Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 4

  • 58 662
  • 825
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 493
Елорче, най-после прочутото обременяване.
Глюкоза на гладно 5.61 след  обременяване 5.0.
FT3-4,58, FT4-12,73, TSH-3,1
кортизол сутрин-3.85,на обяд-16.9,след обяд-1.5
АЗ ще се включа с ТСХ и кортизол.
Не се написала рефернтните граници на изследванията, моля те допълни ги.
Имам усещането че ФТ3 и ФТ4 са ти на долна граница, което хич не е ОК. ТСХ е супер, ако си на около 60-65г. /нищо че всичките са ти в граница/
Кортизола е ............ меко казано объркан ....... сутрешният е ужаснооооооо нисък - прочети повече по темата, но идеята е сутрин кортизола да е най-висок, за да ти даде стимул да станеш и да вършиш разни задачки, за да може и органите ти да се "събудят" и да работят. През деня кортизола трябва плавно да намалява като вечер към 22 часа да е възможно най-ниската стойност за да почне отделянето на мелатонин ...... при теб нещата хич не са подредени. Напълно вероятно е кортизоловият ритъм да предизвиква и инсулина - при мен така се оказа.

# 31
  • София
  • Мнения: 16 194
Ние не знаем Алина в колко часа е правила 3те "дъвкания" на тампоните за кортизола. Има някаква вероятност първото да е било в 13:00, когато се събужда.

# 32
  • Мнения: 8 074
Спокойно дами, не ни чете, не й е интересно да си комуникира с нас - оплаква се, споделяме мнения и предположения, прави каквото си е наумила и после ни е обидена Hands V
... Писна ми да се подвеждам. ...Затова и спрях да чета другите постове, за да не се товаря допълнително с глупости...

# 33
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
не припадам, само съм малко изморена, малко замаяна... по малко от всичко.

Съботинова ми е най-близо и най-бързо.
приемам съвети.

Последна редакция: ср, 13 юни 2018, 12:03 от st. Dobri

# 34
  • Мнения: 54 413
Всичко е възможно от стрес.
Мой колега е отслабнал с 24 кг за 2 седмици! Shocked Shocked Shocked

Много грубо, мнооого!
Кандиларов ти ги препоръчаха заради кортизол (а и за него пишеш "Сутрин, наобяд и следобяд..." нали ти обясниха, че е важен вечерта, ако не за 4, са са 3 да си направиш вечерта към 22ч че да се види ритъма), всяка лаборатория освен КЗ пуска изследване на инсулин, ако е написано/искано... Пита се!

Не само грубо, ами и отвратително.
Толкова съвети се дадоха, накрая пак някой друг ѝ е виновен. ooooh!

# 35
  • София
  • Мнения: 3 290
DeVa®, тоя голям късметлия? Те не се губят килата де, аз съм ги прибрала. Та глобално погледнато не се променя сумата от килата на всички, подложени на стрес.

Я кажете, ако си стоя на едни кила от много време, как един панталон взе че ми стана? Зимата не успявах да се навра в него. От два месеца не спортувам, та нови мускули не съм направила. Само за вода се сещам, че може да не задържам вече. Не че някога съм задържала, ама друго не знам какво може да е.

# 36
  • Мнения: 54 413
Гретхен, ами и аз нямам обяснение. Simple Smile
Случвало ми се е, просто видимо ми са по-малки обиколките, а кг са същите.
Освен стягане не знам какво друго да е?

# 37
  • Мнения: 5 459
Елорче, най-после прочутото обременяване.
Глюкоза на гладно 5.61 след  обременяване 5.0.
FT3-4,58, FT4-12,73, TSH-3,1
кортизол сутрин-3.85,на обяд-16.9,след обяд-1.5
АЗ ще се включа с ТСХ и кортизол.
Не се написала рефернтните граници на изследванията, моля те допълни ги.
Имам усещането че ФТ3 и ФТ4 са ти на долна граница, което хич не е ОК. ТСХ е супер, ако си на около 60-65г. /нищо че всичките са ти в граница/
Кортизола е ............ меко казано объркан ....... сутрешният е ужаснооооооо нисък - прочети повече по темата, но идеята е сутрин кортизола да е най-висок, за да ти даде стимул да станеш и да вършиш разни задачки, за да може и органите ти да се "събудят" и да работят. През деня кортизола трябва плавно да намалява като вечер към 22 часа да е възможно най-ниската стойност за да почне отделянето на мелатонин ...... при теб нещата хич не са подредени. Напълно вероятно е кортизоловият ритъм да предизвиква и инсулина - при мен така се оказа.

Референтните на кортизола са сутрин 1.90-19.1, на обяд-1.90-19.1, вечер-2.05-11.9, за FT3-3,1-6,8,FT4-12,0-22,0,TSH-0,27-4,2.  Кортизолът ми го взеха сутринта в 8, на обяд в 12 и следобяд в 16.

# 38
  • Мнения: 8 074
...Глюкоза на гладно 5.61 след  обременяване 5.0.
FT3-4,58, FT4-12,73, TSH-3,1
кортизол сутрин-3.85,на обяд-16.9,след обяд-1.5
Референтните на кортизола са сутрин 1.90-19.1, на обяд-1.90-19.1, вечер-2.05-11.9, за FT3-3,1-6,8,FT4-12,0-22,0,TSH-0,27-4,2.  Кортизолът ми го взеха сутринта в 8, на обяд в 12 и следобяд в 16.
При тези референтни стойности си с хипофункция на ЩЖ. И от това се пълнее и задържат килограми...
И с глюкоза на гладно по-висока от тази след обременяване, е няма как инсулина да не е висок...

# 39
  • София
  • Мнения: 4 493
Елорче, най-после прочутото обременяване.
Глюкоза на гладно 5.61 след  обременяване 5.0.
FT3-4,58, FT4-12,73, TSH-3,1
кортизол сутрин-3.85,на обяд-16.9,след обяд-1.5
АЗ ще се включа с ТСХ и кортизол.
Не се написала рефернтните граници на изследванията, моля те допълни ги.
Имам усещането че ФТ3 и ФТ4 са ти на долна граница, което хич не е ОК. ТСХ е супер, ако си на около 60-65г. /нищо че всичките са ти в граница/
Кортизола е ............ меко казано объркан ....... сутрешният е ужаснооооооо нисък - прочети повече по темата, но идеята е сутрин кортизола да е най-висок, за да ти даде стимул да станеш и да вършиш разни задачки, за да може и органите ти да се "събудят" и да работят. През деня кортизола трябва плавно да намалява като вечер към 22 часа да е възможно най-ниската стойност за да почне отделянето на мелатонин ...... при теб нещата хич не са подредени. Напълно вероятно е кортизоловият ритъм да предизвиква и инсулина - при мен така се оказа.

Референтните на кортизола са сутрин 1.90-19.1, на обяд-1.90-19.1, вечер-2.05-11.9, за FT3-3,1-6,8,FT4-12,0-22,0,TSH-0,27-4,2.  Кортизолът ми го взеха сутринта в 8, на обяд в 12 и следобяд в 16.

Обърни внимание на кортизола - прочети как да си регулираш ритъма - адекватна почивка, сън, хранене, намаляване на стрес и т.н. и най-вече адекватни добавки - адаптогени, те помагат да се нормализира ритъма. Според мен ти имаш нужда от един вид адаптоген за сутрин - за да повишиш кортизола /сутрин трябва да си на горна граница/ и вечер друг вид добавки. Прочети и виж ашваганда, тулси, радиола, НТР5 и др. Как заспиваш вечер.... будиш ли се нощем .... можеш ли да си легнеш преди 22 часа, така че до 23 да си заспала, за да позволиш на организма да произвежда мелатонин и да регулира нивата на серотонина.... 
Има вероятност когато регулираш кортизола - инсулина също да се регулира, а и ТСХ да падне. Опасявам се обаче, че ендо няма да гледа така на нещата, а ще ти даде еутирокс 0,12-0,25 и метформин и това е.... за кортизола изписват кортикостероиди когато нещата станат много зле. На мен лично лекар ми отказа мнение за адаптогените ..... прати ме на скенер за тумори на надбъбречните жлези и това беше ....

# 40
  • Мнения: 8 074
.... Как заспиваш вечер.... будиш ли се нощем .... можеш ли да си легнеш преди 22 часа, така че до 23 да си заспала, за да позволиш на организма да произвежда мелатонин и да регулира нивата на серотонина.... 
Има вероятност когато регулираш кортизола - инсулина също да се регулира, а и ТСХ да падне. Опасявам се обаче, че ендо няма да гледа така на нещата, а ще ти даде еутирокс 0,12-0,25 и метформин и това е.... за кортизола изписват кортикостероиди когато нещата станат много зле. На мен лично лекар ми отказа мнение за адаптогените ..... прати ме на скенер за тумори на надбъбречните жлези и това беше ....
ТСХ няма как да падне докато ФТ4 е на долна граница, организма има нужда от този хормон и с ТСХ пробва да "подбутне" жлезата да си го произведе, а тя не успява... ( да се види дали е Хашимото, т.е. да се изследват антителата)
Изключително важно е това болднатото Hands Plus1
Не можеш да се отървеш от депресията докато не започнеш да си самопроизвеждаш серотонин... за който е важен дневния ритъм на тялото - сън (достатъчен, но нощен!) <-> активност (в светлата част на деня)

# 41
  • Мнения: 5 459
Dioni ,аз пих ашваганда, но съвсем ми беше изчезнал съня. Ще прочета за другите. Родиола, имам предвид самата билка, са подарили на мама, но не знам как да я пия, защото тя получи доста сериозно сърцебиене. Ами по принцип спя зле, будя се често, тревожно ми е. Лягам към 23 часа, но обикновено заспивам към 2-3.
 О, естествено, че ендокринологът каза, че всичко ми е наред. Не ми е изписвал лекарства.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 493
Dioni ,аз пих ашваганда, но съвсем ми беше изчезнал съня. Ще прочета за другите. Родиола, имам предвид самата билка, са подарили на мама, но не знам как да я пия, защото тя получи доста сериозно сърцебиене. Ами по принцип спя зле, будя се често, тревожно ми е. Лягам към 23 часа, но обикновено заспивам към 2-3.
 О, естествено, че ендокринологът каза, че всичко ми е наред. Не ми е изписвал лекарства.
Ашвагандата по-скоро трябва да я пиеш сутрин - веднага след ставане , а например вечер Тулси ... нямам опит все още с радиола, сега ще я тествам върху себе си и не мога да давам препоръки, но за тулсито вечер - препоръчвам. Аз от него взех да спя.

peneva_a - не бъди съвсем сигурна, защото може и функцията на жлезата да се възстанови след отстраняване на проблема с кортизола и инсулина. Момичето няма правен ехограф , нито антитела, така че нека да не тръгваме към Хашимото, може да е в дисбаланс просто /дано да е така/

# 43
  • Мнения: 5 459

Dioni, имам ехограф на щитовидна жлеза. Няма проблеми там. Ами аз пиех сутрин Ашваганда, но пак имах тези проблеми. Родиола пих  като част от магне Б стоп стрес. За съжаление в интернет няма описание как се пие самата билка и в какво количество, затова не знам как да си я правя на чай.

# 44
  • Мнения: 2 495
Дори адаптогени не са безобидни ,ако от тях ще зависят хормони.Или по-точно ,да не се приемат по схемата проба грешка.Дори 5-триптофа -ът не е безобиден и действа по абсолютно непредвидим начин на всеки пациент.

Общи условия

Активация на акаунт