Отнемане на деца в Норвегия

  • 91 395
  • 1 584
  •   1
Отговори
# 1 485
  • Мнения: 48 171
У нас запознатите са наясно, че има наредба за храненето на децата в детските заведения, в столовете, има и наредба, забраняваща продаването на много храни в лаВките и в училищата. От години много майки работят активно по въпроса, пишат жалби и т.н. , но въпреки нормативните актове, не се спазват тези неща, или поне не навсякъде. Така че сме далече от точно тия норвежки проблеми, ми сме и точно на обратната крайност
Това не значи, че у нас няма проблеми, напротив, обратното е, и у нас има много проблеми, просто са съвсем други.

# 1 486
  • Мнения: 1 086
ett2812, все пак сме във свободен форум и всеки може да си изрази мнението, и на всеки мнението е с еднаква тежест, даже на тези, които го аргументират без обиди и е с по-голяма тежест, поне за мен. Поне тук можем да коментираме без значение кой къде живее и кои са му родителите.
На г-жа Оланд и вярваме достатъчно, но обидите и плюенето отблъскват( Оле май звуча като някоя норвежка) 


Съгласна съм, но не мисля, че в мнението ми има обиди или плюене. Има значение, кой къде живее, защото човек, който не живее на даденото място няма как да има поглед отвътре. За родителите на мъжа си споменавам, защото се занимават с право, цял живот са работили в системата на държавата и имат доста голям опит. Хубаво е да се слушат различни мнения, но няма как мненията на различните хора да са с една и съща тежест, просто защото не всеки разполага с една и съща информация. Докато един човек чете вестник, адвокати работят с това ежедневно, например моят семеен адвокат.
 

# 1 487
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
това да те следят точно какво изяло детето

следят какво си сложил, не какво е яло детето.  Peace
моето дете отказва сутрин сурови плодове и зеленчуци.
трябва да ги сложа заради учителката и да ги хвърля после, но ще си спестя разговора за здр. хранене  Joy

сега в Дг гледат, но на мен не са ми казвали нищо.
в училище май са по-строги. Whistling

# 1 488
  • Мнения: 36 908
У нас запознатите са наясно, че има наредба за храненето на децата в детските заведения, в столовете, има и наредба, забраняваща продаването на много храни в лаВките и в училищата. От години много майки работят активно по въпроса, пишат жалби и т.н. , но въпреки нормативните актове, не се спазват тези неща, или поне не навсякъде. Така че сме далече от точно тия норвежки проблеми, ми сме и точно на обратната крайност
Това не значи, че у нас няма проблеми, напротив, обратното е, и у нас има много проблеми, просто са съвсем други.

В моето училище всички пресичахме шосето без светофар и пътека, за да пазаруваме от един близък супермаркет(не от най-малките). До преди няколко години живеех в същия квартал и тази практика се беше запазила (макар че до училището вече има светофар)- ставала съм свидетел как се изсипват 20-тина деца, взимат си вафли, коли и кроасани и се нареждат на дълга опашка на работещата каса, за да си платят (през деня работеше само една от трите каси).

# 1 489
  • София
  • Мнения: 4 878
Цветелина е проявила голяма наивност и е пропуснала момента за действие.
Трябвало е да изведе децата от страната още след първат заплаха от страна на бащата, че ще им вземе паспортите. Тя е чакала месеци наред, почти година, да им правят проверки през ден вкъщи. При положение, че отдавна е там, би трябвало да й е било ясно, какво ще последва. Сега отново проявява наивитет, като си въобразява, че ангажирането на българските власти ще помогне. Според мене, не само че няма да помогне, но много е вероятно да навреди. Норвежците биха се събразили евентуално само с решение на международен съд. Не и с натиск от страна на ББ или Захариева.

# 1 490
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 564
Докато един човек чете вестник, адвокати работят с това ежедневно, например моят семеен адвокат.
 

А ти защо, с такъв сериозен гръб и образование, си позволила да бъдеш подложена на такъв мобинг и шикане от страна на Югендамт? И то в бременно положение - това може да нанесе щети както на теб, така и на плода. Разбирам, че си била в труден момент и не ти се е занимавало, но тези имат късмет, че не са попаднали на мен.

