Лято топло наближава,а Септемврийче в коремчето на мама шава

  • 46 930
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 124
Това пулсиране, което се усеща когато сложим ръка на корема са някакви вени и артерии до колкото разбрах, било  невъзможно с проста ръка (без доплер или поне слушалки) да се долови пулса на бебето.

# 661
  • Мнения: 3 794
Това пулсиране, което се усеща когато сложим ръка на корема са някакви вени и артерии до колкото разбрах, било  невъзможно с проста ръка (без доплер или поне слушалки) да се долови пулса на бебето.

Абсолютно подкрепям. Дори доплерите за домашна употреба не са надеждни Simple Smile

# 662
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
Това пулсиране, което се усеща когато сложим ръка на корема са някакви вени и артерии до колкото разбрах, било  невъзможно с проста ръка (без доплер или поне слушалки) да се долови пулса на бебето.
+1
Дори със слушалка по-скоро ще чуеш собствения си пулс.  Wink

# 663
  • Мнения: 2 070
Това пулсиране, което се усеща когато сложим ръка на корема са някакви вени и артерии до колкото разбрах, било  невъзможно с проста ръка (без доплер или поне слушалки) да се долови пулса на бебето.
+1
Дори със слушалка по-скоро ще чуеш собствения си пулс.  Wink
Да така е. Вече няколко пъти се пробвах със слушалки да чуя пулса на бебето, но не успях. По скоро чувах моя.

# 664
  • Мнения: 2 124
Може и със слушалки, но трябва лекар да го прави, защото първо се опипва на къде се е обърнало бебето. Едно време, когато не е имало видеозони нали само със слушалки са им слушали сърчицата.

# 665
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Ясно и аз така предположих, като се замислих ама 😃

# 666
  • София
  • Мнения: 1 691
Момичета, термина ми е Октомври, но бебето със сигурност ще се роди Септември, за това се записвам да ви следя, в случай, че нямате нищо против Revolving Hearts
Втора бременност ми е и чакаме момиченце.

Пуслациите на корема идват от коремната аорта, има ги и без и със наличие на бременност. Пулсът на възрастен човек е около 80 удара в минута, а на новороденото над 120 удара в минута.

Крем за зърна, както и каквато и да е подготовка не съм правила нито с предната, нито с тази бременност. Кърменето мина по вода, предвид плоските ми зърна - бебето си ги оформи Simple Smile

Б12 ми е на долната граница, слагам инжекции на 5-6 дни.
Витамин Д ми беше в тотален дефицит в началото, но сега вече е съвсем в норма. Всичко друго също Simple Smile Магнезия въпреки контракциите е на горно ниво, желязото и хемоглобина също са в норма Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 19:54 от sweetvit

# 667
  • Мнения: 434
Вчера бях на консултация, бебето е почти 3 седмици напред. АГ каза че главата е пропорционална и плацентата е идеална, просто бебето е едро. Аз много искам да родя нормално, имам едно дете родено така. Според АГ още е рано да се мисли за секцио, но аз малко се притесних.

# 668
  • Мнения: 2 124
И моето го изкарват по-голямо  че чак термин ми местиха, ама като знам колко са относителни тези измервания от ехографа... На приятелка й правиха секцио защото бебето било 4.300, пък то взе, че се роди 2.900

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 21:31 от Mn.nikol

# 669
  • Мнения: 434
Да, знам че е така. Но все пак 3 седмици не са ли много? Пък и е момиченце.. Даже АГ ми каза че едро бебе изобщо не означава по-ранно раждане.

# 670
  • Мнения: 2 124
И моето е момиченце, ама при мен термина е изцяло определен от ехографа още в началото на бремеността, защото нямам дата на ПРМ. Та колко е точен малко ме тревожи, и изместването което се получи при мен  пак ме тревожи, но се надявам да мине всичко нормално.Инъче по-едрички бебета наистина не означават по-ранно раждане. Само знам, че при по-едрички бебета следят количеството на околоплодните води и за гестационен диабет.

# 671
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Добре дошла, sweetvit !
Аз по друга тема извън хапове и дефицити - много мами покрай мен хвалят сгъваемите легълца като вариант за постоянно обиталище на наследниците  Mr. Green При мен винаги възниква асоциацията - походно легло .. в смисъл ок ти е да спиш на него, ама си имаш друго - истинско- някъде вкъщи.
Та въпросът ми е към мамите със стаж - дървена или текстила кошара ?  Blush
Ние ще сме пак с текстилна. Много ми беше удобна да си я местя при нужда, дори с една ръка и бебето в другата Simple Smile По-компактна е, има и сгъваеми крачета, за да се люлее + мобилен повивалник, обезсмисля дебата „за" и „против" обиколниците Simple Smile . А и взехме голям скрин, така че друго освен легло не ни е нужно.
Здравейте, какъв крем за зърна смятате да използвате Simple Smile и от кога трябва да започнем да се мажем с него ? Забелязох снощи че едното ми зърно е доста по-сухо от другото ....
Аз ще се мажа при нужда, вероятно с Лансинох или нещо от сорта. Преди съм ползвала мисля 2-3 пъти в самото начало. Ако ти усещаш нещо по-странно, най-добре питай АГ какво да ползваш и кога да започнеш.

# 672
  • Мнения: 434
И моите зърна бяха изпръхнали, мажа си ги с кокосово масло, с което си мажа и корема и тялото. Много бързо се оправиха.
Относно тъй наречената подготовка на зърната преди раждане, мисля че обтриването е напълно излишно. А при мен най-доброто средство срещу разранявато бяха силиконовите зърна. Ползвахме ги в началото, докато бебето свикне как да засуква. След това постепенно ги махнах и не съм имала никакви проблеми. Крема за зърна остана излишен с тях.

# 673
  • Варна
  • Мнения: 6
Здравейте! Не съм от най - активните във форума и се извинявам ако темата вече е обсъждана, но към каква количка се насочихте? Харесах най - много полските марки, леки и маневрени за управление, но може би тежки и прекалено големи на размери. Живея в панелен блок и асансьора е около метър и малко, а и имам десетина стъпала,които няма как да избегна. Та съм в голяма чуденка....  #Crazy Моля ви помагайте, вие към какво се насочихте  Grinning

# 674
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
Аз до тук установих, че полските за мен поне не са вариант. Висока съм 158см, кошът за новородени е по-голям от мен  Laughing Отделно тези на които попаднах са 14-5кг. без бебе вътре, което не си представям как се вдига, ако се наложи.
За сега фаворита ми е Jane Muum и Jane Crosswalk, спрямо моите размери пак казвам  Blush

Общи условия

Активация на акаунт