Може ли семейна жена да бъде купена с пари?

  • 11 003
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 704
Под "купена" разбирайте не за един път, а да се съгласи да се омъжи (или поне да заживее с един мъж). Повечето наблягате на това, жената трябва да е финансово подсигурена, което ме наведе на мисълта да пусна тази тема. Ако отговора ви е "не" е ясно, но ако е "да", моля споменете някаква ориентировъчна сума. Примерната ситуация е ако жената е във фиктивен брак, едно или две деца тинейджъри, незавидно семейно финансово състояние и се познава достатъчно добре с мъжа, който я иска от няколко години.
Вие сте, дами.

# 1
  • Мнения: 15 619
Хипотетично всичко на този свят може, Манекен.
Ти за коя конкретно питаш?
 Щото една не може, друга може, а трета ще те купи и ще те продаде.
Та, конкретиката е важна.

# 2
  • Мнения: 9 196
Всичко се продава на тоя свят и всичко може да бъде купено. Само че, както е казал народа ... ****и - бол, пари няма ... Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 704
Хипотетично всичко на този свят може, Манекен.
Ти за коя конкретно питаш?
 Щото една не може, друга може, а трета ще те купи и ще те продаде.
Няма конкретни участници. Само питам, интересна ми е женската гледна точка. Опитайте се да се поставите на мястото на хипотетичната жена (а такива знам, че никак не са малко) и отговорете как бихте постъпили.

# 4
  • Мнения: 18 665
Много си ми сипатичен та да ти отговоря.Но преди това да питам гаранционна карта трябва ли ти, договор ще има ли,  и  какво се очаква в такава ситуация.
А сериозно-може да бъде купена с обич,внимание  и разбиране,с честно отношение и  като се пази достойнството и и то за докато смъртта  и нататък.От човек, който я вижда когато я гледа.

А тези, за които питаш ги купуват за кратко и изоставят.С обезщетение.Следва нова покупка.Поне така сочат  събитията и  жълтите вестници.
Има нова тема за развод с един без 5 лв , може да се разберете, щом имаш повече.

# 5
  • Мнения: 5 260
Лично аз не.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Манекене, да не ти избяга жената с някой богаташ? Нищо, за всеки влак си има...наематели.

# 7
  • Мнения: 15 619
Боряна е написала всичко, което мога да кажа и аз.

# 8
  • Мнения: 3 704
Манекене, да не ти избяга жената с някой богаташ? Нищо, за всеки влак си има...наематели.
Да избяга от мен? Че кой бяга от хубавото? Ако някога пак се разведа, пак ще е по моя инициатива. Веднъж вече минах по този път, идеята беше моя, а бившата се дърпаше и не искаше да ми дава развод, тя се влачихме 3 години. Аз съм "гърмян заек" и нищо не може да ме уплаши... или поне така си мисля.

# 9
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ако някой ми е противен и дори по-леката форма да не ме привлича, не, не може. И то доказано.
Парите са само бонус към "екшъна", така че що се отнася до мен първо трябва да ме "купят" с пламъци и още 2-3 неща.😆

# 10
  • Мнения: 3 704
Ако някой ми е противен и дори по-леката форма да не ме привлича, не, не може. И то доказано.
Парите са само бонус към "екшъна", така че що се отнася до мен първо трябва да ме "купят" с пламъци и още 2-3 неща.😆
Предполага се, че пламъците ги има и познанството между двамата включва и интимности. Питането ми беше дали финансите биха могли да наклонят везната в желаната от мъжа посока, т.е., дали е възможно една жена да бъде купена. Иначе е ясно, че ако няма достатъчно силно харесване и привличане, парите не вършат никаква работа.

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Което не става с пари, става с много пари Simple Smile

# 12
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ми сигурно съм руса, но не схващам съвсем. Излиза, че всяка жена, дори и да обича мъжа си и така натък е купена само, защото мъжът 'и има пари. Ами ако тя ги има, той купен ли е в този случай?😆

# 13
  • Мнения: 3 704
Което не става с пари, става с много пари Simple Smile
Това и на мен е ясно, исках само да науча определението на "много пари"

# 14
  • Мнения: 304
"С пари, всеки може!"- любима реплика на мой познат!
Без пари мен ме " купиха"....40+годишна, с деца, с голяяяяма разлика във възрастта!
Старо, младо приятерче отвори пътя...

Не само парите са с оборотна стойност!

Последна редакция: ср, 11 юли 2018, 22:29 от yan4eto

# 15
  • Мнения: 36 043
Иначе е ясно, че ако няма достатъчно силно харесване и привличане, парите не вършат никаква работа.

и без харесване и привличане някои се омъжват за пари
ставало е и ще продължи да става, учудвам се на въпроса на автора

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Което не става с пари, става с много пари Simple Smile
Това и на мен е ясно, исках само да науча определението на "много пари"
Общо правило няма, за всеки сумите са  различни Simple Smile А понякога става и без пари, ако има емоция Simple Smile

# 17
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
То за ставане всичко става, ама при една ще става, при друга не.

# 18
  • Мнения: 3 704
Иначе е ясно, че ако няма достатъчно силно харесване и привличане, парите не вършат никаква работа.

и без харесване и привличане някои се омъжват за пари
ставало е и ще продължи да става, учудвам се на въпроса на автора
Не виждам нищо чудно, говорим за семейна жена с дете/деца, наблюденията ми са , че голяма част от семействата живеят като съквартиранти, но не се развеждат. Причини бол: заради децата, заради хората, заради удобството, заради страх от новото (може да ми е зле, но поне съм свикнала).

# 19
  • Мнения: 15 619
И кой е по-купуван в този брак, който описваш,  Манекен? Мъжа или жената?

# 20
  • Мнения: 525
Оф,как измисляш от простотия по-голяма простотия? Нещо по-смислено няма ли за теб? Семейна не семейна,жената си е жена. Ако е такава по принцип,брака няма да я спре. Същото важи с пълна сила и за мъжете!

# 21
  • Мнения: 3 704
И кой е по-купуван в този брак, който описваш,  Манекен? Мъжа или жената?
Не знам, ако знаех, нямаше да пусна тази тема. Уважавам твоите мнения, ти кажи как мислиш?

# 22
  • Мнения: 15 619
[color=rgb(17, 17, 17)][/color]
И кой е по-купуван в този брак, който описваш,  Манекен? Мъжа или жената?
Не знам, ако знаех, нямаше да пусна тази тема. Уважавам твоите мнения, ти кажи как мислиш?
Никой от двамата. Зоната на комфорт, освен че те предпазва от неуспехи и провали, те спира и от възможността да постигнеш, имаш, чувстваш нещо по-удовлетворяващо те. Така че плащаш единствено със себе си, но не купуваш никой и нищо. Това, за описаното от теб.

И не,че не знаеш. Още с първия си постинг изразяваш позицията си - според теб, жената се е продала, а мъжът я е купил.

# 23
  • Мнения: 81
Всеки може да бъде купен, зависи в каква ситуация го е поставил животът.
Ако говорим, обаче, за наличието на емоции, за мен лично, парите са бонус, но не и основен решаващ фактор.

# 24
  • Мнения: 46 565
Да, има такива жени, както и такива мъже. Светът е шарен.
Но повечето не мисля, че биха се продали.

# 25
  • Мнения: 5 260
Аз чак сега разбрах темата. Да имам приятелка, която остави страхотен мъж и дете и тръгна с 30 г. по-голям от нея заради пари. По-късно той е смени с по-красива. А мъжа и подаде молба за развод и тя го очерни колкото можа, взе си детето и от злоба не му го дава да го види.

# 26
  • Мнения: 17 409
Много добре знаеш, че може.

# 27
  • София
  • Мнения: 11 492
Може, но условието е да ги няма.
Или, ако ги има, то нямам как да е завладееш с пари, а с много пари. Всяка жена си е малко меркантилна, обича лукса, и ако няма твърде много в главата си, лесно може да реши, че с паралията всичко ще е песен. Не че е изключено де, особено ако се казваш Роналдо, да речем, но... би трябвало да й светне лампата, днес "купуваш" нея с пари, тя зарязва семейството си, но твърде скоро можеш да решиш, а и да си позволиш, да го сториш с друга и така тя ще да е от двата стола на земята  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 29 749
Евтините неща струват пари, дори и много. Peace

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Не,само пари не са достатъчни.

# 30
  • Мнения: 3 704
Никой от двамата. Зоната на комфорт, освен че те предпазва от неуспехи и провали, те спира и от възможността да постигнеш, имаш, чувстваш нещо по-удовлетворяващо те. Така че плащаш единствено със себе си, но не купуваш никой и нищо. Това, за описаното от теб.
И не,че не знаеш. Още с първия си постинг изразяваш позицията си - според теб, жената се е продала, а мъжът я е купил.
Човек не може да бъде купен с пари, но с едно достатъчно количество финикийски знаци би могло да му се повлияе да вземе или да не вземе някакво решение.

# 31
  • София
  • Мнения: 971
Всеки мъж е убеден, че жените са меркантилни същества! Както и ти! Самопризнания ли искаш? Trollface

# 32
  • Мнения: 15 619
Никой от двамата. Зоната на комфорт, освен че те предпазва от неуспехи и провали, те спира и от възможността да постигнеш, имаш, чувстваш нещо по-удовлетворяващо те. Така че плащаш единствено със себе си, но не купуваш никой и нищо. Това, за описаното от теб.
И не,че не знаеш. Още с първия си постинг изразяваш позицията си - според теб, жената се е продала, а мъжът я е купил.
Човек не може да бъде купен с пари, но с едно достатъчно количество финикийски знаци би могло да му се повлияе да вземе или да не вземе някакво решение.
Щом си убеден, купувай.