# 1 491
  • Немция
  • Мнения: 6 989
Малко извън темата, ама...
следят какво си сложил, не какво е яло детето.  Peace
моето дете отказва сутрин сурови плодове и зеленчуци.
трябва да ги сложа заради учителката и да ги хвърля после, но ще си спестя разговора за здр. хранене  Joy

сега в Дг гледат, но на мен не са ми казвали нищо.
в училище май са по-строги. Whistling
При нас и в ДГ, и в у-ще следят, но правят забележки при носене на шоколадови закуски (пресен кроасан с шоколад), на шоколади. Според разказите на големия ми 8-годишен син децата редовно скришом си носели бонбонки и други сладости в у-ще, силно подсладени напитки, но само в краен случай се прави забележка, не е чак толкова строго. А станат ли по-големи, по-трудно да се контролира. Опитват се децата като цяло да се хранят здравословно в у-ще и тъй като закуската се носи от къщи, да не стане пълна анархия.
На моя, по-големият синковец не слагам плод или зеленчук за закуска, тъй като после ще ги хвърля, но (!) никой не е правил проблем от липсата на такива в кутията му.

# 1 492
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 564
Цветелина е проявила голяма наивност и е пропуснала момента за действие.
Трябвало е да изведе децата от страната още след първат заплаха от страна на бащата, че ще им вземе паспортите. Тя е чакала месеци наред, почти година, да им правят проверки през ден вкъщи. При положение, че отдавна е там, би трябвало да й е било ясно, какво ще последва. Сега отново проявява наивитет, като си въобразява, че ангажирането на българските власти ще помогне. Според мене, не само че няма да помогне, но много е вероятно да навреди. Норвежците биха се събразили евентуално само с решение на международен съд. Не и с натиск от страна на ББ или Захариева.
Според мен тя до последно не е ВЯРВАЛА, че такова нещо може да се случи, защото е била добра майка, сигурна в себе си, децата очевидно са гледани добре и не е виждала причина да ги изтръгва от средата си, както и да преобръща собствения си живот.

# 1 493
  • София
  • Мнения: 4 878
Цветелина е проявила голяма наивност и е пропуснала момента за действие.
Трябвало е да изведе децата от страната още след първат заплаха от страна на бащата, че ще им вземе паспортите. Тя е чакала месеци наред, почти година, да им правят проверки през ден вкъщи. При положение, че отдавна е там, би трябвало да й е било ясно, какво ще последва. Сега отново проявява наивитет, като си въобразява, че ангажирането на българските власти ще помогне. Според мене, не само че няма да помогне, но много е вероятно да навреди. Норвежците биха се събразили евентуално само с решение на международен съд. Не и с натиск от страна на ББ или Захариева.
Според мен тя до последно не е ВЯРВАЛА, че такова нещо може да се случи, защото е била добра майка, сигурна в себе си, децата очевидно са гледани добре и не е виждала причина да ги изтръгва от средата си, както и да преобръща собствения си живот.

Много добре е знаела, че по закон децата трябва да са 1 седмица и при нея, 1 седмица при бащата.
Те не са го спазвали и дори да е била перфектната майка, това е достатъчно основание да й ги вземат.

# 1 494
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 564
Цветелина е проявила голяма наивност и е пропуснала момента за действие.
Трябвало е да изведе децата от страната още след първат заплаха от страна на бащата, че ще им вземе паспортите. Тя е чакала месеци наред, почти година, да им правят проверки през ден вкъщи. При положение, че отдавна е там, би трябвало да й е било ясно, какво ще последва. Сега отново проявява наивитет, като си въобразява, че ангажирането на българските власти ще помогне. Според мене, не само че няма да помогне, но много е вероятно да навреди. Норвежците биха се събразили евентуално само с решение на международен съд. Не и с натиск от страна на ББ или Захариева.
Според мен тя до последно не е ВЯРВАЛА, че такова нещо може да се случи, защото е била добра майка, сигурна в себе си, децата очевидно са гледани добре и не е виждала причина да ги изтръгва от средата си, както и да преобръща собствения си живот.

Много добре е знаела, че по закон децата трябва да са 1 седмица и при нея, 1 седмица при бащата.
Те не са го спазвали и дори да е била перфектната майка, това е достатъчно основание да й ги вземат.

Да, майката МОЖЕ БИ е трябвало да положи повече усилия за връзката между бащата и децата (не знаем колко тя се е старала и колко той се е старал, затова е може би). Толкова ли нямаше други мерки, да я принудят? По-скоро да принудят децата да ходят при баща си? Всичко друго би било по-малко жестоко, това наказание е твърде голямо - ако не ходиш при баща си, ти вземаме целия живот и всичко, което обичаш и ще живееш при съвсем чужди.

Последна редакция: ср, 06 юни 2018, 13:33 от OnDiNe_

# 1 495
  • Русе
  • Мнения: 11 928
Много добре е знаела, че по закон децата трябва да са 1 седмица и при нея, 1 седмица при бащата.
Те не са го спазвали и дори да е била перфектната майка, това е достатъчно основание да й ги вземат.

  Не следя новини в медиите. Децата при бащата ли са установени.  Не знам що за премереност има в редуване и строго следене на подобен мувинг на деца. Да не говоря за тежестта на санкцията,която в демократична среда е непремерена , ако няма друг рецидив. Най-малкото трябва да има система на санкции и предупреждения, след неглижирането на които евентуално да се приложат така любимите им антидемокранични наказания.

Последна редакция: ср, 06 юни 2018, 12:38 от A m b e r

# 1 496
  • Мнения: 5 279
Скрит текст:
Цветелина е проявила голяма наивност и е пропуснала момента за действие.
Трябвало е да изведе децата от страната още след първат заплаха от страна на бащата, че ще им вземе паспортите. Тя е чакала месеци наред, почти година, да им правят проверки през ден вкъщи. При положение, че отдавна е там, би трябвало да й е било ясно, какво ще последва. Сега отново проявява наивитет, като си въобразява, че ангажирането на българските власти ще помогне. Според мене, не само че няма да помогне, но много е вероятно да навреди. Норвежците биха се събразили евентуално само с решение на международен съд. Не и с натиск от страна на ББ или Захариева.
Според мен тя до последно не е ВЯРВАЛА, че такова нещо може да се случи, защото е била добра майка, сигурна в себе си, децата очевидно са гледани добре и не е виждала причина да ги изтръгва от средата си, както и да преобръща собствения си живот.

Много добре е знаела, че по закон децата трябва да са 1 седмица и при нея, 1 седмица при бащата.
Те не са го спазвали и дори да е била перфектната майка, това е достатъчно основание да й ги вземат.

Така ли, ами ако детето не иска да отиде при бащата какво да направи майката ?

# 1 497
  • Мнения: 5 653
Ще се обзаложа, че някой ден в бъдещето, ще има членове на "уредени" общества, които ще се усетят в толкова небрано лозе, колкото и германците, разбрали за концлагерите. Та така, човек трябва да е леко критичен дори към перфектните общества. Немалко научна фантастика е писана точно за демонизма на перфектните системи. Ако някой се кефи - The Giver, Brave New World, Logan's Run, Soylent Green, The Unit (за шведското общество, но леденият тон пасва на темата).

Та така, само защото едно нещо е перфектно и уредено не значи, че в него не се крият ужасии.
Сега се сещам, че приди към чела за децата-роби в Швейцария.
http://m.legalworld.bg/39621.decata-robi-na-shvejcariia-chakat-vyzmezdie.html
https://www.lifebites.bg/slave-robi-swiss/

# 1 498
  • Мнения: 3 865
Да, майката МОЖЕ БИ е трябвало да положи повече усилия за връзката между бащата и децата (не знаем колко тя се е старал и колко той се е старал, затова е може би). Толкова ли нямаше други мерки, да я принудят? По-скоро да принудят децата да ходят при баща си? Всичко друго би било по-малко жестоко, това наказание е твърде голямо - ако не ходиш при баща си, ти вземаме целия живот и всичко, което обичаш и ще живееш при съвсем чужди.

А защо да принуждава децата ходят при тоя злобен и малоумен идиот, който ги малтретира. Доказателство, че е такъв е фактът че се е обадил на социалните и сега се радва че децата нямат майка и майката няма деца защото така и е отмъстил. За това че има по високо IQ от него и че е по-успешна, а той е смотан лузър - не може да надвие една жена и реве на държавата да му помага да и отмъсти. Не знам с къв акъл се е оженила и родила деца на тоя.

# 1 499
  • Варна
  • Мнения: 36 841
В едно от интервютата с Цветелина Оланд тя каза, че е имало случай бащата да удари едното дете и то да падне на земята. Пред свидетели. Нищо чудно, че децата не искат да ходят там ама това службите не ги трогва. Явно по тяхната логика може той да ги бие, но те трябва да поддържат връзката си с него.

Общи условия

Активация на акаунт