Октомврийче ръчички протяга, иска вече да сяда - Тема 8

  • 46 660
  • 789
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема?

Опции:

# 600
  • Мнения: 766
Ние ще ходим на очен лекар, Лори понякога зобавя едното око и се получава кривогледство. Последно време само проблеми, АД сега и това. Депресирам се вече.

# 601
  • София
  • Мнения: 5 606
Попи, къде гледаш рецепти?

Цвети, препоръчвам Визус.

# 602
  • Мнения: 627
Момичета, вече втори ден виждам слуз в изпражненията. Доста се мъчи, за да се изходи и последно давах броколи, та се чудя дали не е от това? Няма промяна в цвета и консистенцията. Според вас да се притеснявам ли и да звъня на педиатъра или да наблюдавам още?

Аз също щях да питам каква мазнина добавяте. По принцеп в повечето зеленчукови и месни на Хип има добавена рапична мазнина и там няма да слагам, но си мислех в продовите дали да добавям кокосова. Жани, по колко слагаш и само плод ли като даваш или и като е смесен с каша?

Изтървах Неда, но съм сигурна, че е прекресна, с това великолепно име!

# 603
  • Мнения: 1 639
ехо здравейте, случвало ли сее на вашите бебоци като увеличите количеството храна твърда и да се запекат. Моя се запече и му направих мирко клизмичка за д ане се мъчи ама се чудя дали е от количествата, тези дни много похапна пуйка и моркови и картофи, предполагам че е от това но в същото време винаги давах слива и круша и въпреки всичко се запече.

# 604
  • Мнения: 627
Да, запича се и пропуска понякога ден и вече ходи само по веднъж дневно (макс). Затова си мисля, че може и от това да е слузта. И аз все гледам плодовете да са круша и слива, когато яде на обяд моркови и картофи и все пак....

# 605
  • Мнения: 1 639
То при нас Тони не пропуска просто плаче като ака и е твърдо. Нямаше слуз сега въпреки запека. Ама на мислих днеска да давам броколи,ориз и пуйка ама ще пропусна. Само броколи и тиква че трябва и над хемоглобина да се поработи че не му беше от най-високите...

# 606
  • Мнения: 18 268
Unknown, ето от тези книги гледам -

Спечелих ги на търг в ибей (силно казано, защото за книги обикновено съм само аз в търга). Авторката в известен нутриционист в УК и има много яки рецепти. Обаче в някои готви прекалено много за едно пюре - то не е задушаване на лук/праз, пък прибавяне на домашно приготвен бульон, няма засега кой да готви така за бебето у нас. Гледам основно комбинации с въведените от мен храни. А някои от рецептите ѝ са в директен сблъсък с това, което се практикува у нас - ягодите, портокал, дори ядки - и за тях нямало доказателства, че са алерген и са ги включили в менюто на бебетата там (в официалните насоки, не си го е измислила тази мацка).

Тук има разни интересни ФБ групи с рецепти (нямам ФБ, само са ми ги показвали) - Какво ще хапва Маги и някаква Лиска, но не си спомням точно името.

Ема, гледай винаги в обедното пюре да има и разхлабващ или регулиращ компонент щом се запича.

# 607
  • Мнения: X
Жани, по колко слагаш и само плод ли като даваш или и като е смесен с каша?
Давам на око, към 1/4 бебешка лъжичка горе-долу слагам на около 260-280 г пюре.
И каша като давам слагам кокосово масло.
Даже вчера давах каша от просо с готово пюре от ябълки и боровинки и кокосовото масло го сложих като приготвих кашата, директно в нея. Simple Smile
И малкия се запича от време на време, за това, както е писала Попи, винаги гледам да има и разхлабващ компонент в пюрето.

# 608
  • София
  • Мнения: 874
Аз не съм кандидатствала даже. Както не искам да я давам щяха за карък да я приемат.Simple Smile
Точно така стана с мен и една плиятелка. Тя няма нужда и не иска да записва детето си, но кандидатства и нейното е прието, а моето не! Това, ако не е лош късмет! Sad

# 609
  • София
  • Мнения: 874
И аз проверих - бебо не е сред изтеглените. Не че съм разчитала кой знае колко. Вече съм си насрочила среща с няколко частни, че и там е сложно.
Дай, моля те инфо за частните, че на частна ще трябва да го давам и аз.
Стефи, сигурно са ти отговорили вече (сега ще се върна да продължа да чета), но ца следващи класирания съвсем нямаме шанс, защото децата по соц критерии, които са с повече точки, вече са в нашите опашки и съответно ще заемат всякакви освободили се нови места.
Допълвам- честито на приетите дечица!

Последна редакция: вт, 15 май 2018, 10:58 от keitihope

# 610
  • Мнения: 1 639
Много е неприятно с тия ясли и не приети деца...Според мен аз все имам късмет не защото немога да си позволя частна ясла, а защото ги мразя и неща да спонсорирам някви си дето взимат една камара пари а не предлагат нищо по-различно..
Иначе мънико се пооправи сега ама горкото бая се беше запекъл, даже слуз ака сега, дали е от клизмата или заради запека...засега ще спра с пуйка и меса и ще въведа броколи , спанак да има желязо...

# 611
  • София
  • Мнения: 18 635
Аз до2,6 г гледах  синът ми вкъщи. След това ходеше в масна градина. Много съм доволна той още се сеща за г- те там. Тръгна на детска и то гоприеха на незнам  си кое класиране. Абе гадна работа са си градините Grinning

# 612
  • Мнения: 1 639
Аз до2,6 г гледах  синът ми вкъщи. След това ходеше в масна градина. Много съм доволна той още се сеща за г- те там. Тръгна на детска и то гоприеха на незнам  си кое класиране. Абе гадна работа са си градините Grinning
Не мога да си го позволя аз финансово това, намен ми е по-изгодно да работя и да плащам частна ясла отколкото да взимам 380 лева на месец...Пък и самата аз не се виждам как ще гледам детето до такава възраст щото ще изперкам според мен...

# 613
  • София
  • Мнения: 18 635
Аз не съм била втора година майчинство. Нема какво да изперквам аз съм си родена така:)Simple Smile
И Елени ще я гледам до като мога.

# 614
  • Мнения: 627
Аз до2,6 г гледах  синът ми вкъщи. След това ходеше в масна градина. Много съм доволна той още се сеща за г- те там. Тръгна на детска и то гоприеха на незнам  си кое класиране. Абе гадна работа са си градините Grinning
Не мога да си го позволя аз финансово това, намен ми е по-изгодно да работя и да плащам частна ясла отколкото да взимам 380 лева на месец...Пък и самата аз не се виждам как ще гледам детето до такава възраст щото ще изперкам според мен...

Също като Ема - много искам да си го гледам до  2 годишен, но ми е по-изгодно да работя и да плащам на частна, отколкото 380 лв от държавата.

Общи условия

Активация на акаунт