Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 12

  • 117 931
  • 740
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 22 867
Гуинет, дали остана някое волованче? Heart Eyes Надали..... Rolling Eyes bouquet chef

marchеva14, и ти с тоя апетитен хлебец.....! Heart Eyes bouquet chef

sem22, сигурно партия можем да си спретнем от "луди ленчета", и аз съм от тях! Simple Smile Чудни еклерчета! Heart Eyes bouquet chef

Аз, нЪл съм една практична зодия Mr. Green, оползотворих вкусните екологични ябълки, дето моЙте домочадци не ги щЪт, щот нищо не отбират от здравословни работи, на мързеливо руло. Но рулото.......ммм, разкошно било. Верно, вкусно стана, ама жив витамин нЕма! Rolling Eyes



mama iasi, сигурно си писала, но по коя точно рецепта прави диненото сладко, че така, както го хвалиш, не си представяш колко ми се прияжда! Heart Eyes Simple Smile bouquet

# 316
  • София
  • Мнения: 11 709
Ама какво руло си  спретнала, чудно е,  chef chef да подадеш рецепта, че у нас се търкалят едни ябълчици та да ги спретна и аз. Благодаря!!

# 317
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Патладжаните винаги си ги пека върху хартия във фурната...дали  цял, или нарязан по дължина (полят със зехтин) все стават. И чушките така пека. Имам котлони, но да седя и да ги въртя...за люти-да, че им трябва малко време.

# 318
  • Мнения: 9 532
не знам за вградените, макар някой да сподели, че пече. аз като си търсих печка, понеже готвя на газ, изрично исках да има един ел. контол за чушки и патладжани Smiling Imp

# 319
  • Мнения: 9 109

Пекла съм на котлоните на Раховец/как хубаво се пукаха и лютите чушки/. Но на вградените -  Naughty. Патладжан няма да ям, но няма да рискувам да сложа на тях.


засили фурната на мах, ако имаш и вентилатор и изпечи вътре, на хартия, както ти е писала алби.
И ти препоръчвам моето ветрило Simple Smile http://pep-4o.blogspot.com/2010/01/blog-post_5395.html 1 час е под капак, или фолио на 200*, пише си го Simple Smile  но не го отписвай, страхотен е.

# 320
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 396
labrex - рецептата е на sem  newsm10
Не знаех дали ще се хареса в къщи и направих само с 1 кг динени кори, ей така за проба. За голямо учудване моите хора взеха че го харесаха  Crossing Arms Joy

пеп-4о във фурната слагам/въпроса беше за котлоните/ Абе ако бях го пекла това ветрило повечко време  щеше да стане, ама пусто  ooooh! не ми се чакаше, а нали пишеше и 30 мин.
Ей сега си разпечатах  твоята рецепта  Peace

# 321
  • Мнения: 22 867
marchеva14, тя е много стара и известна руска рецепта, но и в бг сайтове я има, сигурно си я виждала, тук съм я писала,  още когато нищо не можех, се пробвах с него. Имах и шоколадов вариант, ама не го намирам из томовете записки на рецепти. Mr. Green Днес търсех друг сладкиш и попаднах на това рулце, та си го припомних и бързо го спретнах. Днешното е по малко по-различна от горната рецепта, но вкъщи тоя  втори вариант ни допада повече, става по-пухкаво:

Скрит текст:
* 4 яйца
* 1/2 чаша захар /чаша 240 мл/
* 3/4 чаша брашно
* 1 ч. л. бакпулвер
* щипка сол
* 5 ябълки /не от грамадните, нормални/
Белтъците се разбиват с щипката сол на сняг, добавя се на порции захарта и се доразбива. Жълтъците се разбиват леко с вилица, добавят се в белтъчната маса и се размесват внимателно с лопатка. Добавят се брашното с бакпулвера и пак с лопатката внимателно се размесва с белтъчно-жълтъчната смес.

Ябълките се настъргват на едро ренде и се изтискват леко, не до сухо, аз го правя с ръце. Може да им се добави захар по желание, канела или ванилия, или и двете, стафиди, орехови ядки…..днес добавих сладко от малини, може и някакви други плодчета върху ябълките да се сложат, и без добавки пак е добре. В тава (24/34 см е моята) се слага хартия за печене, намаслява се и върху нея на пласт се разстилат настърганите ябълки. Отгоре се разпределя тестяната смес. Пече се в загрята фурна на 180 град, в моята фурна за 20 мин, някои съм чела по 40 мин, че пекат, така че съобразявайте със своите фурни. Опеченият горещ блат се обръща върху кърпа, маха се хартията за печене и с помощта на кърпата се завива на руло, като ябълките остават от вътрешната страна. Аз завивам и веднага махам кърпата, най-много 2-3 мин да я подържа. Това, защото все нетърпеливи около мен. Но може, като се охлади рулото, да се покрие с разбита сметана или крем, т.е. да се естетизира според естетиката и вкуса на домакинята Simple Smile.


# 322
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Ах, вие подстрекателки... ама и аз сладокусна.... Печени патладжани със сос от настъргани домати. Simple Smile

# 323
  • Мнения: 426
Любимият бабин сладкиш с добавка от мен - заливка с кисело мляко, сладко от ягоди и желатин Blush

# 324
  • Мнения: 14 081
Американски палачинки по рецепта на Пейчев.


# 325
  • Мнения: 1 804
Менюто от тази вечер:

Снежанка с домашни краставици. Имаме много и вече се чудя на какво да ги правя.



Наденица със сладкото от червени чушки. Скоро мисля да направя нова доза от него, но този път да го подлютя



Имаше и боб чорба, както и неизменната за сезона шопска салата, но останаха без снимки.

# 326
  • София
  • Мнения: 11 709
labrex, благодаря! Може и тези дни почивни да го спретна, много ми хареса, защото изглежда лесно.

От мен - уникални Вратни пържоли на тиган + италиански картофи на фурна. "Уникално" написах, защото месото ми беше уникално хубаво, ще ви го покажа, за да разберете за какво иде реч, такова няма по обикновените месарници, не може да се намери нито  съвършената им  форма, нито по дебелина, а последното е много важно. Тези които живеят, от вас, в чужбина знаят за какво говоря/пиша. Направих ги точно за 3 мин на страна - Medium Rare  Ако ви попадне такова нещо не се ѝ замисляйте, а веднага ги купете.





Скрит текст:
[/spoiler]

# 327
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 420
Леле Марчева, напълни ми окото с тези пържоли! Точно така трябва да са, сочни и крехки! Не знам в България защо обикновено пържолите се готвят докато станат на подметка, а зеленчуците докато се скашкат...

За да не е спам си показвам нисковъглехидратната лазаня с палачинки с бадемово брашно

# 328
  • Мнения: 9 532
Туната, ми щото не всички обичаме така изпечени пържоли, на мен лично ми се драйфа само при вида им. иначе месото изглежда супер.
откъде го закупи, Марчева?

# 329
  • София
  • Мнения: 19 249
Българите принципно препичат месото, дори да не живеят тук. Коя както е видяла от мама да пече, така и тя.
Впрочем аз опитвам и кайма, и сурово месо защото ми харесва, не съм го видяла от майка ми. С нея имаме различни вкусове, моите са като на баща ми.

Общи условия

Активация на акаунт