Изневярата и поредното разбито семейство.

  • 18 958
  • 285
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
До скоро само четях но дойде и моя ред да пиша. За изневярата, болката и разбитото семейство. Имаме две деца, голятама е 17 годишна малкото само на 3. До преди два дни съм живвла в заблуда но взимайки телефона му да се обадя( на моя беше паднала батерията) , докато говоря получох собщение от нея. Пишеше му колко много и липсва. Грозно или не но прочетох какво са си писали. Не можех да повярвам, че човека който до преди часове е бил с мен в леглото казвал ми е мили неща е бил с друга. Боли само човек преживял тази болка може да ме разбере колко е силна. След скандала си тръгна. Просто си събра нещата и си тръгна. Незнам колко време ще ми е нужно да се съвзема, незнам как да го забравя, незнам как да накарам малката да спре да плаче за тати. Защото нейният тати е вече другаде. Плача тайно от децата. Питам се що за морал трябва да имаш,че да разбиеш семейство.

# 1
  • Мнения: 63
Било е въпрос на време. Самия факт, че просто си е събрал нещата и си е тръгнал, на мен ми говори, че той просто е оставил нещата да се случат и е чакал изневярата да лъсне, нямайки смелост да се изправи като мъж пред жената, която му е родила две деца.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
Човекът с проблемния морал е мъжа ти, който е позволил намесата на трети между вас. Да не е била тази жена, друга щеше да е. За да си тръгне, означава, че тотално е прежалил отношенията между вас. Пусни го да си отиде, насила не можеш да го задържиш, а и не ти трябва, когато се е замотал с друга.

# 3
  • Мнения: 1 437
След 4-5 месеца, а може и по-рано ще дотича обратно.През това време ти си помисли добре дали искаш да го приемеш отново!!!
Колкото до морала, и аз се чудя на такива жени, които с ясното съзнание, че човека е женен и НЕ е тръгнал да се развежда, започват връзка. Това става обикновено заради купищата лъжи,които чува другата жена, просто се връзва на въдичката.Колкото и да ни се иска, няма какво да виним третия човек - проблемът е само и единствено в мъжа.
Авторке, и аз го разбрах по трудния начин.Ние се разведохме.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 290
Ами аз смятам, че тя е най-малко виновна. Не съм в тази ситуация, макар че нееднокрано съм имала възможност - просто виновният е той. Светът е пълен с мадами и ако той не си държи вдигнати панталоните никой друг не му е виновен. Моя бивш не ми изневери, влюби се, но се овладя, разделихме се и чак тогава беше с нея. Затова го УВАЖАВАМ и до днес. А твоят е плужек. Много е вероятно да допълзи обратно след няколко месеца, помисли си дали ще го приемеш. Защото направиш ли го, няма да се учудя след някоя и друга година да си в същото положение.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 276
Хайде сега, щял да се върне, гаранция франция. Я се върне, я не, даже много по-вероятно не. Не й наливайте такива мисли в главата, че да живее в очакване.
Гадно е иначе, да, много, целият свят ти се срива. И с моя първи брак така се случи. Какво да кажа,  само времето лекува.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 290
Аз не ѝ наливам мисли, че ЩЕ се върне, а, че е много вероятно. Мъжете, които по този недостоен начин действат  са си такъв тип - кръшкачи.. И точно затова ѝ казах да внимава, защото, ако го приеме (пълно е с такива, после се вайкат) той ще си продължи по същия начин. Тези са такива.
Предупреждавам я, да не направи тази грешка

П.С. Ако не се върне още по-добре - има шанс по-бързо да срещне нов човек или да си е щастлива самосиндикално - има 2 прекрасни деца

# 7
  • София
  • Мнения: 17 276
Не, не ти, Светулче, постът над теб визирах.

# 8
  • Мнения: 70
Не знам дали ще се върне но болката и обидата е толкова голяма. Някой преживял същото да сподели как го превъзмогна.

# 9
  • Мнения: 18 526
Знам, че звучи тъпо, но мисля, че ти е направил услуга, като си е тръгнал. Така ще имаш повод да се освестиш по-бързо и да почнеш да мислиш как да си подредиш живота без него.

Била съм в същата ситуация, но с разликата, че мъжът не се изнасяше, а ме лъжеше в очите и ми обясняваше, че съм луда Simple Smile Били сме идеалното семейство, а СМС-ите били само приятелски и нищо друго Simple Smile Тогава  е в пъти по-кофти, защото се чувстваш тотално заблуден и за известно време нямаш яснота. Виж, твоя случай е много за предпочитане - изнесъл се, почвай живот без него и това е.

Хич не си ожалвай тригодишното, то ще свикне бързо с новото положение. По-добре виж каката да не се притесни нещо!

# 10
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 483
Не го превъзмогнах, още се връща обидата, но свикваш с фактите. Приемаш неговият избор и едва когато му простиш, вътре в себе си, че  е постъпил така, когато спреш да си спомняш ежеминутно, едва тогава намалява и болката. Но има много торби сол дотогава.
Съчувствам ти, минала съм го.

# 11
  • Мнения: 3 625
Много е болезнено, да, много!
Но ..., стегни се, оправи се, и отвори нова страница в живота си, без лъжльото!
На малкото детенце му обясни с внимание, а с голямото говори като с възрастен!
Успех! Можеш!

# 12
  • Мнения: 2 760
Бъди искрена с дъщеря си, на 17 отдавна не пасат трева, но не допускай за изразяваш злоба пред нея. Огорчение, болка, обида - да, но не и злоба. Ако имаш нужда да излееш гнева си, пиши тук или се напий с приятелка, само се увери, че няма да имаш достъп до телефона да се обадиш в три през нощта пияна на мотика на мъжа си.
Трудно е, но се старай да запазиш достойнство. Тук доста сме минали по този път и ще срещнеш подкрепа. Не вземай генерални решения точно сега, само направи една среща с мъжа си, за да уточните финансови неща по издръжката на децата. Но нека мине поне седмица, за да влезеш малко в релси.
Сега и на него му е шантаво със сигурност, не казваш къде живее, дали е при нея. Трябва да решиш ако поиска да се върне, дали ще го приемеш.
Препоръчвам хладен, делови тон спрямо него. Аз не успявах, де, но това е правилният начин.

# 13
  • Мнения: 18 526
Да, единствения правилен начин е комуникация само със слонско спокойствие. Иначе губиш. Ревове и сълзи - в никакъв случай, освен насаме или с приятелка. Особено кофти би било да плачеш пред децата. Те, разбира се, така или иначе ще те виждат, че страдаш, но не ги натоварвай прекалено, ако можеш.

А достойнството е наистина нещо, което никой не може да ти отнеме. Колкото по-бързо човек го разбере, толкова повече го цени и по-добре се справя. Да, трудно е, но ще мине - ще видиш Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 760
Аз като се сетя как бях загубила всякакво достойнство и още се втрисам от срам...
След време ще те боли повече от собствените ти действия, ако загубиш самообладание, отколкото от неговата изневяра. Горе главата!

Общи условия

Активация на акаунт