Отнемане на деца в Норвегия

  • 91 403
  • 1 584
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Мнения: 4 042
толкова много информация от първа ръка по интернет и някои хора продължават да не и вярват и да възхваляват фашистка педофилска  Норвегия само защото са извадили късмет да не вземат точно техните деца. Ама точно на такива наивници им вземат децата - защото до последно не вярват, че райска Норвегия е реално адска. От една от статиите става ясно, че месеци наред са пробвали да търсят под вола теле, и като не намерили накрая просто дошли да вземат децата без дори да изтъкнат смислена причина. А жената си е била перфектна майка. Поредното доказателство, че попаднеш ли в полезрението им като възможна жертва е безсмислено да им се доказваш, защото накрая пак ще ги вземат, ако ще да е и заради коричка бял хляб или синка, че паднал от гредата. Цветелина е знаела и е вярвала, че е перфектна майка и това няма как да и се случи затова и не е взела необходимите мерки. Толкова свестна жена със свестни деца - много ясно, че ще си ги присвои държавата. Няма да се натиска на азиатски или африкански отрепки, трябват им качествени арийци

А това по-горе прочете ли го:
Цитат
Анжела Шварц Скъпи българи, подкрепящи Цветелина и съпричастни към нейната болка! Обръщам се към всички вас и като администратор на групата, и като нейна колежка и приятелка! Много ви моля, не влизайте в словесен конфликт помежду си, заради дребни нюанси в позициите ви по случая. Нека се разберем за едно - никой не иска да плюе по Норвегия - това е прекрасна страна, с висок стандарт и добре уредени социално-битови и финансово - икономически условия. Едни от живеещите там имат един поглед върху процесите там, лично потърпевшите - съвсем други. Едни имат късмета да живеят безметежно в този природен рай, за други е най-големият кошмар в живота им. Призовавам да не се плюят и обвиняват страдащите и онеправданите по почина "Ситият на гладния не вярва". Защото никога не се знае кога можеш да се окажеш от другата страна и както досега си ял от "меда", да се наложи да усетиш и "жилото"...

Това е начинът да се води обществен дебат и да се привлече внимание към проблема. Всеки нормален човек би се вслушал. С обидните си квалификации, точно обратното правите, отблъсквате хората. С този куп глупости, дето се изписа тук... няма нужда да цитирам всичко, достатъчно е само да споменем за "цялата държава в заговор да се отнемат децата на "нормалните семейства" без причина и да се дават на гейове и педофили". Как искате да бъде чуто и подкрепено каквото и да е, казано след подобно твърдение?

Вземете се поспрете малко с квалификациите, правите лоша услуга на каузата, която мислите, че защитавате.

# 1 471
  • Мнения: 9 493
Аз във връзка с тая тема, да запитам, не ми се рови, но някой има ли инфо дали екипът на Майко Мила не получават някакви грантове или да са свързани с някое НПО? Идейната им украска ми е прекалено позната...

Яко са ги награбили под статията за Норвегия. Опитаха два-три пъти да се оправдаят ама ги изядоха с парцалите. Харесвах ги, писала съм неща за тях, но за мен започанаха леееко да се спонсорират (продават ми звучи грубо).

# 1 472
  • Мнения: X

А това по-горе прочете ли го:
Цитат
Анжела Шварц Скъпи българи, подкрепящи Цветелина и съпричастни към нейната болка! Обръщам се към всички вас и като администратор на групата, и като нейна колежка и приятелка! Много ви моля, не влизайте в словесен конфликт помежду си, заради дребни нюанси в позициите ви по случая. Нека се разберем за едно - никой не иска да плюе по Норвегия - това е прекрасна страна, с висок стандарт и добре уредени социално-битови и финансово - икономически условия. Едни от живеещите там имат един поглед върху процесите там, лично потърпевшите - съвсем други. Едни имат късмета да живеят безметежно в този природен рай, за други е най-големият кошмар в живота им. Призовавам да не се плюят и обвиняват страдащите и онеправданите по почина "Ситият на гладния не вярва". Защото никога не се знае кога можеш да се окажеш от другата страна и както досега си ял от "меда", да се наложи да усетиш и "жилото"...

