Да го излъжа ли?

  • 22 185
  • 157
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 542
Добре, не съм била в емигрантски общностни, мой близък има такава съпруга и цялото им семейство идваше на гости при нас.
Бихте могли да общувате все пак малко по-спокойно и учтиво, мое мнение, нищо лично.

# 91
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
На мен пък ми е много интересно защо се правят такива лековати обобщения - да не мислите, че мюсюлманите не страдат от тероризма на фанатиците? Да не мислите, че организациите на ИРА и баските са по-различни.....просто политическата обстановка е различна. Правителствата в повечето арабски държави са нестабилни, ние "белите хора" ги финансираме косвено (или пък не?)  да вършат тези диващини и така до безкрай или докато свършат парите.....

Защо обощенията да са "лековати"? Някои от пишещите тук имат реален досег с арабската или в частност мароканска култура. Наистина са различни по ценности и морал от нас - например лъжата не е грях за тях, живяла съм в тяхно обкръжение и знам какво говоря.
А аз пък съм живяла в държавата им и това, което знам не е от "една жена ми каза" или от емигрантски общности в Европа.

И аз. И двете с тебе знаем, че са досадници, лъжци и използвачи. И че за 99% от тях европейката е до време, докато има изгода. Ако марокански мъжок ти даде 100 очаква поне 1000 обратно. Често си иска 1000 и без да е дал 100. Там цели градове и райони се издържат от измами и изнудване. Мъжете от емигрантските им общности не са привлекателни за нормалните момичета на тяхва възраст, защото живеят у родители до късна възраст, не са отворени, не влагат във външност, нямат полова култура, рядко са стабилни и високо платени. Във Франция жените им бачкат, вършат цялата домакинска работа и гледат децата и често плащат и наеми и заеми. Някои вземат помощите на жените си и им дават мизерни суми от тези помощи. Има пияници, които бият. Те обичат да се налагат. В Мароко богатите и средните имат прислуга. С техните жени връзки не могат да имат, дори и ако си платят. Само набързо и тайно. Едно време беше по-отворено.

Интересно как като им трябва паспорт драпат да се женят и да правят бебета а като са в Европа с документи не ги щат.

Муун Флауър, жените им са друга бира и много адаптивни. Те имат хубави женски качества - домакини, работливи, гостоприемни итн. И те си падат по мятане на мъже, но поне си гледат децата. Тук много от тях се забременяват от някого, лъжейки че са на хапчета, за да получат виза и помощи като майки на френски деца.

Хубави хора са повечето, но не и за връзка, брак и дете. Много е трудно после и конфликтно. От мароканци, алжирци, българи, афганистанци се държах настрана. За познанство и посещения само ако са женени и жените им са там.

# 92
  • Мнения: 3 542
Права си, Невена, а бих прибавила и албанците по-далеко, както и братята сърби, босненци и гърци Smiley
Дълъг списък стана.

# 93
  • Мнения: 2 224
Еееее, че то не остана Grinning Албанците не са стока, но на гърците пък какво им има? От 2— годишна съм поне по месец годишно в Гърция и нямам лоши впечатления. Но гадже грък не съм имала.

# 94
  • Мнения: 18 575
Какво да кажа аз, която имам втори брак, пак с българин? Simple Smile

# 95
  • София
  • Мнения: 17 779
не мога да кажа една лоша дума за него, дори аз самата покрай него станах много по- спокойна (преди все попадах на по-агресивен тип мъже и все някакъв стрес изживявах).
Не, това изобщо не е стрес. И само хубави неща можеш да кажеш за него. Laughing

Арабите са много мръсни, правилно си се ориентирала към лъжата. Ако му кажеш и се разделите, няма да се учудя да те последва, за да ти прави мръсно.

Ако беше по- млада и без хормонални проблеми, щях да кажа дори да го махнеш, защото има и генетична страна на монетата, но в случая може би си го роди. Но този черньо го разкарай от живота си.

В случая Нофелет даде коректна информация. Няма нужда от злобни прояви. Не е забранено хората, които не са юристи, да са наясно с нормативните актове. А специално СК в този форум сигурно повечето го знаят наизуст. Няма никакво значение ти каква си и той какъв не е, че да се сравняваш. Дава се информация, която има значение за авторката, защото тя се чуди дали да ражда, лъже и да живее с него. А важната страна той с правата си какво може да направи, ако пожелае, сякаш я неглижира.
Впрочем лафът за "като гледам какви инженери изкарваме, ме е страх да отида на лекар" важи с пълна сила и за въпросната гилдия, слезте на земята малко.

