Частни училища - информативна тема 21

  • 92 797
  • 772
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 677
Надявам се, че има и други мислещи родители, които да приемат моите думи за истина, проверена от опит.
Вие сигурна ли сте дали сред множеството училища, всички учат децата на нещо добро? Предпочитам Куест Академи пред други училища, защото виждам как децата ми се променят в положителна посока.
Всеки да си решава!

# 91
  • София
  • Мнения: 1 751
Така, де, то е ясно, че всеки сам си решава. Ама, като има тръшкащи се, че училището не е религиозно обвързано, когато явно е, си смърди отвсякъде. Да го кажа пресолено, че явно само директно написано от Onna, не се разбира (уж).
И да се изкривява или откровено лъже, е във вреда на всички: от явни атеисти като мен през петдесятници до ортодоксални православни и всякакви други. И най-вече всички, които смятаме, че мястото на религията в училище е единствено в часовете по история, етика и философия.
Ама нищо, де, полезно беше. На всички ни светнА за въпросното училище на къв куест е тръгнало. Grinning

Последна редакция: ср, 30 май 2018, 07:49 от Milenita

# 92
  • Мнения: 6 301
Случвало ми се е в миналото да имам контакти с евангелисти и мога да кажа, че са страшни религиозни фанатици.

# 93
  • Мнения: X
Юлия Аткова Е член на въпросната църква. Във "Въпроси към модераторите и администраторите" преди време беше отново повдигнат въпроса за Куест академи и аз дадох линкове към Евангелисткия вестник, където имаше представяне за нейното училище и градина, където си пишеше че са последователи на църква "Ново поколение". Потърсете си лrнка там, мен, откровено казано, ме мързи да ви сдъвча информацията. Очевадно е, че вие сте наясно с това, поствам информацията за други заинтересовани родители.
Ако продължавате да обяснявате колко еднакви са православието и евангелистките църкви ще се постарая да се допитам до МОН дали са съгласни с вас, (като ще посоча и защо точно питам) защото основен принцип на образованението в България е, че то е светско и необвързано с нито една вяра и религия.
У нас на ръба на закона и благодарение на недоглеждането, незнанието или подкупността на някои чиновници съществуват няколко подобни училища и няма нужда много-много да си "перите гребена", защото един обществен дебат неминуемо ще се отрази изключително негативно на подобни "алтернативни" вероизповедания и техните училища.
Както казах и в предишният си пост по темата, принадлежността към някаква църква, може би не е нещо лошо само по себе си. Опитите, обаче, това да бъде скрито със сигурност са!

Абсолютно подкрепям Онна. Особено в контекста на подскачащи членове на църквата. Религият има място в училищата само в часовете по история. Всякакви училища на Евангелистите, Бялото братство и прочие са престъпление от страна на МОН. И това, че тук се обсъждат тези на висок глас е поне малко успокоително, че който иска информация, ще има от къде започне проучването на училището.

И много моля лекциите за разликите между православната и евангелистката църква да си ги провеждате някъде другаде.

# 94
  • Мнения: X
И аз се плаша от идеята за религиозно обвързани, да ги наречем, училища. Още повече ме притеснява фактът, че това не се казва директно, а наполовина се отрича, наполовина се омаловажава. Май станаха доста такива иначе - от по-алтернативните се сещам за валдорфското училище и това на Бялото братство. Те не знам всъщност на религия ли стъпват или на определена философия, но нещо в средата ме притесни преди години, когато проучвах.

# 95
  • Мнения: 5 425
Темата за обвързването на учебните заведения с определени ЦЪРКВИ (за разлика от религии) е интересна, но изисква по-дълбоко копаене от това, което се наблюдава във форума.
Интересно е например да се проследи връзката между Харвард и конгрешанската църква. Или подобни връзки за Оксбридж или университетите​ в Холандия...
Темата въобще не е толкова черно-бяла, колкото ни се иска.
За протокола: потомствен агностик съм (като атеист, но оставящ другите да си решават сами дали и в какво да вярват, стига да не ми пречат активно).

# 96
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз виждам някакава дребна разлика между университет и начално училище и хората, които се обучават на двете места, тяхната умствена и емоционална зрялост, а ти?
И второ, което всъщност казвам за 4-ти път последните два дни, не връзката с някоя църква е лошото, а опитите тази връзка да се скрие и/или да се омаловажи.

Последна редакция: ср, 30 май 2018, 15:15 от Onna-bugeisha

# 97
  • София
  • Мнения: 2 249
Интересно е например да се проследи връзката между Харвард и конгрешанската църква. Или подобни връзки за Оксбридж или университетите​ в Холандия...
Аха, както и например кои са основателите на АК или Робърт колеж.

# 98
  • Мнения: X
Аз виждам и друга разлика. Не е все едно кой е основал учебно заведение преди векове и кой се опитва да го прави сега. И не са малко разликите всамостоятелността и независимоста на толкова стари учебни заведение и новопръкнали се такива с неясни собственици, неясно финансиране и най-важното неясен учебен материал. Нали не разчитаме на МОН да следи и проверява.

# 99
  • Мнения: 199
Родители с деца и впечатления от ЧОУ Образователни технологии?

# 100
  • Мнения: 5 425
Интересно е например да се проследи връзката между Харвард и конгрешанската църква. Или подобни връзки за Оксбридж или университетите​ в Холандия...
Аха, както и например кои са основателите на АК или Робърт колеж.

Същите като на Харвард и Йейл...

# 101
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Интересно е например да се проследи връзката между Харвард и конгрешанската църква. Или подобни връзки за Оксбридж или университетите в Холандия...
Аха, както и например кои са основателите на АК или Робърт колеж.
Може ли инфо ако имате за Кристофър Робърт - не пише много за религиозна дейност...

# 102
  • София
  • Мнения: 17 277
Онна, чудесен пост, подкрепям изцяло!

# 103
  • София
  • Мнения: 6 671
Интересно е например да се проследи връзката между Харвард и конгрешанската църква. Или подобни връзки за Оксбридж или университетите в Холандия...
Аха, както и например кои са основателите на АК или Робърт колеж.
Може ли инфо ако имате за Кристофър Робърт - не пише много за религиозна дейност...
https://www.mediapool.bg/prochutiyat-robart-kolezh-priklyuchi-de … i-news119470.html

# 104
  • Мнения: 333
Знаете ли, дали приемът в по-известните ЧУ се разделя поравно бройки за момичета и момчета или е на обща база. На изпитите в СС (ПУК) момичета и момчета са разделени, в Питагор изглежда няма значение. Дали паралките в Питагор са с приблизително равен брой момчета/момичета и дали има ЧУ, където преобладават едните или другите?

Общи условия

Активация на акаунт