От кой матрак сте доволни? - Тема 7

  • 110 067
  • 726
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 472
Протекторът е да не се цапа и мокри  тапицерията на плата,

# 496
  • Мнения: 797
Аз бих си взела още по един калъф за матрака и отделно на горната страна където се лежи протектор. Първо че сухата кожа капе и се задръства матрака с храна за акарите, това може да се предпази с протектор и регулярно сменяне на чаршафите, а протектора ако е водоустойчив помага да не се образуват петна по матрака.

# 497
  • Мнения: 2
Здравейте, аз съм доволна от матрак на Тед Евкалипт с мемори пяна. Взехме го на промоция от Кауфланд за около 179 лв. После се порових иразбрах, че с нищо не е по различен от този който е в магазина за 600 лв, просто като е на руло трябва да се разпъне от рулото до 6 месеца, тъй като се изтегля с вакум и има опатност да не се раздуе след 6 месеца. Съвет от мен - ако правите ремонт, който ще отнеме около 3,4 месеца на бързайте да купувате матрак навит на руло и да го държите в опаковката до края на ремонта. Купете го няколко дни преди да сложите мебелите и го оставете да се раздуе за 72ч. Къмет!

# 498
  • Мнения: 417
След 3 месечно използване на нашия, бих искала да го похваля - Нани Сирена Мемори. Води се двулицев. За сега сме го ползвали само от “зимната страна”. Подматрачна рамка си взехме от Икеа.
Истината е, че като ходихме няколко пъти в магазини да тест-ваме матрака не бях убедена, но въпреки това го взех.
Сега, след прекарани 2 тежки грипа, в които буквално лежах денонощно, мога да кажа, че съм щастлива от избора ни. Матракът е ааадски удобен. Води се среден към твърд, с тънък слой мемори пяна.
За детската взехме пак на Нани, доста по-евтин, твърд, също ортопедичен. Не помня името на точния модел, но ми се налага от време на време да лягам на леглото с този матрак. Също е адски удобен.
Като цяло, Нани се оказаха доста сполучливи и на добри цени.
Първоначално се бяхме засилили към Магнифлекс, но се радвам, че не дадохме една торба с пари, за най-вероятно много близко качество с това на Нани.

# 499
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Чудесно е, че сподели мнение, че и ти си доволна от матрак на Нани.
Моето мнение за Каспия полифлекс съм споделяла неколкократно, но той е по-евтин като вариант.
Ще се радвам да сме живи и здрави и да споделиш как е твоят матрак и след 6 години употреба. Имам предвид, че времето на ефективно използване също е важно.

# 500
  • Мнения: 417
Да, факт.
Надявам се да не ни разочароват матраците на Нани.
Истината е, че с мъжа му бяхме целите в болки в гърба и кръста от кофти матраци и искахме наистина нещо удобно.
Чудесно е, че сподели мнение, че и ти си доволна от матрак на Нани.
Моето мнение за Каспия полифлекс съм споделяла неколкократно, но той е по-евтин като вариант.
Ще се радвам да сме живи и здрави и да споделиш как е твоят матрак и след 6 години употреба. Имам предвид, че времето на ефективно използване също е важно.

# 501
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Със здраве да си ги ползвате! Simple Smile Наистина ще е важно мнението ти след по-дълго ползване. Нали затова споделяме мнения.
Качественият сън е много важен. Simple Smile

# 502
  • Пловдив
  • Мнения: 15
Здравейте, някой използващ Матрак Хавай на Нани да изкаже мнение и впечатления.

# 503
  • Мнения: 797
Здрасти. Хавай и Лаго много ми харесаха на пробата в РУМ Детски Свят в Пловдив.  
Мисля, че Хавай е мек, докато Лаго беше тооолкова удобен, твърдичък, приятно обиращ кривите ми плешки. Доста удобен.

Също харесах Тирената, Модена.

Насочих се да пробвам и Магнифлекс, най-твърдия беше около 1299 лв и доста хубав, направо сякаш си лягаш на тухла.

Пробвах в ИДЕЯ доста матрачета. На Екон се оказа, че м е направо меко. Ф ми идва по-меко от средното за мен, а сф, не успях да пробвам. Отказах се да купувам екон, понеже вместо дървена сглобена рамка от фирмата Био мебели Велинград, са ни прибавили и един лист отгоре, та сега се налага да си правим дупки с една машинка. Затова не мисля, че екон ще бъде добър вариант. На баба поръчах слийпи, ортопедик найт, от около 430 лв, намерих един със зелена страна на 176 лв в матраци.бг. И го вземам.
Пробвах и на Голд Аполо, струват ми се много бъгави, евтини и обикновени. На парадайз съм пробвала перлата, среден и   Дайтона, много ми хареса тя... като твърдост, върви към доста твърдо. Но не е мой тип, мисля че имаше нещо вътре, пружини.
На блян ме уведомиха, че не издържат повече от 4-5 г. Също и Росмари и такива. Та...ще видим. Дали isleep-a  ще изкарат 16.  Жената в идея каза, че на мек, не е задължително да потънеш, но има повече мемори пяна горе и сякаш потъваш и те обгръща. Мен точно това ми хареса, че в майкиния ще има мемори.

