Чухме сърчицето вече, през декември ще се появи чакано човече.

  • 39 186
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • бургас
  • Мнения: 624
Здравейте мамчета. Да се отчета и аз в новата темичка. Днес бях на преглед в 8ма седм. съм, но докторката каза, че отговарям на 9 та.Плодното сакче има леко отлепяне... смениха ми Дуфастона с Утрогестан.И силно се надявам всичко да е наред. Записах се за женска консултация в Т.К в София. Преди това ходих в една частна болница в центъра, където също работят със здравна каса и ми казаха, че ако искам да ми следят там бременноста трябва да си приготвя 500лв. Това за първи път го чувам, и просто станах и си тръгнах... малко съм възмутена , че навсякъде искат пари и няма човешко отношение.... ноо 😒
За съжаление много лекари гледат на бременните като на портмонета с крака. С първата ми бременност когато се записвах на ЖК гинеколожката ми каза ”да знаеш,че ще ти следя бременността само ако родиш при мен и разбира се платиш за това”  и въпреки че ми се полагат 3 ехографа по ЗК аз си плащах на всеки преглед. За сметка на това пък я излъгах и не родих при нея! Сега съм щастлива,че си намерих нормална АГ, а думите с които ме впечатли бяха ”знам,че навсякъде ехографа струва 50лв, но сърце не ми дава да вземам толкова” Тя работи с нов ехограф, а отношението и към мен и малкото човече наистина ме трогна. Освен това има страхотни отзиви за нея, абе извадих голям късмет този път Simple Smile

# 61
  • Ловеч
  • Мнения: 574
С това следене и аз не знам какво да правя да ви кажа чесно.Предната бременност я следих само на часно при същия доктор при който и съм и сега.Той не работи със здравна каса.Лошото е,че изобщо не си спомням преди 9 години какви пари ми е струвало това следене.Но да ви попитам и евентуално да ми дадете съвет..
1. След като не работи със здравната каса,означава ли,че всички изследвания като кръв,урина и каквото и да е ще е платено?
2. Дали да не комбинирам следенето при него,но и да потърся някой за ЖК,където ще мина и по ЗК?
3. Тъй като ми е мъгла искам да ми кажете няма ли да стане много объркано? При кой ще ми стоят изследванията,ако ми назначават различни и т.н. какво следва?
В крайна сметка живот и здраве ще раждам при първия. Дали пък няма да е грубо ако разбере,че се следя и на друго място?
Желая ви лека и спокойна вечер😘

# 62
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз днес бях на първата си ЖК и мога с две ръце да препоръчам доктор Личева в Надежда. Страхотна е - мила, отзивчива, шегува се, не е дърво, отгораря на въпроси, абе страхотна! Комбинирахме и с посещение на отворените врати в болницата и сме очаровани. Разгледахме родилните зали, неонатологията, където са бебенцата, отделението където са родилките... абе много хубаво изживяване, отговориха ни на всички въпроси и аз лично си наместих картинката с раждането.
H. Chakalova, няма как да си в частна клиника и да очакваш, че ще те следят безплатно.

Ранната фетална се прави до 13 г.с + 6 дни включително.

# 63
  • Мнения: 123
Аз днес бях на първата си ЖК и мога с две ръце да препоръчам доктор Личева в Надежда. Страхотна е - мила, отзивчива, шегува се, не е дърво, отгораря на въпроси, абе страхотна! Комбинирахме и с посещение на отворените врати в болницата и сме очаровани. Разгледахме родилните зали, неонатологията, където са бебенцата, отделението където са родилките... абе много хубаво изживяване, отговориха ни на всички въпроси и аз лично си наместих картинката с раждането.
H. Chakalova, няма как да си в частна клиника и да очакваш, че ще те следят безплатно.

Ранната фетална се прави до 13 г.с + 6 дни включително.
Здравей Лаленце,
В понеделник ми казаха на рецепция че др Личева не справи ЖК а е само пренатална. Супер че си успяла да се запишеш при нея. Вероятно графиците са пълни, странно. Същата информация получих и за др Михова и Чачева.