Това е начинът да се води обществен дебат и да се привлече внимание към проблема. Всеки нормален човек би се вслушал. С обидните си квалификации, точно обратното правите, отблъсквате хората. С този куп глупости, дето се изписа тук... няма нужда да цитирам всичко, достатъчно е само да споменем за "цялата държава в заговор да се отнемат децата на "нормалните семейства" без причина и да се дават на гейове и педофили". Как искате да бъде чуто и подкрепено каквото и да е, казано след подобно твърдение?

Вземете се поспрете малко с квалификациите, правите лоша услуга на каузата, която мислите, че защитавате.

Бледорозовата, хайде да правим разлика между официална политика и форум от типа на БГ мама. Нали се сещаш, че това са две мноооого различни неща. А и предполагам, че норвежкото правителство едва ли ще се опре на приказките във форумите, предвид това, че толкова официални организации, Съда по правата на човека, а и самите норвежци са се надигнали срещу системата.... Така че вземи и се поспри малко да се изказваш неподготвена. Много обичам такива високопарни приказки!

# 1 473
  • Мнения: 30 802
Ще се обзаложа, че някой ден в бъдещето, ще има членове на "уредени" общества, които ще се усетят в толкова небрано лозе, колкото и германците, разбрали за концлагерите. Та така, човек трябва да е леко критичен дори към перфектните общества. Немалко научна фантастика е писана точно за демонизма на перфектните системи. Ако някой се кефи - The Giver, Brave New World, Logan's Run, Soylent Green, The Unit (за шведското общество, но леденият тон пасва на темата).

Та така, само защото едно нещо е перфектно и уредено не значи, че в него не се крият ужасии.

# 1 474
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Това с белия хляб е номер едно. Тук на всички трябва да ни вземат децата значи.

скоро бях на родителска среща за първокласниците.
трябва да слагам закуска: никакъв бял хляб, трябва да е пълнозърнест. не може да е намазан със сладко (нутела или мармалад), маслото да е на тънко, най-добре свежо сирене  Crazy забравих отгоре какво трябваше да има. Whistling
останалото плодове и зеленчуци, ядки. Crazy
съседката ми каза, че сложила веднъж плодово мляко и била привикана на разговор за здравословното хранене  hahaha
т.е. явно следят.

Ще се обзаложа, че някой ден в бъдещето, ще има членове на "уредени" общества, които ще се усетят в толкова небрано лозе, колкото и германците, разбрали за концлагерите.

точно. по-напред отказах да направя паралела с точна тази диктатура, но всеки, който има критично мислене, може сам да го направи. Peace

скоро четах една книга за оно време и постоянно си задавах въпроса, защо евреите като са виждали, че се влошават нещата и не са бягали...
книгата е по реални дневници на живели в едно полско гето.
та там няколко човека казва, че просто разумът не им е побирал, че може да се стигне до там. не са си го представяли, защото са живеели като част от обществото и доста бързо всичко се обръща срещу тях.
дори при новината за депортации и обгазяване, която лично ги е засягала (майка или съпруга) пак не са вярвали...

# 1 475
  • Мнения: 1 086
Скрит текст:
Fenris, много сте ми симпатична, аргументирате се ясно, последователно. Само затова пиша - не се хабете повече. Темата отдавна е навлязла в един коловоз, от който няма излизане. 10-15 изключително яростни защитнички на своята теза оплюват всичко различно от нея. Сред тях си намериха удобно местенце и няколко форумни трола, наливащи масо в огъня с лъжи, както много добре уловихте още с първите си включвания. Не се повличайте, само ще си скъсате нервите и ще си загубите времето - от това вече тема не става, беше казано всичко, което можеше да бъда казано. Който иска да чете, да осмисля (доколкото може) и да преценява.

Бих призовал и Nikola Tesla и zemonti да спрат да захранват темата, защото падат до същото това ниво на водене на спор, а това подкопава цялостно позицията. Нека си пушат колкото си искат с копиране до безкрайност на едни и същи случаи, отразени от различни места. И да си обменят опит какво са им казали социалните, когато са ги проверявали. Интелигентен и образован човек би трябвало да може да се ориентира в мненията Simple Smile

Накрая - смятам, че все пак има някакъв проблем с конкретно норвежките служби през последните 5-6 години. Още откакто прочетох bbc статията го смятам (ето първото ми мнение по този въпрос). Причината не са досадните анекдотични случаи, с които не спират да спамят няколко особено активни мами, бивши "клиентки" на западните социални служби. Причината е в големия скок в статистиката на изведените извън семейството деца - вижда се на тези графики по-долу.
Скрит текст:

и най-вече това:

от тук. Виждате пика през 2012та, когато започват и масовите оплаквания. След тях (някои от които може би са основателни), по темата започват спекулации, подхваща се от рубладжийската пропаганда и също вероятно и хора, които нямат основания да се оплакват, го правят, с надеждата в хаоса да имат и те късмет.
Вероятно става дума за по-нисък критерий за отнемане, нещо като "zero tolerance to violence" политика или нещо подобно. При подобна промяна в политиката е нормално да има повече грешки при отнеманията и съответно оплаквания, а щом се появят оплаквания и започне да се пише, темата става "апетитна" и я налазват и други журналисти, също и хора, при които вероятно са основателно отнети, решават да се пробват. Това няма как да го разберем. Но увеличения брой взимания, който не може да се обясни единствено с увеличената миграция (защото все пак 3/4 са норвежки деца) е потенциално проблемен. Критерият, който прилага съда или който прилагат социални служби, трябва да е максимално строг преди извеждане - т.е. да са по-склонни да сбъркат и да оставят дете в рискова ситуация (но да продължат наблюдението и другите мерки докато не са сигурни), отколкото да отнемат дете, което не е в рискова ситуация. Същото е и при съда - по-добре съдът да пропусне хора, които са виновни, отколкото да обвини несправедливо хора, които са невинни. Това са принципите на правораздаването. При медицината е точно обратното - там критерият на лекаря за тестване или съмнение в някоя диагноза трябва да е максимално "либерален" - т.е. да е много по-склонен да се съмнява за болест и да прави тестове, които са може би излишни, защото пациентът е здрав, отколкото да махне с ръка, че пациентът е здрав, пък той да се окаже всъщност болен и да умре по-късно. Вероятно се нуждаят от някаква лека корекция в това отношение - от типа на по-дълги процедури преди решение за принудително извеждане на дете. Ще видим.

Има към момента 10 дела срещу Норвегия, свързани с отнемане на деца от социалните служби. Делата са към Европейския съд за защита на правата на човека. По 2 от тях съдът се е произнесал в полза на Норвегия, ще видим за другите. Аз лично вярвам в съда и смятам, че Норвегия ще вземе предвид решенията и ще реформира закона и/или подзаконовата уредба по която действат социалните служби. Т.е. възможно е да има временен проблем, но ако има такъв, той ще бъде решен по цивилизован начин.

А с убедените в нещо си и ръсещи ксенофобски глупости, обидни за интелигентността на четящия, какъв смисъл има да спорите с тях? Човек, който си е обърнал нагоре с краката целия живот, защото е смятал, че социалните ще му вземат детето, или знае, че имат пълното основание да го вземат, или е толкова сляпо убеден в мнението си за системата, че е абсурдно в някакъв форум да се вслуша в каквото и да било. Или накратко казано - ситуацията е 10тина човека са отишли в Англия и карат в насрещното. Трудна работа е на малък селски път (какъвто е този форум) да бъдат убедени, че не са в правото си Simple Smile Още повече когато човек минава от там на път за работа, а тяхното забавление и единствена работа е по-цял ден да карат напред назад по този път.

bgtatko81, разбирам, че ти се иска да блеснеш и да се изтъкнеш за сметка на някой друг. Както казаха приятелки на госпожа Оланд, ситият на гладния не вярва! Призовавам те да помислиш логично. Имаме теб, ти си човек, който ходи в чужбина ПО КОМАНДИРОВКА, който си прави заключение от статия във вестник и статистики.

Имаме мен и имаме моя съпруг, неговите родители. Аз съм човек, който е живял по чужбини от най-ранна възраст,  завършил е предимно чуждестранни вузове, винаги със стипендии, и имам директен опит от живота си в различни западни държави
Имаме моя мъж, който освен, че е чист немец, е наистина така да се каже от цвета на нацията . Имаме неговите родители, които са с работили в областта на правото цял живот и единият е доста известен.

Имаме моя немски адвокат по семейно право, който директно се е занимавал с Югендамт.

Всички тези хора не са казали "ще ти вземат детето", но смятат, че обръщането на внимание вече е тревожен сигнал и предпоставка за бъдещи проблеми.

Смяташ ли ти, човек, който НЕ ЖИВЕЕ В ЧУЖБИНА, А ХОДИ НА КОМАНДИРОВКИ, че твоето мнение е с по-голяма тежест от мнението на тези хора.

