Созопол - мнения, впечатления и препоръки - 5

  • 75 247
  • 853
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 715
Предполагам, че са единици заведенията с картофи за по 8лв. Навсякъде, където ние влизахме в рамките на 4 седмици, сервитьорите бяха с маски или шлемове.
Тук има доста препоръки за хранене в коментарите.
Дъщеря ми си има ново хит заведение - The Donkey на Магарешкия площад. Интересен начин на поднасяне на бургери, за моя радост сафрид на цена 7,50лв. и огромни салати. Пиците не бяха толкова добри, но картофките с бекон е чедър, ммм Simple Smile

# 721
  • Мнения: 6 300
Не казвам , че е по-евтино в Гърция , но поне там не те "цакат с топла бира " и всичко е супер качествено и вкусно. Плащаш си с кеф .
Тук те правят на глупак , за съжаление , този манталитет не се променя.

2 бири , 2 сока , 3 кюфтета и 1 порция картофи - 50 лева как ви се струва в забутано капанче на плажа
Като за 50 евро в Гърция. И там едни чудни плажни ивици. Няма що. Никога повече в тъпата Гърция.

# 722
  • Русе
  • Мнения: 1 517
Симантро, кой е Магарешкия площад, някъде в Стария град ли?
Как е морето в момента, има ли вълни?

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 13:43 от vesssrusss

# 723
  • Мнения: 893
Понеже и аз се сблъсках с цените - 9лв. картофи и 9 лв. цаца на капан на плажа, съм решила тази година да си ходим с пълната хладилна чанта.Тези се подиграват с нас.
Консумация на пържени картофки и цаца на плажа си е смелост, достойна за уважение. А смелият не се плаши от нищо (дори от цената).Laughing В сравнение с това, жабето на Беър Грилс си е гурме закуска. Като е такъв сървайвър, що не дойде този синковец по нашето черноморие, та да видим дали ще оцелее.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 715
Симантро, кой е Магарешкия площад, някъде в Стария град ли?
Как е морето в момента, има ли вълни?

Площадът е зелената градинка между улиците Яни Попов, Лозенград и Васил Левски. На карта излиза като зелено триъгълно петно между Централен плаж и Хармани, новия град е. Street view-то показва строеж. Това всъщност е вече готовото заведение.
Днес е спокойно - Централен плаж, зелен флаг. Предишните дни беше ветровито.

# 725
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 752
Вчера се върнахме от Созопол. Имахме изхранване, но в заведенията, които посетихме не спазваха мерките- в Стария град-Меркурий и сладоледа до суши ресторанта, Морски дяволи, заведение на веселата улица, будка за сладолед пак там и закуските до магазин Болеро- срещу стадиона.
На плаж ходихме на Златна рибка, най- спокойно беше там морето. Къмпингът е пълен, плажът също. Имаше българи и чехи.

# 726
  • Мнения: 53
Здравейте, дами, с моята половинка искаме следващият уикенд да отидем до Созопол, като искаме да отседнем там
Бихте ли препоръчали местенце, къща, хотел, с поносими цени.
Нямаме изискване за изхранваме, стига да е чисто и да има осигурен паркинг.
Ще споделите ли къде отседнахте в крайна сметка и останахте ли доволни?
Ние от седнахме в хотел Телъви
Отвратителен хотел направо си ни излъгаха, нищо общо със снимките в сайта в такава мизерия не съм била никога и то за 40 лв на ден

# 727
  • Мнения: X
Винаги съм се чудела, този хотел Телъви някой мургав работник- общак ли го е проектирал ?GrinningКато почнаха да го строят мислех, че е циганска къща правена от подръчни материали. Не знам какво е вътре, ама си представям...Sunglasses

# 728
  • Мнения: 53
Винаги съм се чудела, този хотел Телъви някой мургав работник- общак ли го е проектирал ?GrinningКато почнаха да го строят мислех, че е циганска къща правена от подръчни материали. Не знам какво е вътре, ама си представям...Sunglasses
Направила съм доста снимки и искам да кажа, че е потресаващо не знам как да ги приложа тук. В такава мизерия не сме били, за това по принцип никога не запазваме тръгваме и на място си търсим, заради такива мошеници, но този път запазихме, защото бяхме с още едно семейство, което си беше запазили преди нас. За първи път запазвам така и ще ми е за последен. Нямаше осветление в банята водата и тока спираха постоянно, това е едно на ръка изпраднах в шок, когато прескочих до магазина с детето и като се върнах заварих мъжат си с личните си инструменти да поправя тоалетното казанче, защото било счупено

# 729
  • Мнения: 2 028
Много неприятно, изпадали сме веднъж в такава кофти ситуация, точно защото се съобразихме с друга двойка. Става дума за "Черно море" в Св.Влас. Не помня хотел ли се водеше или къща за гости. Снимките силно пипнати, нищо общо с действителността, басейнът жабунясал, в стаята не можеш да се разминеш с 2-ри човек, а гледката отсреща е на грозно порутено съоръжение на собствениците, което май отдаваха под наем като сергия за сувенири. За капак собственичката беше нахална, нагла, невъзпитана, със съмнителна собствена хигиена, а за поддръжка на стаите няма да отварям дума. Само ще спомена, че една от двойките, които все пак останаха, в следващите дни отиде да си купи  тоалетна хартия от Лидл.
Всъщност целият този офтопик го изтипосах, само за да споделя, че съм била в такава ситуация, много е неприятно, но ние  избрахме да не останем, защото това изобщо нямаше да е почивка, а наказание и си тръгнахме. Няколко пресечки по-надолу имаше свободни места в пекрасно хотелче, което не ни беше разочаровало и макар да се получи сконфузно, че частично се откъснахме от групата, останалите после споделиха, че са съжалили, че не са ни последвали, защото в следващата седмица имаха само ядове със собственичката.

# 730
  • Мнения: 53
Много неприятно, изпадали сме веднъж в такава кофти ситуация, точно защото се съобразихме с друга двойка. Става дума за "Черно море" в Св.Влас. Не помня хотел ли се водеше или къща за гости. Снимките силно пипнати, нищо общо с действителността, басейнът жабунясал, в стаята не можеш да се разминеш с 2-ри човек, а гледката отсреща е на грозно порутено съоръжение на собствениците, което май отдаваха под наем като сергия за сувенири. За капак собственичката беше нахална, нагла, невъзпитана, със съмнителна собствена хигиена, а за поддръжка на стаите няма да отварям дума. Само ще спомена, че една от двойките, които все пак останаха, в следващите дни отиде да си купи  тоалетна хартия от Лидл.
Всъщност целият този офтопик го изтипосах, само за да споделя, че съм била в такава ситуация, много е неприятно, но ние  избрахме да не останем, защото това изобщо нямаше да е почивка, а наказание и си тръгнахме. Няколко пресечки по-надолу имаше свободни места в пекрасно хотелче, което не ни беше разочаровало и макар да се получи сконфузно, че частично се откъснахме от групата, останалите после споделиха, че са съжалили, че не са ни последвали, защото в следващата седмица имаха само ядове със собственичката.
Най-лошото в нашата ситуация беше, че другата двойка намери намери този хотел, като оферта в сайт и си взеха ваучер и ние точно, като овцете ги последвахме. Когато се плати на тях лично може човек да си поиска сумата и да си тръгне, както вие сте направили, а през друг сайт знаете какво е. И другото, което е хазяите ги нямаше през цялото време 2 дни се мъчех да ги намеря да ни донесът крушка за банята, че беше изгоряла да си я сменим, ааа извинявам се хазяйката я видяхме последната вечер, когато в 10 часа дойде да ни се кара, че нямаме право да сме на вън в 10 часа, я трябва да сме си в стаите заспинкали хахха

# 731
  • Мнения: 2 028
Е, сходно беше и при нас. Намериха мястото чрез ваучери в Грабо, на мен веднага ми светна лампичката, но нали се бяхме разбрали да почиваме заедно...стисках палци да греша, знаех, че вероятно ще има забележки, но това което заварихме, нямаше как да го преглътнем. За щастие, изгоряхме само с едно капаро, което не беше сериозна цифра. Имате право да пуснете оплакване към агенцията/сайта и да Ви компенсират. Аз бих ги насолила хубаво  в гугъл профила им и в сайта на агенцията, за да предупредя повече хора. Simple Smile

# 732
  • Мнения: 53
Е, сходно беше и при нас. Намериха мястото чрез ваучери в Грабо, на мен веднага ми светна лампичката, но нали се бяхме разбрали да почиваме заедно...стисках палци да греша, знаех, че вероятно ще има забележки, но това което заварихме, нямаше как да го преглътнем. За щастие, изгоряхме само с едно капаро, което не беше сериозна цифра. Имате право да пуснете оплакване към агенцията/сайта и да Ви компенсират. Аз бих ги насолила хубаво  в гугъл профила им и в сайта на агенцията, за да предупредя повече хора. Simple Smile
Ооо да вече го направих и снимки на стаята им изпратих то е недопустимо да си замълча и да го преглътна

# 733
  • София
  • Мнения: 2 856
Вечно се чудя кой и как изобщо отива в този "хотел", просто е покъртително зле. Чувала съм, че собственика си го е строил сам с подръчни материали, ами това е резултата, какъв да е?! Ужасссс... И ние от 30.7 засядаме в Созопол. Тази година ще ме прощават гърците - нямам нерви нито за тестове, нито за измислени глоби, съжалявам. Друг ще юи вземе парите и отпуската.
Линка със заведенията го погледнах, имайте едно наум, реклама видях на един собственик на хотел, който не се слави с добро по Букинг и други платформи ама се рекламира с храна.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте, някой знае ли какви са цените на шезлонгите и чадърите на плаж Хармани?

Общи условия

Активация на акаунт