ОКТОМВРИ още е далече, но стигнахме средата вече

  • 50 737
  • 721
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 828
Ние бяхме на море за уикенда и хванахме страхотно време. Не съм влизала във водата, само крачетата топих но пак е добре. От тази седмица ще излизам и в болничен, малко да почина че доста се напрегнах последния месец. Мисля да се отдам на почивка и разглеждане на колички, кошари и т.н.

# 676
  • Мнения: 313
И аз мързелувах уикенда. За легълце или по-скоро кошара мисля да гледам тези на Хаук, които са по-малък размер. Незнам дали ще е удобно, но с няколко майки говорих за кошара и те са доволни. Май и количка гледам на Хаук, но има време.

https://www.hippoland.net/hauck-koshara-mini-dreamn-care-animals

Ако някой е ползвал или е чувал за мнение моля да ме посъветвате. 🙂🙂🙂

# 677
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Мъничка ми се вижда, освен ако не предвиждате нова след година  Peace

Аз за сега се насочвам към по-ниски модели и с асансьорна решетка.

# 678
  • Мнения: 313
Да, да тази мисля за около година да я ползвам, но незнам дали ще е удобно затова попитах. От този модел има и с такава решетка.

# 679
  • Мнения: 5 112
Здравейте, мина и нашата ФМ. Направихме я на 21г.с.+1д, бебето е 440 гр и се развива добре, всичко ù е наред на госпожицата. През цялото време беше с гръб към нас и с ръце пред лицето, та не успяха да я щракнат изобщо, но важното беше да се развива нормално. Живот и здраве на следващата консултация след две седмици док ще се опита да я хване в лице, тъкмо да ù измери носната костица, защото само това не успяхме да видим. Много е активна, дори на прегледа не се спря, оплаках се че от време на време имам по някоя контракция и коментара беше - какво няма да имаш контракции с това шило в корема Grinning Ходихме с бъдещия батко, който не успя много да разбере какво се случва, въпреки че го бях подготвила че отиваме да видим бебето на един телевизор. Може би ако бяхме успяли да ù видим лицето щеше да се впечатли повече. Обаче се е впечатлил че доктора ме маже с "кремче" по корема Grinning
Иначе не мога да се оплача, вече имам доста повече енергия. Единствено заради стоенето пред компютъра ми се надуват много краката Sad Ама аз лятото и без да съм бременна пак се подувам след 8 часа на компютър, просто не чак толкова много. Тук въпреки дъждовете ми е ужасно горещо, даже става по-зле заради влагата. Събота и неделя не пускаме много-много и климатик, защото малкия шляпа само по гащи (махнахме памперса, ура!)

# 680
  • Мнения: 348
Момичета, имах много неприятна ситуация пред кабинета на личния лекар. Един господин си въобрази, че го предреждам, нещо което никога дори не бих направила,дори в цибалаб като ходя си чакам опашки от по 20 плюс човека. Тааа въпросния Г-н вдигна чутовен скандал, събрахме поликлиниката на крак. Помолих сестрата да ми измери кръвното, беше ударилп 140 на 90,при условие че за последната 1 седмица, без хапчета го докарах до нормалното за мен 100 на 60 или 50. Трябва ли да тичам до щерев да видят бебка, сега се нормализира кръвното, но може ли такова покачване за няколко минутки да е фатално. Съжалявам ако звуча идиотски, но нервите ми се опънаха на Макс Sad(((

# 681
  • Елин Пелин
  • Мнения: 98
Момичета, имах много неприятна ситуация пред кабинета на личния лекар. Един господин си въобрази, че го предреждам, нещо което никога дори не бих направила,дори в цибалаб като ходя си чакам опашки от по 20 плюс човека. Тааа въпросния Г-н вдигна чутовен скандал, събрахме поликлиниката на крак. Помолих сестрата да ми измери кръвното, беше ударилп 140 на 90,при условие че за последната 1 седмица, без хапчета го докарах до нормалното за мен 100 на 60 или 50. Трябва ли да тичам до щерев да видят бебка, сега се нормализира кръвното, но може ли такова покачване за няколко минутки да е фатално. Съжалявам ако звуча идиотски, но нервите ми се опънаха на Макс Sad(((
 Не се притеснявай,може един валериан да изсмучеш при подобни моменти. И аз имах няколко подобни момента. Жалко за тез възрастни дет от тях пример трябва да взимаме 😠😠😠

# 682
  • Мнения: 313
Леле как може да има такива хора. 😮 Дано се оправи кръвното и всичко да е наред. А може ли да те попитам усещаш ли нещо като се вдигне ? Или някоя от другите мами? Защото съм забелязала, че от няколко дни на моменти започва да ми се ускорява пулса дори на моменти усещам че ми е замаяно леко за няколко минути и чак ми бучи в ушите, но това отшумява за няколко минути. Нямам апарат за кръвно и незнам дали може да е от него, но се зачудих. При последната консултация си беше 100/60.

# 683
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Валериан- моят лекар ми каза в никакъв случай, питах го миналата седмица защото тук някои пак го беше споменал.
Лола знам че бебетата страдат при висок кръвно, но не е пагубно , така че просто се опитай да се успокоиш и всичко ще е наред. Мисля че е лошо ако задържиш това високо кръвно и продължава да се вдига

Последна редакция: пн, 18 юни 2018, 14:10 от Ада Деспейнада

# 684
  • Стара Загора
  • Мнения: 122
Здравейте,момичета! Отчет и от мен от ФМ в 21+3 седмица. Всичко с бебето е наред,пола се затвърди като мъжки,450гр   изцяло си съвпада с датата на термина засега. Беше срамежлив и си скри лицето с двете ръце и нямам хубава снимка само профил. Не спря да буйства през целия преглед. По въпроса с кръвното,моето по-принцип е ниско и го следя почти ежедневно и винаги е максимум 110/70. Обаче като отида на преглед всеки път ми е високо,днес отново беше 130/80,което за мен е много високо. Не мога да си го обясня,някоя от вас страда ли от лекарска треска и да го вдига само в кабинета?☺  Сега пак го мерих 95/60. Баткото го спрях от градина и сега се гледаме по цял ден. Добре,че спи на обяд,да мога и аз да полягам с книжката. Това е от мен,хубав ден !