# 33
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Всеки мъж е убеден, че жените са меркантилни същества! Както и ти! Самопризнания ли искаш? Trollface
Убедени са тези, на които не им връзват (особено харесваните от тях) по никой начин, или ги нямат(парите). Толкова са неспособни, неприятни, тесни и плитки, че 'се тая.Wink

# 34
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Всеки може да бъде купен- женен, разведен, ерген, мома и т.н., стига да бъде достатъчно податлив на такъв тип "търговия".
И стигаме до заключението, че всичко зависи от самия човек, без значение от пола. Защото и мъже се продават.
Има всякакви безскрупулни хора. Едни се продават за кутия цигари и питие, други за милиони, трети пък не се продават. И така.

# 35
  • Мнения: 4 270
Предполага се, че пламъците ги има и познанството между двамата включва и интимности. Питането ми беше дали финансите биха могли да наклонят везната в желаната от мъжа посока, т.е., дали е възможно една жена да бъде купена. Иначе е ясно, че ако няма достатъчно силно харесване и привличане, парите не вършат никаква работа.
А тази жена, която се каниш да купиш, какво мисли по въпроса? Доколкото разбирам има пламъци, привличане, консумирали сте се, може да не иска да бъде купувана, а обичана, съвсем нормално може да се стреми към нещо по-добро, ако приемем, че това си ти.

# 36
  • Мнения: 3 704
Всеки мъж е убеден, че жените са меркантилни същества! Както и ти! Самопризнания ли искаш? Trollface
Аз не съм убеден в горното и затова пуснах тази тема. не искам само признания, а по-скоро обратното, някоя от вас да заяви, че парите изобщо не са важни в едно семейство и избора на съпруг не се прави на тази база.

# 37
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е, как ще не са важни за едно семейство!? Важни са за за всеки един човек, който все пак иска да живее.Smile
Ти обаче искаш да подмениш определенията и то по доста смотан начин. Ако семейството има пари да нахрани детето си, да го заведе на лекар, да му купи дрехи, да плати тока, занималнята му, екскурзията, спорта, сладоледа - кой се е продава в семейството, какво продава, как се продава?
Всеки един човек продава уменията и компетенцията си в конкретна сфера - работа/заплащане.

# 38
  • Мнения: 3 704
А тази жена, която се каниш да купиш, какво мисли по въпроса? Доколкото разбирам има пламъци, привличане, консумирали сте се, може да не иска да бъде купувана, а обичана, съвсем нормално може да се стреми към нещо по-добро, ако приемем, че това си ти.
За протокола, аз съм женен и имам много добра съпруга, та не ми е на дневен ред смяната  или купуването да друга.

# 39
  • Мнения: 25 716
Ако една жена може да бъде купена с пари, въпросът дали е семейна, или не, няма никакво значение.

# 40
  • Мнения: X
щом има кандидат булки  на пазара сигурно ще има и семейна жена за продан. в южната    част    на страната са  известни с   покупко-продажба на жени.  те най   добре ще отговорят  на въпроса ти.

# 41
  • София
  • Мнения: 971
Всеки мъж е убеден, че жените са меркантилни същества! Както и ти! Самопризнания ли искаш? Trollface
Аз не съм убеден в горното и затова пуснах тази тема. не искам само признания, а по-скоро обратното, някоя от вас да заяви, че парите изобщо не са важни в едно семейство и избора на съпруг не се прави на тази база.

Мъжете отчаяно искате жената да ви обича както мама.... Ама няма...
Всъщност малкото жени, които са си позволили да обичат беден мъж заради самият него - при сблъсъка с глада поради липса на пари, горчиво съжаляват. Защото 90% от проблемите в семейството са продиктувани от парите. Мъжът като няма пари и се сдухва, залита по пороци и става непоносим... (само пример)
Ти като ходиш на работа очакваш ли да ти платят или го правиш от добро сърце?

# 42
  • Мнения: 36 043
някоя от вас да заяви, че парите изобщо не са важни в едно семейство и избора на съпруг не се прави на тази база.

изборът на съпруг не се прави на база пари, а както сирената обича да казва - да база способност да изкарва пари
и да, парите са важни за едно семейство, но не само те

# 43
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
щом има кандидат булки  на пазара сигурно ще има и семейна жена за продан. в южната    част    на страната са  известни с   покупко-продажба на жени.  те най   добре ще отговорят  на въпроса ти.
Не е зле и ти да се ориентираш на там.

# 44
  • Мнения: 4 270
А тази жена, която се каниш да купиш, какво мисли по въпроса? Доколкото разбирам има пламъци, привличане, консумирали сте се, може да не иска да бъде купувана, а обичана, съвсем нормално може да се стреми към нещо по-добро, ако приемем, че това си ти.
За протокола, аз съм женен и имам много добра съпруга, та не ми е на дневен ред смяната  или купуването да друга.

Това е първият ти пост: Под "купена" разбирайте не за един път, а да се съгласи да се омъжи (или поне да заживее с един мъж).
Само аз ли виждам противоречие или нещо не съм разбрала?
Или ти питаш за един приятел?

# 45
  • Мнения: 29 749
Не разбрах как трябва да се купи тази жена. Иначе, да, има си такъв пазар на булки, правят го на Бачковския манастир. Че и цените били паднали в последните години... Twisted Evil

# 46
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Изглежда само Манекена се разбира.

# 47
  • Мнения: X
щом има кандидат булки  на пазара сигурно ще има и семейна жена за продан. в южната    част    на страната са  известни с   покупко-продажба на жени.  те най   добре ще отговорят  на въпроса ти.
Не е зле и ти да се ориентираш на там.
благодаря за съвета, но не гледам към една  жена като вид стока или вещ. тя е човек  като мен, с две очи две ръце, два крака. една жена колкото  нежна  и ранима да изглежда, въобще не е за подценяване.

# 48
  • Мнения: 3 704
Мъжете отчаяно искате жената да ви обича както мама.... Ама няма...
Всъщност малкото жени, които са си позволили да обичат беден мъж заради самият него - при сблъсъка с глада поради липса на пари, горчиво съжаляват. Защото 90% от проблемите в семейството са продиктувани от парите. Мъжът като няма пари и се сдухва, залита по пороци и става непоносим... (само пример)
Ти като ходиш на работа очакваш ли да ти платят или го правиш от добро сърце?
Аз работя за себе си и работата ми е като хоби. А когато човек работи с кеф, парите сами си идват, дори понякога повече, отколкото има нужда.
щом има кандидат булки  на пазара сигурно ще има и семейна жена за продан. в южната    част    на страната са  известни с   покупко-продажба на жени.  те най   добре ще отговорят  на въпроса ти.
Не е зле и ти да се ориентираш на там.
Да се ориентира, но как, като дори няма постоянна работа?

Последна редакция: чт, 12 юли 2018, 13:18 от Manekena

# 49
  • Мнения: 4 577
Не знам защо мъжете, които постоянно ги гони параноята, че жените са с тях, заради парите им, все си избират "кифли", които нямат (почти) никакви доходи. Ами ориентирайте се към финансово независими жени. Само че те не подлежат на контрол и имат повече изисквания към мъжа, освен да носи пачки. По темата - няма как да бъда купена.  Никога не бих се обвързала с мъж, който постоянно липсва от семейството, колкото и пари да носи (например изпълнителен директор или собственик на голям семеен бизнес). Но за да харесам един мъж, той задължително трябва да е умен, образован и амбициозен.  Бившият беше такъв и въпреки това си тръгнах без по никакъв начин да съм го ощетила финансово. Та тези качества са необходимо, но недостатъчно условие. Средата ми е основно от бивши съученици,  състуденти, колеги. Никой от тях не е "изпаднал". Няма как да си харесам чалгар, завършил ТОХ-а и това няма нищо общо с "купуването" .

Последна редакция: чт, 12 юли 2018, 13:52 от TafTaf

# 50
  • На Марс
  • Мнения: 8 718
Не разбрах как трябва да се купи тази жена. Иначе, да, има си такъв пазар на булки, правят го на Бачковския манастир. Че и цените били паднали в последните години... Twisted Evil

Там не са ли само "честни" и "белосани" ?

# 51
  • Мнения: 3 704
Не разбрах как трябва да се купи тази жена. Иначе, да, има си такъв пазар на булки, правят го на Бачковския манастир. Че и цените били паднали в последните години... Twisted Evil
Там не са ли само "честни" и "белосани" ?
Вероятно са паднали цените, защото вече няма честни. Белосани - да, но честни...

# 52
  • Мнения: 29 749
Бе, няма лошо - честни, нечестни, важното е алъш-вериша да върви.... Човекът иска да купува. Там е мястото!  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 12 859
Всеки мъж е убеден, че жените са меркантилни същества! Както и ти! Самопризнания ли искаш? Trollface
Аз не съм убеден в горното и затова пуснах тази тема. не искам само признания, а по-скоро обратното, някоя от вас да заяви, че парите изобщо не са важни в едно семейство и избора на съпруг не се прави на тази база.
Парите са важни в семейството. Много ясно. Но и изборът на съпруг не се прави по този начин. Simple Smile
Май на теб ти се струва нередно жената да преценява мъжа, с който се събира, дали може или ще може (ако още учи) да издържат заедно семейство.
Аз не виждам кой човек, мъж или жена, не мисли за бъдещето, и за това, че едни деца ще трябва да ядат всеки ден по три пъти. Отговорният човек си мисли тези неща, и ако е мъж, няма да предлага на една жена да се събират, ако няма идея от къде ще идва храната в това семейство. А ако е жена и мъж-пройдоха й предложи, който няма идея за работа и за някакви доходи, даже в бъдеще, тя не би трябвало да приеме.

# 54
  • Мнения: 3 704
Аз не виждам кой човек, мъж или жена, не мисли за бъдещето, и за това, че едни деца ще трябва да ядат всеки ден по три пъти. Отговорният човек си мисли тези неща, и ако е мъж, няма да предлага на една жена да се събират, ако няма идея от къде ще идва храната в това семейство. А ако е жена и мъж-пройдоха й предложи, който няма идея за работа и за някакви доходи, даже в бъдеще, тя не би трябвало да приеме.
Съгласен съм с болднатото, но много жени приемат и после се жалват тук. Не мога да разбера защо го правят (приемането). Някой знае ли?

# 55
  • Мнения: 46 565
Аз не съм убеден в горното и затова пуснах тази тема. не искам само признания, а по-скоро обратното, някоя от вас да заяви, че парите изобщо не са важни в едно семейство и избора на съпруг не се прави на тази база.
Аз се омъжих за мъжа ми, когато нямаше и 1 лев в джоба. Няма и наследство, което да чака. Това устройва ли те като отговор?

# 56
  • Мнения: 3 704
Аз не съм убеден в горното и затова пуснах тази тема. не искам само признания, а по-скоро обратното, някоя от вас да заяви, че парите изобщо не са важни в едно семейство и избора на съпруг не се прави на тази база.
Аз се омъжих за мъжа ми, когато нямаше и 1 лев в джоба. Няма и наследство, което да чака. Това устройва ли те като отговор?
Всички отговори ме устройват. Поздравления за което! А ако не е тайна, коя година е била сватбата ти?

# 57
  • Мнения: 46 565
Края на 2001.

# 58
  • Мнения: 3 704

Още веднъж поздравления! Мислех, че е било по времето, когато всички бяхме еднакво гладни.

# 59
  • Мнения: 5 262
Manekena зависи от условията. Нали знаеш има договор ... за какво купуваш? За да носиш на ръце или за да те носят на ръце ?
С две думи свободата не се продава . Другото може. Т.е. жената може да се продаде, ако и е гарантирана свободата във всеки един аспект. Мое мнение. Т.е. продавам се Yum Ама първо ми дай смисъла. Т.е. предложи нещо, което аз нямам пък тоооооолкова много го искам.

# 60
  • Мнения: 2 286
Ако жената иска да е с мъжа, едва ли може да се нарече, че той я купува. По-скоро тя решава, че ще търси щастието си при него.
Ако пък за нея щастието в парите му, тогава може...
Ако той се държи с нея по начин, който ѝ липсва, тогава за какво купуване-продаване става дума.
Ако на нея не ѝ влиза в представите да е с този мъж насериозно, ако ще и всичките пари на света да са негови, тя пак да отиде при него.
Сексуалното привличане и развлечение нямат общо с неговите пари.

# 61
  • Мнения: 5 262
...
Сексуалното привличане и развлечение нямат общо с неговите пари.

Aйде , айде ... как се характеризира мъжествеността в днешно време? С лъвска грива, торба с дивеч, гердан от зъби на мечка ...
Как е мъжествен цивилизованият мъж и какво привлича жените ако не мъжествеността?

# 62
  • Мнения: 2 286

bella_ciao, не знам, ще ти кажа след време. Преди 15 години само очите му гледах. След това ме загуби с поведението си. Въпреки че знае как да изкарва пари.

# 63
  • Мнения: 46 565
Aйде , айде ... как се характеризира мъжествеността в днешно време? С лъвска грива, торба с дивеч, гердан от зъби на мечка ...
Как е мъжествен цивилизованият мъж и какво привлича жените ако не мъжествеността?
Аз лично нямам обяснение за привличането. Химия, магия, не знам. То ако пари и постижения бяха само факторът, сума ти народ щеше да е сам. Пък учениците въобще нямаше да се влюбват, освен в отличници Joy

По медиите много се превъзнасят чичко паричковците, затова се създава впечатление, че това се купува с пари. В реалния живот, с изключение на някои среди, не е точно така. За разлика от миналото, днес браковете по сметка са доста по-малък дял, според мен...

# 64
  • Мнения: 29 749
Какво точно значи да се купи жена? Освен на циганските пазари за булки, не виждам как реално може да се случи нещо подобно... newsm78

Вероятно въпросът е, ако жената НЕ харесва даден мъж, дали би си легнала с него, ако той ѝ предложи пари. Ами да, има си цяла професия, където жените така си изкарват хляба.....

Скоро четох разни коментари за Светлана Василева и Християн Гущеров - как тя се женела за него само заради парите. Не знам дали е точно така. Според мен са си лика-прилика.

# 65
  • Мнения: 3 704
Какво точно значи да се купи жена?
Вероятно въпросът е, ако жената НЕ харесва даден мъж, дали би си легнала с него, ако той ѝ предложи пари. Ами да, има си цяла професия, където жените така си изкарват хляба.....
Въпроса ми беше дали при вече наличието на връзка парите могат да бъдат фактор, който да наклони везните към съвместно съжителство. В такъв смисъл "купуване"

# 66
  • Мнения: 29 749
На този въпрос има един отговор: Зависи от жената.

Вероятността това да се случи е 50% /или ще имат значение, или няма да имат/ Mr. Green

ПС: В живота нищо не е само черно или само бяло. Има още много фактори, които може да играят роля във вземането на решения...

# 67
  • Мнения: 46 565
Как въобще може да има отговор на този въпрос? Той зависи от хиляди други фактори преди да се стигне до хартиите.
Направо е смешно да задаваш въпроси в стил лексикон на тези години.

# 68
  • Мнения: 3 704
Благодаря на всички, които се включиха в темата! Разбрах, че една жена не може да бъде купена с пари, парите не са решаващ фактор. Смятам темата за изчерпана...

# 69
  • Мнения: 8 827
Навремето, като бях млада, една моя колежка си купи мъж, тъй де, купиха й. Laughing Човекът беше от някакво село към северната част на страната, завършваше тук и трябваше да си заминава. Ни работа, ни нищо на село. А за да остане и да работи, трябваше жителство през соц-а. Тя почти директно му се предложи, макар че само се познаваха, но той не се нави и си замина. И тогава семейството й се вдигнало, намерили го на село и мизата вече била висока за времето. Наследствен апартамент готов го чака да се нанесе, добра работа и спокоен живот. Ами...ожениха се. Не помня дали после онзи си плю на петите, но се продаде, де. Имаха и дете, не знам сега къде са и какво се случва с тях или с всеки от тях. Може би и сега би се получило, ако някой е в безизходица и изобщо не може сам да излезе от задънената улица. Може и да не са нужни чак толкова пари. Моментът е по-важен, в кой момент от живота ще хванеш даден човек. А дали ще го задържиш е съвсем друг въпрос.

# 70
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
По принцип може. Ако жената е в рационална връзка и седи с мъжа си заради пари, за още повече пари може и да се навие да заживее с друг. На практика е рядкост. Жената с деца има общи жилища, бизнес, емоции, приятели и трудно ги зарязва заради нов, освен ако той не предложи нещо, което тя много иска, а не може да придобие по друг начин.

# 71
  • Мнения: 603
Преди година-две едно софиянско богаташче ме сваляше - джип, пари, имал еди-какви си златни бижута. Техните били богати. Казах си "Ех, добре, да му дам шанс може да има нещо в главата". Нямаше нищо в главата си, но за него бях доста скучна, защото не съм харесвала материални неща 🙄 За нищо на света не се променям.

# 72
  • Мнения: 3 704
Преди година-две едно софиянско богаташче ме сваляше - джип, пари, имал еди-какви си златни бижута. Техните били богати. Казах си "Ех, добре, да му дам шанс може да има нещо в главата". Нямаше нищо в главата си, но за него бях доста скучна, защото не съм харесвала материални неща 🙄 За нищо на света не се променям.
Най-после една жена, която да не харесва материалните неща. Има ли и други такива бели лястовички?

# 73
  • Мнения: 15 619
Скрит текст:
Преди година-две едно софиянско богаташче ме сваляше - джип, пари, имал еди-какви си златни бижута. Техните били богати. Казах си "Ех, добре, да му дам шанс може да има нещо в главата". Нямаше нищо в главата си, но за него бях доста скучна, защото не съм харесвала материални неща 🙄 За нищо на света не се променям.
Най-после една жена, която да не харесва материалните неща. Има ли и други такива бели лястовички?
И така зададен въпросът, какъв се предполага да е отговорът?

# 74
  • Мнения: 3 704
Скрит текст:
Преди година-две едно софиянско богаташче ме сваляше - джип, пари, имал еди-какви си златни бижута. Техните били богати. Казах си "Ех, добре, да му дам шанс може да има нещо в главата". Нямаше нищо в главата си, но за него бях доста скучна, защото не съм харесвала материални неща 🙄 За нищо на света не се променям.
Най-после една жена, която да не харесва материалните неща. Има ли и други такива бели лястовички?
И така зададен въпросът, какъв се предполага да е отговорът?
Всеки, който иска да си каже мнението. Признавам си, аз харесвам материалните неща, те не ме правят щастлив, но без тях ще ми е зле.

# 75
  • Мнения: 330
Кратко и лаконично - всяка жена може да бъде "купена" с това, което и липсва. За някои - изкушението може да има материален привкус, за други - емоционален.

ПП: Няма такова животно като абсолютно, безапелационно и необратимо верен, и лоялен партньор. Без значение пола. Тук, вероятно, ще ми скочат куп представителки на нежния пол, оборвайки ме категорично, че те никога през живота си не са предавали своя партньор. Мъжете, навярно, предвидливо ще замълчат. Дами, ако не ви се е случвало - просто не ви е срещнал този лош, лош Лирой Браун, заради който да забравите принципите си.

# 76
  • Мнения: 15 619
Elrond, какво да ти кажа, пази се да не те срещне "този лош, лош Лирой Браун", заради когото да се продадеш и да загърбиш себе си и онова, от което си изтъкан.
Останалото не е покупко-продажба, може би надлъгване и надцакване, далаверка на чужд гръб и на слабо местенце, ама кой колкото си може и каквото е.

# 77
  • Мнения: 330
luna, на Лирой Браун не се продаваш. На него се предаваш. Всички сме хора и не сме безгрешни. Това означава, че срещу определени индивиди от отсрещния пол - нямаме защита и противодействие.

# 78
  • Мнения: 15 619
luna, на Лирой Браун не се продаваш. На него се предаваш. Всички сме хора и не сме безгрешни. Това означава, че срещу определени индивиди от отсрещния пол - нямаме защита и противодействие.
Темата е за покупко-продажба, Elrond. Аз на тебе, ти на мене. Тук въобще не става въпрос за слабости и грешки, глупост или наивитет, празни надежди или фалшиви обещания...
Ти малко излезе извън нея. Grinning

# 79
  • Мнения: 330
Приемам упрека, просто самата тема ми е някак, да кажем,  неясна Joy

# 80
  • Мнения: 603
Преди година-две едно софиянско богаташче ме сваляше - джип, пари, имал еди-какви си златни бижута. Техните били богати. Казах си "Ех, добре, да му дам шанс може да има нещо в главата". Нямаше нищо в главата си, но за него бях доста скучна, защото не съм харесвала материални неща 🙄 За нищо на света не се променям.
Най-после една жена, която да не харесва материалните неща. Има ли и други такива бели лястовички?
Познавам само две-три като мен. 🙄 Ако ще и милиони да има, аз съм хуманитарист и не бих се впечатлила от пари. Ако публично ги показва - още повече.

# 81
  • Мнения: X
Какво точно означава да се купи? И като дете и като момиче съм живяла в много добри финансови условия.
Когато дойде време да се оглеждам за съпруг, никога не съм си и помисляла да имам мъж, който да не полага усилия да е успешен, да има финансова стабилност и т.н. нямаше как да се обвържа с човек, който има по-малко от мен. Не съм си представяла живота с по-беден мъж.

# 82
  • Мнения: 30 802
Ами на мен тоя тип богаташко синче ми е направо смешен. Не че нещо, ама всичките т. нар. материални неща примерно струват колкото две семестриални такси в Харвард. То това да се изтипосаш със злато и коли е най-лесното, в живота има много по-скъпи стоки и услуги, за който е истински материалист:)

Та в момента по принцип не могат да ме купят с пари, защото вече имам достатъчно в материален план, та да имам лукса да си мисля за нематериални неща.

# 83
  • Мнения: 17 409
Преди година-две едно софиянско богаташче ме сваляше - джип, пари, имал еди-какви си златни бижута. Техните били богати. Казах си "Ех, добре, да му дам шанс може да има нещо в главата". Нямаше нищо в главата си, но за него бях доста скучна, защото не съм харесвала материални неща 🙄 За нищо на света не се променям.
Най-после една жена, която да не харесва материалните неща. Има ли и други такива бели лястовички?
Познавам само две-три като мен. 🙄 Ако ще и милиони да има, аз съм хуманитарист и не бих се впечатлила от пари. Ако публично ги показва - още повече.
Сега ще ти проверим хуманитарист ли си, що си. Нещо ме съмняваш, маце.

# 84
  • Мнения: 2 356
Най-после една жена, която да не харесва материалните неща. Има ли и други такива бели лястовички?

  Има много, но те не се интересуват и от идеалните манекенски мерки. Друг вид птици са.

# 85
  • Мнения: 1 121
Все едно някой се е засилил да купува жени ! Че и семейни. Това може да хрумне единствено на някакъв примитив.
Много по-важно е, че с пари може да се купи временното благоволение на жена. Но и това не е особено трудноили скъпо. Също показва един вид самоподценяване у мъжа.

Благоволението трябва да се спечели - да има спортен елемент, тръпка, да се изискват се качества и способности. С пари всеки знае.
Любителите на коли примерно. Всяко дьонме с малко пари от една-две далаверки може да си купи порше. Този, обаче, който е влюбен в живот на  скорост, ще си намери някое запазено Камаро, ще си го тунингова, после ония с поршетата само ще му гълтат прахта на магистралата.

# 86
  • Мнения: 3 704
Все едно някой се е засилил да купува жени ! Че и семейни. Това може да хрумне единствено на някакъв примитив.
Много по-важно е, че с пари може да се купи временното благоволение на жена. Но и това не е особено трудноили скъпо. Също показва един вид самоподценяване у мъжа.

Благоволението трябва да се спечели - да има спортен елемент, тръпка, да се изискват се качества и способности. С пари всеки знае.
Любителите на коли примерно. Всяко дьонме с малко пари от една-две далаверки може да си купи порше. Този, обаче, който е влюбен в живот на  скорост, ще си намери някое запазено Камаро, ще си го тунингова, после ония с поршетата само ще му гълтат прахта на магистралата.
Дам.......само примитив може да купува жени, сякаш примитивите са много богати. Май гроздето е кисело...

# 87
  • Мнения: 1 121
Виж кво, ти може и да си прав за гроздето, но и аз съм прав за парите. Нормален човек с пари познаваш ли? Аз не. Всичките са или мошеници или отчайващо прости.

# 88
  • Мнения: 3 704
Виж кво, ти може и да си прав за гроздето, но и аз съм прав за парите. Нормален човек с пари познаваш ли? Аз не. Всичките са или мошеници или отчайващо прости.
Или много умни. За себе си няма да говоря, няма да е коректно, но ще кажа за сина ми - на 21 години, работи като IT в Лондон за 82 000 паунда годишна заплата. Не бих казал, че е прост, нито че е мошеник. Пак се връщаме на гроздето... Нищо лично към теб. 

# 89
  • Мнения: 2 749
Може  да се купи само нещо, което се предлага за продан.
А в описаната ситуация - семейна жена, пък тръпка и привличане, аз не виждам къде играят парите. Явно в семейството нещо куца и не заради парите има нова тръпка. И едва ли точно парите са причината за нерешителност да напуснеш дългогодишен партньор и да заживееш с друг.
А за белите лястовици - навремето приключих един много краткотраен контакт, защото човекът ми писна да се хвали какво и на коя марка си е купил. Grinning Пък и се омъжих за мъж без една стотинка и го търпях доста време.

# 90
  • Мнения: 3 704
Може  да се купи само нещо, което се предлага за продан.
А в описаната ситуация - семейна жена, пък тръпка и привличане, аз не виждам къде играят парите. Явно в семейството нещо куца и не заради парите има нова тръпка. И едва ли точно парите са причината за нерешителност да напуснеш дългогодишен партньор и да заживееш с друг.
А за белите лястовици - навремето приключих един много краткотраен контакт, защото човекът ми писна да се хвали какво и на коя марка си е купил. Grinning Пък и се омъжих за мъж без една стотинка и го търпях доста време.
Има и такива случаи, когато семейството е потънало в дългове, а на мъжа не му пука, тогава жената се хваща да оправи нещата и го прави с всички възможни средства и начини. Познавам лично едно такова семейство, тъжно е, но е факт.

# 91
  • Мнения: 1 121
Или много умни. За себе си няма да говоря, няма да е коректно, но ще кажа за сина ми - на 21 години, работи като IT в Лондон за 82 000 паунда годишна заплата. Не бих казал, че е прост, нито че е мошеник. Пак се връщаме на гроздето... Нищо лично към теб. 

Ще ти отговоря с един виц.
Седят двама американци на бара, пият бира и си говорят. Станала дума за Канада.Единия казал: Това канадците, половината са хокеисти, половината - проститутки.
Другия: -Аз съм женен за канадка.
Първия: А, така ли? За кой отбор играе?
=====
Радвам се за сина ти.
Вица разбирай както искаш.

# 92
  • Мнения: 2 749
Може  да се купи само нещо, което се предлага за продан.
А в описаната ситуация - семейна жена, пък тръпка и привличане, аз не виждам къде играят парите. Явно в семейството нещо куца и не заради парите има нова тръпка. И едва ли точно парите са причината за нерешителност да напуснеш дългогодишен партньор и да заживееш с друг.
А за белите лястовици - навремето приключих един много краткотраен контакт, защото човекът ми писна да се хвали какво и на коя марка си е купил. Grinning Пък и се омъжих за мъж без една стотинка и го търпях доста време.
Има и такива случаи, когато семейството е потънало в дългове, а на мъжа не му пука, тогава жената се хваща да оправи нещата и го прави с всички възможни средства и начини. Познавам лично едно такова семейство, тъжно е, но е факт.


Да оправи нещата за себе си или за семейството? Да го зареже за мъж с пари е едно, а да спи с мъже, за да носи пари в къщи е друго. Това също си е вид професия и щом и двамата са ок с това, явно са си се намерили. Grinning

# 93
  • Мнения: 25 800
Какво точно значи да се купи жена?
Вероятно въпросът е, ако жената НЕ харесва даден мъж, дали би си легнала с него, ако той ѝ предложи пари. Ами да, има си цяла професия, където жените така си изкарват хляба.....
Въпроса ми беше дали при вече наличието на връзка парите могат да бъдат фактор, който да наклони везните към съвместно съжителство. В такъв смисъл "купуване"
Да, естествено. Ако жената има толкова морални ценности, пример горе Светлана Василева, Мара отварачката и т.н.
Ако си харесал някоя свястна женица, с дете и мъж, не мисля, че би тръгнала след теб защото имаш пари сега.
Парите често са преходни, днес имаш утре не. Уважението, отношението, способността да си човек с главно Ч е за цял живот.

# 94
  • Мнения: 18 665
По едно време ми се стори, че не иска да я купува за вечни времена,защото повечето отговарят за докато смъртта  и т н Та може и да се навие някоя, дето търси да се продаде и той и  е отговор на молбите.Иначе без да е готова предварително  ще е зор.Все нещо кифленско трябва да има.

Общи условия

Активация на акаунт