Да го излъжа ли?

  • 22 160
  • 157
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 224
Nevena Virolan, много странно “възпитание” си дала на дъщеря си. Струва ми се, че хич няма да е подготвена за сблъсъка с реалния живот някой ден.

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 19:07 от Anastasiya_S

# 121
  • Мнения: 9 196
Nevena Virolan, много странно “възпитание” си дала на дъщеря си. Струва ми се, че хич няма да е подготвена със сблъсъка с реалния живот някой ден.

Трагедия. Като прибавим и възгледите и как мъжете не изневеряват, ами си "ходят" и това е нормално. Рядко се попода на чак такъв екземпляр, с тотално объркани представи, но иначе се показва, като пример постоянно. Само дето не разбира, че е лош пример.

# 122
  • Мнения: 1 698
То емигрантското дете, ако е отличник, дори и да си седи на последния чин само, току виж след години станало министър във Франция. Имаха една министърка на правосъдието преди време, Рашида Доти или нещо такова. Стана известна с това, че забременя без съпруг.
Та не е редно да се пренебрегват така децата, само защото са от бедни и емигрантски семейства. Защото утре може да ви управляват. Което не е лошо, стига да имат необходимите качества за това.

# 123
  • Paris, France
  • Мнения: 13 982
петяиванов, каква е твоята теза и какво предлагаш? На Афродита размишленията никак не са консервативни, според мене. Писала е, че е ОК да се ражда от донор, например. Ти самата знаеш, че за огромното магребско мнозинство това е неприемливо и презирано, даже осмивано. Във Франция осеменяване на неженени от донор е забранено. Аз, но и много хора, нямащи арабски произход, не го приемаме. Тук всеки си излага разбиранията и толкоз.

Бианка, не я възпитавам така. И мене са ме възпитавали да приемам и помагам на по-слабия, да съм вежлива и да не гледам опаковката. Много бързо вдянах, че ако искам да съм близка с едни трябва да загърбя други. Преди да д йствувам или бездействие ама в случая се посъветвах с други родители, приятели. Разбрах, че е безсмислено да я карам да прави нещо, което никой друг не иска и не прави. Не желая да се боря с вятърни мелници. Тук напоследък има отлив от междуетническите контакти и отхвърляне на дадени етноси. Особено след атентатите. С моята дъщеря нямаме сходни възгледи. Тя е продукт на друго общество и време. Тя самата ми каза, че не би реагирала така ако и останалите съученици не правеха така. Трудно ми е да възпитавам по някакъв начин, а мъжът ми да пуска шегички и подигравки и останалите родители и те, разбираш ли?

Натака, имигрантските дете стана министър за да гласуват за Саркози имигрантите. Все красиви жени като Дати, Рама Яде Итн. Жените им са хяресвани. Синът ми ги кани, котка и черпи. Няма лошо. И тук играят връзките. Гледах филм за броя обаждания за интервю, когато на едно и също CV името Мохамед Хмиди се смени със Жан Дьо Ла Грот. Впечатляващо е.

Не е редно, права си. Но се случва непрекъснато. Дори и да успея да я насиля, мислиш ли, че другите родители ще си дадат същия зор? Само ще изляза лошата, тъпата и задръстената. Не, мерси.

# 124
  • Мнения: 2 224
За мен пък да си тъп и задръстен означава като овца от стадото да правиш това, което и другите и страх да не станеш “черната овца” сред овцете без да влагаш разсъждение за нещата.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Всеки си решава за децата си. Стига сте я нападали.

# 126
  • Мнения: 2 224
Най-нападнатата от хора пълни с предразсъдъци май е авторката на темата.

# 127
  • Мнения: 1 698
Авторката, дори и нападната, си е щастлива, ще става майка. От това по-хубаво няма, особено за момиче, което има репродуктивни проблеми. Да е жива и здрава, и да си гледа бременността и спокойствието.
Да, идеята за мултикултурализма си остава мираж. Нещо като комунизма. След толкова много страдания, атентати, смърт и почернени семейства, не мога да ги виня французите, но все пак, за да не се озлобяват децата отрано и да не се превръщат в атентатори един ден, пътят е приемане, а не отхвърляне.
То и авторката не е тръгнала от добро за чужбина. Не случайно българите зад граница са два милиона.

# 128
  • Paris, France
  • Мнения: 13 982
АнастасияС, според мене е добре авторката да прочете най-различни позиции и мнения. Нека прочете и мненията, пълни с предразсъдъци! В реалния живот детето и ще се сблъска с такива хора.

За възпитанието - това, което исках да кажа и покажа.е, че:

1) свят широк и хора всякакви. Да се подготви и да подготви детето.