Последна редакция: чт, 10 май 2018, 22:55 от The Catcher in the Rye

# 96
  • Мнения: 1 332
Миналата година беше нашумял един случай на жена западнячка, изнасилена в Дубай и отишла да се оплаче в полицията. Ами, нея я пращат в затвора по обвинение за секс без брак и я карат да се омъжи за насилника, за да отърве процес. Обяснението е – в Дубай действа закона на шарията. Може в другите арабски страни да има по-нормални закони, но като цяло правата на жените в тия общества са доста ограничени и следва много внимателно да се информира човек за това какво точно е възможно и какво - не.
(Имам пример и от Косово - там при развод децата остават при бащата. )

# 97
  • Мнения: 2 224
(Имам пример и от Косово - там при развод децата остават при бащата. )

Това сигурно е за да предотвратят разводите 😂

# 98
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
Леони, Мароко не е Дубай или Косово и след развод децата по принцип остават при майката. Ако тя не може да ги гледа се дават на баба по майчина линия, леля или сестра, пак по майчина линия. Много Берберски общности имат традиции за кланов произход по майчина линия. Ат Еди кой си, Ат Янни, например, означава братството Янни. Ат е множествено число на агма - утробен брат, брат по майка.

Тук половината маграбки са разведени и децата са си при тях. Мароканските ми приятелки и бивши съседки, които са били женени и разведени в Мароко си живеят с децата.

От видяното досега мисля, че авторката не я грози отвличане на детето ако не раздуе на близките му за бременността, не търси бащинство или издръжка.

Тук домовете и приемните семейства са пълни с деца, сираци от такива майки. Ако нещо се случи със болната и стара майка, семейството на бащата и бащата нито се грижат, нито се интересуват от това дете. Всъщност те и брачните си деца захвърлят по домове понякога, защото са стари, бедни, овдовели или жената с която живеят не иска чуждите за нея деца. Огромна част от учавствувалите в терористични актове във Франция са израснали в домове а са от законно семейство на двама магребски родители. Само братята Куаши бяха пълни сираци с неизвестни,  май бащи.

# 99
  • Мнения: 1 698
Ще се повторя - нищо да не му казва, нищо да не търси от него. Правилно се е отдалечила на километри от него, дано да е в бяла и цивилизована държава, там самотните майки имат държавна и социална подкрепа. Дори и в България да се върне, пак ще си го отгледа. Поне език се предполага да знае, спомена, че е живяла в чужбина. Да си го роди, да си го поотгледа и да си почне работа. Какво ще му казва един ден - ами истината, искала го е, родила го е и го е изгледала.
Всички религиозни общества са силно лицемерни. Дете без брак не може, ама секс без брак може. Той ако е толкова правоверен изобщо не трябваше да се докосва до жена, за която не е женен, още повече неверница. Ама то религията за такива е за оправдание, когато им трябва, иначе си газят правилата, щом не им изнася.

# 100
  • Мнения: 17
Излъжи го, скрий го и стой далеч.
Всеки има различен опит, но... Най-близкият ми човек, голямата ми сестра, има репродуктивни проблеми (тя говори свободно за това, имам разрешението й да споделя опита й тук). Опитваше се в продължение на 20 години да забременее. Един след друг опити, опити. Едва сега, когато тя е на 40 години, щастието й се усмихна и се появиха моите двама прекрасни племенници. Има всякакви истории, жените знаем, че ако родим, ще намерим начин да се грижим за него. Само, както виждам, че много други съветват, нека бащата да не разбира за детето.

# 101
  • София
  • Мнения: 24 839
Излъжи го, скрий го и стой далеч.
Всеки има различен опит, но... Най-близкият ми човек, голямата ми сестра, има репродуктивни проблеми (тя говори свободно за това, имам разрешението й да споделя опита й тук). Опитваше се в продължение на 20 години да забременее. Един след друг опити, опити. Едва сега, когато тя е на 40 години, щастието й се усмихна и се появиха моите двама прекрасни племенници. Има всякакви истории, жените знаем, че ако родим, ще намерим начин да се грижим за него. Само, както виждам, че много други съветват, нека бащата да не разбира за детето.


