МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 64-та ТЕМА

  • 71 760
  • 756
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 2 920
Третата ми поред хлебопекарна се развали. Моторът бръмчи, но не върти бъркалката (ръчно се върти, значи не е запецнала). Възможно ли е да е нещо елементарно - ремък или нещо такова и да може да се ремонтира? Някой да е имал същия проблем?

Същия проблем, но на хлебопекарна с две бъркалки. Беше скъсан единия от ремъците.  Някой, който знае как се държи отвертка да свали долния капак за проверка.
Мерси Flowers Cherry Blossom
А ремък откъде да намеря? Около Халите в магазините за резервни части?

 Аз го поръчах онлайн. Незнам къде има физически магазин.

# 136
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
Третата ми поред хлебопекарна се развали. Моторът бръмчи, но не върти бъркалката (ръчно се върти, значи не е запецнала). Възможно ли е да е нещо елементарно - ремък или нещо такова и да може да се ремонтира? Някой да е имал същия проблем?

като свалиш капака можеш да видиш ремъка. възможно е и да е изпаднал.
така или иначе машината е разглобена ако ремъка не е скъсан може да  му свалиш данните и да ги имаш за евентуално търсене на нов.

# 137
  • София
  • Мнения: 1 249
Не мога да сваля капака. Два от болтовете са с много странни глави - имат един прорез, но в средата е плътен и не може да се пъхне отверка. Или са за специална отверка, каквато нямам, или са нитове - т.е. не се ремонтира, а купуваш нова.

# 138
  • София
  • Мнения: 2 920
Не мога да сваля капака. Два от болтовете са с много странни глави - имат един прорез, но в средата е плътен и не може да се пъхне отверка. Или са за специална отверка, каквато нямам, или са нитове - т.е. не се ремонтира, а купуваш нова.

Специална отвертка, за да не пипа всеки, където не му е работа:). Няма неремонтиращи се хлебопекарни.

П.П. Ремък не може да изпадне, ролките са с бордове. Моя беше на парцал точно заради триенето в бордовете.

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 21:12 от Mунчо

# 139
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
При мен се наложи смяна на моторчето, струваше ми 30-тина лева и от тогава работи безотказно Simple Smile

# 140
  • София
  • Мнения: 1 249
Как се казва тази отверка - да си я купя?
И лесно ли се сменя ремък? От човек с минимални технически познания.

KayRenn, моторчето си върти нормално, нещо друго трябва да е.

Аз бях тръгнала да си търся миксер за тесто, защото ми омръзна да сменям постоянно машини. Бях приятно изненадана, че има, прочетох няколко блога на тази тема, ентусиазирах се, но като тръгнах да купувам и видях цените ........
В момента меся на ръка, че не мога да ям купешки хляб вече.

# 141
  • София
  • Мнения: 2 920
За мой срам, и да има специално име за тази отвертка, аз не го знам. Не знам дали финансово е удачно да се търси такава отвертка. По-скоро е по-добре да си намериш другарче, което с флекс или триъгълна пила да направи процеп в острието на обикновена отвертка с подходящата ширина и с цена от 1-2 лева.

# 142
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 769
Във всички гедорета има такива накрайници. Просто помоли някой мъж около теб, който има, да ти услужи или да ти помогне да я разглобите. За 5 мин работа е.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 249
Ще ви държа в течение дали съм намерила такъв мъж. Щото всички мъже около мен могат да свалят единствено приложения на телефоните си. Но имам съсед, който кара камион - ще го питам като го видя.

# 144
  • София
  • Мнения: 2 920
Във всички гедорета има такива накрайници.

Не бих се обзаложил:sweat_smile:.

# 145
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
П.П. Ремък не може да изпадне, ролките са с бордове. Моя беше на парцал точно заради триенето в бордовете.

ремък може да изпадне. факт. на моята машина изпадна. и не е скъсан  Laughing


има хора майстори , които имат всякакви отвертки. просто са маниаци да имат инструмент, дори и веднъж на 10 години да им потрябва.

такива отвертки мисля, че са за италиански болтчета. но може да се направи и в домашни условия

# 146
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Мисля, че отвертка от този тип ще свърши работа в случая http://deibg.com/otverka-komp-2-3
Все повече уреди напоследък са с такива шантави болтове. Преди време ми се наложи да си купя нов сешоар, защото изпуснах предишния и му се счупи перката. "Гениите" в сервиза, като видяха, че не е някаква скъпа марка директно ми заявиха, че не може да му се смени перката, а аз впоследствие установих, че тук http://nikelectric.com/index.php?cPath=280_288 струва около 5 лв. Купих си нов сешоар, де, пак от същата евтина, но добра марка, като вече знам откъде да си взема перка, за да си я сменя сама...ако успея да преборя болтовете обаче Smiling Imp
Между другото, във връзка с последните постове в темата, гледах дъното на моята пекарна (Силвър Крест) - няма болтове отдолу Thinking Освен ако не са под тапичките на крачетата, де...

# 147
  • София
  • Мнения: 2 920
... Освен ако не са под тапичките на крачетата, де...

 Имаме участник познал точните килограми Simple SmileSimple SmileSimple Smile!

# 148
  • София
  • Мнения: 1 249
Моята машина стои още неотворена. Комшията обеща да помогне, но тъкмо заминаваше на море.
Ще потърся такава отверка, но ще е хубаво някой по-разбиращ да погледне какво има вътре, така че ще го изчакам да се върне.
Засега карам на почти безхлебна диета, че тия хлябове от магазина са голяма скръб.

# 149
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
Мисля, че отвертка от този тип ще свърши работа в случая http://deibg.com/otverka-komp-2-3
почти съм сигурен , че за болтчетата трябва такава отвертка.  Laughing
тя се прави лесно и с подръчни материали - метална шина и шлайфче.

Общи условия

Активация на акаунт