Джинджифилът - как и за какво го използвате?

  • 14 367
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 789
Радвам се, че вече има включили се в темата. Определено ще има нови неща за научаване. Искам да попитам, някой правил ли си е фреш с добавено парченце джинджифил (имам предвид изцеден)?

Да, но цаката е примерно слагаш 2-3 плода, изстискваш ги, слагаш обеленото парче джинджър (не много голямо) и после слагаш още плодове. Защото ако е най-накрая става много остър вкуса.

За джинджифиловата бира - http://beershop-bg.com/index.php?id_product=273&controller=product

Джинджифилови маслени бисквити съм правила сама - стават много вкусни! - рецепта: http://www.supichka.com/рецепта/161/джинджифилови-бисквити

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Много ми е отвратителен вкуса му, но в сезони и периоди с много вируси си гризкам обелени коренчета. Хич не ми харесва, но ме прави много устойчива на бацили.

# 17
  • Мнения: 1 570
Здравейте! Включвам се в темата . От септември 2017 започнах да пия чай от джинджифил, канела /пръчки/, лимон и мед всеки ден. Студен със стайна температура. Първо отслабнах и после регулирах кръвното налягане. Страхотен имуностимулатор. Горещо препоръчвам тази напитка и на хора с проблеми със задържането на течности.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 147
Здравейте! Включвам се в темата . От септември 2017 започнах да пия чай от джинджифил, канела /пръчки/, лимон и мед всеки ден. Студен със стайна температура. Първо отслабнах и после регулирах кръвното налягане. Страхотен имуностимулатор. Горещо препоръчвам тази напитка и на хора с проблеми със задържането на течности.
С какво кръвно налягане си, ако е удобно да те попитам?

# 19
  • Мнения: 1 570
Цитат
Здравейте! Включвам се в темата . От септември 2017 започнах да пия чай от джинджифил, канела /пръчки/, лимон и мед всеки ден. Студен със стайна температура. Първо отслабнах и после регулирах кръвното налягане. Страхотен имуностимулатор. Горещо препоръчвам тази напитка и на хора с проблеми със задържането на течности.
С какво кръвно налягане си, ако е удобно да те попитам?
Кръвното ми стигаше до 150-160 горна граница и 95-100 долна. Винаги съм била с много ниско кръвно. И когато започна да се повишава всички ми казваха, че е от годините.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 147
Благодаря ти много Simple Smile Ще взема да пробвам.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 951
Здравейте! Включвам се в темата . От септември 2017 започнах да пия чай от джинджифил, канела /пръчки/, лимон и мед всеки ден. Студен със стайна температура. Първо отслабнах и после регулирах кръвното налягане. Страхотен имуностимулатор. Горещо препоръчвам тази напитка и на хора с проблеми със задържането на течности.


Само това ли ти помогна със задържането на вода? Пиши ми на лс как точно го приготвяш.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 869
А купувате ли си захаросан джинджифил? Или пък някой може да си е правил вкъщи? Него къде го използвате? Давайте и рецепти.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 611
Преди няколко години приятелка, която живее в Гърция ми го препоръча, каза, че в Гърция се използва много като имуностимулатор. Обелвам и с чопъра го нарязвам, смесвам с мед и сутрин след ядене по 1 чаена лъжичка. Вземам го всеки ден може би без летния сезон. В нета прочетох доста неща за него и съм доволна.

# 24
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Джинджифилът на чай ме е спасявал в най-кошмарните ми дни от бременността. Много добре ми се отразяваше след дълго повръщане.
Иначе го хапваме настърган в мед и лимон. Все се каня да тествам рецептите за приготвяне на домашни близалки с джинджифил и мед.
Обожавам го и маринован. Уж да оправя вкуса след суши, но мога и директно от бурканчето да си го ям Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 10 869
Джинджифилът на чай ме е спасявал в най-кошмарните ми дни от бременността. Много добре ми се отразяваше след дълго повръщане.

По този повод искам да споделя, че прочетох, че по време на бременност и кърмене джинджифилът е противопоказен!!!

# 26
  • Мнения: 30 802
Чувала съм и за чай от джинджифил, но нито знам колко се слага, нито колко се вари, нито дали накрая става за пиене.

Аз го правя в зимния сезон. Едно разклонение джинджифил, не много голямо, че става люто и дразни стомаха. 10-ина карамфилчета, пръчка канела, 5-6 зрънца кардамон или бергамот.

# 27
  • Мнения: 308
Здравейте! Супер свежа темичка! Simple Smile

Аз го използвам в чай, в кекс, но най-често по следния начин:

Взимам един лимон и само му обелвам кората, махам семките и нарязвам на парчета. Малко джинджифил го обелвам и нарязвам на много ситно. Слагам лимона и джинджифила в блендер с вода около литър-два и мед на вкус. Всичко това го блендирам и после прецеждам. Сока си го пия сутрин на гладно, пък и през целия ден става. Лятото може да се добави лед и малко листенца мента. Зимата сместа си я капвам по малко в чай - пак става добре. Понякога ей така слагам и по малко пчелен прашец, за имунитета. Той не се усеща. Може да се добави и сок от грейпфрут, който обича. Или парченца краставица. Всичко вече е индивидуално, според предпочитанията Simple Smile

Скрит текст:
Ето и някои идеи за детокс напитки ...

# 28
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Чувала съм и за чай от джинджифил, но нито знам колко се слага, нито колко се вари, нито дали накрая става за пиене.

Аз го правя в зимния сезон. Едно разклонение джинджифил, не много голямо, че става люто и дразни стомаха. 10-ина карамфилчета, пръчка канела, 5-6 зрънца кардамон или бергамот.
Благодаря, Сирен. Сега прочетох какво е бергамот, не съм виждала да продават тук, но останалите съставки ще ги добавя. Звучи като чудесна зимна напитка. Simple Smile Запомням я за следващия студен сезон.

# 29
  • Мнения: 30 802
Това е една арабелска подправка, малко бонбонен вкус има, кардамонът е по-пиперлив.

Общи условия

Активация на акаунт