2) родителите може да възпитаваме всякак, но децата не са кофа, че каквото налеем да седи там. 2 деца имам, еднакво възпитавани, но с коренно различен мироглед и разбирания под влияние на характер, среда и мода.

3) Защо да се пъна да обяснявам, че деца от арабски произход и многодетно, необразовано семейство са достойни за приятелство, когато половината от мненията в тази тема представят арабите в не добра светлина?

4) Има ли смисъл да насилвам чувства? Сигурно и вие дискриминирате понякога по някакъв признак, не непременно етнически произход или религия. Колко от вас са имали приятелчета двойкаджии, цигани, ама честно? Бихте ли послушали родител в този случай? Преди 2-3 години в Айтос съученици бяха гласували и решили, че не искат на бала им да присъства съученик с увреждане. Учителите и директорът не реагирали. Родителите им, повечето, едва ли са си загубили времето да ги убеждават да си променят мисленето. Защо мислите, че по останалия свят трябва да е различно?

Натака, аз и ММ сме от отворени и мултикултурни семейства. Никой никого не е длъжен да приема в личния си живот. По стечение на обстоятелствата повечето от приятелките ми са марокански и претенции към тях нямам. Децата ми не се интересуват от културата, езиците и държавата им. Искат в Испания, Америка, Япония, Корея. Дъщеря ми иска да учи руски. В БГ едно време го ненавиждаха руския повечето ученици. И така

# 129
  • Мнения: 101
Ако отворите отделна тема за децата и приемането / неприемането на муштикултурата, ще следя с интерес.
Междудругото на моите деца не им прави впечатление кой откъде е,каква религия, каква кожа,какви дрехи. Но са още твърде малки.  В детската дъщеря ми дружеше със сомалийчета и изобщо не й правеше впечатление, че изглеждат различно. Децата не се раждат с предразсъдъци.


Лека бременност и раждане на авторката.  И да бъде оптимист - поне няма да има свекърва, от която да се оплаква Simple Smile

# 130
  • Мнения: 9 196
Ако отворите отделна тема за децата и приемането / неприемането на муштикултурата, ще следя с интерес.
Междудругото на моите деца не им прави впечатление кой откъде е,каква религия, каква кожа,какви дрехи. Но са още твърде малки.  В детската дъщеря ми дружеше със сомалийчета и изобщо не й правеше впечатление, че изглеждат различно. Децата не се раждат с предразсъдъци.


Лека бременност и раждане на авторката.  И да бъде оптимист - поне няма да има свекърва, от която да се оплаква Simple Smile

И на моето не му правеше, като по-малко, но вече започна да долавя някои разлики, като специфичната миризма на черните например, разпитва ме, коментираме. Но въпреки това се приемат, каквито са, без обиди или нещо. Друг е въпроса, че приятелските групи се оформят по естествен начин със себеподобни.

# 131
  • Мнения: 11 575
петяиванов, каква е твоята теза и какво предлагаш? На Афродита размишленията никак не са консервативни, според мене. Писала е, че е ОК да се ражда от донор, например. Ти самата знаеш, че за огромното магребско мнозинство това е неприемливо и презирано, даже осмивано. Във Франция осеменяване на неженени от донор е забранено. Аз, но и много хора, нямащи арабски произход, не го приемаме. Тук всеки си излага разбиранията и толкоз.

Nevena Virolan, мисля че сама си си отговорила "Тук всеки си излага разбиранията и толкоз", въпреки, че постът ми не беше насочен към теб, а към грубостта на осъдително размахващата пръст.
Моята теза и какво предлагам по питането на авторката съм го казала още на втора страница от темата.
.

