Ин витро с ДЯ в Биотекском, Киев

  • 58 975
  • 753
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 71
Вече мога да се отчета и аз, макар и с негатив. За съжаление с миссед в девета седмица. Изоставаше с една седмица, така че не беше шок. Сега следва вакуум аборт, един чист цикъл и един на хапчета. След което - смело напред. Моля да не запълваме темата със съчувствени постове:wink:

# 616
  • Мнения: 11
Здравей, nellykery
При мен се получи същото в 9 седмица. Стискам силно палци всичко да е наред втория път и при нас  Планираш ли някакви допълнителни изследвания?

# 617
  • Мнения: 71
Ами не знам какво още да си изследвам. Би трябвало Киев да ми ги назначи, ако прецени, че са необходими. Ще питам Вика.

# 618
  • Мнения: 52
Здравейте!искам да попитам Nely още от началото ли се установи изоставяне?Гответе се момичета за втория тур!Всички стискаме палци🍀🌹💋

# 619
  • София
  • Мнения: 7 427
И аз се готвя за втори тур, при мен имаше БХ.

Аз всичко възможно съм изследвала до момента - имунологични, тромбофилия, ЩЖ, витамини, инфекции, а и като гледам изследванията и терапията, те се подсигуряват за всякакви случаи.

# 620
  • Мнения: 56
Здравейте момичета,

Аз също съм от не успелите и ми е интересно да ли някой е питал
Виктория, а тя съответно лекарите за евентуална причина за мисед в 9 и 8г.с и БХ бременност?
Все пак нещо е попречило, какви превантивни мерки биха взели при втори опит и допълнителни изследвания да ли ви назначиха?

# 621
  • София
  • Мнения: 7 427
Аз си събирам въпроси и ще ги изпратя в някакъв момент.
Всяка двойка си има собствени проблеми и причините за неуспех могат да са различни, съответно и решенията. А може и проблемът да не е в двойката, именно затова вторият опит е с нов донор.

Ние и двамата започнахме да се разболяваме в деня преди да тръгнем за Киев. Аз се позакрепих преди трансфера, но може и това да е повлияло.

# 622
  • Мнения: 71
В 7-8 седмица се виждаше, че не отговаря на седмицата, въпреки че сърдечните тонове си бяха в норма в края на 8 седмица. И на мен ми е любопитно, защо 8-9 седмица са критични, и дали става въпрос за всички бременности или за донорските специално. Не ми назначиха никакви допълнителни изследвания и не виждам какво може да се промени в терапията.

# 623
  • Мнения: 56
delisardeli , разбира се че е строго индивидуално за всяка двойка, но все пак има причина и в повечето случаи е неизяснена, но съм убедена че има такава и ако можем да направим нещо преди втори опит е добре да се открие .
И аз съм правила всякакви изследвания преди опита, там ми вливаха Биовен, слагах и клексан, пиех аспирин, защото ми казаха,че неуспехите преди Киев са от НК клетките и мутацията.

nellykery, да критични са 8-9 седмица, но не само за донорските, защото аз и при естественото си забременяване имах мисед в 9г.с. и изоставяне в размерите на ембриона, а то е следствие от някакъв проблем.

# 624
  • Мнения: 11
Здравейте, на мен Вики ми каза, че ще има промяна в подхода и ще имам вливания Имуноглобулин при положителен тест и 8, 9 седмица

# 625
  • София
  • Мнения: 7 427
Истината е че в 7-8-9 седмица може да е всякаква причината. Вливките, кортикостероидите и ембриоглу (което вероятно е аналог на РВМС) неутрализират имунологичните проблеми, Клексана и аспирин протект неутрализират тромбофилията и проблемите с кръвосъсирването, прогестеронът ни е в слонски дози, ако проблемът е некачествен ембрион, смяната на донора може да помогне, освен ако причината не е мъжки фактор или случайна генетична грешка. Много малко други неща могат да се направят.

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 01:37 от delisardeli

# 626
  • Мнения: 574
Изследванията ,които трябва да изпратим трябвали да се преведат ?

# 627
  • София
  • Мнения: 7 427
Не, не е необходимо.

# 628
  • Мнения: 10 512
Момичета, извинявам се, че нахлувам точно във вашата тема с молба, но не намерих тема за живеещи в Киев или в Русия.
Имам нужда от хранителна добавка - спрей и/или ампули, които се продават в Киев. Не са скъпи, много са малки на размер, но трябва да се пренасят в хладилна кутия. Моля, ако някоя от вас ще ходи скоро, и има желание да ми ги донесе, да ми пише. Трябват ми за болната ми от рак майка.
Готова съм и аз да пътувам с някоя от вас до там, и да й правя компания докато е на прегледи и процедури. Сама ме е страх да тръгна.

Желая на всички ви здраве и сбъднати мечти!

# 629
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета!

От години не съм влизала във форума.
Много се радвам, че намерих темата, защото след 3 години изследвания и процедури тази седмица гинекологът ми потвърди, че единственият вариант за детенце при нас е с ДЯ. Насочиха ме към Биотекском, за които не знаех абсолютно нищо. 
Проблемът при мен е premature ovarian failure (POF), което до колкото разбирам си е преждевременна менопауза. На 35 съм. И макар че мнението за тази диагноза се заформи още преди година при тогавашния ми гинеколог аз все още трудно приемам мисълта за това.
За сега ще се опитам да прочета всичко, което сте писали до тук. Не съм се свързала още с клиниката на този етап, но не мисля да се бавя излишно. Тъй като виждам, че темата е от 2018-та се надявам да има и в момента момичета, които тепърва ще преминават през това, което и на мен ми предстои  Heart

Пожелавам здраве и щастие на всички от вас, които са станали родители! И се надявам и при нас нещата да се случат скоро. Heart Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт