Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 22 апр. 2018, 07:32 ч.

Счетоводител в нужда се познава 14

  • 46 091
  • 765
  •   1
Отговори
# 735
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 16 484
Здравейте, имам нужда от мнение. Възможно ли е основната заплата да бъде под МРЗ за страната? Ситуацията е следната, сключен е договор 2016 г на 528 лв. След вдигане на МОД  и МРЗ, основната заплата не е вдигната, но осигуровките са на 560 лв.
Благодаря предварително за отговорите

Не може, освен, ако лицето не е на намалено работно време.

# 736
  • Мнения: 378
Не може да имате заплата под минимална заплата за страната. Тя може да е под МОД за длъжността /като удържате осигуровки за МОД/,но не и под минимална.

# 737
  • Русе
  • Мнения: 791
Относно подаването в ДАНС на планове за мерките с/у изпирането на пари обикновените фирми, които НЕ са счетоводни къщи и др.изброени в чл.4 ЗМИП НЕ трябва да подаваме такива планове до 15.02.19 нали така?

# 738
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 16 484
Относно подаването в ДАНС на планове за мерките с/у изпирането на пари обикновените фирми, които НЕ са счетоводни къщи и др.изброени в чл.4 ЗМИП НЕ трябва да подаваме такива планове до 15.02.19 нали така?

Само изброените в чл.4 от ЗИМП, които не са изобщо малко случаи.
Подава се План за въвеждащо и продължаващо обучение на работниците и служителите, съгласно ППЗИМП.

# 739
  • Русе
  • Мнения: 791
да, и аз така го разбрах, а другите трябва до 12.05.19 да си приведат правилата към изискванията на новия дзакон, нали така?

# 740
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 16 484
да, и аз така го разбрах, а другите трябва до 12.05.19 да си приведат правилата към изискванията на новия дзакон, нали така?

Реално всички трябва.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 618
Относно подаването в ДАНС на планове за мерките с/у изпирането на пари обикновените фирми, които НЕ са счетоводни къщи и др.изброени в чл.4 ЗМИП НЕ трябва да подаваме такива планове до 15.02.19 нали така?

От ДАНС не мислят така. Публикували са на страницата си примерни планове за обучение както на служители, така и на ЕТ и физ.лица без служители. Т.е. и едните, и другите са длъжни да пращат, без значение дали предвиждат да обучават някой друг или самите себе си.

http://www.dans.bg/images/stories/FID/Plan_obucheniya_zmip.pdf?f … 2_5YaA2OZHNZQQKHI

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 13 434
Момичета,ако декл. по чл. 50 се прати по пощата и има данък за внасяне,какъв е начинът да се плати?
С платежно по коя сметка-общата на републ.бюджет ли?Май може и в Изи пей...?

# 743
  • София-Младост
  • Мнения: 14 849
Момичета,ако декл. по чл. 50 се прати по пощата и има данък за внасяне,какъв е начинът да се плати?
С платежно по коя сметка-общата на републ.бюджет ли?Май може и в Изи пей...?
Всеки офис на НАП си има сметка за приходи на централния бюджет, вече в зависимост от офиса се избира  и сметката, кода е 110000
http://www.nap.bg/document?id=4412

# 744
  • Мнения: 709
А с дейност търговия на едро или дребно със счетоводител на трудов договор пак ли трябва да се пращат тези правила и къде /обратна разписка или може с ел.подпис/?

# 745
  • Русе
  • Мнения: 791
в чл.4 от ЗМИП попадат търговците на едро, което означава, че те също трябва да пращат такива планове.

# 746
  • Мнения: 709
И все пак как се изпращат тези планове?

# 747
  • Русе
  • Мнения: 791
пише по пощата на адрес: София 1407, бул. Черни връх № 45 ДАНС

# 748
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 16 484
По пощата се пращат.

# 749
  • Мнения: 709
Мерси, и пощата и те ще имат работа поне.

Общи условия

Активация на акаунт