Понеже се дразнят хората, няма да споменавам за моите родители и информацията, която получих, общувайки с хора, които разбират от това, но пак да повторя, че хора, които разбират от тези неща са ми казали, че не е хубаво това, което става и от немска и от българска страна.

Пак искам да натъртя, не е нужно Югендамт да ви обърне внимание, ако ще да имате каквито и да е било нарушения и прочее. Ноо обърне ли ви Югендамт внимание, това винаги е тревожно и винаги е ПОТЕНЦИАЛНА ВЪЗМОЖНОСТ за бъдещи проблеми.
Да, аз съм параноик и ексцентрик, и съм човек, който НИКОГА не би поел риск от такова естество, но не съм аутсайдер в немското общество, нито параноята ми е необоснована.
 
асиалейн ( не знам така ли ти се пише името) за твоята позната е точно така. Тези помощници са фамилиен хебамен (да не се бъркат с обикновените хебамен) и са за ПРОБЛЕМАТИЧНИ СЛУЧАИ. Те пишат доклади при посещение при теб и ти няма как да знаеш какво пишат. Същевременно техните доходи зависят от това при колко семейства и колко дълго са помощници.
Да, това наистина може да е полезно при рискови семейства, но аз не смятам, че моето е такова. 

Последна редакция: ср, 06 юни 2018, 11:40 от ett2812

# 1 476
  • Мнения: 4 042
Скрит текст:

А това по-горе прочете ли го:
Цитат
Анжела Шварц Скъпи българи, подкрепящи Цветелина и съпричастни към нейната болка! Обръщам се към всички вас и като администратор на групата, и като нейна колежка и приятелка! Много ви моля, не влизайте в словесен конфликт помежду си, заради дребни нюанси в позициите ви по случая. Нека се разберем за едно - никой не иска да плюе по Норвегия - това е прекрасна страна, с висок стандарт и добре уредени социално-битови и финансово - икономически условия. Едни от живеещите там имат един поглед върху процесите там, лично потърпевшите - съвсем други. Едни имат късмета да живеят безметежно в този природен рай, за други е най-големият кошмар в живота им. Призовавам да не се плюят и обвиняват страдащите и онеправданите по почина "Ситият на гладния не вярва". Защото никога не се знае кога можеш да се окажеш от другата страна и както досега си ял от "меда", да се наложи да усетиш и "жилото"...

Това е начинът да се води обществен дебат и да се привлече внимание към проблема. Всеки нормален човек би се вслушал. С обидните си квалификации, точно обратното правите, отблъсквате хората. С този куп глупости, дето се изписа тук... няма нужда да цитирам всичко, достатъчно е само да споменем за "цялата държава в заговор да се отнемат децата на "нормалните семейства" без причина и да се дават на гейове и педофили". Как искате да бъде чуто и подкрепено каквото и да е, казано след подобно твърдение?

Вземете се поспрете малко с квалификациите, правите лоша услуга на каузата, която мислите, че защитавате.
Бледорозовата, хайде да правим разлика между официална политика и форум от типа на БГ мама. Нали се сещаш, че това са две мноооого различни неща. А и предполагам, че норвежкото правителство едва ли ще се опре на приказките във форумите, предвид това, че толкова официални организации, Съда по правата на човека, а и самите норвежци са се надигнали срещу системата.... Така че вземи и се поспри малко да се изказваш неподготвена. Много обичам такива високопарни приказки!
[/quote]

Изобщо не говорим за официална политика. Става въпрос примерно за коментари като предишния, по който писах - как не можело поне веднъж обществото ни да се обедини заради някаква кауза. Ами когато защитниците на каузата отблъскват по този начин, така става. И доколкото забелязвам другата страна в дискусията не пише с аргументите, че категорично одобряват това, което се е случило - повечето допускат, че може да има грешка и да се поправят нещата, ако са така, както са представени в медиите, а в по-голямата част от коментарите си опонират на твърденията ви, че всичко в Норвегия е пошло, а в България - цветя и рози. Ей така изместихте фокуса на проблема и се разединиха хората.

