Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 5

  • 42 247
  • 758
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 042
Според калкулатора за хранене, който ползвам, приемът на селен ми е всеки ден над 100% от препоръчителната дневна доза. Като въпросната доза напълно ми я покриват месото и яйцата, отделно и в други храни го има. Дава ми, например, че 1 яйце ми покрива 25% от преп.дн.доза. Така че аз го имам от преди като добавка купен, но не го пия. С настоящия хранителен режим забелязвам, че имам занижен прием на магнезий, витамин С, понякога някои витамини от В-групата, така че само това приемам допълнително.

# 91
  • Мнения: 25 651
За селена – една ендокриноложка ми каза да пия по 50 мкг, другата рече да не пия. И аз ту пия, ту не пия...  Laughing
Купувам си от време на време по една опаковка, като свърши си правя пауза. Когато прочета някоя статия, в която пише колко много е полезен за хората с ИР, пак си купя и така...

# 92
  • Мнения: 4 042
Ами едно средно голямо варено яйце го дават, че съдържа 13,6 мкг, така че 4 наистина са колкото дозата, която са препоръчали на теб. Днес например имам 36,6 мкг от 150 грама пилешки гърди, 14,3 мкг от 120 грама гъби и отделно от останалите храни, в които се съдържа в по-малки количества. Учудващо, но яйца днес не съм яла. Не може да бъде. Grinning

# 93
  • Мнения: X
Не знаех за Селена. Пия Хром, Магнезий с вит. С и омега 3.
Обаче едно безсъние ме мори.... Не знам на какво се дължи, но е голяма мъка. Искам да заспя, а не мога. Все едно е ден, толкова ми е бодро.

# 94
  • Мнения: 31 780
Елора, ако се замислиш има не малка доза истина в това за гена. Та нали говорим за предразположеност у част от хората към ИР. А това се предава и "по наследство". Въпросът е в това, че хората не разбират, че гените им са отговорни за нетолерантността към въглехидратите в една или друга степен, а просто считат, че ги правят дебели ей така от нищото.

Не, мисълта ми беше, че независимо от гена, човек може да отслабне с правилно хранене.
Почти цялата ми бащина рода са дебели. Та и аз. Но това оправдание ли е да ям В колкото си искам и да казвам - ми такава съм си, ген, какво да правиш.

Колкото до спора дали първо е ИР или затлъстяването.
Смятам, че може и да са двата варианта.
Дорис е права според мен. Ако на един човек са му установили, че няма ИР и почне да яде много В и всякакви глупости, дали ще остане според вас здрав и слаб?

# 95
  • Мнения: X
Гена си е ген. Дали ще допуснем обаче да ни надвие, зависи от нас... И аз така се самоуспокоявах, като бях дебела:"А, то след едни години всички надебеляват... Възраст, бавен метаболизъм, раждания... ". Ама не е баш тъй...

# 96
  • Мнения: 242
Не знаех за Селена. Пия Хром, Магнезий с вит. С и омега 3.
Обаче едно безсъние ме мори.... Не знам на какво се дължи, но е голяма мъка. Искам да заспя, а не мога. Все едно е ден, толкова ми е бодро.
Същата история е и при мен.  И все ме боли главата. Четох, че в началото на новия режим, организмът се пренастройва и е нормално, но вече от месец съм така. Не мога да спя и предполагам, че е от стрес, нерви и притеснения, че съм с тази диагноза... Абе, луда работа... Сигурно и другите са били толкова ошашавени в началото и с най-различни оплаквания...

# 97
  • Мнения: 725
Магнезиев цитират вечер преди лягане, а също и някакъв адаптоген помагат при безсъние.

# 98
  • Мнения: 54 478
Аз пия селен от 100 мкг. Правя си паузи като ми свърши опаковката. Скоро пак го започнах.

Шарки, все се каня да обясня, за теб, как изобщо стигнах до търсене на ИР и стойности на инсулин.
Както казах, аз проблеми с кг нямам. Обаче преди аблацията често ходех в спешното, за овладяване на пристъпите. И веднъж при вземане на кръв за изследвания, забелязах, че КЗ ми е 6,1. Rolling Eyes В 4 сутринта, значи на гладно. Никой нищо не ми каза, обаче аз нали искам да следя нещата, се захванах с ендо, да видим защо така. Преди това никога не съм имала висока КЗ.
Първия път правих ОГТТ без инсулин, даже и не бях чула за него. Blush
Обаче ми излязоха едни гранични стойности на 120 мин, даже и нямах на 60-та???, на такава ендо попаднах Naughty, защо не ми е писала и на 60-та, идея си нямам?! ooooh!
Тогава седнах сериозно да се ограмотявам и вече на второто ОГТТ исках на всяка цена и инсулин, защото четох, че високият инсулин влияе на ритъма, което всъщност беше проблем при мен.

# 99
  • Мнения: 7 856
Малко да разведря атмосферата (за софиянци).
Не си падам много  по плодове, и по-сладките от тях не понасям от дете. Но като съм в планината през лятото с огромен кеф изяждам всички диви ягоди, малини, къпини и боровинки, които са узрели.
По този повод днес женския пазар в София беше залят с диви нашенски боровинки (не супер сладките и доста по-едри американски). При това са ги обрали с комбайните преди да узреят. Но ароматът и вкусът си  като на зрели, захарта е по-малко и сега с кеф похапвам боровинки. За смешната цена от 5 лв килограма (много са леки и нищо не се изхвърля).
При желание градските ми утре могат да се сдобият с един от най-полезните като цяло и най-безпроблемен за нас плод.

# 100
  • Мнения: X
Магнезиев цитират вечер преди лягане, а също и някакъв адаптоген помагат при безсъние.

Аз си бях наумила да си купя златен корен, понеже бях решила, че имам проблем с кортизола с това безсъние и сутрешна умора. После покрай ИР мислите ми за кортизола отидоха назад.

# 101
  • Мнения: 54 478
Кортизола има връзка с инсулина.

# 102
  • Мнения: 725
Златен корен, тулси също са добри варианти. Има и още адаптогени и  определено помагат.

# 103
  • Мнения: X
Златен корен, тулси също са добри варианти. Има и още адаптогени и  определено помагат.

Потърсих информация, наистина са доста. Ще опитам с някое.

# 104
  • Мнения: 5 459
Ашвагандата е най-достъпен като цена.

Общи условия

Активация на акаунт