Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 4

  • 58 604
  • 825
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 029
....
peneva_a - не бъди съвсем сигурна, защото може и функцията на жлезата да се възстанови след отстраняване на проблема с кортизола и инсулина. Момичето няма правен ехограф , нито антитела, така че нека да не тръгваме към Хашимото, може да е в дисбаланс просто /дано да е така/
Аз не съм казала, че е Хашимото, а че има хипофункция... А Хашимото се доказва с антитела, може и да няма никакво (видимо) структурно изменение на жлезата и да е с Хашимото (като мен - антителата растат, TSH стои в що-годе приемливи граници (1,8-2,4 еднократно до 2,6), FT4  спада... на ехограф - нищо)

# 46
  • София
  • Мнения: 4 493

Dioni, имам ехограф на щитовидна жлеза. Няма проблеми там. Ами аз пиех сутрин Ашваганда, но пак имах тези проблеми. Родиола пих  като част от магне Б стоп стрес. За съжаление в интернет няма описание как се пие самата билка и в какво количество, затова не знам как да си я правя на чай.
За билката нямам представа, аз ще пия като хранителна добавка.

liola - права си, но нали уж адаптогените - смъкват високите нива и вдигат ниските, едно време са ги пили дори при симптоми - никой не е правил кръвни, слюнчести и т.н. изследвания. А и като няма лекар който да ги назначи ..... аз вариант освен проба- грешка не виждам.

peneva_a -за съжаление добре съм запозната с хашимото, а това, че има лека хипофункция не е толкова страшно. Хашимото без структорно изменение на жлезата ?????? сменете лекаря и ехографа ...... антителата увреждат жлезата няма как да няма изменения, освен да е в съвсем начална фаза и още да не се е проявило ... ТСХ не е показател, това че нашите ендо го гледат е от незнание, а и така им е най-лесно. Аз например приемам допълнителон Т3 защото има лоша конверсия на Т4 и реверсивният Т3 ми е много зле, знаете ли колко ми е ТСХ ....0,01 - ендото изпада в паника и истерия. Съответно от това което е учила следва да ми спре Т4 хормона, да ама ФТ4 ми е в долната една трета от скалата, тоест имам нужда от Т4 .
А при вас кое се вдига - ТАТ или МАТ? Проверихте ли за скрити възпаления, паразити и т.н. ..... ако антителата растат, значи не сте овладяли нещата с хашимотото

Последна редакция: ср, 13 юни 2018, 15:18 от dioni

# 47
  • Мнения: 725
Мили момичета, ползващи адаптогени, бихте ли посочили конкретна марка/ фирма?
В нета има всякакви - по аптеките и разни здравословни, био, Аюрведа магазини, че се чудя откъде да си купя...

# 48
  • Мнения: 8 029
...
peneva_a -за съжаление добре съм запозната с хашимото, а това, че има лека хипофункция не е толкова страшно. Хашимото без структорно изменение на жлезата ?????? сменете лекаря и ехографа ...... антителата увреждат жлезата няма как да няма изменения, освен да е в съвсем начална фаза и още да не се е проявило ... ТСХ не е показател, това че нашите ендо го гледат е от незнание, а и така им е най-лесно. Аз например приемам допълнителон Т3 защото има лоша конверсия на Т4 и реверсивният Т3 ми е много зле, знаете ли колко ми е ТСХ ....0,01 - ендото изпада в паника и истерия
А при вас кое се вдига - ТАТ или МАТ? Проверихте ли за скрити възпаления, паразити и т.н. ..... ако антителата растат, значи не сте овладяли нещата с хашимотото
То сега се почва Simple Smile
Скрит текст:
Преди 2 години и ТАТ и МАТ бяха наред (ТСХ 2,2, FT4 13, норма 9-19, световъртеж и качвах килограми, не много)... преди година МАТ тръгна нагоре (над норма, ТСХ 1,8 FT4 16), преди 2м и двете бяха вече над нормите (ТСХ 2,4 FT4 15.6)... не пия нищо, освен миналото лято добавка вит Д заради дефицит, наваксах, но сега пак ми е едно отпаднало и сънливо, май пак е паднал...
Мен ме притеснява все това "прималяване" и абсолютна липса на енергия + сърцебиене час след хранене,
Скрит текст:
но тъй като от нищото свалих килограми (за година -4, а си бях в норма), не мога да се тръшна на лекарката със "абе май има яд, дай да обременяваме..." КЗ 4.94mmol/l   (3.5-6.1), Инсулин   9.6   mIU/ml   (3-17.1) на гладно, инсулин пускам за пръв път ... КЗ гледам, че от 6-7 години е 5 до 5,5, а през последната бременност я пускахме последните 3 месеца често-често и все е била 4-4,5.
.
Та покрай този мой некомфорт покрай храненията започнах да следя темата... и експериментирам как се чувствам след едноседмично прилагане на "режим" и пак с връщане към стандартно (за мен) хранене, което не е чак толкова далече от вашия Wink

# 49
  • Мнения: 2 492
Да ,така е смята за адапрогените.Но ,тук се казва/може и ти да си била/ ,че се влошава нещо .Безсънието,например , е от объркани мелатонин и стресови хормони.
На мен невролог ми предписа 5-триптофан като очакваше определено въздействие върху мен.Да,ама ,при мен имаше точно противоположното! И ,буквално,с един плачещ глас, ми вика "ама,как, нали трябваше да ти подейства еди как си /!"

