Къде във Варна подстригват хубаво?- тема 3

  • 81 496
  • 932
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 013
От мен, категорично, не ! Моите опити всеки път са били злополучни с такъв експеримент. Къса прическа на чуплива коса, особено с твърд, дебел косъм, без ежедневно третиране и стилизиране, води до резултат разплетен кошер. Всички такива снимки на прически са предварително обработени коси и нагласени точно как да изглеждат на снимка.

# 586
  • Мнения: 135
От мен, категорично, не ! Моите опити всеки път са били злополучни с такъв експеримент. Къса прическа на чуплива коса, особено с твърд, дебел косъм, без ежедневно третиране и стилизиране, води до резултат разплетен кошер. Всички такива снимки на прически са предварително обработени коси и нагласени точно как да изглеждат на снимка.

Аз съм била с такава коса години наред. Имам много коса, но е тънък косъм и стои добре без особени грижи. Проблемът е, че тогава живеех в София и там имах много добър фризьор, във Варна обаче не знам на кого да се доверя.

# 587
  • Мнения: 108
Здравейте, преди две седмици подстригах дългата си почти до кръста къдрава коса до брадичката и съм много щастлива. Аз съм за всяка промяна, успех в начинанието.

# 588
  • Мнения: 135
Здравейте, преди две седмици подстригах дългата си почти до кръста къдрава коса до брадичката и съм много щастлива. Аз съм за всяка промяна, успех в начинанието.

Бихте ли споделили фризьорски салон?

# 589
  • Варна
  • Мнения: 332
Препоръчайте добър фризьор за мъжко подстригване. Брат ми досега ходи в едно студио, но 30 лева на 2 седмици не му идват на място. Работата е там, че косата му е трудна за работа - много гъста и с много твърд косъм.

# 590
  • Мнения: 242
Здравейте, с чупливо-къдрева коса съм.
Моята фризьорка,излиза в майчински иии аз останах без Sad
Търся си фризьор,който знае как да подстригва такъв тип коси.

# 591
  • Мнения: 1 865
Здравейте,
Живея в Русе, но поради тоталното си разочарование от фризьорите тук, мисля да се ориентирам към такъв във Варна. Прочетох по-голямата част от темата и набелязах няколко салона, но въпроса ми е друг към тези от вас, които си правят кичури или балеаж:
Колко време стоите с изсветляващия продукт? При мен винаги го държат над 1 час (в 4-5 различни салона) и мисля, че това е причината косата ми да се съсипва.
Последния път беше просто върхът когато фризьорката започна да слага блондора в 12:15 и приключи в 14:00 и чак тогава изми първите кичури (отзад на главата) т.е стояха намазани 1 час и 45 минути. Няколко пъти я питах не е ли много - не било, защото използвала само 3 % оксидант. Това беше преди 2 дни и тепърва предстои да видя дали и какви ще са щетите по косата ми, но ме интересува навсякъде ли процедират по подобен начин?

# 592
  • Мнения: 2 604
Аз съм на кичури и повече от 30-35 минути не съм стояла, а може и по-малко.

# 593
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Аз също съм на кичури и стоя около 40 мин, като на няколко пъти фризьорката ми наблюдава косата.

# 594
  • Мнения: 2 005
Няколко пъти я питах не е ли много - не било, защото използвала само 3 % оксидант.
Фризьорката от която съм била най-доволна също процедираше нисък оксидант - удължено време
Последната която ми съсипа косата точно обратното.
Някой мажат първите кичури с нисък % оксидант, а последните с по висок, други мият първо намазаните и изчакват времето за последно намазаните.
Различни стилове на работа.
За моята коса 30 мин не знам дали може дори да нареди кичурите Simple Smile
То си зависи и каква е основата от която се почва, състоянието на косата.
Та не твърдя, че кое е правило или правиЛно, просто споделям опит

# 595
  • Мнения: 1 865
Основата е 6-ца, целя цвят около 9 т.е 3 до 4 тона изсветляване. Косата ми изсветлява бързо, преди време бях намерила фризьорка, която ме правеше със супер изсветляваща боя и ставаше страхотно, но за съжаление замина за чужбина.

А това време, за което пишете от края на мазането ли е? Защото ако е така, то първите кичури пак стоят по 1 час или ги измиват веднага щом приключат реденето?
И също така подновяването на балеажа само на израстнатала част ли е или мажат цялата коса до крайщата?

# 596
  • Мнения: 2 019
Момичета, аз съм пред дилема. Вече съм за подръжка на рус балеаж.
При старата квартална фризьорка не искам да ходя повече.
Колебанията са ми при следните салони.
infinity beauty studio- там фризьорката е една, така че няма драми
Hair Art by Iva Marinova- като се среща и като HAIR & ART Studio тук са две, така че ако ми го препоръчате, конкретизирайте, коя точно.
Studio EGO- тук са три и голяма дилема, питам за конкретен балеаж коя е от тях го е правила, не казват. Това адски много ме подразни.
Отворена съм и към други предложения!

Последна редакция: пн, 07 ное 2022, 08:40 от Nona M.

# 597
  • Мнения: 147
Аз си запазих час за балеаж в  HAIR & ART Studio при Ива, но чак за 30-то декември, така че, ако някой има наблюдения да сподели, моля.
При нея съм ходила на подстригване и всичко беше ок.

# 598
  • Мнения: 2 005
тук са три и голяма дилема, питам за конкретен балеаж коя е от тях го е правила, не казват. Това адски много ме подразни.
Нямам информация за нито едно от споменатите места, но това последното за мен е абсурд.

# 599
  • Мнения: 2 019
тук са три и голяма дилема, питам за конкретен балеаж коя е от тях го е правила, не казват. Това адски много ме подразни.
Нямам информация за нито едно от споменатите места, но това последното за мен е абсурд.
За мен също. Имам теория и мисля, че на 100% съм права. Най вероятно една от тях е собственичката и за да осигури работа и на трите, а не само една да бачка , а другите да си бъркат в носа. Затова крият, но мен това ме отблъсква.
Изобщо супер съм разочарована.
Между другото в морската срещнах една инфлоенсърка, гледала съм и клипове в ютуб, та тя беше си правила балеаж при така хвалената Валентина Димова, ами не ми хареса, прекалено жълта ми беше.

Общи условия

Активация на акаунт