За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 66

  • 36 170
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 25 236
То изобщо успява ли да се разтвори при такава температура?

# 46
  • Мнения: 337
Аптамил давам аз , разтваря се перфектно и си го изяжда без проблем. В това топлото време не ми се дава топло мляко.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 661
За да не е много топло млякото аз процедирам така: затоплям около 90мл вода, в която разтварям млякото (за 240мл) и разклащам. След това към него добавям  хладка вода, до получаването на дозата за хранене и разклащам отново.

# 48
  • Мнения: X
И аз като Круела с разликата, че слагам гореща вода директно от термоса.

# 49
  • Мнения: 18 394
Аз за 120 към 80 мл. вода със стайна t добавям 40 мл. вряла. Слагам млякото и разклащам.

# 50
  • Мнения: 4 005
Приготвяла съм АМ и с вода на стайна температура,но вкъщи е над 30 градуса ако не сме пуснали климатика.Иначе сипвам в шишето 100 студена вода и доливам 50мл от термоса и става супер.

# 51
  • Мнения: 80
Здравейте искам да попитам някой има ли мение за този стерилизатор? https://www.baby.bg/lorelli-elektricheski-paren-sterilizator.html. Очаквам първо детенце и не съм запозната много. В един форум имаше пък доста добри коментари за този https://www.baby.bg/cangaroo-elektricheski-paren-sterilizator-3- … AYASAAEgLfWvD_BwE. Но трябват ли ми тези всичките функции незнам? Защо да готвя в него на пара? малко не ми е ясно.
И още едно питане. Купихме си шишета на авент астълени, едното е за 0+ а другото 1+. Това което е 1+ е с 2 дупики. това ще рече, че не мога да го давам на бебето докато не стане на 1 месец ли? За да не тече толкова много кърма? Дано не се смеете много хахах

# 52
  • Мнения: X
Аз имам подобен на Кенгуру само че моят е с дисплей, много съм доволна.
Така като го гледам този на Лорели виждам един недостатък и той е че долната част има как да кажа тези пластмасови рингове, които очертават точно мястото на бутилките. Според мен това е доста ограничаващо. На мен често не ми стига мястото на горната табличка и често мятам разни дреболии долу при шишетата - капачки, купички, бибки, накрайници, контейнери за кърма и т.н. Само че на моя стерилизатор пространството долу е общо без такива рингове за шишета. Не си представям иначе да си провирам ръцете в тях, за да си извадя дребните неща. Затова и аз лично предпочитам стерилизатор без рязделения, но това е въпрос на избор и до това ти как го използваш.

# 53
  • Мнения: 80
Те в тези рингове си влизат различните размери на шишата нали? А нужно ли е да имаш функция за готвене на пара? Защото зеление можел и това и да топли шишетата? Жълтия не може ли да ги топли?

# 54
  • Мнения: X
Ами не знам дали влизат всички размери шишета, ето моите шишета са широки и не знам далище влязат в тези рингове, трябва да пише в описанието за какви шишета е. Готвенето на пара ще ти е удобно, ако искаш ти да му приготвяш домашни зеленчуци или пюрета по-нататък. А под топлене на шишета не знам какво и аш предвид. Ако е за топлене на мляко не става, защото стерилизацията е на много висока температура и няма отделна програма за топлене на мляко, но мисля че всички стерилизатори са така. Ако искаш уред за затопляне, то ти трябва отделно нагревател.

# 55
  • Мнения: 80
Ами това пише в описанието: • Πpoдyĸтът e нa caмo c фyнĸциятa зa cтepилизaция нa бeбeшĸи шишeтa и aĸcecoapи, нo и зa зaтoплянe нa мляĸo и вapeнe нa пapa нa плoдoвe, зeлeнчyци и яйцa (вмecтимocт 6 яйцa);
• Зaтoплянe нa двe шишeтa eднoвpeмeннo;

И тази решетка отдолу за шишетата (няма рингове) хаха ще е удобна нали, смисъл няма граничител за ширината на шишетата?

# 56
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Лично мое мнение е, че нямаш нужда от тези неща сега. Ако смяташ да кърмиш и естествено успееш този стерилизатор ще прашлясва някъде. Това може да се купи винаги. Ако ще ти трябва само за биберонка и помпа за кърма(която може и да не ползваш) са излишни пари. Разбира се това е мое мнение. Аз спрях да кърмя, но ползвам такъв за микровълнова и ми е удобен.

# 57
  • Мнения: X
За дупките на бибероните - ще минеш на двете дупки когато ти прецениш. Аз късно минах на тях (трети или четвърти месец, не помня точно), защото пускат много и малкия се давеше.

# 58
  • Мнения: 80
За дупките на бибероните - ще минеш на двете дупки когато ти прецениш. Аз късно минах на тях (трети или четвърти месец, не помня точно), защото пускат много и малкия се давеше.

Значи трябва да взема само накрайника отгоре (биберонката) да е с 1 дупа и да го сменя, предполагам че продават така?

# 59
  • Мнения: 4 005
Ние до около 6 месец бяхме с биба с 1 дупка.От значение е и гъстотата на млякото,не само възрастта на бебето.Тогава бяхме на Аптамил,а по мое мнение е доста рядко това мляко.Сега сме на ДМ-ското мляко и сме на 4 дупки.

Общи условия

Активация на акаунт