# 1 477
  • Мнения: 30 802
За мен тая черта на характера да замиташ грешки, ако всичко друго е под конец ми идва малко като да си затвориш очите за концлагерите, защото влаковете се движат по съвсем точно разписание:)

# 1 478
  • Мнения: 48 176
ett2812, все пак сме във свободен форум и всеки може да си изрази мнението, и на всеки мнението е с еднаква тежест, даже на тези, които го аргументират без обиди и е с по-голяма тежест, поне за мен. Поне тук можем да коментираме без значение кой къде живее и кои са му родителите.
На г-жа Оланд и вярваме достатъчно, но обидите и плюенето отблъскват( Оле май звуча като някоя норвежка) 

# 1 479
  • Мнения: 36 909
От дискутирането на храната научих, че филия с шоколад е нещо вредно и престъпно, а кофа сладолет и две-три кила тропически плодове са страшно здравословна вечеря.

# 1 480
  • Мнения: 14 983
Когато ни налазят с пълна сила и тук порочните практики , тогава ще има пак дебати по темата.
Ето , излязоха подробности - ако в семейството се купува бира , това е повод за заостряне на вниманието в Норвегия. Доколкото помня , точно бг татко е писал , че пие бира на площадката / някъде го прочетох , дали в реплика към него , или лично изказване, не помня и моля да бъда извинена , ако не е така/ .
Тук, у нас , още няма създадена практика , въпреки ЗЗД , но аз лично се сблъсквам често с "култови" действия на социални служители и се страхувам да не изкопираме подобен модел. А това е съвсем възможно. Тук още съдът има необходимия авторитет , но дали така ще остане , не зная. Та нека всеки , който се смята за перфектен , да не се самозаблуждава , че някои негови действия няма да се изтълкуват като вреда за децата, според някой продуктивен или самозабравил се социален работник. И тук отварят случаи и действията им са напълно покрити под формата на някакви тайни , които  в някои случаи са си откровен заговор.
Съжалявам за българската майка , но дано този нейн случай, даде сериозен отзвук в Европа и дано бъдат пресечени всякакви подобни  демонични  практики , които , под знака на доброто на детето , крият съвсем други мотиви.

# 1 481
  • Мнения: 18 980
Аз пък никога не давам на децата ядки, съвсем ще го закъсаме със здравословното хранене! Големи излагации са това да те следят точно какво изяло детето. Като знам моето с какво го изпратих сутринта - даже и Орео имаше в раницата - ужас ужас!

# 1 482
  • Мнения: 14 983
Аз пък никога не давам на децата ядки, съвсем ще го закъсаме със здравословното хранене! Големи излагации са това да те следят точно какво изяло детето. Като знам моето с какво го изпратих сутринта - даже и Орео имаше в раницата - ужас ужас!
Те все едно в лавките в училищата само амброзия продават.Blush

# 1 483
  • Мнения: 36 909
Аз съм яла "боклуци" през цялото си детство. Не е нужно родителите ми да ми ги дадат - просто като ми дадат джобни, винаги съм си купувала каквото пожелая. Оставаше някой да ми държи сметка! Когато имам деца, те също ще ядат каквото си поискат (стига да е в разумни количества) и ако някой съветник ме привика да ме поучава, нарочно ще им накупя торти и бонбонки.

# 1 484
  • София
  • Мнения: 2 737
За следенето като се спомена - явно и социалните у нас са се активизирали. Сега си припомних, че септ. или окт. мин. година майка (самотна) на съученик в ПУК в училище сподели, че я търсили, защо детето не посещава предучилищна, а детето просто е в записано и ходи в училище, а не в ДГ. Колко им е капацитета на социалните - да вземат само списъци на децата в ДГ, а не и от съседното общинско училище и да тръгнат на проверка кой ходи на училище.

Това с белия хляб е номер едно. Тук на всички трябва да ни вземат децата значи.

скоро бях на родителска среща за първокласниците.
трябва да слагам закуска: никакъв бял хляб, трябва да е пълнозърнест. не може да е намазан със сладко (нутела или мармалад), маслото да е на тънко, най-добре свежо сирене  Crazy забравих отгоре какво трябваше да има. Whistling
останалото плодове и зеленчуци, ядки. Crazy
съседката ми каза, че сложила веднъж плодово мляко и била привикана на разговор за здравословното хранене  hahaha
т.е. явно следят.

Ще се обзаложа, че някой ден в бъдещето, ще има членове на "уредени" общества, които ще се усетят в толкова небрано лозе, колкото и германците, разбрали за концлагерите.

точно. по-напред отказах да направя паралела с точна тази диктатура, но всеки, който има критично мислене, може сам да го направи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт