За любовта и изневярата

  • 24 690
  • 338
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 20 028
Има хора, които си живеят с мълчаливо съгласие за изневерите на партньора. Примерно, живеят си спокойно и комфортно в двойката и не желаят да се разделят, но и сексуално не желаят партньора си. Тогава си затварят очите за забежките му/ѝ и си карат така удобно и за двамата в двойката. Те пак могат да се обичат един друг, но да не ревнуват другия.

По темата – не приемам изневярата. Ако е връзка първите няколко месеца, да кажем, че още има ориентиране, но при сериозни двойки – не. Емоционалната изневяра е по-страшна от физическата. За мен по-лесно е да искам раздяла и ако съм пожелала друг мъж, тогава да се насоча към него. Преди това сърце не ми дава да излъжа човек, който ми се е доверил и ми е близък. И, най-важното, когото обичам и уважавам.

# 31
  • Мнения: 15 619
Миде, къде е връзката м/у праведност и липса на дълбоки емоции?
И какво се влага в тая думичка " праведност"?

# 32
  • Мнения: 1 447
Трябва ли цял живот да сме праведни и да не сме усетили по-силни емоции, дори да изглежда безумни и лекомислени? Да не усетим вкусът на живота във всичките му нюанси?

Не е проблем, че емоциите надделяват над разума понякога. Искаш да си живееш както го чувстваш, ок, но трябва да си готов да платиш цената. Например, да се разделиш със семейството си. А после и с голямата си любов. Докато схванеш смисъла на истинските ценности в живота. Дотогава ще усетиш вкуса на живота, ама онзи, горчивия.

Ванга е казала " не искай много, че не можеш да му платиш цената".

# 33
  • Мнения: X
Ми то нюансите на живота включват и хероиновите преживявания, трябва ли непременно да се опита от всичко? Не че не може, но, както се каза и по-горе, човек трябва да е готов да си плати цената. А не да го играе хитрец и да си мисли, че може да мине по тъча само с активите.

За търсачите на силни усещания си има бънджита, парашутизъм, никак не е задължително силните усещания да са свързани с подлости и лъжи.

# 34
  • Мнения: 315
Трябва ли цял живот да сме праведни и да не сме усетили по-силни емоции, дори да изглежда безумни и лекомислени? Да не усетим вкусът на живота във всичките му нюанси?

Не е проблем, че емоциите надделяват над разума понякога. Искаш да си живееш както го чувстваш, ок, но трябва да си готов да платиш цената. Например, да се разделиш със семейството си. А после и с голямата си любов. Докато схванеш смисъла на истинските ценности в живота. Дотогава ще усетиш вкуса на живота, ама онзи, горчивия.

Ванга е казала " не искай много, че не можеш да му платиш цената".

При моя мъж надделяха емоциите. Каза ми, че иска да си поживее. Да излиза с приятели и приятелки без да се съобразява с мен и без да ми дава обяснения. Да стигне до края с жената, в която е влюбен. Наситил се бил на семейство и на работа. Каза ми, че аз съм силна и ще се оправя, а той не можел да се откаже. Каза ми, че не иска да прекара остатъка от живота си с човек, когото не обича, но не си тръгваше. Но аз си тръгнах. И сега е като отвързано куче. Ходиха по почивки с новата си и детето й, грижи се за тях, води ги по ресторанти. Иначе се бил наситил на семейство и работа...А се сдоби с ново такова и сега ходи двойно на работа, за да има и за нас, и за тях. Не съжалявам,че си тръгнах. По-спокойна съм, имам повече време за почивка, повече пари, повече приятели и съм на път да намеря човек, който ще ме оцени. 24 години брак си заминаха...

# 35
  • Мнения: 1 770

Според мен, човек, който се хвърля в паралелна тайна връзка, воден от нагона, не си дава сметка за евентуалните последствия. Или не обича достатъчно човека до себе си, или за него тези мимолетни чувства и изживявания вземат превес пред факта, че може да нарани половинката си и евентуално да я загуби завинаги.

# 36
  • Мнения: 3 704

Според мен, човек, който се хвърля в паралелна тайна връзка, воден от нагона, не си дава сметка за евентуалните последствия. Или не обича достатъчно човека до себе си, или за него тези мимолетни чувства и изживявания вземат превес пред факта, че може да нарани половинката си и евентуално да я загуби завинаги.
Интересно мнение, ами ако тайната паралелна връзка е водена не от нагона, а от нещо друго? Например финансова изгода? Това счита ли се като загриженост за финансовото състояние на семейството и за неговото оцеляване? Питам, защото имам информация за мъж и жена, които повече от 5 години изневеряват на половинките си, а не се развеждат. Ако беше намесен нагона, досега да са се събрали и да са си родили поне 2 деца...

# 37
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Миде, къде е връзката м/у праведност и липса на дълбоки емоции?
И какво се влага в тая думичка " праведност"?
Ми точно това казвам. Едното изключва другото.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Миде, къде е връзката м/у праведност и липса на дълбоки емоции?
И какво се влага в тая думичка " праведност"?
Ми точно това казвам. Едното изключва другото.
Праведността изключва дълбоките емоции?!
Сериозно?!
Изобщо не съм съгласна с теб, Митко, ако мислиш това.
Темата ти иначе е много добра! И досега бях съгласна с всичките ти мнения в нея!
Но това по-горе... мне. Сори. Доста хора изпитват дълбоки емоции точно към официалния си партньор, точно затова не му изневеряват и не се влюбват в други хора. Знам за такива.
Сега личното ми мнение е, че са малцинството от всички хора.
Другите тайно или явно изневеряват и не са толкова праведни.
Човешкото сърце не може без дълбоки емоции. Просто е. Ако не ти ги осигурява партньорът ти, гледаш встрани. Подсъзнателно е. Или ако не гледаш, просто си го налагаш. Насила. Зорлем да останеш верен на всяка цена. И такива птици има. Врекли са се и по-скоро ще загинат, отколкото да направят крачка встрани.

# 39
  • Мнения: X
Миде, къде е връзката м/у праведност и липса на дълбоки емоции?
И какво се влага в тая думичка " праведност"?
Ми точно това казвам. Едното изключва другото.
А какво е праведност?

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839

За комромисите - рядко има такива, които се налага да правиш за неща, излезли изневиделица след години. По-скоро в началото си си мислел - аз ще го/я променя. Или си се връзвал на клишето, че връзката се гради на компромиси.
А ако все пак се случи толкова голяма промяна, че не можеш да стоиш повече в тази връзка - ами излез от нея, пък си търси подходящ партньор. Пак не е причина за лъжи и действия зад гърба на човека до теб.

Въпрос на приоритети и на компромиси, колкото и да отричаш, че съществуват когато си с някого под един покрив.
Не е задължително, в следствие от голямата промяна у другия, да не можеш да останеш във връзката- просто в даден момент се случва да "изпуснеш парата", което е целта.
Не да си търсиш друг партньор.

Всеки се жени/ омъжва за "любовта на живота си".
Е, ако се развълнуваш от друг и те накацат пеперудите, трябва да си много незрял и глупав, за да решиш да си съсипеш семейството, вярвайки че тази тръпка ще продължи вечно.

Последна редакция: нд, 08 юли 2018, 09:32 от absurT

# 41
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Не вярвам, че след 30-35год.семеен живот може все още да си влюбен в партньора си. Обич, привързаност, загриженост - да , но да потръпваш като го видиш...не вярвам. Партньорите свикват един с друг напасват си характерите, стават като едно цяло, но тръпката изчезва, и ако не полагаш специални грижи за връзката си, настъпва отегчение и досада . А от там до изневярата крачката е само една. Защото на всяка възраст човек има нужда от нещо, което да го окрилява, да му дава енергия, да му оцветява живота, да го вдъхновява и стимулира. И най- лесно и най- тъпо е да изневериш.
Това просто като  сценарий и една от причините, за развитие на един от възможните случаи.
vihrogonche Hug

Black_Sapphire
Цитат
А какво е праведност?
Според мен, - безгрешен, чист,човек невинен който винаги се е съобразявал с половинката си.

Последна редакция: нд, 08 юли 2018, 09:50 от midkoo

# 42
  • София
  • Мнения: 24 839

 Интересно мнение, ами ако тайната паралелна връзка е водена не от нагона, а от нещо друго? Например финансова изгода? Това счита ли се като загриженост за финансовото състояние на семейството и за неговото оцеляване? Питам, защото имам информация за мъж и жена, които повече от 5 години изневеряват на половинките си, а не се развеждат. Ако беше намесен нагона, досега да са се събрали и да са си родили поне 2 деца...

Пак ще дам пример с един стар италиански филм- мъжът пътуваше всяка седмица до Франция с влака и така се обзаведе с любовница, при която отсядаше.
Решиха след време, че любовта им е велика и той трябва да се установи при нея.
Пътувайки към вкъщи, за да съобщи на жена си, героят заспа и в съня си позвъни на вратата на любовницата, която му отвори, облечена в пенюара на жена му.
Остана при жена си.

Та и тези двамата- от какъв зор да се развеждат и да си утрепят нагона?

# 43
  • Мнения: 20 028
Да си влюбен не означава, че трябва да ти пърхат пеперудите в стомаха до гроб.
Любовта има етапи и развитие. Пеперудите са първите няколко години. После се преминава на друг етап. Някои го преминават, някои не. И затова, когато се изчерпа хормоналния запас на пеперудите, започват да въртят очи, да стенат и се тръшкат колко са нещастни в любовта. Защото не са намерили нещо отвъд пеперудите, за което да се хванат в човека отсреща. И им става празно и досадно.
Влюбени хора има и с 40 годишни връзки. Не винаги да си влюбен означава да ти врат хормоните. Важното е като си видиш човека да ти светва погледа.

Цитат
но тръпката изчезва, и ако не полагаш специални грижи за връзката си, настъпва отегчение и досада, . А от там до изневярата крачката е само една. Защото на всяка възраст човек има нужда от нещо, което да го окрилява, да му дава енергия, да му оцветява живота, да го вдъхновява и стимулира. И най- лесно и най- тъпо е да изневериш.
Скуката идва, когато и двамата са вдигнали байряка. Инерцията е неизбежна, защото след първоначалния етап на превъзбуда от влюбването, следва отпускане, чувстваш се добре с твоя човек и се успокояваш. Но, голяма грешка е да се обвинява другия, че е станал скучен, нищо ново, досада. Това всъщност са нашите усещания и всичко е в нашата глава. Ако аз самата нямам усещането, че половинът ми носи радост, става ми мило и топло като е до мен, забавен ми е, то ако ще той и сто върха да изкачи, десет висши да има и всеки ден да скача с парашут – все тая.
Вдъхновението за любовта към другия идва от самите нас.
Изневярата е лесен и достъпен начин да заглушиш пустотата в себе си. Работи, но не за дълго. Ако си носиш празнотата в теб, тя пак ще се върне.

# 44
  • Мнения: X

Според мен, - безгрешен, чист,човек невинен който винаги се е съобразявал с половинката си.

Т. е. "безгрешен, чист,човек невинен който винаги се е съобразявал с половинката си" не изпитва дълбоки чувства? И към него не изпитват дълбоки чувства?

Според мен всеки в двойката да се съобразява с половинката е една от рецептите за дълготрайна и щастлива любовна връзка. А има една порода хора, които никога нямат угодия и все чуждата кокошка им се вижда патка. Такива се чудя защо изобщо се женят.

Общи условия

Активация на акаунт