Да го излъжа ли?

  • 22 184
  • 157
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 24 839


Извинявам се за оффтопика, кой сериал е това?

Български " Откраднат живот".
Още един има- пак български- " Скъпи наследници"- там пак такива чисто и просто животински реакции.

# 76
  • Мнения: 12 110
Не е имала намерения за сериозна връзка, която да се развие в посока семейство с този човек и разчита на това, че не може да забременее. Да, ама чудото става и е бременна. Не иска семейство с този човек, но иска да задържи детето му.
Извън моралната дилема.
Авторката как смята да гледа и издържа това дете през следващите минимум 3-4 години? Живяла е в чужбина, което значи че у нас не е нито здравно, нито социално осигурена. Бременност, раждане и отглеждане на дете от неосигурена майка, която не разчита на подкрепата на бащата, а за да получи тази на родителите си ще трябва и тях да излъже. Ами ако детето прилича на баща си? Авторката има ли спестявания които да й позволят да поеме всички предстоящи разходи в следващите няколко години? Защото всичко, което ще й даде държавата е помощ от 100лв на месец + 45 лв детски. А, да и 150лв преди раждането еднократна помощ, тъй като няма да може да излезе болничен. Иначе и аз съм "ЗА" детето.

# 77
  • Paris, France
  • Мнения: 14 039
Мама Ру, тук има много жени, които правят като авторката. Не е нужно да си идва в България. Достатъчно е да смени града. Не зная къде се развива действието, но във Франция след 3м работа има право на най-различни помощи - наем, пари в брой, карта за транспорт, детски 150€ на месец итн. Съседка с 3 деца взима около 2000€ на месец и не е работила нито ден в живота си. Тук спешната помощ е безплатна за всякакви - нелегали, бежанци,клошари. Раждането е безплатно. При раждане има 2000€ бонус. Няма да умре гладна, дето се вика. Франция, Белгия, холандия, Германия и Испания са пълни с мароканци. Само в Испания е трудно със жилища и помощи. Тя сигурно се е осигурявала докато е живяла с него.

А може подсъзнателно да е искала да забременее. Такива истории имаше през ден в един френски форум.

# 78
  • Мнения: 5 625
Имам дежавю. Досега четох тема,със сходен сюжет, но авторката беше направила аборт под натиска на мъжа. Някъде измежду репликите се промъкна фразата, че ако се окаже, че мъжът е и арабин, ще стане купон. И, я, ето и темата с мъжът-арабин.
Моля, някой да подаде темата за следващия сюжет.

# 79
  • Мнения: 12 110
Невена, не знам къде са живели с мароканеца, но имам спомен, че тя написа, че се е прибрала в България. В нейната ситуация, щом искам да задържа детето и да избягам от мъжа, и аз бих се върнала у дома, където "и стените помагат".

# 80
  • Мнения: 12 110
Цитат
След като не фигурира никъде като баща, и аз съм в България, какво може да направи?
И още нещо, защо родителите ти смятат мароканците за най-опасни измежду арабите/ мюсюлманите? Какъв е техният опит с арабския свят? Защо не им се доверяваш на преценката/ опита? Като човек, който никога не се е докосвал до този свят аз не бих ги посочила като най-опасни. Всъщност и ще се затрудня да направя такава класация, точно защото не познавам арабите и особеностите им.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Не, тя написа, че се е махнала от него и сега са на разстояние. Не написа, че се е върнала в Бг. Ако правилно помня.

# 82
  • Мнения: 12 110
"След като не фигурира никъде като баща и аз съм в България" - за мен това означава че се е върнала и ли поне има намерение тук да живеят с детето.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 5 691
Щом си решила да запазиш детето, го направи. Какво ще му кажеш за баща му ще решиш сама. Сигурна съм, че човечето би искало да е живо, пред това да бъде убито, защото баща му не го искал.
Тялото е твое, бебето е твое. Той ако иска да участва, да участва. Ако не, да върви по дяволите.
Виждам, че се пише за подкрепа от семейство, 3ти,5ти,8ми лица. Вярвам, че една жена може да се справи. Важно е да се опиташ да разбереш какво следва. И да решеш дали можеш.

# 84
  • Мнения: 1 375
Цитат
След като не фигурира никъде като баща, и аз съм в България, какво може да направи?
И още нещо, защо родителите ти смятат мароканците за най-опасни измежду арабите/ мюсюлманите? Какъв е техният опит с арабския свят? Защо не им се доверяваш на преценката/ опита? Като човек, който никога не се е докосвал до този свят аз не бих ги посочила като най-опасни. Всъщност и ще се затрудня да направя такава класация, точно защото не познавам арабите и особеностите им.

Ако се следи статистиката за терористични действия напоследък,които стават в Европа ясно се вижда,че точно мароканците са най-честите им извършители...и по-рядко араби от другите страни.
Може би има над какво човек да се замисли.

Младежът си търси европейка за забавление,нищо повече...Техните правила-дете само от брак с жена,която родителите му изберат или одобрят.Всичко друго е харам.

Ако решиш да раждаш трябва да си дадеш ясна сметка,че ще си сама и ще трябва криеш детето...А един ден трябва да си готова да му кажеш и кой и какъв е баща му.Ако смяташ ,че ще можеш....

Ох,къде ги намирате тия хубавци...сигурно се свършиха европейците. Sad

# 85
  • Мнения: 11 641
На мен пък ми е много интересно защо се правят такива лековати обобщения - да не мислите, че мюсюлманите не страдат от тероризма на фанатиците? Да не мислите, че организациите на ИРА и баските са по-различни.....просто политическата обстановка е различна. Правителствата в повечето арабски държави са нестабилни, ние "белите хора" ги финансираме косвено (или пък не?)  да вършат тези диващини и така до безкрай или докато свършат парите.....

# 86
  • Мнения: 9 196
А те да мятат бомби и да блъскат хора с бусове, пък аз ще ги мисля, колко страдат, от собствените си порядки. Толкова не съм се побъркала още.

# 87
  • Мнения: 3 542
На мен пък ми е много интересно защо се правят такива лековати обобщения - да не мислите, че мюсюлманите не страдат от тероризма на фанатиците? Да не мислите, че организациите на ИРА и баските са по-различни.....просто политическата обстановка е различна. Правителствата в повечето арабски държави са нестабилни, ние "белите хора" ги финансираме косвено (или пък не?)  да вършат тези диващини и така до безкрай или докато свършат парите.....

Защо обощенията да са "лековати"? Някои от пишещите тук имат реален досег с арабската или в частност мароканска култура. Наистина са различни по ценности и морал от нас - например лъжата не е грях за тях, живяла съм в тяхно обкръжение и знам какво говоря.

# 88
  • Мнения: 11 641
На мен пък ми е много интересно защо се правят такива лековати обобщения - да не мислите, че мюсюлманите не страдат от тероризма на фанатиците? Да не мислите, че организациите на ИРА и баските са по-различни.....просто политическата обстановка е различна. Правителствата в повечето арабски държави са нестабилни, ние "белите хора" ги финансираме косвено (или пък не?)  да вършат тези диващини и така до безкрай или докато свършат парите.....

Защо обощенията да са "лековати"? Някои от пишещите тук имат реален досег с арабската или в частност мароканска култура. Наистина са различни по ценности и морал от нас - например лъжата не е грях за тях, живяла съм в тяхно обкръжение и знам какво говоря.
А аз пък съм живяла в държавата им и това, което знам не е от "една жена ми каза" или от емигрантски общности в Европа.

# 89
  • Мнения: 9 196
Ами те много българки "знаят" много неща за тях и от много по-близки отношения и какво? Защото Гинка от Младост, се залюбила с Мохамед, трябва всички да им се кланяме ли?

Общи условия

Активация на акаунт