Клуб на храбрата Шивачка

  • 133 969
  • 431
  •   1
Отговори
# 90
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Съжалявам, че съм ви заблудила, чантата не е моя. Попаднах снощи на тази тема http://club.osinka.ru/viewtopic.php?t=8896 и видях страхотни идеи. Най-силно ме впечатли това http://club.osinka.ru/viewtopic.php?p=236320#236320
За тези, които не могат да се справят с руския - розите се тегелират в/у друга (по-тъмна) основа и след това се изрязват с остра ножичка. След изпиране се разнищват от самосебе си.
Виждам, че на чантата допълнително е избелвана средната част.

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 23:06 от ljuboznatelna

# 91
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Свалих си една кройка,но немога да я отворя.Трябва ли някаква програма или...?

Идеята за клуба е страхотна поздравления. Wink Знаете ли  някой сайт за кройки, че не ми се дават пари #2gunfire за Бурда?
И аз искам,ама май нямааааааааааааа Cry.


Свалих си кройки и след като ги разархивирах ги отворих с AutoCAD. Разпечатват се на плотер, ама като нямам ще разуча сега дали не мога формат А4 и да съединявам. Ама като не съм работила с тая версия на програмата дето я имам.. newsm78
Иначе ги свалих от тук http://www.osinka.ru/Pattern/Free/

# 92
  • Мнения: 2 963
Момичета вижте този линк:
http://quilt.site.ne.jp/work/index.html
Има много сладки идейки за разни красотички.Доста сложни ми се виждат,но на някоя от по-напредналите може да е от полза Wink

# 93
  • Мнения: 460
Amber, хиляди благодарности за сайта, разкошни са нещата Grinning

# 94
  • Мнения: 5 877
Дайте идеи каква лятна чанта да си ушия, от какъв плат и какъв модел. Да е голямшка.

# 95
  • Мнения: 2 963
Дайте идеи каква лятна чанта да си ушия, от какъв плат и какъв модел. Да е голямшка.

Anda погледни тук:
http://belladia.typepad.com/photos/thingsimade/index.html
Най-долу има няколко модела чанти-може да си харесаш нещо.Иначе за плат-другите мами да  помагат,че аз не разбирам много  newsm78

# 96
  • София
  • Мнения: 387
Момичета,моля ,запишете ме и мен в този клуб.
И аз в у-ще имах шивашка практика -даже разряд,но всичките ми умения(скромни),придобих след това.
Предимно съм шила циркови костюми,и разни неща за в къщи-бременни дрехи,пердета,бебешки неща,и т.н.
Използвам кройки от Бурда,а за цирковите костюми-общо взето сами си ги правим.
Но най-силната ми страна са украсите.Шия пайети и мъниста със страхотна бързина.Моделите си ги измислям сама.
Имам две машини-едната е Сингер с около 20 операции.Много съм доволна от нея.Шие всичко-даже и кожа.
Другата е комбинирана-2-3-4-5 конечен оверлог и покривна машина.
Много е хубава ,само дето малко е игра вдяването.Иначе е направо като професионална.
Много се радвам,че вече има такъв клуб.Аз напоследък не съм отваряла машините,а и тепърва лятото не знам дали ще остане време(малкият ми син ще проходи скоро),но имам силно желание да си шия.По едно време даже се бях замислила да се занимавам професионално с това(затова и купихме втората машина).но така и не ми стигна смелост да започна.
Мъжът ми има 3-4 машини за кожа и прави невероятни неща(седла за коне и ...).Даже получавам комплекси от него,защото той има златни ръце и каквото прави,го прави супер.
Извинявайте ,стана малко дълго. Embarassed

# 97
  • Мнения: 1 263
Здравейте,
Отдавна търся списание с детски кройки, но в Пловдив нямааааааааа Sad. Някоя от вас има ли възможност да изпрати една детска Бурда? Praynig
Търсех това списание още преди повече от година, исках да ушия рокличката за кръщението на дъщеря ми....в крайна сметка си измислих модела... по-късно ще снимам рокличката и ще ви я покажа Simple Smile

# 98
  • Мнения: 5 877
Някой знае ли откъде да си намеря мек велур, felt?

# 99
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Някой знае ли откъде да си намеря мек велур, felt?

Не съм сигурна дали търсиш филц или изкуствен велур.
Филц се намира доста трудно. Във Варна от време на време в Дамар, та ако не намериш като дойдеш насам провери там. Пак за филц може да питаш в големите магазини/складове, които продават на едро, че се ползва за сака понякога. И велура и той там.

# 100
  • Мнения: 5 877
Филц! Това е думата.

# 101
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако ти трябва мъничко може да си изпросиш от шапкар/шивач на сака, но който ползва.
Иначе хубав магазин /като асортимент/... В София съм влизала в няколко кинкалерии по Витоша доста заредени, но такова нещо да ли имат, че то е между плат и консуматив/като подлепващото/

# 102
  • Мнения: 1 263
Ето това са мои "произведения": Blush

рокличката за Кръщение и тази - синята - също...

# 103
  • Мнения: 3 034
Еее, поздравления за темата и клуба   bouquet
Нямам време да прочета всичко, само хвърлих един поглед на нещата, които сте направили - страхотни са. Peace Надявам се през седмицата да ми остане малко временце да кача снимки на моите "произведения" . Защото и аз съм голям фен на домашния стил "умелъе руки"...

# 104
  • Мнения: 2 587
И аз имам снимка на мое произведение,макар че при мен е сложно поради липсата на цифров апарат и снимам,после качвам на диск и т.н. но докато свърши лентата и снимките остаряли.........

на тази всичко си е мое- чершавчето,бодито и обиколника,и олекотеното,което не се вижда

тук и проходилката и гащеризончето(общо четири-синьо,зелено,цикламено и оранжевото на аватара)Към всяко гащеризонче има и шапка-идиотка,но нямам снимки. Sad

п.п.Малко са ми големички снимките,но не ми се преработваха.Сори!

Общи условия

Активация на акаунт