# 685
  • Мнения: 5 112
susamenna, ние с теб си вървим заедно явно Simple Smile И аз съм така - в къщи 100/70 примерно, в кабинета 120/80. Не знам защо е така, нямам лекарска треска, АГ-то ми е супер симпатична, втора бременност си следя при нея и си знаем всичко вече. Обяснявам си го с това че нямам бавно темпо и препускам към кабинета, дори да чакам 30 минути в чакалнята пак имам чувството че кръвта ми кипи от бързане.
Баткото за колко време ще го спираш? Ние обмисляме бъдещият батко да го спрем като изляза в 45-дневния и да го задържим у дома поне за първите няколко ваксини на бебето, живи и здрави. Голяма чуденка ми е кое е правилното, но нашият е ясладжия и ме е страх да не боледува много и да влачи всякакви бацили при новородено. От друга страна тъкмо спря да реве всяка сутрин, притеснява ме как ще го върнем на ясла след това... Ама това да са ми притесненията!!! Grinning

# 686
  • Стара Загора
  • Мнения: 122
susamenna, ние с теб си вървим заедно явно Simple Smile И аз съм така - в къщи 100/70 примерно, в кабинета 120/80. Не знам защо е така, нямам лекарска треска, АГ-то ми е супер симпатична, втора бременност си следя при нея и си знаем всичко вече. Обяснявам си го с това че нямам бавно темпо и препускам към кабинета, дори да чакам 30 минути в чакалнята пак имам чувството че кръвта ми кипи от бързане.
Баткото за колко време ще го спираш? Ние обмисляме бъдещият батко да го спрем като изляза в 45-дневния и да го задържим у дома поне за първите няколко ваксини на бебето, живи и здрави. Голяма чуденка ми е кое е правилното, но нашият е ясладжия и ме е страх да не боледува много и да влачи всякакви бацили при новородено. От друга страна тъкмо спря да реве всяка сутрин, притеснява ме как ще го върнем на ясла след това... Ама това да са ми притесненията!!! Grinning
И аз се зачудих за градината,по-принцип сега за лятото съм го спряла,защото са вече сборни групи и е някакъв ад. А и да можем да ходим на плажа по-често. Той много ми боледува,но като дойде бебето ще е вече на 6г.,сега ще е четвърта група в градината и тя му е важна преди първи клас. Хем искам да е вкъщи,за да не носи вирусите,хем пък не искам да изостава с ученето. Ще мисля още. Колкото до гинеколога и аз съм спокойна с нея,приятелка ми е и нямам някакви притеснения,явно самото очакване преди прегледа,а и аз съм като теб от забързания тип,бавно не мога да вървя,изнервям се. Опитвам се,но не се получава. Здраве да е,затова си го следя редовно вкъщи,за да съм спокойна.

# 687
  • Мнения: 991
Същити размисли ми се въртят и на мен в главата.От момента в който разбрах,че съм бременна все треперя да не ме лепне нещо покрай него.От февруари в нашата градина има варицела,тъкмо махнат бележката,че има нов случай и след някой друг ден пак я сложат.Поне 3 майки съм засичала там с малки бебенца,водят ги с тях да вземат по-големите.Едното беше на седмица,имаше празник в градината и майката го беше взела с нея.Не мога да реша и аз все още,но засега си ходи.
Иначе за кръвното и аз съм така,мисля че доктора даже не ми вярва, че по принцип съм с ниско кръвно.😊

# 688
  • Мнения: 5 112
Ох, на мен дете в градина и бебе ми се виждат пак приемливи. Едната ми приятелка роди второто си дете, когато първото беше последна група в градината и го спряха за месец примерно. Обаче нашето ясладжийче от октомври до края на април няма цял месец непрекъснати посещения (няма да казвам колко пъти сме го пускали за седмица и пак се е налагало да го спрем). Поне това се успокоявам, че яслата не е толкова належаща и да го спрем не е страшно, даже ще се радва. После, живот и здраве, ще е драма тръгването пак, но пък ще е станал на 3 г и се надявам да е по-лесно, ще видим... да го докараме до там...

# 689
  • Стара Загора
  • Мнения: 122
Същити размисли ми се въртят и на мен в главата.От момента в който разбрах,че съм бременна все треперя да не ме лепне нещо покрай него.От февруари в нашата градина има варицела,тъкмо махнат бележката,че има нов случай и след някой друг ден пак я сложат.Поне 3 майки съм засичала там с малки бебенца,водят ги с тях да вземат по-големите.Едното беше на седмица,имаше празник в градината и майката го беше взела с нея.Не мога да реша и аз все още,но засега си ходи.
Иначе за кръвното и аз съм така,мисля че доктора даже не ми вярва, че по принцип съм с ниско кръвно.😊

Хаха,аз затова днес на прегледа си носех листа,където съм записвала кръвното последните 10 дни,да не кажат нещо.
Баткото най-вероятно ще го спра за първия месец,малко да се очовечи бебето,има още време да мисля. Ако е там,ако не друго ще докара градинския сопол

Общи условия

Активация на акаунт