Клуб на храбрата Шивачка

  • 133 898
  • 431
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 36
Здравей те някоя мама има ли идея как да си ушия дамска чанта от стари дънки, че много ми харесват?

# 76
  • Мнения: 2 255
Здравей те някоя мама има ли идея как да си ушия дамска чанта от стари дънки, че много ми харесват?
Аз съм си направила такава за бебешката количка и ми е много удобна  Naughty
Колкото до начина - просто ги резнах до читала, заших и сложих дълга дръжка  thumbsup
мога след малко да кача снимка

# 77
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Свалих си една кройка,но немога да я отворя.Трябва ли някаква програма или...?


Трябва да си платиш за диска, ако имаш в предвид вечерните рокли Wink
Полата се шие по основната кройка за пола, можеш да си я конструираш от някоя книга или ако имаш готова кройка за права пола.
Тук открих някакви кройки http://www.lekala-bg.com/BIG_DIG.html
А тук има някои от Бурда http://www.burdamode.com/burda_Download-Schnitte,1333669-1381747 … CCC2BE480D56E65A6
Свалях от безплатните кройки.Сега пак пробвах от Бурдата,ама пак не ще.Нищо.Днес съм решила да шия на дъщеря ми панталонки и шапка от един много сладък плат в лила на цветя.Като приключа ще кача снимка.Сега ще вадя кройката на гащите.

# 78
  • Мнения: 36
Здравей те някоя мама има ли идея как да си ушия дамска чанта от стари дънки, че много ми харесват?
Аз съм си направила такава за бебешката количка и ми е много удобна  Naughty
Колкото до начина - просто ги резнах до читала, заших и сложих дълга дръжка  thumbsup
мога след малко да кача снимка
    Ще ти бъда много благодарна ако го направиш  bouquet

# 79
  • Мнения: 2 255
Здравей те някоя мама има ли идея как да си ушия дамска чанта от стари дънки, че много ми харесват?
Аз съм си направила такава за бебешката количка и ми е много удобна  Naughty
Колкото до начина - просто ги резнах до читала, заших и сложих дълга дръжка  thumbsup
мога след малко да кача снимка
    Ще ти бъда много благодарна ако го направиш  bouquet
ето я ... отзад е ясна... дупето на дънките  Joy

# 80
  • Мнения: 799
Цитат
А доволна ли си от ТСМ - ската машина ? Имам стар Лучник, но нещо е разцентрована и иглата бие върху подложката и се чупи и не мога да шия с нея, пък ми се налага понякога да преправям разни неща. Затова се оглеждам за нова и се чудя каква ?
Нищо не разбирам от шевни машини (около 3 часа ми отне да набутам совалката на мястото й) и не мога да ти дам компетентен отговор. Аз щях да се радвам и на детска шевна машина с 1 конец, така че тази ми се струва супер  Mr. Green
Цитат
pachikrak,много е хубава гимнастиката.Ще споделиш ли как я направи?Моята мадама,май вече е голяма за гимнастика,но все пак.
Ще копирам мнението си от отчетната тема:
за активната гимнастика използвах: плат за юрган, маркуч, тел, ширит и копчета. От плата за юрган (12 лв./1 метър) уших две оделца 80/80 см. От остатъците уших калъфи за обръчите с дължина 150 см. всеки, които бях решила да напълня с твърд маркуч (3 лв). Да ама маркуча се оказа не толкова твърд, колкото ми се искаше и в него набутах стоманена тел (намерих я на вилата, иначе бях купила някаква за 2 лева, но не беше достатъчно твърда), така че в момента маркучите са ми излишни, но не съм си играла да ги вадя. В края на обръчите съм зашила големи копчета, а в ъглите на едното одеало съм направила илици, така че обръчите закачам за одеалото и така. На калъфите за обрачите съм зашила ушички от ширит със зашиги на него лепки, на които закачам играчките. Така едното ми одеалце (това с илиците) служи за основа на гимнастиката, а с другото завивам детето. И двете одеалца могат да се използват и след като приключи периода на ползването на гимнастиката.
 

Моето магаре също е на 5 месеца и все още много се радва на гимнастиката.
Благодаря за комплиментите  Embarassed, но за да съм честна трябва да отбележа, че отблизо творенията ми въобще не са толкова прекрасни...

# 81
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
ВЯРА,чантата е много хубава.И аз имам сумати и дънки за тази работа,ама кога ще ги направя,незнам.
Днес измайсторих една пробна шапка и стана много сладка,ама малко мъничка.Като направя "оригинала" ще се похваля.

# 82
  • Мнения: 36
Вяра чантата е страхотна.Аз сега шия моята, като е направя ще се похваля. А в руският сайт има невероятни неща Grinning

# 83
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
pachikrak,може и да се пробвам да и направя на малката госпожичка.Предполагам ще и е интересно.Имам 2 обръча от моето детство.Може тях да използвам,мисля че ще свършат работа вместо тел.Не вярвам отблизо да изглежда зле Wink.

# 84
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Здравей те някоя мама има ли идея как да си ушия дамска чанта от стари дънки, че много ми харесват?

# 85
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Ето и първата дрешка, която съм ушила на моята беба.

# 86
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
ljuboznatelna,Тра-ла-ла много хубави неща сте спретнали smile3501.ljuboznatelna цветето на дънките ли беше или ти го направи?

# 87
  • Мнения: 769
Здравейте и от мен! Аз участвах скромно в темата за гоблените, но имам голямо желание да се науча да шия. Майка ми ми подари шевна машина за сватбата, така че всички условия за начинането ми са налице. Иначе заслугите ми до тук са - пердета, чаршафи, салфетки, някакви полички и други дреболии. Още си нямам дребосъче, но имам прекрасна племенница, на която мога да творя разни неща.

# 88
ljuboznatelna чантата ти  е страхотна.Сама ли я уши? А ето я и моята http://www.snimka.bg/album.php?album_id=41670А

# 89
  • Мнения: 36
ljuboznatelna чантата ти  е страхотна.Сама ли я уши? А ето я и моята http://www.snimka.bg/album.php?album_id=41670А
Малко е размазана но ще ме извини те Hug

Общи условия

Активация на акаунт