# 64
  • Мнения: 276
С това следене и аз не знам какво да правя да ви кажа чесно.Предната бременност я следих само на часно при същия доктор при който и съм и сега.Той не работи със здравна каса.Лошото е,че изобщо не си спомням преди 9 години какви пари ми е струвало това следене.Но да ви попитам и евентуално да ми дадете съвет..
1. След като не работи със здравната каса,означава ли,че всички изследвания като кръв,урина и каквото и да е ще е платено?
2. Дали да не комбинирам следенето при него,но и да потърся някой за ЖК,където ще мина и по ЗК?
3. Тъй като ми е мъгла искам да ми кажете няма ли да стане много объркано? При кой ще ми стоят изследванията,ако ми назначават различни и т.н. какво следва?
В крайна сметка живот и здраве ще раждам при първия. Дали пък няма да е грубо ако разбере,че се следя и на друго място?
Желая ви лека и спокойна вечер😘

Глори, ако се следиш на частно и не си си доплатила за т.нар "Пакет за следене на бременност" всичко се заплаща поотделно (ехографски преглед, който в напредналите месеци вече не е по 30-40 лв, а е в порядък 70-100лв). Аз гледах пакети  в Щерев и Фемина и са между 800-900лв, там има и включени ФМ, но за мен е излишно, тъй като аз искам при Сигридов да си ида на ФМ.
Много хора се записват на ЖК при даден лекар, за да може той да дава болнични и паралелно с това си ходят на частно и така горе долу прегледите им стават през 2 седмици, това е за успокоение на бременната по-скоро, тъй като по ЖК прегледите са веднъж месечно (около термина, ако не греша) . Аз се записах на ЖК, но като изперкам и ходя на частно. Когато си пуснах изследвания ги занесох и на двамата, като вторият ме препрати при ендокринолог за високо ТСХ.  Лекарят, който те следи по ЖК не е задължително да знае, че ходиш и на частно, а и дори да знае няма право да се сърди - това си е личен избор. Много хора сега решават да се презастраховат и да чуят повече от едно мнение.
Дано съм помогнала.

# 65
  • Ловеч
  • Мнения: 574
С това следене и аз не знам какво да правя да ви кажа чесно.Предната бременност я следих само на часно при същия доктор при който и съм и сега.Той не работи със здравна каса.Лошото е,че изобщо не си спомням преди 9 години какви пари ми е струвало това следене.Но да ви попитам и евентуално да ми дадете съвет..
1. След като не работи със здравната каса,означава ли,че всички изследвания като кръв,урина и каквото и да е ще е платено?
2. Дали да не комбинирам следенето при него,но и да потърся някой за ЖК,където ще мина и по ЗК?
3. Тъй като ми е мъгла искам да ми кажете няма ли да стане много объркано? При кой ще ми стоят изследванията,ако ми назначават различни и т.н. какво следва?
В крайна сметка живот и здраве ще раждам при първия. Дали пък няма да е грубо ако разбере,че се следя и на друго място?
Желая ви лека и спокойна вечер😘

Глори, ако се следиш на частно и не си си доплатила за т.нар "Пакет за следене на бременност" всичко се заплаща поотделно (ехографски преглед, който в напредналите месеци вече не е по 30-40 лв, а е в порядък 70-100лв). Аз гледах пакети  в Щерев и Фемина и са между 800-900лв, там има и включени ФМ, но за мен е излишно, тъй като аз искам при Сигридов да си ида на ФМ.
Много хора се записват на ЖК при даден лекар, за да може той да дава болнични и паралелно с това си ходят на частно и така горе долу прегледите им стават през 2 седмици, това е за успокоение на бременната по-скоро, тъй като по ЖК прегледите са веднъж месечно (около термина, ако не греша) . Аз се записах на ЖК, но като изперкам и ходя на частно. Когато си пуснах изследвания ги занесох и на двамата, като вторият ме препрати при ендокринолог за високо ТСХ.  Лекарят, който те следи по ЖК не е задължително да знае, че ходиш и на частно, а и дори да знае няма право да се сърди - това си е личен избор. Много хора сега решават да се презастраховат и да чуят повече от едно мнение.
Дано съм помогнала.
Благодаря ти за вниманието и инфото.Но да те попитам последно: при кой от двамата стои картона ли как се казва там?Не за болничните,а там където вписват всичко съпровождащо бременноста?

