За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 66

  • 36 204
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Аз кърмя и пак си ми трябва, не толкова редовно, но аз не бих си спестила парите и да се мъча по друг начин да стетилизирам. Наистина е въпрос на избор и удобство.

# 61
  • Мнения: 293
Значи трябва да взема само накрайника отгоре (биберонката) да е с 1 дупа и да го сменя, предполагам че продават така?

Да,ако искаш да ползваш това шише,си взимаш биберон на същата фирма 0+,сменяваш го и го ползваш,докато не минеш на 1+. Същото после правиш и с другия биберон,като минеш на повечето дупки-сменяваш от 0+ на 1+. Тези месеци са препоръчителни,както каза и Жана,ти ще прецениш според бебчето кога да ги смениш.
За стерилизатора-аз също препиръчвам такъв за микровълнова,ако имаш такъв уред,по-евтини са,а са страшно удобни. Имай предвид,че ако кърмиш може и да не се изцеждаш и да даваш от шише,а направо от гърда. Тогава какъвто и да е стерилизатор ти е излишен-моят така седя неизползван и накрая го продадох. Кърменето по принцип си е от гърда,изключително лесно,удобно,бързо,неангажиращо и не мога да се начудя на майките,които без сериозна причина се вкарват във филма да се цедят. Малкият вече 8 месеца си суче само от гърда.

# 62
  • Мнения: 1 179
Да, но ако майката иска да излезе без бебето, а то трябва да се нахрани, ще е от шише с изцедена кърма.
Според мен е добре да има такъв уред, удобство е, а и пазарът предлага за всеки джоб.

# 63
  • Мнения: 80
Аз кърмя и пак си ми трябва, не толкова редовно, но аз не бих си спестила парите и да се мъча по друг начин да стетилизирам. Наистина е въпрос на избор и удобство.

Видяхте ли по нагоре какво съм цитирала от описанието на стерилизатора? Ще съм Ви благодаряна ако погледнете и споделите мнение Simple Smile

# 64
  • Мнения: 4 005
Първоначално бях купила ел.стерелизатор Кангаро пур,за което съжалявам.Заемаше ми много място в кухнята и стерелизираше за 15 мин.Ползвах го 2-3 пъти и го прибрах в кашона.После купих такъв за микровълнова.Практичен и много по-удобен.За 5 минути в микровълновата и шишетата бяха готови.До 7 месец го ползвах.

# 65
  • Мнения: 2 406
+1 и от мен за този стерилизатор за микровълнова. На Авент е моя. Simple Smile

# 66
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Моя приятелка кърми и пресипва в другите шишета като се изцеди и постоянно стерилизира, затова мисля че ще ми е нужно, знам ли, то божа работа с тази кърма дай боже да имам, но мисля е пак ще трябва
И каква е идеята да се цедиш постоянно, след като кърмиш? Да складираш? Да не си млекоцентрала... Кърменето става на принципа търсене-предлагане, тази мания да се цедиш, докато запълниш фризера ми е непонятна.

# 67
  • Мнения: X
Искам да ви питам вчера пътувахме и доста време бебето прекара в колата. Не е било много топло около 25-26 градуса. Днес сутринта бебето повърна, не на фонтан, но имаше парчета като пресечено мляко. След това като го храних пак, но без тези частици и по-късно пак съвсем малко. На гости сме при свекърите(в др. държава) и доста напознати хора бяха около нея, включително и малко дете. Тъй като не знам дали може да посетим лекар тук, кажете ми на какво може да се дължи?

# 68
  • София
  • Мнения: 3 050
Аз да кажа за дупките на бибата. Моето момиче още е на една, а в понеделник става на 7 месеца. А иначе дупките са спрямо месеците, нали? Тоест,като гледам биберони да взема 6-12 м. ли? Имах, ама тя се даваше и съм го скрила от себе си.

# 69
  • Мнения: X
Елдорадо, не гледай месеците. Щом сега е на една дупка, следващите биберони да са с две дупки (1м+), не с повече, за да не се задавя. Като свикне, тогава минаваш на повече и така.

# 70
  • Мнения: X
Аз кърмя и пак си ми трябва, не толкова редовно, но аз не бих си спестила парите и да се мъча по друг начин да стетилизирам. Наистина е въпрос на избор и удобство.

Видяхте ли по нагоре какво съм цитирала от описанието на стерилизатора? Ще съм Ви благодаряна ако погледнете и споделите мнение Simple Smile
Прочетох го, да, но това описание на Кенгуру ли е? Ако да, аз имам много подобен и няма функция за затопляне на мляко и варене на яйца, не знам откъде са ги написали на този модел, може пък да има, знам ли. Дъното няма рингове. Аз съм си доволна от стерилизатора, но ето че например по-горе има момичета, които не харесват електрическия и предпочитат за микровълнова. Аз пък за бебе не ползвам микровълнова изобщо. Разбирате ли колко е индивидуално всичко, изцяло е въпрос на предпочитание и начина по който си организирате ежедневието.

# 71
  • Мнения: 80
Аз кърмя и пак си ми трябва, не толкова редовно, но аз не бих си спестила парите и да се мъча по друг начин да стетилизирам. Наистина е въпрос на избор и удобство.

Видяхте ли по нагоре какво съм цитирала от описанието на стерилизатора? Ще съм Ви благодаряна ако погледнете и споделите мнение Simple Smile
Прочетох го, да, но това описание на Кенгуру ли е? Ако да, аз имам много подобен и няма функция за затопляне на мляко и варене на яйца, не знам откъде са ги написали на този модел, може пък да има, знам ли. Дъното няма рингове. Аз съм си доволна от стерилизатора, но ето че например по-горе има момичета, които не харесват електрическия и предпочитат за микровълнова. Аз пък за бебе не ползвам микровълнова изобщо. Разбирате ли колко е индивидуално всичко, изцяло е въпрос на предпочитание и начина по който си организирате ежедневието.

Копирах го от описанието от сайта, и аз съм за електрическия, казвали са ми че не е хубаво това с микровълновата. Благодаря ви много, мисля че ще ми е от полза Simple Smile

# 72
  • Мнения: 9 196
За дупките на бибероните - ще минеш на двете дупки когато ти прецениш. Аз късно минах на тях (трети или четвърти месец, не помня точно), защото пускат много и малкия се давеше.

Значи трябва да взема само накрайника отгоре (биберонката) да е с 1 дупа и да го сменя, предполагам че продават така?

Тези с 1 дупчица са за кърма и вода. Но дори и да е малко бебето, ако е на АМ, или му слагате пудра против повръщане в кърмата, след като я изцедиш - взимай с две, че и повече дупки. Размер М да е, защото Нук например имат с 3 дупки, но съвсем мънички и са за 0-1 месец. Общо взето на тях трябва да пише за какво са.

# 73
  • Мнения: 80
За дупките на бибероните - ще минеш на двете дупки когато ти прецениш. Аз късно минах на тях (трети или четвърти месец, не помня точно), защото пускат много и малкия се давеше.

Значи трябва да взема само накрайника отгоре (биберонката) да е с 1 дупа и да го сменя, предполагам че продават така?

Тези с 1 дупчица са за кърма и вода. Но дори и да е малко бебето, ако е на АМ, или му слагате пудра против повръщане в кърмата, след като я изцедиш - взимай с две, че и повече дупки. Размер М да е, защото Нук например имат с 3 дупки, но съвсем мънички и са за 0-1 месец. Общо взето на тях трябва да пише за какво са.
ок

# 74
  • Варна
  • Мнения: 25 252
казвали са ми че не е хубаво това с микровълновата. Благодаря ви много, мисля че ще ми е от полза Simple Smile
Кое точно не е хубавото newsm78 Все пак не приготвяш храна, на шишето му е все тая как е постигната високата температура, нужна за стерилизация.

Общи условия

Активация на акаунт