# 132
  • Мнения: 11 575
Здравейте, мами! Решението вече го взех- ще си отгледам детето, въпреки несъгласието на бащата. Знам, че е подло от моя страна да го излъжа за такова сериозно нещо, но опитах по всякакъв друг начин- и първо съм била абсолютно откровенна с него, че независимо от неговото решение, аз мога да се грижа и сама за детенцето, като от него неискам и не търся нищо. Трябва ли да имам гузна съвест, че при желанието на бащата да направя аборт не направих? Нямам намерение да го търся след време нито за издръжки, нито за нищо. Той вече е спокоен, че " проблема" е решен. За него е проблем, за мен е подарък от Господ. Живота е непредсказуем какво и кога ще ти поднесе...но за мен смисъла на една жена е да бъде майка, иначе човек за какво е живял?- и богатство и пари нямат стойност, ако човек няма истински стойностните неща, които с пари не може да се купят.
Значи в случая ти не мислиш за детето си, а за собственото си его и да си начешеш егоизма.  Хората, които не искат да имат дете от определен човек или в определен момент от живта си, вземат предпазни мерки. В 21-ви век сме, има много методи за контрацепция. Ти си живяла на семейни начала месеци наред с този арабин, но за деца говорихте ли? За сериозност в посока да бъдете семейство някога? Май не?! Живели сте заедно и човека /млад и волен/ си е имал безплатна любовница и слугиня 2в1. Ти обаче на собствена глава си вземаш решението, че въпреки несериозната ви връзка, ще спиш с него без предпазни средства - Защо? Какво си мислеше, че стане ако забременееш? Че тоя арабин ще те приеме за негова жена и ще поиска да се ожените ли... понеже голяма част от българите правят така? Би трябвало за толкова време заедно да го опознаеш що за човек е той конкретно. Той има също толкова вина за случилото се колко теб - съгласил се е да не ползвате предпазни мерки, а в същото време иска само "начесване", без никаква перспектива за семейство и деца.
От цялата работа, в следствие на вашето безотговорно поведение и на твоя огромен егоизъм, ще родиш едно дете, което няма да познава баща си /по твое желание, породено от безхаберието на бащата/ и цял живот ще слуша лъжи по негов адрес, т.к. едва ли ще му кажеш, че баща му е някакв си арабин, който е имал временна чисто сексуална връза с майка му, ама като разбрал, че е бременна и поискал да бъде абортирано.
Съветът ми е първо да помислиш за детето си, а позле за себе си.
Невена, това на какво ти прилича?

# 133
  • Paris, France
  • Мнения: 13 982
petiaivanov,  начинът на поведение на мъжа - желанието за съвместен безгрижен живот с безплатен секс без презерватив и по всяко време а после отхвърляне на бременността и настояване за аборт са логично следствие от неговия произход, вероизповедание и нрави. Авторката е написала, че той е арабин и понеже не му е писала името е нормално учавствуващите в дискусията да го наричат някак си. Аз пишех мъж, Афродита арабин. Не е невярно.

За егото и егоизма също не е невярно, поне за Афродита. Аз също мисля, че дължим на децата си род, фамилно име, история и култура. Просто не съм го писала по този начин, защото ще е след дъжд качулка. И за мене живот с несретен младок, който го е страх да не го натупа мама по д-то ми се вижда слугинарство и безплатно почукване. Като млада съм живяла с млад негър, който обаче беше мъж отвсякъде и нито ме криеше, нито ме лъготеше. Нито ме забремени. Животът със мъже от Северна Африка е особен и не е за всяка жена.

Ето, Салсиша намира разбиранията ми за тотално объркани и трагедия. И си е нейно право да го сподели. Няма лошо.

анастасия2707, децата, докато са малки, са отворени към всичко. В пубертета има отхвърляне на родителски ценности и заменяне с нови, по-подходящи за тяхната реалност. Това според тях. Моите деца се промениха на 180° и в доста отношения станаха по-консервативни от нас. В детската градина дъщеря ми си играеше с деца с Даун синдром и всякакви. В първи клас се заинтересува от Исляма. Сега казва, че трябва да си безмозъчен да вярваш в Бог. Беше разхвърляна, не учеше и играеше по цял следобед. Сега живее между банята, магазини за дрехи и козметика и само зубри. Има най-високите оценки във випуска и това без допълнителни уроци. Синът от отличник е станал двойкаджия и само компютър го интересува. Седи в хола до 1 сутрин а тя не излиза от стаята. Вярва в Христос, но не знае дали иска да се конвертира. И двамата приемат чужди култури, но като странични наблюдатели. Идентифицират се като французи. Имаше такива теми в родители в чужбина.

# 134
  • Мнения: 11 575
Невена, мисля, че изобщо не разбра какво съм написала. В темата изобщо не иде реч за религии и националности, а дали една жена да запази дететио си. И изобщо не съм съгласна, че "......... и настояване за аборт са логично следствие от неговия произход, вероизповедание и нрави." това е вярно. Това  важи със същата сила и за наш Ганьо, както между впрочем и всяка една раса или националност.  След първия си пост,  нещата,, които написах, са насочени към онези, които слагат всички араби под един знаменатал. Ако ги питаш и иранците и индонезийците ще изкарат араби, така де, нали са мюсюлмани! Ама ако някой тях ги сложи под един знаменател с останалите балкански братя - " ааа не, гърците са мързеливи, сърбите са...., македонците са" . А простичката истина са, че информацията им по темата е от един братовчед на жената, на шурея и т.н.
Та накратко - авторката можеше да прави небезопасен секс с всеки един мъж и той да не иска детето в последствие. Доказателство за това са и многото теми и разказани съдби в този форум.

Общи условия

Активация на акаунт