Захранване, водено от бебето - baby - led weaning X

  • 37 020
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 559
Първоначално по колко пъти на ден се предлага храна - веднъж дневно или 3-4 пъти, когато семейството е на масата? Срещнах различни мнения и сега се чудя.

# 76
  • Мнения: 7 776
Аз първите 2 седмици давах веднъж дневно. И аз не знам защо само веднъж. Но ми стана непосилно аз да ям пред нея, а като я оставях сама ставаше чудо. И започнах за я взимам с мен в кухнята, когато ям. Слагам й нещичко, ако иска яде. Към днешна дата, 6 седмици след старта, е с нас на масата винаги като ядем. 3 или 4ти пъти на ден. И си хапва всеки път. Най-хубавото е,че мога да се нахраня нормално и на масата, а не на крак или с купичка в леглото.

# 77
  • Мнения: 6 559
Малкият - 5++ - днес се самозахрани с парче банан. Така професионално го сложи върху предните зъбчета, отхапа си, смука, дъвка, глътна спокойно и ухилено и... започна да събира изпопадалите парченца и да ги пъха отново в уста... та... май трябва да започваме? Thinking

# 78
  • Мнения: 7 776
Охоо! Ми честито ЗВБ бебе 🙂 щом се е самозахранил,мисля, че сам е решил вече 😂 почвайте. И моята щерка се самозахрани с банан(на 5+++), открадна най-нахално, само дето още няма ни един зъб 🙁 същински маймунки са с тоя банан.
Пожелавам приятно хапване и да кажеш как върви 🤗

# 79
  • Мнения: 602
Честито ЗВБ бебе.. Значи е готово..

Моята пък проявява интерес към храната.. След два дни става на 6м.. Но не иска да си я държи.. Пробвах я миналата седмица.. Като и дам аз хапва.. Като й го сложа в ръката го пуска.. Не съм я пробвала официално, защото знам, че трябва да могат да стоят стабилно седнали, а тя не може още.. И не знам как да процедирам..

# 80
  • Мнения: 7 776
Мони, слагай я в скута си седнала или подпряна с възглавница седнала. Като начало 5 мин, другия ден 10 и така лека по-лека увеличаваш. Ако ревне, я вдигаш, разбира се. Като стои 15-20 мин с подпора, може да я сложиш в столчето с възглавница или нещо подгънато зад гърба й. Първата седмица толкова горе-долу 15-20 мин, ще е яденето. И то няма да е ядене, а повече пипане, мачкане, опознаване.
Не й слагай в ръчичката, а на таблата/масата и тя ще си изследва храната.

# 81
  • Мнения: 6 559
Моят бебок днес беше в скута ми по време на кражбата. Иначе сяда и в столчето, но някак леко крив ми седи... Ще преценявам в движение дали ще го слагам или ще го гушкам.
Благодаря, Кактусче. Мислех след 2-3 седмици, но той човекът реши вече. А аз (леко) си преодолях вцепеняващия страх от давенето.

# 82
  • Мнения: 602
Здравейте, момичета.. Какво ще кажете за даването на ябълката.. Може ли освен печена или на пара, да се дава такава от компот (неподсладен)..

# 83
  • Мнения: 7 776
Може. Но ако е много мека, може да е трудна за хващане. Пробвай 😉

# 84
  • Мнения: 2 988
Хайде и ние се разписваме с малко откраднат банан. Беше в скута ми докато си белех банан, хвана обелката, наведе главичка и опита да гризне, но по-скоро остърга малко със зъбките. Това брои ли се за ЗВБ или щом не е хванал с ръчичка не е? И може ли вместо да взима от масичка да взима от ръката ми. Забелязах, че ако държа пред него парче посяга да вземе, но ако е на масата не иска.

# 85
  • Мнения: 7 776
Ехе! Кога порастнаха тия бебоци 🙂😍
Диди, моята щерка го мина тоя период на прасешкото хранене, така го наричам, навеждаше се и с уста преследваше храната. След това се усети, че е по-лесно да го хване 😂 тъй, че е нормално, човекът си пробва варианти. Ми давай му от ръка, щом не иска от масата, пък от ръка взима. Явно предпочита от тебе да крадне. Пък пробвай на масата след няколко дни пак.

# 86
  • Мнения: 2 988
Утре освен банана мисля да предложа и морков. Ако иска да яде пак. Не искам да го насилвам по никакъв начин, защото и без това започваме малко по-рано от планираното (на 5 и половина месеца коригирана възраст е сега). Но пък вече се задържа по малко седнал без опора, а и онзи ден се опитваше да дъвче докато ядяхме. Та поне част от признаците са налице.

# 87
  • Мнения: 7 776
Добра идея и спокойно, той бебчо сам ще си покаже. Просто се води по него Wink И да разкажеш как върви Simple Smile

Аз пък днес й направих агнешки кебапчета. Голям хит,имам си малък чревоугодник аз. Направо ме очудва и  трошичките си обира, ако има месо Grinning

# 88
  • Мнения: 602
Добра идея и спокойно, той бебчо сам ще си покаже. Просто се води по него Wink И да разкажеш как върви Simple Smile

Аз пък днес й направих агнешки кебапчета. Голям хит,имам си малък чревоугодник аз. Направо ме очудва и  трошичките си обира, ако има месо Grinning
Охх чак нямам търпение за видя другата седмица моята буболечка как ще е.. Днес яде ябълка от компот (неподсладен) и й хареса.. Но го яде от моята ръка и бая си отхапа.. Уплашиха се, но си го придъвка и си го глъгна..

# 89
  • Мнения: 6 559
Аз днес пак му дадох банан, но мисля да отложа старта. Изкефи се много, само като видя храната и така сладко започна да църка и да се хили... Но имаме отложени ваксини, смятам, че е по-добре първо да ги сложим, а после да ядем.
Храната му се плъзга по табличката на столчето и той я притиска с ръчички по ръбовете, за да я хване. Имате ли идея как да го улесня с хващането на храната?

Общи условия

Активация на акаунт