Последна редакция: ср, 13 мар 2019, 14:21 от Blagoslovena

# 504
  • Мнения: 4 572
Понеже не видях тема за възглавници, а аз към матрака си поръчах - искам да си похваля избора Simple Smile Възглавницата е от мемори пяна, наглед доста твърда. Не е извита, а е с класическа форма на възглавница.
Никаква деформация няма, идеално приляга към врата и главата, след като за една нощ се прежалих да ми е твърдо, вече ми стана много удобна и не искам да я сменям. Никакви болки във врата, никакво изкривяване и напрежение.

# 505
  • Мнения: 797
Не споделяте марката възглавница.
Днес, 13 март ми докараха матраците. Предполагам, че до два дни и слиипи ще дойде. Бяха опаковани в кашончета, вътре доста прилично опаковани, с ножица само ги започнах, после късах с ръце, понеже видях, че съм направила леки дупчици на вътрешния найлон.
Ако желаете ще ви пусна снимки. За около час се надуха, но ще изчакам да минат 24 часа както е по указание, дори и повече да постоят.
За моето легло,отдолу което се пада сандвич, матрака идва малко впънат, но с един калъф и отгоре чаршаф с ластик ще стане.

Искам да ви питам нещо. Вие как си слагате ластичните чаршафи? Защото видях в един чуждестранен сайт, че ги слагат да предпазят долната част, а отгоре където е дупката се слага горен чаршаф и се застила, а благодарение на ластика, чаршафа не се набръчква след ползване.

Последна редакция: ср, 13 мар 2019, 14:27 от Blagoslovena

# 506
  • Мнения: 4 572
Eто , да не се приеме за реклама, затова не сложих марка:

https://shop-ekotex.bg/index.php?route=product/product&product_id=128

# 507
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
Не споделяте марката възглавница.
Днес, 13 март ми докараха матраците. Предполагам, че до два дни и слиипи ще дойде. Бяха опаковани в кашончета, вътре доста прилично опаковани, с ножица само ги започнах, после късах с ръце, понеже видях, че съм направила леки дупчици на вътрешния найлон.
Ако желаете ще ви пусна снимки. За около час се надуха, но ще изчакам да минат 24 часа както е по указание, дори и повече да постоят.
За моето легло,отдолу което се пада сандвич, матрака идва малко впънат, но с един калъф и отгоре чаршаф с ластик ще стане.

Искам да ви питам нещо. Вие как си слагате ластичните чаршафи? Защото видях в един чуждестранен сайт, че ги слагат да предпазят долната част, а отгоре където е дупката се слага горен чаршаф и се застила, а благодарение на ластика, чаршафа не се набръчква след ползване.

Аз съм с еднолицев матрак и си слагам традиционно чаршафа с ластик, т.е. от горната страна. Отделно от това си слагам и горен чаршаф. А преди чаршафа с ластик си имам и протектор.

# 508
  • Мнения: 19 485
Чудесно е, че сподели мнение, че и ти си доволна от матрак на Нани.
Моето мнение за Каспия полифлекс съм споделяла неколкократно, но той е по-евтин като вариант.
Ще се радвам да сме живи и здрави и да споделиш как е твоят матрак и след 6 години употреба. Имам предвид, че времето на ефективно използване също е важно.
Аз след четири години употреба съм предоволна от Нани Сирена Мемори. Наистина е много удобен. Сега понеже обзавеждах едно жилище взехме матрак на Магнифлекс и да споделя каква е разликата с матраци Нани - значително по-леки са на Магнифлекс, иначе като комфорт няма разлика. Но Сирената доста тежи при обръщане. Все така препоръчвам марката, но за в къщи си взех матраците на Нани на промоция. На редовна цена се доближават до Силвъркеър на Магнифлекс и втория път купихме от тях.

# 509
  • Мнения: 417
Моята дилема беше точно между тези двата: Нани Сирена Мемори и Магнифлекс Силвъркеър.
Дори от четене на мнения се бяхме засилили към Магнифлекса като отидохме за пръв път да тестваме.
Мъчих се да ми хареса, но не ми.
То, в крайна сметка това с матраците си е и доста индивидуално, на всеки човек различен тип би му бил удобен.
Чудесно е, че сподели мнение, че и ти си доволна от матрак на Нани.
Моето мнение за Каспия полифлекс съм споделяла неколкократно, но той е по-евтин като вариант.
Ще се радвам да сме живи и здрави и да споделиш как е твоят матрак и след 6 години употреба. Имам предвид, че времето на ефективно използване също е важно.
Аз след четири години употреба съм предоволна от Нани Сирена Мемори. Наистина е много удобен. Сега понеже обзавеждах едно жилище взехме матрак на Магнифлекс и да споделя каква е разликата с матраци Нани - значително по-леки са на Магнифлекс, иначе като комфорт няма разлика. Но Сирената доста тежи при обръщане. Все така препоръчвам марката, но за в къщи си взех матраците на Нани на промоция. На редовна цена се доближават до Силвъркеър на Магнифлекс и втория път купихме от тях.

Общи условия

Активация на акаунт