Прага – тема 2

  • 60 670
  • 776
  •   1
Отговори
# 735
# 736
  • Мнения: 200
Здравейте. Във вторник пътуваме за Прага.
Организирано пътуване, хотела е City Inn Prague.
На пешеходно разстояние ли е от центъра.
Имаме следобяд свободно време за да се разходим самостоятелно. Или ще трябва да ползваме метро.

# 737
  • Мнения: 11 094
Организирано пътуване, хотела е City Inn Prague.
На пешеходно разстояние ли е от центъра.
Да. Тръгвате на запад, минавате през Прашна брана (Барутната кула) и след 5 мин. сте баш в центъра.

# 738
  • Мнения: 200
Организирано пътуване, хотела е City Inn Prague.
На пешеходно разстояние ли е от центъра.
Да. Тръгвате на запад, минавате през Прашна брана (Барутната кула) и след 5 мин. сте баш в центъра.

Благодаря 😀

# 739
  • Мнения: 321
Здравейте,
Предстои ни пътуване до Прага на 25.05 и нямаме вече търпение. Направихме си някаква програма, която е: 25.05 Пристигане към 11.30, поръчали сме си отсега такси до хотела, разходка из Стария град, вечеря Simple Smile; 26.06 взехме билети с кораб до Зоологическата градина; 27.05 Продължаваме да разглеждаме това, което сме набелязали, 28.05 до полета ще доразгледаме Стария град. Няма много време, но все ще се разходим, като само се надявам да не вали твърде много.

# 740
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, привет! Моля, за съвет и се извинявам,че влизам така рязко в темата. Живи и здрави, след няколко дни сме в Прага, но сме голяма компания и се интересувам от хубави , големи кръчми в центъра, в които можем да намерим места за всички ни ,ние сме 15 човека! Моля ви, дайте идеи , за да не се лутаме тепърва като пристигнем.
Много благодаря!

# 741
  • Мнения: 646
Последния път тази лръчма ни стана фаворит:
https://www.kolkovna.cz/en/kolkovna-olympia-12/photos?forceVersion=front

Могат с масите да се направят вдякакви комбинации

# 742
  • ВАРНА
  • Мнения: 296
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0hmt2dJnebrU8JH … d=100063509685597
На нас това ни хареса. Има две или три зали. Дори в едната имаше голяма група.

# 743
  • Мнения: 1 849
За еднодневна разходка Карлови Вари или Пилзен е по-добре да се посети тръгвайки от Прага?

# 744
  • София
  • Мнения: 5 140
За еднодневна разходка Карлови Вари или Пилзен е по-добре да се посети тръгвайки от Прага?
Повечето хора биха ти казали Карлови Вари, но аз бих отишъл в Пилзен.
И двата съм посещавал като дневна разходка от Прага - достатъчно е времето. Последният път Карлови Вари ми дотегна направо - скучно бабешки. Не бих отишъл трети път.

# 745
  • Мнения: 1 849
И мен ме тегли към Пилзен повече, не само заради бирата Simple Smile

# 746
  • Мнения: 7 057
Пилзен е малко, симпатично градче с безброй кръчмички и бира, разбира се. Много ми хареса, препоръчвам. Отбихме се за няколко часа там, на път за Прага.

# 747
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Аз също не разбрах манията тогава по Карлови Вари. На мен там ми беше доста скучно и при повторно посещение на Чехия надали бих го предпочела. Simple Smile

# 748
  • Мнения: 3 194
Карлови Вари - колонадата, пръскалото, архитектурата. Повече релакс и мотаене.

Пълзен - катедралата, музея на Пилзен с огледи, за деца бил интересна Техмания.

# 749
  • Мнения: 1 209
Аз бих предложила трети вариант -Марианске Лазне . На мен там ми хареса много и оттам пазя много приятен спомен за еднодневна разходка. Чехите сии обичат тройката Карлови Вари, Маринске Лазне и Франтишкови Лазне, с превес на първите  като най-популярни. За мен и трите града си струват.

За съжаление мен Пилзен много ме разочарова. Единството , което помня е невероятната мръсотия навсякъде и съмнителните хора на всяка улица. Явно просто не сме уцелили точния ден.

Общи условия

Активация на акаунт