабийки и джинджифилова бира ? За курабийките по-може да се намери рецепта, ама бирата къде я има  Thinking

Джинджифилова бира



https://goo.gl/jqzb3r

А къде можете да купите джинджифилова бира в София - http://www.bg-mamma.com/?topic=784287

Последна редакция: чт, 12 апр 2018, 13:38 от BGdedi ®

# 35
  • Мнения: X
Aз го ползвам за индийски готварски рецепти, една от любимите ми рецепти Пиле/Агнешко Тика масала, може да се направи със всякакво месо -
https://gozbi.lyusil.com/recepti-gozbi/pile-tika-masala/
http://goodfood.bg/recipes/3254
https://www.jamieoliver.com/recipes/chicken-recipes/chicken-tikka-masala/
http://www.gayathribites.com/?p=1762
Джинджифила  си го приготвям пасиран с малко вода на паста и често го замразявам на кубчета, понеже не готвя постоянно индийско Simple Smile и май за друго не го ползваме в къщи.

Последна редакция: чт, 12 апр 2018, 13:41 от Анонимен

# 36
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 821
Не се препоръчва при язви, кървене и диабет.
Каква е причината да не се препоръчва при диабет? С ИР съм и доколкото четох е даже полезен при нашето състояние, защото помага на клетките да усвояват захарта. Или пропускам нещо?

# 37
  • Мнения: 668
Противопоказен е, защото може драстично да свали нивото на кръвната захар > хипогликемия.

# 38
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
didiela от къде купуваш захаросания джинджифил? Аз само веднъж съм купувала и пробвала, странно ми беше, но виж не съм се сетила за гърлото.
Иначе аз зимата го стъргам на рендето и в тези щипките за чай го слагам в топла вода, похлупвам отгоре с нещо за малко и после добавям мед и лимон. Такъв чай пия цялата зима. Не мога да кажа дали съм отслабнала, но ми действа ободряващо.
Хареса ми и идеята за джинджифила и захарта.
Засега в ядене не съм ползвала.
На пазара Георги Кирков, където продават ядките в началото от към трамвая и долу към Сливница ,  където продават ядки

# 39
  • София
  • Мнения: 10 919
Не се препоръчва при язви, кървене и диабет.
Каква е причината да не се препоръчва при диабет? С ИР съм и доколкото четох е даже полезен при нашето състояние, защото помага на клетките да усвояват захарта. Или пропускам нещо?

Доколкото знам, разрежда кръвта и сваля нивото на кръвната захар. Така че, всичко си опира до конкретния случай. Без консултация с лекар, по-добре да не се правят експерименти!

# 40
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Така извадено от общия пост не се разбира, че дискутирахме приема му по време на бременност. Не се наемам да кажа вреден ли е или не при консумация от хора, страдащи от диабет.
За джинджифилът по време на бременност съм питала и на жк. Единодушно се съгласихме, че щом ми се отразява добре, да не го спирам. Ако беше противопоказен, щяха да ми кажат!

# 41
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 821
Мерси, момичета, не знаех, че не бива. Миналия месец, няколко дни след като ме диагностицираха с ИР и започнах приема на Глюкофаж, се разболях с Т, кашлица и хрема и пиех чай от джинджифил с литри в продължение на 10-тина дни. Може би дозата на лекарството ми е ниска и в моя случай джинджифилът помага. Не съм усетила признаци на хипогликемия, дано и не усещам. Между другото, в една група за алтернативно лечение във Фейса ми препоръчаха вместо Глюкофаж да приемам джинджифил, черен пипер и куркума. Има логика да се подсилва действието на лекарствата от джинджифила, щом го препоръчват вместо тях.

# 42
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

За джинджифилът по време на бременност съм питала и на жк. Единодушно се съгласихме, че щом ми се отразява добре, да не го спирам. Ако беше противопоказен, щяха да ми кажат!

аз го пиех в началото на бременността като лимонада против гаденето, но после разбрах, че по време на бременност не се препоръчва.
забравила съм защо. Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 10 919

За джинджифилът по време на бременност съм питала и на жк. Единодушно се съгласихме, че щом ми се отразява добре, да не го спирам. Ако беше противопоказен, щяха да ми кажат!

аз го пиех в началото на бременността като лимонада против гаденето, но после разбрах, че по време на бременност не се препоръчва.
забравила съм защо. Peace

Ами, всъщност пишат, че не е добре да се приема в края на бременността. Така че, в началните месеци, ако не се прекалява, предполагам, че няма да навреди толкова. Но все пак, сигурно има и други ефикасни методи против гадене.

# 44
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 429

За джинджифилът по време на бременност съм питала и на жк. Единодушно се съгласихме, че щом ми се отразява добре, да не го спирам. Ако беше противопоказен, щяха да ми кажат!

аз го пиех в началото на бременността като лимонада против гаденето, но после разбрах, че по време на бременност не се препоръчва.
забравила съм защо. Peace

Не се препоръчва, защото може да предизвика контракции. Иначе тук в Щатите в болниците дават на пациентите джинджифилова бира против гадене (ако е слабо и може да се мине без лекарства). Джинджифиловата бира е безалкохолна.

Аз готвя много азиатски ястия, слагам го в китайски запържени зеленчуци и кърита. И коктейли "Московско муле" с джинджифилова бира Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт