Майчинството счетоводно-77

  • 54 349
  • 755
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Да,  там следя до какво положение е болничния и си засичам 10 дни от обработката до изплащането.
Но, ако е подаден от счетоводство, а не е започнала обработка от НОИ ?! Няма как да се види там...
Май пак стигаме до момента, че никъде не пише, очаква подаване или нещо такова, за да се следи счетоводство

# 181
  • Мнения: 601
Благодаря за линка! Изобщо не ми е направило впечатление, че там се вижда датата на подаване от счетоводството. Но Еуфория е права, че ако не е започнало обработка от НОИ няма как да го видиш.
Аз гледам и в този линк, но там се вижда само кога болничното заведение го е подал.
https://ebenefits.nssi.bg/ePcreportpik/

# 182
  • Мнения: 547
Еми при мен си пишеше "В процес на обработка" или нещо такова.След това ми се появи изчислената вече сума на болничния и пишеше "В процес на изплащане" или нещо подобно и 1-2 дни след това ми бяха преведени Simple Smile

# 183
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
На посоченият линк се вижда кога е подаден болничен от работодателя.Системата на НОИ макс до 2 дни от подаването го показва и си пише "В процес на обработка".
Ако не си виждате там болничен/декларация, значи не е подаден още.
Такова нещо като очаква подаване няма как да се случи...Все пак законовият срок за подаване от работодател е до 10-то число на месеца следващ месеца на представяне пред него.Ако не си виждате болничния след това число, е редно да се обърнете към работодателя/счетоводството.

# 184
  • Мнения: X
Много ме е яд на тоя закон впрочем.
Както НОИ има 10 дни за изплащане, така счетоводтво трябва да има 5-10дни, а не 1 месец ! От къде на къде, онлайн подаването отнема 2мин 😤
Сори за оф-топика, ама ме е яд ! 😠

# 185
  • Мнения: 2 077
И мен ме е яд. Чаках 1 месец за да дойде 10то число и да го подаде счетоводителя в НОИ...

# 186
  • Мнения: 944
Вчера говорих с една позната счетоводителка, която ми каза, че на новото място където ще ме назначават ако ме назначат на 1000лв заплата пак няма да взимам 800лв майчинство тъй като преди това на предишните места съм била назначавана все на по-малко пари (и на минималната работна заплата също). Ако назад съм имала стаж поне 2г в които да съм била на 1000лв тогава можело да ме назначат сега и да взимам повече майчинство. Иначе сега нямало смисъл и най добре било да съм на МРЗ. Вярно ли е това? Питам, тъй като ми дадоха избор на колко заплата искам да ме назначат.

# 187
  • София
  • Мнения: 6 010
Да, вярно е. И тези 800 лева майчинство евентуално биха били за първата година на детето само.
Гледа се среднодневно на колко са те осигурявали последните 24 месеца и се взима процент.

# 188
  • Мнения: 547
Вчера говорих с една позната счетоводителка, която ми каза, че на новото място където ще ме назначават ако ме назначат на 1000лв заплата пак няма да взимам 800лв майчинство тъй като преди това на предишните места съм била назначавана все на по-малко пари (и на минималната работна заплата също). Ако назад съм имала стаж поне 2г в които да съм била на 1000лв тогава можело да ме назначат сега и да взимам повече майчинство. Иначе сега нямало смисъл и най добре било да съм на МРЗ. Вярно ли е това? Питам, тъй като ми дадоха избор на колко заплата искам да ме назначат.
В началото на темата има калкулатор.Нанеси заплатата си за предните години и бъдещите месеци пиши 1000лв бруто и ще ти пресметне колко ще ти е майчинството Simple Smile

# 189
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Много ме е яд на тоя закон впрочем.
Както НОИ има 10 дни за изплащане, така счетоводтво трябва да има 5-10дни, а не 1 месец ! От къде на къде, онлайн подаването отнема 2мин 😤
Сори за оф-топика, ама ме е яд ! 😠

Сори за оф-топика, но ние не подаваме само болнични.А, който може да си изготви файловете, нека си ги пусне за две минути сам.

# 190
  • Мнения: 423
Много ме е яд на тоя закон впрочем.
Както НОИ има 10 дни за изплащане, така счетоводтво трябва да има 5-10дни, а не 1 месец ! От къде на къде, онлайн подаването отнема 2мин 😤
Сори за оф-топика, ама ме е яд ! 😠

Сори за оф-топика, но ние не подаваме само болнични.А, който може да си изготви файловете, нека си ги пусне за две минути сам.

Абсолютно съм съгласна. А да не говорим, че болнични се подават онлайн от скоро. Я си представете да работите в малко населено място, със сума ти болнични. Нямаше как да се разкарваме до НОИ всеки ден.

# 191
  • Мнения: X
Никой не казва всеки ден.
На 10 дни, веднъж, да се подават събраните пак е нещо, ама един календарен месец да чакаш някой да си свърши работата, а ти да си зависим от това е абсурд, типичен за БГ.
И да точно за 2мин работа е при онлайн формата, ама нейсе докато не се промени закона само ще се жалваме...Всеки гледа през собствената си камбанария...за някои тва са досадна купчина бомаги на "някви си там", а други ги чакат като изгрева, защото с тях живеят...

# 192
  • Мнения: 1 406
Еуфория, типично за БГ е да се жалваме как никой не си е свършил работата, как всичко трябва да стане сега и веднага, ако може и за вчера. Никой не уважава труда на другите и си мисли че е най- важен. Типично за конкретната тема е да се задават едни и същи въпроси, които са обсъждани една страница назад, но защо трябва да си правим труда да ползваме търсачката???? или да прочетем малко???? Работа за 2 минути е. Но нали Ала бала и останалите момичета, които отговарят на въпросите ни и без това нямат друга работа...по цял ден си почиват,пушат цигари и пият кафета и ей така за кеф чакат един месец да подадат болничния към НОИ.

Сори за оф-топика, ама много се издразних на неуважението към " някои там"дето обработват купчината бумаги.
Ако искат админите да ми изтрият поста.
 

# 193
  • Мнения: X
Неуважение щеше да е, ако искам да е сега и веднага. Аз коментирам по малки срокове на изпълнение. Щом НОИ могат за 10 дни, защо счетоводство да не могат ?!
Жалване къде видя ?! Осигурените финансово може да го разчетат както искат, тези които разчитат на тези преводи да са що годе уреголируеми ще разберат перфектно, че жалване тук няма, а има недоволство към системата, която както винаги не работи в полза на данъкоплатеца. 45-дневен ще го чакам аз 3 месеца да ми се плати....
Не съм задавала и повтарящи въпроси, започнах от първа страница, където потърсих нужната ми информация, така че и това е не на място !
Приятен ден!
P.S. Извинете, че изразих гражданска позиция и лично мнение !
Далеч съм от идеята да влизам в ненужни спорове, сякаш коментирането тук ще промени нещо!

# 194
  • Сливен
  • Мнения: 4 084
Работя в малка фирма,съответно нямаме собствено счетоводство,а ползваме услугите на счетоводна къща.Болничните ми винаги са подавани  ден-два след като съм ги занесла.За сравнение съпруга ми работи в голяма фирма,там винаги се подават в последния възможен момент.
Не искам да излезе като заяждане,явно е въпрос на организация на съответния счетоводител.

Общи условия

Активация на акаунт