Чудесен съвет- ще си начеше крастата да се размножи.

Дано само да е жива и здрава до дълбоки старини и дано само детето също да не се разболее от нещо, което би наложило да се търси бащата.
Ама, за тези неща, плюс факта, че 50% от гените му са тъмно неизвестни, поради което я съветваш да се скрие от бащата, няма никакво значение.
Както и факта, че може и със сестра/ брат да се омеша.

# 102
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
Хобби, тук ли си? Притеснявам се, че не пишеш. Дано да си добре. Дай знак, ако имаш време!

Ние си чешем езиците а авторката изчезна.

Не разбирам защо всички я съветвате да лъже при положение, че мъжът не иска особено детето. Права е апсурт. Тук съм се нагледала на сираци на стари майки. И млад човек може да умре, но младият е по-вероятно да има живи и здрави роднини.

Аз съм отгледана далече от баща и семейството му, но поне имаме информация за тях и сме се срещали. Физически съм доста различна от маминото семейство и някои мои нормални черти за тях бяха патология. Би ми било ужасно криво ако не знаех рода си. Разбирам да е бременност след изнасилване от случаен мъж, но след живот заедно с прекрасен и търпелив човек?

Ако баща отмъкне детето би бил заклеймен като престъпник, нищо че е негово. Защо майка е съветвана да скрие наличието на дете от доброволна връзка?

# 103
  • Мнения: 12 110
Невена, твоят случай е различен. Авторката казва, че партньорът й не желае детето да се роди при никакви обстоятелства - нито да създадат семейство приема, нито да се разделят, но тя да задържи детето. За мен това е най-тежкото и проблемното. Щом той не е съгласен да се разделят и тя сама да си гледа детето какво би направил, за да попречи това дете да се роди? Дали би й посегнал по някакъв начин, за да предизвика аборт например?
Колкото до възрастта на родителите, absurt,  - аз съм дете на възрастна двойка. (Майка ми ме е родила на 39,6 г, а баща ми току-що е бил навършил 48г). Отгледаха ме хората и ме изучиха дори, и то в началото на 90-те. Баща ми почина на 77 от инсулт, майка ми живот и здраве тази година навършва 86, с акъла си е, досат позакъса, но още ми помага. Само да вметна, че две години тя гледа малкия по цял ден, докато аз ходех по 10 часа на работа. Жена на 40 съвсем не е на умирачка, че да й оплаквате детето. Докато се пенсионира детето й ще е завършило университет. Почти на 46 съм, децата ми - на 8 и 4. Ами не сме се спрели. Но не пия и не пуша, заведения и дискотеки не са моето място. Никога не съм спортувала. Чувствам се добре, енергия и сили не ми липсват, мотивация също.
Неизвестните гени. Едва ли са чак толкова неизвестни, след като с бащата е живяла цяла година на семейни начала. Все нещо е научила за него и културата му. Моите деца са със 100% неизвестни гени. Това може да се окаже проблем в един момент, дано не се случва, но те нямат ли право на живот, след като тези, които са ги създали не са ги искали или не са били в състояние да ги отгледат?
Хоби дано да е взела най-доброто за нея решение. И да е в безопасност и добре.

# 104
  • Мнения: 3 025
Здравейте, мами! Решението вече го взех- ще си отгледам детето, въпреки несъгласието на бащата. Знам, че е подло от моя страна да го излъжа за такова сериозно нещо, но опитах по всякакъв друг начин- и първо съм била абсолютно откровенна с него, че независимо от неговото решение, аз мога да се грижа и сама за детенцето, като от него неискам и не търся нищо. Трябва ли да имам гузна съвест, че при желанието на бащата да направя аборт не направих? Нямам намерение да го търся след време нито за издръжки, нито за нищо. Той вече е спокоен, че " проблема" е решен. За него е проблем, за мен е подарък от Господ. Живота е непредсказуем какво и кога ще ти поднесе...но за мен смисъла на една жена е да бъде майка, иначе човек за какво е живял?- и богатство и пари нямат стойност, ако човек няма истински стойностните неща, които с пари не може да се купят.

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 09:09 от Sunnyhobi

Общи условия

Активация на акаунт