# 50
  • София
  • Мнения: 16 175
...
peneva_a -за съжаление добре съм запозната с хашимото, а това, че има лека хипофункция не е толкова страшно. Хашимото без структорно изменение на жлезата ?????? сменете лекаря и ехографа ...... антителата увреждат жлезата няма как да няма изменения, освен да е в съвсем начална фаза и още да не се е проявило ... ТСХ не е показател, това че нашите ендо го гледат е от незнание, а и така им е най-лесно. Аз например приемам допълнителон Т3 защото има лоша конверсия на Т4 и реверсивният Т3 ми е много зле, знаете ли колко ми е ТСХ ....0,01 - ендото изпада в паника и истерия
А при вас кое се вдига - ТАТ или МАТ? Проверихте ли за скрити възпаления, паразити и т.н. ..... ако антителата растат, значи не сте овладяли нещата с хашимотото
То сега се почва Simple Smile
Скрит текст:
Преди 2 години и ТАТ и МАТ бяха наред (ТСХ 2,2, FT4 13, норма 9-19, световъртеж и качвах килограми, не много)... преди година МАТ тръгна нагоре (над норма, ТСХ 1,8 FT4 16), преди 2м и двете бяха вече над нормите (ТСХ 2,4 FT4 15.6)... не пия нищо, освен миналото лято добавка вит Д заради дефицит, наваксах, но сега пак ми е едно отпаднало и сънливо, май пак е паднал...
Мен ме притеснява все това "прималяване" и абсолютна липса на енергия + сърцебиене час след хранене,
Скрит текст:
но тъй като от нищото свалих килограми (за година -4, а си бях в норма), не мога да се тръшна на лекарката със "абе май има яд, дай да обременяваме..." КЗ 4.94mmol/l   (3.5-6.1), Инсулин   9.6   mIU/ml   (3-17.1) на гладно, инсулин пускам за пръв път ... КЗ гледам, че от 6-7 години е 5 до 5,5, а през последната бременност я пускахме последните 3 месеца често-често и все е била 4-4,5.
.
Та покрай този мой некомфорт покрай храненията започнах да следя темата... и експериментирам как се чувствам след едноседмично прилагане на "режим" и пак с връщане към стандартно (за мен) хранене, което не е чак толкова далече от вашия Wink
Изследвала ли си Калий, Натрий, магнезий? Холтер слагаха ли ти?

# 51
  • Мнения: 8 029
Скрит текст:
...
peneva_a -за съжаление добре съм запозната с хашимото, а това, че има лека хипофункция не е толкова страшно. Хашимото без структорно изменение на жлезата ?????? сменете лекаря и ехографа ...... антителата увреждат жлезата няма как да няма изменения, освен да е в съвсем начална фаза и още да не се е проявило ... ТСХ не е показател, това че нашите ендо го гледат е от незнание, а и така им е най-лесно. Аз например приемам допълнителон Т3 защото има лоша конверсия на Т4 и реверсивният Т3 ми е много зле, знаете ли колко ми е ТСХ ....0,01 - ендото изпада в паника и истерия
А при вас кое се вдига - ТАТ или МАТ? Проверихте ли за скрити възпаления, паразити и т.н. ..... ако антителата растат, значи не сте овладяли нещата с хашимотото
То сега се почва Simple Smile
Скрит текст:
Преди 2 години и ТАТ и МАТ бяха наред (ТСХ 2,2, FT4 13, норма 9-19, световъртеж и качвах килограми, не много)... преди година МАТ тръгна нагоре (над норма, ТСХ 1,8 FT4 16), преди 2м и двете бяха вече над нормите (ТСХ 2,4 FT4 15.6)... не пия нищо, освен миналото лято добавка вит Д заради дефицит, наваксах, но сега пак ми е едно отпаднало и сънливо, май пак е паднал...
Мен ме притеснява все това "прималяване" и абсолютна липса на енергия + сърцебиене час след хранене,
Скрит текст:
но тъй като от нищото свалих килограми (за година -4, а си бях в норма), не мога да се тръшна на лекарката със "абе май има яд, дай да обременяваме..." КЗ 4.94mmol/l   (3.5-6.1), Инсулин   9.6   mIU/ml   (3-17.1) на гладно, инсулин пускам за пръв път ... КЗ гледам, че от 6-7 години е 5 до 5,5, а през последната бременност я пускахме последните 3 месеца често-често и все е била 4-4,5.
.
Та покрай този мой некомфорт покрай храненията започнах да следя темата... и експериментирам как се чувствам след едноседмично прилагане на "режим" и пак с връщане към стандартно (за мен) хранене, което не е чак толкова далече от вашия Wink
 