# 66
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 444
Докладвам добре сме , 6 см сме .
Отсланала съм с 4 кг . На док сме на 18 юни

# 67
  • Мнения: 433
Koki12, и аз съм при д-р Генадиева. Кога ти е първия преглед?

# 68
  • Мнения: 123
Koki12, и аз съм при д-р Генадиева. Кога ти е първия преглед?
Ели, на 18-ти юни.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 166
Здравейте мамчета Simple Smile
С радост чета всеки един коментар, защото знам как се чувствате точно в този момент и съм щастлива, че това чудо не се случва само на мен Heart

Вчера мина моята ФМ. Ходихме при др. Цонев във Варна. Прегледа мина много добре. Чухме пулса на сърчицето, видяхме как маха с ръчички и си танцува. 176 удара в минутка това според една статия означава момиченце, но не се знае знае ли се. Още е много мъничко около 9см, 20грама.
Питах за БХ доктора. Каза, че е по желание и че няма да се види кой знае какво по-различно от ФМ. Това е за успокоение на родителите. НО при положение, че всичко е нормално, имаме си 2 ръчички и  2 крачета и всичко ни е в нормите не мисля, че ще е нужно БХ.

Сега чакам и кръвните да излязат и да сюрпризирам всички колеги Grinning

Стискам палци на всички, които не са минали прегледите.

# 70
  • Мнения: 1 113
Здравейте мамчета Simple Smile
С радост чета всеки един коментар, защото знам как се чувствате точно в този момент и съм щастлива, че това чудо не се случва само на мен Heart

Вчера мина моята ФМ. Ходихме при др. Цонев във Варна. Прегледа мина много добре. Чухме пулса на сърчицето, видяхме как маха с ръчички и си танцува. 176 удара в минутка това според една статия означава момиченце, но не се знае знае ли се. Още е много мъничко около 9см, 20грама.
Питах за БХ доктора. Каза, че е по желание и че няма да се види кой знае какво по-различно от ФМ. Това е за успокоение на родителите. НО при положение, че всичко е нормално, имаме си 2 ръчички и  2 крачета и всичко ни е в нормите не мисля, че ще е нужно БХ.

Сега чакам и кръвните да излязат и да сюрпризирам всички колеги Grinning

Стискам палци на всички, които не са минали прегледите.

Честито Simple Smile
Много сте големи - 9 см ми се виждат страшно много в сравнение с нашите 3,4.  В коя седмица си? Simple Smile

# 71
  • Мнения: 276
Глори, на мен картона ми стои при АГ , при когото записах ЖК .
Всеки месец си има контролно теглене, мерене, ехограф и си се записват тези неща + още др.

# 72
  • Мнения: 294
Аз днес бях на първата си ЖК и мога с две ръце да препоръчам доктор Личева в Надежда. Страхотна е - мила, отзивчива, шегува се, не е дърво, отгораря на въпроси, абе страхотна! Комбинирахме и с посещение на отворените врати в болницата и сме очаровани. Разгледахме родилните зали, неонатологията, където са бебенцата, отделението където са родилките... абе много хубаво изживяване, отговориха ни на всички въпроси и аз лично си наместих картинката с раждането.
H. Chakalova, няма как да си в частна клиника и да очакваш, че ще те следят безплатно.

Ранната фетална се прави до 13 г.с + 6 дни включително.



Лаленце, предполагам, че щом работят със здравната каза...( въпреки, че е частна клиника) ще е по- достъпно.Защо даваме сумати пари за здравни осигуровки щом после всичко си плащаме....!? 🤔

# 73
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен бъдещи декемврийски мамчета ! Simple Smile Досега само ,четох темичката ,  но реших ,че е време да се присъединя . Simple SmilePeople Baby  В 11с. , 5д. съм , бебо е 53,5 мм   Има ли мами от Варна ?  ще се радвам да се запознаем Simple Smile Хубав ден от мен Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 6 010
H. Chakalova, от поста ти не съм разбрала, че работят и със ЗК. Ама частните клиники по принцип нямат общо, който иска се възползва, Живот и здраве и с училищата е така - има държавни, безплатни и частни. Ако искаш. За съжаление държавата ни не е дорасла до това ниво, за което си мечтаем, аз с удоволствие бих плащала по-високи данъци само да получаваме добро здравеопазване, образование, услуги и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт