На море в България 2018! - 2

  • 89 511
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 31
Питах в темата за Приморско, но да попитам и тук - някой с впечатления за къща за гости Калина в гр. Приморско?

# 706
# 707
  • Мнения: 2 523
Крайно време беше, но не само на север, а и на юг да почнат проверки. Ще се окаже, че доста хотели не спазват категоризацията си.

За хотел Мимоза - отдавна съм загърбила настаняване тип "семеен хотел", в който неуморно се труди цялата фамилия. Ако по случайност избера нещо подобно, то гледам да е през ТА, за да мога да направя рекламация.

Имам питане : Приморско дел Сол, Арапя дел Сол и Оазис дел Сол от един собственик ли се държат или това "дел Сол" се слага за благозвучие?
Има изгодна оферта за новооткрития Оазис дел Сол: https://www.visit.bg/hoteli/oazis-del-sol-lozenec-3069/

И пак леко дразнят: дете до 12.99 години в двойна стая е безплатно, но в апартамент - не. Макар че не го разбирам, излиза  следната сметка:    апартамент море 2+2 313 е  лева,  като при пълна заетост за двете деца излиза, че трябва да се заплати  по 78.25 лева за всяко едно от тях. Разбирам да има някаква надценка за настаняване в апартамент на нощувката  (макар че детето/цата е явно, че ще спят на разтегателно легло), но на храната? Не е ли една и съща калкулацията на храната при настаняване в двойна стая и в апартамент за детето? Мразя такива ценообразувания по андрешковски. Семейство с две деца, поради невъзможност да се настани в стая 2+1, задължително трябва да плати и за двете си деца и според мен се поставя в дискриминационно отношение от семейства с едно дете. Пък после държавата ще стимулирала раждаемостта ... тъпотия. 

# 708
  • София
  • Мнения: 2 296
Да, менажират се от Home care.
А това видя ли го:
Цитат
За гостите, които желаят хотелът предлага и All Inclusive вариант на изхранване, който е организиран в ресторанта на хотел Оазис дел Маре. Закуската, ползването на басейн и детска анимация също се намират там.
Оазис едва смогва своите гости да изхрани с блудкави украински манджурляци, камо ли още един цял хотел да поеме... Close Цената на ден изобщо не коментирам!

# 709
  • Сливен
  • Мнения: 4 230
]Дойдохме за 3 дни в  село Атия.Има си топла вода,легла,гардероби,телевизор,маса,баня със тоалетна(На всяка стая поотделно) и интернет.А самият плаж е на 5 минути с кола,пеша-мисля че е повече.В селото има 2-3 магазина и 1-2 две кръчми.Споделям мнението си,защото ако не греша,имаше хора които търсеха по-евтин вариянт за море.



https://pochivka.bg/kvartira-atia-o16763

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 07:54 от сикрет

# 710
  • София
  • Мнения: 5 946
Оооо да, семейство с две деца е най неизгодно и скъпо. Аз съм смятала че за някои хотели е по добре да вземем бабата и дядото в др стая с едно дете, отколкото. да плащам апартамент. проблизително една обща цена идва, ако са две двойни стаи и децата са безплаъно, хем още 2ма ще почиват

# 711
  • Мнения: 430
А с три деца сметката въобще не излиза - това лято при резервациите тук и там се натъкнах на хотели, които отказват да ни настанят в едноспален апартамент, въпреки че място според квадратурата му има и за трето допълнително легло. Плащам двуспален с доплащане за третото. Ето това се казва насърчаване на раждаемостта:)  Сори за спама

# 712
  • Мнения: 6 298
Не си мислете, че само по отношение на децата има такава политика. Преди дни се пробвах да попитам дали е възможно в едноспален апартамент, който ние сме резервирали, в хола да настанят още двама възрастни, при положение, че хола е с две отделни легла с възглавници, които през деня се ползват като дивани. От хотела ми отговориха, че може, но цената на рецепция за доплащане излизаше доста по-висока от нашата за редовни легла(61 лв. за нас с ранни записвания и 93 лв. за другите двама на допълнително легло). Пробвах през ТА, с която аз съм резервирала почивката, ами не можело да се настаняват 4-ма възрастни в едноспален апартамент(това било изискване на TUI). Искат си хората да си плащащ колкото може повече основни легла и това. Преди години така сме правили в Казабланка и хората с нас, които дойдоха за 3 нощувки, доплатиха само за ОИ, но сега и там вече не разрешават. В едноспален мисля, че настаняват само 2+2 деца.

# 713
  • София
  • Мнения: 9 110
Те повечето едноспални са с толкова неудобни легла/дивани в кухнята. Ние като бяхме в Серенити бей - с едно дете - диванът беше толкова гадно повдигнат в средата, че не можеше да легнеш наникъде и да е удобно. Не знам как две деца биха спали там Angry .

# 714
  • Мнения: 3 137
Дойдохме за 3 дни в  село Атия.Има си топла вода,легла,гардероби,телевизор,маса,баня със тоалетна(На всяка стая поотделно) и интернет.А самият плаж е на 5 минути с кола,пеша-мисля че е повече.В селото има 2-3 магазина и 1-2 две кръчми.Споделям мнението си,защото ако не греша,имаше хора които търсеха по-евтин вариянт за море.



https://pochivka.bg/kvartira-atia-o16763

Е това, което си заградила в червено, е точно прословутият залив Вромос с радиацията, който коментирахме по-напред в темата. Ходете в залива на запад от Военноморската база, там наистина е хубав плажа.

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 15:29 от GG_BG

# 715
  • Мнения: 8 891
То и за трима е трудно намирането на стая, в която третото легло да не е нещо разтегателно, а нормално просто легло.

# 716
  • София
  • Мнения: 351
Те повечето едноспални са с толкова неудобни легла/дивани в кухнята. Ние като бяхме в Серенити бей - с едно дете - диванът беше толкова гадно повдигнат в средата, че не можеше да легнеш наникъде и да е удобно. Не знам как две деца биха спали там Angry .
В Серенити сега не е диван, а са нещо като две легла на ъгъл, които можеш да ползваш като диван през деня, а вечер махаш големите кожени облегалки и си стават чудесни легла. Децата там спят сега, много удобен вариант е. За възрастни също биха били съвсем ок.

# 717
  • Мнения: 6 298
Те повечето едноспални са с толкова неудобни легла/дивани в кухнята. Ние като бяхме в Серенити бей - с едно дете - диванът беше толкова гадно повдигнат в средата, че не можеше да легнеш наникъде и да е удобно. Не знам как две деца биха спали там Angry .
В Серенити сега не е диван, а са нещо като две легла на ъгъл, които можеш да ползваш като диван през деня, а вечер махаш големите кожени облегалки и си стават чудесни легла. Децата там спят сега, много удобен вариант е. За възрастни също биха били съвсем ок.
Точно Серенити имах предвид, като споделих, че не пожелаха от ТА да настанят 4 възрастни в такъв едноспален апартамент. Именно защото съм наясно, че в хола вече не е диван, а са две легла и щеше да е удобно, но уви не се получи.

# 718
  • Мнения: 678
Здравейте моничета,
записвам се да ви чета.
Ние семейно през Август сме в Еврика Бийч на Слънчев бряг. Ще дам отзиви.
Ако някой от вас е бил там, моля споделете.

# 719
  • София
  • Мнения: 2 181
Да се отчета за "Топола Скайс"
Апартамент делукс - хубав и просторен, чист с невероятна гледка. Миризма от канала, липса на тента или нещо, което да служи за покрив на балкона беше голям минус в дъждовното време, липсваше комарника, което също е голям минус, защото влизаха гадни буболчеки.

Ол Инклузива лично за мен беше беден.То всъщност е закуска, обяд и вечеря, кроасани и козунак за по час, два следобяд и напитки цял ден от машини. Закуската една и съща всеки ден. Обяда и вечерята има какво да се яде, но не е нещо кой знае какво.

Аквапарка, атракционите, басейните са уникални. Много ни харесаха.

Общи условия

Активация на акаунт