Изследвала ли си Калий, Натрий, магнезий? Холтер слагаха ли ти?
Само холтер не съм Smiling Imp още малко ще потърпя и ще тръгна пак по пътечката на лекарската грижа Wink

# 52
  • София
  • Мнения: 16 175
Чете ли за хиаталната херния?

# 53
  • Мнения: 8 029
Чете ли за хиаталната херния?
Четох, четох, но... свалих си го да го прочета пак Simple Smile

# 54
  • Мнения: 4 042
...
имам час за ендокринолог.
С този астрономически инсулин на гладно не припадаш ли от хипогликемия?

Вместо запис в темата - на мен с 47 инсулин на гладно нищичко ми нямаше. Въпреки че беше висок, явно не смъкваше захарта, тя пък ми беше 5,38. Напоследък са ми съответно около 17-18 на 3,7-3,8.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 047
Здравейте,
Преди време споделих, че искам да си правя обременяване, но първо реших да ида на лекар. Оплаквам се от косопад и невъзможно отслабване.
Ето резултатите от това, което тя реши да пусте и ще помоля за коментар, понеже според нея съм напълно клинично здрава и тя няма какво повече да направи за мен:
КЗ и инсулин на гладно:
КЗ 5,19 и Инс. 4,66 (реф. 2,60 - 25.00)
FT4 13,49 (реф. FT4-12,00-22,00)
TSH 0,913 (0,27-4,2.)
TAT 15,35(<115)
MAT 13,80 (<34)

# 56
  • Мнения: 2 492
Класически случай на неизаинтересован и неквалифициран ендокринолог. Най-малкото ,ако тя смята ,че проблемът не е в нейната компетенция,трябва да те насочи към друг специалист.

# 57
  • Мнения: 2 051
Лабораториите и те едни лапачи на пари ... Ами като знаеш, че обременяване с глюкоза не може да се прави често, и като нямаш реактиви за изследване на инсулин, защо не кажеш на пациента че не можеш да направиш изследванията за инсулина и да му кажеш да отиде в друга лаборатория да направи обременяването. Защо го лъжеш пациента? Защото в случая Alinnna е излъгана от лабораторията.
Как може такава безотговорност. Много съм възмутена. Ми може ли всички за едни прости изследвания да се юркаме до София. Да закриват всички болници  и лаборатории в провинцията тогава, ще ходим в София ....

Alinnna, защо не пуснеш жалба до комисията за защита на потребителите  срещу лабораторията?
Или май по-добре в регионалната здравна каса.

# 58
  • Мнения: 31 572


Alinnna, защо не пуснеш жалба до комисията за защита на потребителите  срещу лабораторията?
Или май по-добре в регионалната здравна каса.

Направо и в двете.

Елорче, казах ,разбира се. Понеже някой тук ми беше препоръчал Кандиларов и аз отидох там. Направих си сума изследвания. И това е резултатът, затова повече изследвания няма да си правя. Писна ми да се подвеждам. Вече като отида в София на лекар-ще видя какво ще ми препоръчат. Затова и спрях да чета другите постове, за да не се товаря допълнително с глупости. Чаках да се появиш. За сега е това. Вече чак края на август ще видя какво ще правя.


Хората тук пишат за да помогнат на всеки, а ти определяш това като глупости. Грозно е.
Надявам се си сигурна, че си казала, че освен кз искаш и инсулин. Аз всеки път го казвам.
Би трябвало да пуснеш жалба, но подозирам, че и с това не ти се занимава.

# 59
  • Мнения: 5 459
Не, няма да пусна жалба, не защото не ми се занимава, а защото жената е в пенсионна възраст и е объркала. Нямам намерение да крада хляба на стара жена. Аз я питах, просто изследванията ми бяха прекалено много и е забравила да пише и за инсулин.
А що се отнася до глупостите, имах предвид, че не чета постовете на Пенева, защото изпитвам отвращение към груби и заядливи хора. Да не говорим, че се накъса да ми поставя диагнози. И не спря да ми досажда, и да пише подире ми, независимо, че не я чета. Търсих опция да я блокирам, но няма.
Диони, тулсито ни хималая ли пиеш и по колко таблетки?

Общи условия

Активация на акаунт