ОКТОМВРИ още е далече, но стигнахме средата вече

  • 50 790
  • 721
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 457
Това го изисква доктор, за да направи ФМ ли, сигурно и отделно си го заплащаш. На мен не са ми искали нищо подобно, само АГ ми е пускал ПКК и урина

# 661
  • Мнения: 2 224
Най-накрая вчера мина и нашата ФМ. Всичко е наред, беба се развива добре. Засега върви малко по-едра - 480 гр, 26 см. Откри се,  обаче че имам предпоставка за повишено кръвно налягане Frowning1 Специалистката, която прави ФМ каза че може би Аг ще ми изпише аспирин превантивно. Ще видим следващата седмица на прегледа. Пак ще имам притеснения явно. Дано изкараме поне до 9-тия месец.

# 662
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Не го изисква задължително разбира се. Просто при всяка бременност тези неща е добре да се следят, и ако някой така и така ходи при него за ФМ, и има възможност и желание за тези изследвания, консултацията с него на база резултатите е огромен плюс. На мен така или иначе и моят АГ ми следи тези показатели, защото са важни.


Това го изисква доктор, за да направи ФМ ли, сигурно и отделно си го заплащаш. На мен не са ми искали нищо подобно, само АГ ми е пускал ПКК и урина

# 663
  • Мнения: 32
Здравейте, мами Simple Smile аз съм от Пловдив и съм в 20 г.с. Искам да ви попитам имате ли болки ниско долу и чувствате ли тежест от време на време!? Това ми е втора бременност, а с първата нямах никакви проблеми, дори почти до 7-мия месец си ходих на работа. Бях на преглед и според д-ра всичко е ок, но мен си ме преболява и гледам повечко да лежа. Притеснява ме това че съм още в 5-ти месец а започнаха тези болки, тежест...Някой да сподели има ли такива оплаквания?

# 664
  • Мнения: 301
Аз съм почти 24 г.с. и започнах все по-често да усещам тежест и втвърдяване на корема, което предполагам са контракции. Когато усетя и аз лягам. Болка няма, но си е филмиращо. Успокоявам се с това, че е нормално. Пия си магнезия и така.

# 665
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз имам чат пат контракции, и придърпвания отвреме навреме, а понякога и болки. Според лекаря ми съм ок, без риск от преждевременно раждане.

# 666
  • Мнения: 313
Аз също имам стягания и придърпване от време на време, но АГ ме посъветва да пия но-шпа, а в по-късен етап ще пия магнезий

# 667
  • София
  • Мнения: 458
Има моменти в които усещам втвърдяване на отделни места по корема, но е краткотрайно и без болка. Преди около месец и половина един цял ден бях с контракции - целият ми корем ставаше на камък и стоеше по много, но пак беше без болка. От тогава съм на магнезий.
От днешния преглед - бебо е 700гр.вече,в 24г.с. съм. Покрай тези жеги, краката ми отичат много, но докторът ми каза, че щом кръвното е ок, няма за какво да се притеснявам. Малко повече почивка и вечер да ги вдигам на високо.
Другата ми болка са киселините- от седмица, две са почти постоянно. В началото се опитвах да ги свържа с някакви определени храни, но не. Имам чувството че е от позата-малко да се прегъна само, било то наведена, клекнала или полулегнала и се почва. Както не обичах газирана вода, сега ми се налага доста често да употребявам. Понякога, като не издържа прибягвам и към чиста сода, колкото и да не е полезно.

# 668
  • Мнения: 313
А имате ли по ускорен пулс?

# 669
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Около 80 и нещо ми е пулсът, което спрямо нормалният ми е леко ускорен.

# 670
  • Мнения: 301
А имате ли по ускорен пулс?

Аз да, особено ако върша нещо.

Последна редакция: сб, 16 юни 2018, 09:40 от *Elfy*

# 671
  • Мнения: 92
И аз да се отчета, макар че не пиша много често 😊. Всичко е наред, на 100% си имаме момченце, ако може едно синьо щъркелче да ми добавите 😁. Други ден си пътуваме с бъдещата кака за България, и нямам търпение да отида на море!

# 672
  • Мнения: 313
Как сте момичета? 🌞🙂🍼

# 673
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 862
Измързелувах целия уикенд аз, то на тоз дъжд освен футбол и филми на дивана, друго трудна работа  Mr. Green
Ама се разходихме в събота да видя няколко набелязани колички и поуката е, че е и количка и кошарки трябва да се гледат на живо, щото 80% не са предвидени за мини мами по 158см. За някои легълца откровено ми трябва столче  Laughing

# 674
  • Елин Пелин
  • Мнения: 98
Ние сме в ремонт същевременно и газ вкарваме и е пълна лудница. А черешката на тортата реших да си остане в къщи лятото,а не на градина та май ми се иска да дезертирам от тук. За капак предната седмица на течение и изтинах едно хубавичко. Като малко дете нищо не пих и ме погна една кашлица,която от сиропа бързо се повлия добре ама ми докара едни приказни киселини,абе кошмар. Но вече съм добре и днес започвам пак с вредностите. Най-странотто е когато вечер съм зверски изморена бебона и тя ме наказва със снабилни ритници 😈

Общи условия

Активация на акаунт